Povežite se s nama

Sport

Nenad Črnko dopredsjednik HNS-a: ‘Radit ću na dobrobit nogometa!’

Ovo je veliko priznanje meni osobno, ali i županijskom savezu, kao i velikogoričkom nogometu. Nikad nisam razmišljao o funkcijama u HNS-u, no ipak se dogodilo…, kaže predsjednik HNK Gorice

Objavljeno

na

Velike promjene dogodile su se u Hrvatskom nogometnom savezu, koji je nakon devet godina dobio novog predsjednika. Davora Šukera zamijenio je Marijan Kustić, jedini kandidat na izbornoj skupštini i dosadašnji dopredsjednik saveza. Njegovu dosadašnju ulogu, što je iz velikogoričke perspektive zapravo i najvažnije u ovoj priči, preuzeo je Nenad Črnko. Predsjednik HNK Gorice bit će jedan od pet dopredsjednika krovne kuće hrvatskog nogometa.

– Ovo nije veliko priznanje samo meni osobno, nakon što sam 22 godine kontinuirano u nogometu, nego i županijskom nogometnom savezu, na čijem sam čelu, a ni velikogorički nogomet nikad do sad nije imao čovjeka na ovakvoj funkciji u nacionalnom nogometnom savezu. Oni koji me poznaju znaju da će mi ovo biti samo jedna dodatna obaveza, kao da i ću se svim srcem dati u funkcioniranje, rad i organizaciju HNS-a, prvenstveno u interesu hrvatskog nogometa, a onda i klubova iz našeg županijskog saveza, ali i velikogoričkog nogometa. Funkcija dopredsjednika s jedne strane je priznanje ljudima koji daju sebe u nogomet i rade na organizaciji i promidžbi saveza, ali s druge strane donosi i određene obaveze i ovlasti u kojima svi zajedno sudjelujemo u okviru izvršnog odbora HNS-a – kazao je Črnko.

Dio izvršnog odbora je već godinama, sad je napravio korak više, a kad je već tako, logično je zapitati se gleda li u budućnosti prema još jednom koraku prema vrhu, prema ulozi predsjednika Saveza.

– Za takve stvari ima vremena, nisam o tome nikad ni razmišljao. Nikad mi nije bila ambicija u HNS-u dolaziti na funkcije, no s vremenom i aktivnostima sve je u budućnosti moguće. Moja prvenstvena uloga i dalje će biti organizirati rad HNK Gorice, dizati klub na više razine. Funkcija predsjednika u hrvatskom nogometu jako je velika obaveza, a predsjednik kao takav mora imati i ulogu otvaranja vrata u cijelome svijetu, ne samo u Hrvatskoj. Kažem, u ovom trenutku o tome doista ne razmišljam, ali nisam razmišljao ni o funkciji dopredsjednika, pa se dogodilo. U životu je sve moguće – ističe prvi čovjek HNK Gorice.

Dobio je Nenad Črnko, dakle, još jednu funkciju i obavezu, ali u svakom trenutku će prvo razmišljati o svome klubu, na čijem čelu je svih 12 godina njegova postojanja.

– Ono na čemu inzistiram u funkcioniranju kluba, a tako se svi mi i ponašamo u upravi, jest da svi budemo čvrsto na zemlji. Ponekad se događaju određene situacije koje možda i nisu realne u nogometnom svijetu i zato uvijek tvrdim da pozicija Gorice u prošloj sezoni, na trećem ili četvrtome mjestu, nije bila realna u odnosu na budžet kojim smo raspolagali i na budžete koje imaju klubovi kojima smo konkurirali. Međutim, nagrađeni smo za dobar, kvalitetan i pošten rad, s te strane smo mirni i ne očekujemo previše. Znamo da Gorica spada u, recimo to tako, vrh sredine hrvatskog nogometa, ne zamaramo se time da bismo u ovom trenutku trebali biti ispred Dinama, Osijeka, Hajduka i Rijeke. S druge strane, ambicija kluba je biti što više na tablici, izboriti se za Europu i iskoristiti pogreške velikih klubova, što smo u prošloj sezoni uspijevali. Jako je bitno i da kroz dobre igre i rezultate pokušavamo promovirati mlade igrače. Nemojmo zaboraviti da smo u prošloj sezoni izbacili igrače poput Špikića, Krizmanić i Babeca, koji su bili i U-21 reprezentativci, a Lovrić je postao A reprezentativac – govori Črnko i dodaje:

– Okosnica momčadi ostala je ista, ali dosta smo pomladili momčad. Imamo niz kvalitetnih mladih igrača, pri čemu prvenstveno mislim na Mitrovića, Šrolera, Fruka, došao nam je i Niko Janković iz Dinama… Uvjeren sam da će kroz dobar i kvalitetan rad u Gorici netko od njih iskočiti i za nas je to najvažnije. Želimo biti stabilni, izbjeći borbu za ostanak i pokušati iskočiti na tablici što je više moguće, što više zapariti velikima, pa kroz sve to profilirati mlade igrače, jer moramo biti svjesni da Gorica živi isključivo od transfera i da je 90 posto proračuna bazirano na tome koliko ćemo kvalitetno promovirati i transferirati igrače.

Po tom pitanju novosti bi moglo biti uskoro, no nema presinga.

– Gorica je na odrađenim transferima i na bonusima koje dobivamo sebi osigurala stabilnost u sljedeće dvije godine, ali naš plan je ne rasprodati momčad, ne na uštrb rezultata, jer on je najvažniji, ali svjesni smo da imamo igrače koji su iskočili. Prije svega tu mislim na Kristijana Lovrića, za kojeg smatram da je definitivno sazrio, kao što je sazrjelo i vrijeme za transfer. No tu su i Krizmanić, Babec, Mitrović, Jovičić i još neke igrače, za koje stalno dolaze upiti, zbog čega će se neke stvari do zime vrlo vjerojatno mijenjati. Osobno, mislim da će se u ovom prijelaznom roku, do kraja kolovoza, dogoditi jedan ili maksimalno dva izlazna transfera, no uvjet je da oni budu iznimno kvalitetni, jer u suprotnom to nećemo ni raditi. Aktivno radimo i na zamjenama, neke ćemo već drugi tjedan predstaviti javnosti, tako da sam siguran da će Gorica i dalje biti spremna uloviti se u koštac s najboljim klubovima HNL-a – zaključio je dopredsjednik HNS-a i predsjednik Gorice.

Sport

‘Nismo se pojavili na terenu…’

Košarkaši Gorice doživjeli su drugi poraz zaredom, ponovno na gostovanju, ovoga puta u kultnim Jazinama. Rezultatom 105-89 pobjedu je odnijela domaća Aleta Puntamika

Objavljeno

na

Drugo uzastopno gostovanje i drugi uzastopni poraz košarkaša Gorice. Ovoga puta od davljenika KK Aleta Puntamike koja je u Jazinama bila bolja s uvjerljivih 105:89. Pobjedi domaćina nema zamjerke, bili su bolji i odlučniji, dok se naši košarkaši praktički nisu pojavili na utakmici. Čast izuzecima, naravno…

Domaćini su od samog početka nametnuli visok ritam i već nakon prve četvrtine stekli prednost (20:16), koju su dodatno povećali u drugom dijelu igre. Ključni trenutak utakmice dogodio se u trećoj četvrtini, kada je Aleta serijom brzih poena iz tranzicije i odličnom realizacijom iz reketa potpuno prelomila susret. Uoči posljednjih deset minuta domaći su imali dvoznamenkastu prednost, koju su rutinski sačuvali do kraja.

– Čestitke ekipi Puntamike na zasluženoj pobjedi. Moja ekipa danas se nije pojavila na terenu, što je ekipa Puntamika iskoristila i čestitke im na tome – o utakmici u Zadru reći će trener Damir Miljković.

Najraspoloženiji u redovima Puntamike bio je Ivan Batur, koji je s 22 poena predvodio napad domaće momčadi, a uz njega zapaženu su rolu odigrali Karlo Gobin s 19, Giacomo Valenti sa 17 i Marko Prskalo s 14 poena. Bolji od ostalih u našoj ekipi Borna Dramalija s 24 i Roko Ivanković sa 17 poena.

PRVA LIGA, 15. KOLO
ALETA PUNTAMIKA – GORICA 105-89 (20-16, 26-25, 28-23, 31-25)
ALETA PUNTAMIKA: Jeličić 7, Gobin 19, Brajković 11, Batur 22, Prskalo 14, Valenti 17, Srzić 5, Jerak, Marinović, Madunić 8, Šljaka, Rašić. Trener Jakov Vladović
GORICA: Dramalija 24, Rimac 10, Turić 5, Validžić 7, Kalajžić 9, Ivanković 17, Gruja, Bljaić 3, Miloloža 8, Ninić, Gluhak 6. Trener Damir Miljković

Nastavite čitati

Sport

Četiri medalje za AK Maraton VG na Premier atletskoj ligi

Nastupili su sa 17 natjecatelja iz gotovo svih dobnih kategorija.

Objavljeno

na

Objavio/la

Atletičari AK Maraton Velika Gorica osvojili su četiri medalje na 2. kolu Premier atletske lige održanom u nedjelju, 1. veljače, u Zagrebu, u organizaciji AK Agrama, nastupivši s ukupno 17 natjecatelja iz gotovo svih dobnih kategorija.

Najuspješniji su bili Patrik Buntak, koji je pobijedio u utrci na 200 metara u konkurenciji mlađih limača i limača, te Nelli Komljenović, koja je osvojila dva srebra, u skoku u dalj i na 200 metara. Brončanu medalju dodao je Luka Nikšić na 200 metara.

Velikogorički atletičari nastupili su u disciplinama od sprinta i tehničkih disciplina do srednjih pruga, a u konkurenciji seniorki istaknule su se i Iva te Katarina Jurić, koje su na 2000 metara istrčale osobne rekorde i zauzele četvrto i peto mjesto.

Nastavite čitati

Sport

Gorički hrvači stigli do prve seniorske medalje u povijesti kluba! “Idemo dalje još jače”

Gorički hrvači osvojili su ukupno tri medalje

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Hrvački Klub Velika Gorica 1991/FB

U Zagrebu je u subotu, 31. siječnja, održano Prvenstvo Zagreba i Zagrebačke županije u hrvanju grčko-rimskom stilom za seniore i kadete (U17), a Hrvački klub Velika Gorica 1991 kući se vratio s tri medalje, uključujući prvu seniorsku medalju u povijesti kluba.

Povijesni seniorski uspjeh ostvario je Mate Filipović, koji je osvojio broncu u kategoriji do 87 kilograma.

U kadetskoj konkurenciji (U17) zlatnu medalju osvojio je Grga Softić (110 kg), dok je broncu osvojio Leonardo Kovačić (71 kg).

“Čestitamo svim našim hrvačima na borbama, osvojenim medaljama i a onima koji su nastupili na svom prvom nastupu, kao i trenerima i roditeljima na velikoj podršci. Idemo dalje još jače”, poručuju iz kluba.

Nastavite čitati

Sport

Europsko prvenstvo zove! Mlada nada velikogoričkog karatea brani hrvatske boje u Limassolu

Natjecat će se u kategoriji do 59 kilograma.

Objavljeno

na

Objavio/la

Velikogorička karatašica Katja Braica ovog će tjedna predstavljati Hrvatsku na Europskom prvenstvu koje se od 6. do 8. veljače održava u Limassolu na Cipru. Nastupit će u kategoriji juniorki do 59 kilograma (U18), a iza sebe ima završne pripreme odrađene u Toplicama Sveti Martin.

“Želimo puno sreće Katji na ovom velikom, velikom natjecanju, a mi smo ponosni već sa time što je među najboljima od najboljih”, kažu iz kluba.

Braica na europsku smotru dolazi s vrijednim međunarodnim rezultatom. Prije dva mjeseca osvojila je srebrnu medalju na Svjetskoj ligi mladih u Veneciji, u konkurenciji 80 natjecateljica, što ju je dodatno pozicioniralo među najkonkurentnije juniorke u svojoj kategoriji.

Prema aktualnom poretku Svjetske karate federacije, nalazi se na 17. mjestu svjetskog rankinga u juniorskoj kategoriji do 59 kilograma.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Početak priprema Turopoljca s novim trenerom i dva pojačanja

Objavljeno

na

Objavio/la

Premier ligaš NK Turopoljac (Kuče) započeo je danas (nedjelja, 01. veljače 2026.) pripreme za proljetnu polusezonu 2026. na svom igralištu. Termin sastanka u 11 sati ispoštivali su svi igrači, nitko nije zakasnio, jednako tako i članovi klupske uprave.

Kuče, 01.02.2026. NK Turopoljac – pripreme za nastavak prvenstva u Premier ligi. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 01.02.2026. NK Turopoljac – pripreme za nastavak prvenstva u Premier ligi. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Na prvom treningu pod vodstvom novog trenera Romana Župetića bilo je 18 igrača. Treba naglasiti da nitko iz jesenskog kadra nije otišao iz kluba, a na treningu su bila i dva pojačanja. Vratio se kapetan Tomislav Horvat, koji je cijelu jesen bio odsutan zbog poslovnih obveza, a Turopoljcu je pristupio Marko Preradović, koji bio mogao biti istinsko pojačanje ako ga ”zaobiđu” eventualne ozljede.

Kuče, 01.02.2026. NK Turopoljac – pripreme za nastavak prvenstva u Premier ligi. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 01.02.2026. NK Turopoljac – pripreme za nastavak prvenstva u Premier ligi. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Treniralo bi se tri puta tjedno (utorak, četvrtak, petak), utakmice nedjeljom –tako je dogovoreno s igračima. Uz trenera na klupi sjedio bio Mislav Čunčić, koji se krajem jesenske polusezone 2025. oprostio od aktivnog igranja.

Kuče, 01.02.2026. NK Turopoljac – pripreme za nastavak prvenstva u Premier ligi. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 01.02.2026. NK Turopoljac – pripreme za nastavak prvenstva u Premier ligi. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nezvanično smo saznali da će na skoroj izbornoj sjednici Skupštine NK Turopoljac doći do reizbora – bit će izabran novi predsjednik kluba, a dosadašnji predsjednik Zagorac bio ostao u klubu s novom funkcijom.

Kuče, 01.02.2026. NK Turopoljac – pripreme za nastavak prvenstva u Premier ligi. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 01.02.2026. NK Turopoljac – pripreme za nastavak prvenstva u Premier ligi. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Prva pripremna utakmica planirana je za slijedeći vikend (07./08.02.2026.) na domaćem terenu, ako to vremenske (ne)prilike dozvole. Prvu službenu utakmicu u ovoj godini Turopoljac bi, prema rasporedu, trebao odigrati  protiv Vatrogasca u Kobiliću, u prvom kolu Kupa Grada Velike Gorice (21./22.02.2026.). Nakon današnjeg treninga (80 minuta) svi su se gostili prvoklasnim domjenkom.

Kuče, 01.02.2026. NK Turopoljac – pripreme za nastavak prvenstva u Premier ligi. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopoljac (17 7 3 7 23:24 24) se s 24 boda plasirao u Premier ligi na 10. mjesto u jesenskoj polusezoni 2025.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno