Povežite se s nama

Sport

Nekad u Istri, sad u Gorici: ‘Znamo da nas u Puli čeka fajt, velika borba’

Aleksandar Jovičić jedinu je utakmicu u HNL-u ove sezone propustio upravo u okršaju s Istrom 1961, u onih goričkih 1-1. Ovoga puta će predvoditi obranu Gorice na stadionu na kojem je proživio neke od najdramatičnijih trenutaka svoje karijere

Objavljeno

na

Na dva sata vožnje od Velike Gorice, u Prijedoru u BiH, odrastao je Aleksandar Jovičić, stasiti stoper koji se neobično brzo udomaćio u ovom gradu, u našem klubu. Došao je Jova, kako ga zovu u svlačionici, kao jedno od prvih prvoligaških pojačanja, u ljeto 2018. godine, a u ovih nepunih godinu i pol dana prometnuo se u nezamjenjivog člana udarnih 11 Jakirovićeve momčadi. A došao je iz Istre 1961, kao igrač Slaven Belupa posuđen Puljanima.

– Nitko od suigrača iz tog mog vremena više nije u Istri, a uspomene… Bilo je lijepo, iako je situacija u klubu bila izuzetno teška. Bila je to praktički borba za goli život, s te strane uspomene i nisu idealne, ali bez obzira na sve probleme uspjeli smo izboriti ostanak u ligi, a to je bilo najvažnije za klub – kaže Jovičić.

Tek su mu 24 godine, i laicima je jasno da sve više napreduje kao igrač, a to se posebno moglo vidjeti u one tri partije prošloga tjedna, kad je sve išlo kao po špagi.

– Poslije ovog turbulentnog tjedna, u kojem smo ostvarili tri vrlo važne pobjede, očekuje nas još jedna u nizu teških utakmica. U gostima smo, kod Istre, i svi znamo kakva nas utakmica čeka, borbena, prava fajterska. Međutim, mislim da se s pravom možemo nadati da ćemo tamo uzeti tri boda. U dosadašnjem tijeku prvenstva pokazali smo da smo s pravom tu gdje jesmo, da imamo argumente vjerovati da možemo do pozicija u vrhu tablice, koje vode u Europu – optimističan je i ambiciozan Jovičić, odbacujući pritom bilo kakvu priču o euforiji u momčadi nakon Rijeke i dvostrukog okršaja s Hajdukom.

– Ma ne, nema toga, mi uvijek idemo utakmicu po utakmicu. Tako je bilo u slučaju ove tri koje su iza nas, a tako će biti i ovoga puta. Nema tu mjesta bilo kakvoj euforiji, jer znamo da se u suprotnom uvijek dogodi ono što se ne bi trebalo dogoditi. Koncentrirani smo sto posto na naš zadatak, da ostvarimo što bolji rezultat i da se, ako Bog da, kući vratimo s tri boda. Želimo nastaviti pozitivan niz i put prema našem cilju, a to je Europa. E sad, hoće li to biti peto, četvrto, treće ili drugo, zapravo je svejedno. Važno je samo da se domognemo Europe – odlučan je Jova.

Od 14 utakmica u HNL-u ove sezone, Jovičić je odigrao 13, propustio je samo Istru doma… Foto: Josip Regović/PIXSELL

Protiv Rijeke igrao je u stoperskom paru s Maksom Jurajem Ćelićem, jedno poluvrijeme protiv Hajduka s Marijem Marinom, a preostala tri s Nizozemcem Steenvoordenom. Dakle, kakva god bila kombinacija, Jovičić je tu. Spreman da zaustavi Čolaka, Puljića, Gorgona, Jaira, Edouka, Jakoliša… Sad je vrijeme za Istrine napadače.

– Imaju Perić-Komšića i Laukžemisa, koji je igrao u prošloj utakmici. Jak je, korpulentan, igrao sam već protiv njega, tako da dobro znamo tko je i što je. Jednako kao i za Perića-Komšića, koji je sličan kalibar igrača. Bit će tu puno duela i nadam se da ćemo mi iz njih izlaziti kao pobjednici. I da ćemo, naravno, doći do pobjede – potvrđuje još jednom da razmišlja samo o tome kako do bodova.

Cilj je, dakle, potpuno jasan, jednako kao što je jasno da će do njega biti puno teže doći bez Lovrića i Suka, strijelaca u posljednje dvije utakmice, iznimno važnih igrača.

– Sigurno su nam to dva vrlo važna igrača, pogotovo Lovrić, koji cijele ove sezone igra zaista odlično. Skrenuo je pažnju na sebe, čovjek ima fenomenalnu statistiku, sedam golova i šest asistencija, stvarno igra dobro… Nešto slično vrijedi i za Suka, koji pretrči 13, 14 kilometara po utakmici, što dovoljno govori koliko nam je i on važan. Međutim, što je tu je, idemo u Pulu bez njih, nadam se da će igrači koji će ih zamijeniti ispuniti zadatke. Koga nema, bez njega se može i mora. I nadam se da će sve biti kako treba – završio je Aleksandar.

Neka tako i bude. U Puli je kao doma, na poznatom terenu, s poznatim ciljevima. Broj 3 na dresu, dakle, želi tri boda. Ajmo ih i uzeti…

Sport

Pobjeda pod reflektorima, Mraclin uspješan u drugom testu

Objavljeno

na

Objavio/la

Nogometaši Mraclina uspješno su apsolvirali i drugi test u sklopu zimskih priprema. Na kultnom igralištu Stara graba, pod reflektorima i u pravom nogometnom ambijentu, ugostili su renomiranu zagrebačku momčad Kralj Tomislav. Iako su gosti, trenutno četvrtoplasirana momčad I. zagrebačke lige, pokazali zašto su u vrhu svog ranga, domaći su na kraju zasluženo slavili rezultatom 2:1.
Utakmica nije najbolje počela za momčad Marka Pancirova. Gosti su iskoristili dekoncentraciju domaće obrane i poveli već u otvaranju susreta. Ipak, rani rezultatski minus nije pokolebao domaće. Mraclin je uspostavio kontrolu dvoboja, a poravnanje je stiglo sredinom poluvremena. Bila je to prava minijatura Kaurina koji je iz slobodnog udarca kirurški precizno pogodio sam desni kut nemoćnog gostujućeg vratara. Preokret se dogodio se u samoj završnici prvog poluvremena. Agilni Borovac iznudio je kazneni udarac nakon prekršaja u šesnaestercu, a odgovornost je ponovno preuzeo Kaurin. Mirnom realizacijom s bijele točke donio je Mraclinu prednost s kojom se otišlo na odmor.
U drugom poluvremenu izmjene u oba sastava. Mraclin je kreirao četiri zrele prigode za povećanje vodstva, no nedostajalo je preciznosti u završnici. S druge strane, Kralj Tomislav je u dva navrata opasno zaprijetio, ali mreže su ostale mirovati.

MRACLIN – KRALJ TOMISLAV 2:1

Igralište Stara graba. Gledatelja 50. Sudac: Sučić.

STRIJELCI: 0:1 – Šokčević (5), 1:1 – Kaurin (20), 2:1 (40 -11 m).

MRACLIN: Matejčić, Jančić, Tokić, J. Domitrović, Brdek, Borovac, Smolković, Roginić, Hodalin, L. Kos, Kaurin (još su igrali: Zagorac, Rajić, Đurašić, Rakas, Krilić i Hajduk). Trener: Marko Pancirov.

KRALJ TOMISLAV: Vitković, Lulić, Rogač, Dobrenić, Drempetić, Ćosić, Zeman, Košutić, Bakula, Klafurić, Šokčević (još su igrali: Blagović, Džafo, I. Klafurić, Babić, Leskovec, Škrlec, Ravnjak, Čalušić, Ivanić). Trener: Marko Klafurić.

 

Nastavite čitati

Sport

FOTO Učenice Gimnazije pobijedile na gradskom natjecanju srednjih škola u košarci 3X3

Objavljeno

na

Objavio/la

Gradsko natjecanje školskih sportskih društava (ŠSD) srednjih škola u košarci 3X3 za djevojke u organizaciji Ekonomske škole Velika Gorica održano je dana (srijeda, 11.02.2025.) u sportskoj dvorani Srednje strukovne škole. Za naslov najboljeg natjecala su se četiri ŠSD-a: ŠSD GVG (Gimnazija, voditelj Gordan Polan, prof.), ŠSD Bumbar (Ekonomska škola, voditelj Ana Tihi Prajdić, prof.), ŠSD Velgor (Srednja strukovna škola, voditelj Siniša Rajšić, prof.) i ŠSD Zrakoplovac (Zrakoplovna škola Rudolfa Perešina, voditelj Krešimir Lušić, prof.).

Velika Gorica, 11.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci 3×3 za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 11.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci 3×3 za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 11.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci 3×3 za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Natjecanje u košarci 3X3 je novi sport u srednjim školama, promoviran je na Olimpijskim igrama u Parizu 2024. Prema naputku Hrvatskog školskog sportskog saveza uključen je u program srednjoškolskih sportskih natjecanja u školskoj 2024./2025. godini.

Velika Gorica, 11.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci 3×3 za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 11.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci 3×3 za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 11.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci 3×3 za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turnir je odigran po jednostrukom bod sustavu (6 utakmica), a utakmice su igrane u trajanju 15 minuta, odnosno pobjednik je ekipa koja prva osvoji 21 poen. Sastav ekipa: 4 igračice i voditelj. Igraju tri protiv tri na jedan koš, napad u pravilu traje 12 sekundi.Sudili su Barbara Ninić i Hrvoje Jurković.

Velika Gorica, 11.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci 3×3 za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 11.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci 3×3 za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 11.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci 3×3 za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Tri prvoplasirane ekipe nagrađene su odgovarajućim medaljama, a pobjednička ekipa se plasirala na Županijsko natjecanje u košarci 3×3.

Galerija fotografija

Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci 3X3 za djevojke 2025./2026.

REZULTATI  ŠSD ZrakoplovacŠSD Velgor 11:1,  ŠSD Gorek – ŠSD Velgor 17:2, ŠSD GVG – ŠSD Zrakoplovac 21:1, ŠSD Gorek – ŠSD Zrakoplovac 13:5, ŠSD Velgor – ŠSD GVG 3:21, ŠSD Gorek – ŠSD GVG 1:11.

Poredak: 1. ŠSD GVG, 2. ŠSD Gorek, 3. ŠSD Zrakoplovac, 4. ŠSD Velgor.

Pobjednička ekipa: Nika Jukić, Antea Meštrović, Ema Duspara, Borna Benković. Voditelj: Gordan Polan, prof. savjetnik.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Ekonomisti pobijedili na drugom gradskom natjecanju srednjih škola u košarci 3X3

Objavljeno

na

Objavio/la

Gradsko natjecanje školskih sportskih društava (ŠSD) srednjih škola u košarci 3X3 za mladiće u organizaciji Ekonomske škole Velika Gorica održano je danas (srijeda, 11.02.2026.) u sportskoj dvorani Srednje strukovne škole. Za naslov najboljeg natjecala su se 4 ŠSD-a: ŠSD GVG (Gimnazija, voditelj Gordan Polan, prof. viši savjetnik), ŠSD Gorek (Ekonomska škola, voditelj Marko Novaković, prof.), ŠSD Velgor (Srednja strukovna škola, voditelj Siniša Rajšić, prof.) i ŠSD Zrakoplovac (Zrakoplovna tehnička škola Rudolfa Perešina, voditelj Krešimir Lušić, prof.).

Velika Gorica, 11.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci 3×3 za mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 11.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci 3×3 za mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Natjecanje u košarci 3X3 je novi sport od prošle godine u srednjim školama, promoviran je na Olimpijskim igrama u Parizu 2024. Prema naputku Hrvatskog školskog sportskog saveza uključen je u program srednjoškolskih sportskih natjecanja u školskoj 2024./2025. godini.

Velika Gorica, 11.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci 3×3 za mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 11.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci 3×3 za mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turnir je odigran po jednostrukom bod sustavu (svako sa svakim), a utakmice su igrane u trajanju 15 minuta, odnosno pobjednik je ekipa koja prva osvoji 21 poen. Sastav ekipa: 4 igrača i voditelj. Igraju tri protiv tri na jedan koš, napad u pravilu traje 12 sekundi. Sudili su Barbara Ninić i Hrvoje Jurković.

Velika Gorica, 11.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci 3×3 za mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 11.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci 3×3 za mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Tri prvoplasirane ekipe nagrađene su odgovarajućim medaljama, a pobjednik se plasirao na županijsko natjecanje.

Galerija fotografija

Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci 3X3 za mladiće 2025./2026.

REZULTATI  ŠSD Zrakoplovac – ŠSD GVG 20:18, ŠSD Gorek – ŠSD Velgor 21:18, ŠSD Zrakoplovac – ŠSD Velgor 15:11, ŠSD GVG – ŠSD Gorek 16:12, ŠSD Zrakoplovac – ŠSD Gorek 10:21, ŠSD Velgor – ŠSD GVG 17:19. Poredak: 1. ŠSD Gorek, 2. ŠSD GVG, 3. ŠSD Zrakoplovac, 4. ŠSD Velgor.

Pobjednici: Ivano Iljkić, Roko Imprić, Lukas Galeković; Andrija Hrstić, Gabrijel Kovačević. Voditelj: Marko Novaković, prof.

Nastavite čitati

Sport

Vrijeme je za povratak u formu! AK Turopolje ponovno pokreće školu trčanja

Pripremite tenisice…

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Atletski klub Turopolje/FB

Atletski klub Turopolje ponovno pokreće školu trčanja u Velikoj Gorici, s ciljem okupljanja rekreativaca i trkača svih uzrasta koji žele unaprijediti kondiciju, tehniku trčanja i opću tjelesnu spremu. Treninzi će se održavati na Gradskom stadionu, a planirani početak je u 18 sati, dok će se točni termini dogovarati s polaznicima.

Program je otvoren za sve, od djece do veterana, a sudionici će biti raspoređeni u grupe prema dobi, znanju i brzini, kako bi se treninzi prilagodili individualnim mogućnostima.

Zainteresirani se mogu ispuniti formular ovdje, ali iz kluba napominju kako ispunjavanje formulara ne znači prijavu uškolu, već služi kao predbilježba kako bi se lakše organizirale grupe

Nastavite čitati

Sport

FOTO Ban Jelačić 1 i Kurilovec u konkurenciji pionira izborili finale prije zadnjeg kola

Objavljeno

na

Objavio/la

Natjecanje 19.velikogoričke malonogometne lige 2025./2026. u organizaciji Zajednice sportskih udruga Velike Gorice i pokroviteljstva Nogometnog saveza Velika Gorica nastavljeno je utakmicama 10. kola na terenu s umjetnom travom u SC Panadić Sport prošle subote (07.02.2026.).

Velika Gorica, 07.02.2026. 19.VMNL-10.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 07.02.2026. 19.VMNL-10.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica i Buna igrat će finale u konkurenciji mlađih pionira, a u konkurenciji pionira sastat će se Ban Jelačić 1 i Kurilovec. Vatrogasac je u konkurenciji prstića nanizao 10 pobjeda s gol razlikom 74:2!

Velika Gorica, 07.02.2026. 19.VMNL-10.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 07.02.2026. 19.VMNL-10.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 07.02.2026. 19.VMNL-10.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Liga je organizirana za četiri dobna uzrasta: prstići, početnici, mlađi pioniri i pioniri. Prijavljene su ukupno 44 ekipe: prstići 12, početnici 14 (7+7), mlađi pioniri 10 i pioniri 8 ekipa. Utakmice se igraju sa sastavima 5+1 igrač na terenu, u trajanju od 1×30 minuta. Voditelji Lige: Zlatko Petrac i Stjepan Petrac.

Velika Gorica, 07.02.2026. 19.VMNL-10.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nastavak Lige je u subotu, 14. veljače 2026. godine.

Galerija fotografija

19.velikogorička malonogometna liga 2025./2026., 10. kolo

Mlađi pioniri09.kolo (31.01.2026.): Kurilovec – Velika Mlaka 1947 0:12, Mraclin – Gorica 5:0, Polet – Buna 1:0, Vatrogasac – Ban Jelačić 4:3, Mladost –Gradići 2:4. Dodatni kriterij04.kolo: Velika Mlaka 1947 – Mraclin 1:4, 02.kolo Polet – Gradići 1:2.  Poredak: 1. Gorica (9 8 0 1 50:9 24), 2. Buna (9 7 0 2 23:8 21), 3. Mraclin (9 6 0 3 34:16 18), 4. Velika Mlaka 1947 (9 6 0 3 34:14 18), 5. Gradići (9 5 0 4 21:19 15), 6. Polet (9 5 0 4 15:26 15), 7. Vatrogasac (9 4 1 4 22:23 13), 8. Kurilovec (9 1 1 7 9:38 4), 9. Ban Jelačić (9 1 0 8 9:39 3), 10. Mladost (9 0 2 7 6:31 2).

Pioniri09. kolo (07.02.2026.):  Ban Jelačić 1 – Mraclin 3:1, Kurilovec – Vatrogasac 6:2, Buna – Mladost 3:1, Lomnica – Ban Jelačić 2 1:4.  Poredak: 1. Ban Jelačić 1 (9 8 1 0 28:5 25), 2. Kurilovec (9 7 0 2 32:8 21), 3. Mraclin (9 5 1 3 12:9 16), 4. Buna (9 4 3 2 16:10 15), 5. Vatrogasac (9 4 0 5 21:24 12), 6. Mladost (9 2 0 7 9:16 6), 7. Lomnica (9 2 0 7 8:36 6), 8. Ban Jelačić 2 (9 1 1 7 6:24 4).

Početnici ”zlatna liga” (07.02.2026.): Gradići – Klas 1:3, Velika Mlaka 1947 –Mraclin 1:7, Gorica – Lukavec 3:0, Ban Jelačić – Buna 2:0.  Početnici ”srebrna liga” (07.02.2026.): Mladost – Vatrogasac 1:0, Dinamo Hidrel – Kurilovec 2:2, Polet– Gorica 03 6:1.

Prstići – 10. kolo (07.02.2026.): Velika Mlaka 1947 – Vatrogasac 0:7, Buna – Turopolje 2:1, Dinamo Hidrel – Polet 6:1, Gorica – Mladost 17:0, Gradići – Lukavec 5:1, Klas – Kurilovec 1:2.

Poredak: 1. Vatrogasac (10 10 0 0 74:2 30), 2. Gorica (10 9 0 1 80:4 27), 3. Buna (10 8 1 1 32:13 25), 4. Dinamo Hidrel (10 6 1 3 33:21 19), 5. Turopolje (10 5 1 4 16:19 16), 6. Gradići (10 5 0 5 20:33 15), 7. Velika Mlaka 1947 (10 4 1 5 24:26 13), 8. Kurilovec (10 3 1 6 15:31 10), 9. Polet (10 2 1 7 15:29 7), 10. Klas (10 2 0 8 13:36 6), 11. Mladost (10 1 1 8 6:52 4), 12. Lukavec (10 1 1 8 6:68 4).

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno