Povežite se s nama

Sport

Nanizali tri pobjede uz gol razliku 12:0!!!

JELAČIĆ VUKOVINA Danas u subotu novo slavlje pa i za 36. rođendan Saše Matejčića

Objavljeno

na

To se može nazvati raritet, veliko iznenađenje pa i malo čudo. Županijski prvoligaš istočne skupine Jelačić iz Vukovine startao je u prvenstvo s naglašenim ambicijama jer se ljetos značajno pojačao a onda je nanizao tri zaista nevjerojatna poraza. Najprije je Jelačić na premijeri doma izgubio 1:2 od trenutno vodeće Dubrave iz Dubrave Vrbovečke nakon, u najmanju ruku, ravnopravne igre i dobivenog pogotka izdaleka kakvog se jednostavno ne smije primiti.

Zamjenik kapetana Jelačića Josip Miletić s loptom. Foto: Vitomir Štuban/cityportal.hr

U 2. kolu u Obrezini bilo je 4:3 za Mladost gdje su igrači gostiju itekako pomogli domaćinu da zabije čak poker golova. Posebna priča je u 3. kolu utakmica u Vukovini kontra Naftaša Ivanić. Nekoliko minuta prije kraja, nakon vrlo dobre igre, vodio je Jelačić 3:1 a korektni gosti su gotovo izvjesili bijelu zastavu. Nakon jednog balon ubačaja Naftaša, teško je kiksala obrana Jelačića i bilo je 3:2 a gosti su tada dobili krila i na nevjerojatan način na brzinu zabili još dva za pobjedu 3:4! Mnogi od prisutnih bili su šokirani uz opasku da nešto slično još nisu doživjeli i predviđali momčadi i treneru Marinu Rakuljiću nemirnu budućnost. Tako međutim nisu razmišljali čelnici kluba predsjednik Boris Marković Boba, sportski direktor Damir Rogan, tajnik Mario Karapandžić, voditelj škole nogometa Tomislav Čižmarević, članovi IO kluba Mario Karaula i Ivan Matejčić, službeni predstavnik Jelačića Saša Matejčić, kapetan momčadi Josip Matejčić (Ivanovi kršni i kameni sinovi) ali i trener Marin Rakuljić te igrači.

Detalj s utakmice Buna-Jelačić 0-3. Foto: Vitomir Štuban/cityportal.hr

U sljedeće tri runde natjecanja Vukovinčani su pobijedili u gostima Dinamo Hidrel 3:0, doma razbili snažnu Meštricu 6:0 i u Mraclinu domaćina Bunu opet 3:0. U roku 10 dana osvojeno je 9 bodova uz gol razliku 12:0!! Iz ponora opet u sedlo.

 

Pojašnjava predstavnik momčadi Saša Matejčić koji je igrom slučaja prilikom razgovora za cityportal ujedno slavio 36. rođendan. Sretno majstore, želimo još puno, puno takvih slavlja (Saša je domaći dečko koji je također uspješno španao za zelene iz Vukovine)!

Saša Matejčić službeni predstavnik Jelačića iz Vukovine. Foto: Saša Matejčić

“Vjerovali smo i nakon tri neočekivana poraza u momčad i trenera i nije bilo panike. Locirali smo probleme, ispravili ih i rezultati su tu, jer pehovi ne mogu trajati u nedogled. Kvalitetno smo ljetos odradili pripreme, imali smo vrlo dobre pripremne rezultate protiv kvalitetnih suparnika i vjerovali smo da nismo zaboravili igrati. Porazi su se dogodili na pomalo nevjerojatan način i nisu nas uzdrmali. Nakon opisanog poraza od Naftaša dečki su se tresli od muke i po tome smo također vidjeli da su karakterni ljudi i igrači kojima nije svejedno a sada se vidi da smo imali dobre procjene”– kazao je na početku razgovora Saša Matejčić.

Vodeća Dubrava ima pet bodova više a druga Mladost četiri.

“Prvenstvo je tek počelo i još će biti svakojakih iznenađenja. Idemo utakmicu po utakmicu, svaku na pobjedu pa dokle doguramo. U kadru imamo dovoljan broj kvalitetnih igrača a sve iz zapisnika zovemo standardni. Trenira se redovito, posebno su ažurni dečki koji stižu iz Zagreba. Mi iz Uprave smo zadovoljni a sigurno će biti i igrači jer ne obećavamo ono što nismo u mogućnosti ispuniti. Želimo naglašeno biti poznati po korektnost spram vlastitih igrača (to je nedavno javno potvrdio i bočni španer Fabrizio Hrkovac iz Velike Gorice). Sportski direktor Damir Rogan je stalo uz igrače i struku i prava im je logistika kakvu bi poželjeli i oni iz jačih liga”.

Jelačić ima i organiziranu školu nogometa kakvu ima malo koji klub u šestom rangu natjecanja (u razini je vjerojatno samo susjedni Dinamo Hidrel). “Imamo pet selekcija; kadete, mlađe i starije pionire, prstiće i limače s kojima radi šest školovanih trenera. Poznati smo po našim ljetnim međunarodnim turnirima s vrlo renomiranim klubovima (više o školi nogometa Jelačića uskoro na cityportalu). Jelačić je sređen klub i mislim da zaslužuje jači rang natjecanja za seniore”-ambiciozan je Saša.

Danas u subotu od 16.30 u Vukovini gostuje u okviru 7. kola Oborovo 74. “Poštujemo svakog suparnika pa i naše goste s lijeve obale Save ali nas zanima samo pobjeda. Planirali smo postepeni rast forme i to sada morama dokazati i pokazati na terenu. Imamo sitnijih zdravstvenih problema u momčadi ali tko god istrči sigurno će dati maksimum a onda će biti pjesme i slavlja nakon dvoboja”– zaključio je Saša Matejčić a sigurno da bi mu nova pobjeda bila i najljepša i najdraža čestitka za rođendan.

Sport

Hrvački klub Velika Gorica 1991 iz Petrinje stiže s 18 medalja

25 natjecatelja donijelo 18 medalja.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Hrvački Klub Velika Gorica 1991/FB

Hrvački klub Velika Gorica 1991 sudjelovao je na Regionalnom prvenstvu Središnje regije održanom u subotu u Petrinji, pod vodstvom trenera Anrija Targuša, Frana Haramusteka i Gabriela Đukića. U konkurenciji 166 natjecatelja iz sedam klubova, gorički klub nastupio je s 25 hrvačica i hrvača te osvojio ukupno 18 medalja, kao i pehar za najuspješniju ekipu u kategoriji djevojčica početnica.

Zlatne medalje osvojili su Mihael Šoljić (33 kg), Jakov Gašparac (65 kg), Gabriel Ivatović (59 kg), Fran Josić (48 kg), Jakov Noršić (85 kg), Katarina Ivatović (40 kg) i Ema Šestak (36 kg).

Srebrna odličja pripala su Egonu Boriloviću (36 kg), Marku Šoljiću (44 kg), Mati Margitu (30 kg) i Mateju Turkoviću (100 kg).

Brončane medalje oko vrata su stavili Šimun Hranilović (30 kg), Jurica Dvorneković (49 kg), Tin Počuća (65 kg), Matej Ivelj (59 kg), Vanja Grgić (49 kg), Alexandar Hrženjak (60 kg) i Josip Kirinčić (54 kg).

Osim osvajača medalja, klub ističe i nastupe Marka Ivelja, Jana Petkovića, Tonija Vidaka, Josipa Orlovca, Marka Šumanovića, Vite Rucića i Marka Grgića, koji su u Petrinji odradili zapažene borbe i prikupili važno natjecateljsko iskustvo.

Nastavite čitati

Sport

AK Maraton VG osvojio broncu na državnom prvenstvu u hodanju

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: AK Maraton VG/FB

Na stadionu u Zagrebu u petak, u subotu 28. ožujka, održano je Pojedinačno prvenstvo Hrvatske u hodanju na 10.000 metara, na kojem su nastupili i članovi Atletskog kluba Maraton Velika Gorica.

Najbolji rezultat ostvario je Berislav Devčić, koji je u seniorskoj konkurenciji osvojio treće mjesto i brončanu medalju s vremenom 1:08:49,8.

Vrlo blizu medalje bila je i Jasminka Zvonar, koja je utrku završila na četvrtoj poziciji s rezultatom 1:07:45,7. Do postolja joj je nedostajalo malo, no njezin nastup pokazao je da se ravnopravno nosi s najboljim hrvatskim hodačicama.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Stjepan Trputec novi predsjednik Nogometnog kluba Turopoljac

Objavljeno

na

Objavio/la

Izvanredna izborna sjednica Skupštine Nogometnog kluba Turopoljac održana je jučer (subota, 28.03.2026.) u Društvenom domu u Kučama. Odlično pripremljenu sjednicu vodio je predsjednik Daniel Zagorac. Dnevni red sjednice od sedam točaka glatko je apsolviran.

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Izvješća o aktivnostima kluba u 2025. godini i financijsko izvješće jednoglasno su usvojeni. Jednako tako jednoglasno su usvojeni plan rada i financijski plan za 2026. godinu.

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Jednoglasno je izabran novi Upravni odbor kluba od 11 članova: Stjepan Trputec – predsjednik, Dragomir Banić – potpresjednik, Danijel Antolčić – potpredsjednik i članovi: Franjo Berković, Stjepan Fabijančić, Matija Fabijančić, Darko Petković, Dominik Marić, Vjekoslav Lučić, Mario Zagorac i Igor Tačković. Tajnik kluba: Daniel Zagorac.

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Izbornu sjednicu otvorilo je Pjevačko društvo Kučani izvedbom nacionalne himne, a nakon službenog dijela sjednice izveli su još nekoliko glazbenih točaka.

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sjednicu su pratili i brojni predstavnici nogometnih klubova, predstavnici Nogometnog saveza Zagrebačke županije i Nogometnog saveza Velika Gorica, članovi kluba i gosti. Poslužen je prigodni domjenak.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Sport

FOTO Odbojkaši Gorice plasirali se u Superligu

Objavljeno

na

Objavio/la

Odbojkaši Gorice su u posljednjem 18. kolu Prve lige pobijedili u Zadru rezultatom 3:0 i s ukupno 22 boda osvojili 2. mjesto u sezoni 2025./2026. te se plasirali u Super ligu.

Velika Gorica, 24.03.2026. Prva liga-seniori. OK Gorica – 02. mjesto i plasman u Super ligu. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 24.03.2026. Prva liga-seniori. OK Gorica – 02. mjesto i plasman u Super ligu. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica je u Zadru igrala u sastavu: Bruno Slavica, Matej Martić, Petar Rendulić (L2), Noa Horvat, Ivan Čičak, Matija Klasnić, Luka Mačvanin, Tin Devald, Luka Petrović, Patrik Vidaković, Matej Šakota (cap.), Karlo Pejić, Gabriel Cindrić (L1). Trener: Gašpar Škorić Budimir.

Velika Gorica, 24.03.2026. Prva liga-seniori. OK Gorica – 02. mjesto i plasman u Super ligu. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 24.03.2026. Prva liga-seniori. OK Gorica – 02. mjesto i plasman u Super ligu. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Medalje i pobjednički pehar igračima, treneru i voditelju Marku Barunoviću uručila je Zrinka Petrović, nekadašnja vrhunska odbojkašica i reprezentativka Hrvatske.

Galerija fotografija

Prva Liga – seniori 2025./2026., 18. kolo

Rezultati 18. kola: OK Zadar – OK Gorica 0:3 (19:25, 13:25, 17:25), OK Split – MOK Željezničar (Osijek) 3:1, MOK Rijeka II – OK Zrinski Nuštar 3:1, MOK Čazma – OK Ribola Kaštela II (02.04.2026.), MOK Mursa-Osijek II – HAOK Mladost II (termin još nije određen).

Poredak: 1. HAOK Mladost II (16 14 2 45:18 28), 2. OK Gorica (18 11:7 38:30 22), 3. OK Split (18 10 8 41:32 20), 4. MOK Rijeka II (18 10 8 33:35 20), 5. MOK Željezničar (18 9 9 32:34 18), 6. MOK Čazma (17 8 9 33:32 16), 7. OK Ribola Kaštela II (17 8 9 33:33 16), 8. OK Zadar (8 10 33:37 16), 9. MOK Mursa-Osijek II (17 7 10 28:40 14), 10. OK Zrinski Nuštar (17 2 15 19:45 4).

Nastavite čitati

Sport

Karate klub Centar iz Križa se vraća s 8 medalja i visokim plasmanom

Velikogorički klub vratio se s međunarodnog turnira s četiri zlata, a najuspješnija bila je Kim Kumic.

Objavljeno

na

Objavio/la

Karate klub Centar iz Velike Gorice osvojio je osam medalja i zauzeo peto mjesto u borbama na međunarodnom turniru Kik kup Rudolf Perešin 2026., održanom u subotu, 21. ožujka u Križu. Na natjecanju je sudjelovalo gotovo 300 boraca iz 32 kluba iz Hrvatske, Austrije i Bosne i Hercegovine.

Najbolji rezultat ostvarila je Kim Kumic, koja je osvojila dva zlata, u kategoriji učenica do 49 kilograma te među mlađim kadetkinjama do 47 kilograma.

Vrlo dobar nastup imala je i Sara Brletić koja je osvojila zlato među učenicama do 44 kilograma te srebro u kategoriji mlađih kadetkinja do 42 kilograma. Dora Paić također je uzela zlato među kadetkinjama do 37 kilograma i broncu u kategoriji učenica do 39 kilograma.

Broj medalja upotpunili su Karlo Đukić sa srebrenom medaljom u kategoriji do 34 kilograma te Noa Smolčić koji je turnir završio s broncom.

Nastavite čitati

Reporter 457 - 26.02.2026.

Facebook

Izdvojeno