Povežite se s nama

Najave

Mraclin sedam dana slavi zaštitnika mjesta svetog Vida

Pripremili su sportska, kulturna, zabavna i gastro događanja

Objavljeno

na

Kulturno-umjetničko društvo Dučec od 12. do 18. lipnja organizira XII. dane svetog Vida u Mraclinu. U realizaciji manifestacije sudjeluju sve mraclinske udruge, a na taj način obilježavaju i slave svetog Vida, zaštitnik Mraclina.

I ove je godine KUD Dučec pripremilo bogati program. U ponedjeljak, 12. lipnja, amatersko kazalište KUD-a Vrhovje župe Dubranec izvest će komediju ‘Prijatelji‘ autora Izvora Oreba i njegove supruge Emilije Karlavaris, a koja govori o susjedima posvađanima oko zemlje.

Istoga dana, Društvo žena ‘Anđela Lovreković’ otvoriti će izložbu ručnih radova i starinskih zidnih kuhinjskih krpa u 18 sati na Zgradi. Izložbu će zainteresirani moći pogledati cijeli tjedan pola sata prije svih događanja.

Utorak, 13. lipnja, rezerviran je za najmlađe. Prvo će biti svečano otvorenje obnovljenog dječjeg igrališta u Mraclinu, kod Penezića, a nakon toga počinju IV. dječje sportske igre na Jančetovom gruntu.

“Djeca će se natjecati u više starih igara, a najbrži i najspretniji timovi biti će nagrađeni. U sklopu igara održat će se kreativne radionice za djecu, jahanje ponija i brojne druge atrakcije. Nakon igara slijedit će druženje za sve natjecatelje”, najavili su iz KUD-a Dučec.

U srijedu, 14. lipnja, održat će se večer pod nazivom ‘Dječja kolonija Mraclin – naši igenci i njihove priče‘. Večer je posvećena jednoj od najvažnijih dionica asanacije i prošlostoljetne povijesti Mraclina, udomiteljskoj skrbi, smještaju i odgoju djece izvan vlastite obitelji.

Dan kasnije, 15. lipnja, na redu je zabava na tradicionalnoj tamburaškoj večeri. Nastupit će mraclinski tamburaši TS Lajbeki, TS Alibi, TS Modra Galica, TS Takt, TS društva Dobre duše, veliki orkestar KUD-a Dučec te ženski tamburaški sastav KUD-a Dučec – Srećice.

DVD Mraclin u petak organizira Dan otvorenih vrata kao uvod u vatrogasni vikend. U subotu je tako na rasporedu Gradsko natjecanje djece i mladeži. U sklopu natjecanja održat će se i IV. memorijal ‘Tomislav Hrkovec’, natjecanje vatrogasnog podmlatka.

Osim vatrogastva, subota je rezervirana i za memorijalni malonogometni turnir u čast prerano preminulom članu Nogometnog kluba Mraclin Blažu Galekoviću.

“U sklopu turnira upriličit će se i svečano otvorenje novog grafita – postavljenog Blažu u čast – koji se nalazi iza GPP-ove tribine. Nakon turnira slijedi prigodno druženje uz glazbu za sve igrače, mještane i goste na terasi nogometnog kluba”, kažu iz KUD-a Dučec.

U 17 sati Društvo žena ‘Anđela Lovreković’ organizira program ‘Po starinski‘ na Drevovom gruntu, a radi se o prikazu pečenja kukuruznog kruha u krušnoj peći, izradi štrukla, belih žganca s tropom, lukom i špekom, i još čitav niz pomalo zaboravljenih jela našeg Mraclina.

U nedjelju, 18. lipnja, je Vidovsko proščenje. Nakon poslijepodnevne mise održati će se veliki folklorni koncert KUD-a Dučec i Ogranka seljačke sloge iz Buševca. Koncert je u Društvenom domu Mraclin s početkom u 18,30 sati.

Najave

U subotu Noć borilačkih sportova – demonstracija vještina sedam goričkih klubova

Manifestacija počinje u 19 sati.

Objavljeno

na

(Foto: Službena Facebook stranica manifestacije)

Prva Noć borilačkih sportova u Velikoj Gorici održana je 2013. godine i od tada ova manifestacija okuplja sportaše i publiku na jednom mjestu – pokazujući snagu, disciplinu i strast prema borilačkim vještinama.

Ove godine članovi velikogoričkih klubova svoje vještine će pokazati u subotu, 20.rujna na starome mjestu – u Parku dr. Franje Tuđmana – najavio je organizacijski odbor na čelu s Ervinom Kolarecom.

Sudjeluju:

  • Taekwondo klub Velika Gorica – s prepoznatljivim brzim i atraktivnim udarcima
  • Hrvački klub Velika Gorica 1991 – jedan od simbola borilačkih sportova u našem gradu
  • Karate klub Centar – klub s entuzijastičnim sportašima i talentima
  • Boksački klub Velika Gorica – čuvari boksačke tradicije, poznati po borbenom duhu i vrhunskim nastupima
  • Karate klub Velika Gorica – dugogodišnji nositelj karate tradicije u našem gradu
  • Judo klub Pinky – klub koji okuplja djecu i mlade u popularnoj olimpijskoj disciplini
  • Judo klub Kokica – poznat po radu s najmlađima i širenju judo obitelji u Gorici

Manifestacija počinje u 19 sati.

 

Nastavite čitati

Najave

Kesteni vrući, vrući! Uskoro 12. Buševska kestenijada

Što je jesen bez mirisa pečenih kestena?

Objavljeno

na

Objavio/la

Udruga Moj Buševec i ove će nas godine počastiti jesenskom poslasticom na 12. Buševskoj kestenijadi koja će 5. listopada u Buševec privući posjetitelje željne druženja, raznih slastica od kestena i mošta.

U sklopu same kestenijade održat će se i 7. Tur Challenge – utrka traktorskih kosilica, a program počinje u 15 sati.

Nastavite čitati

Najave

Kozjača slavi starinske kolačiće – Tko priprema najbolje salenjake?

Na Dan svetog Mihovila bregi mirišu na najbolje kolače

Objavljeno

na

Foto: Ljerka Celić za Agroklub

29.rujna, Na Dan svetog Mihovila – zaštitnika mjesta Kozjača, Udruga žena Kozjača organizira natjecanje u pripremi salenjaka – tradicionalnog kolača koji se priprema sa salom koje tijestu daje efekt listanja, a najčešće sadrži voćna „pekmez“ punjenja.

Program počinje u 10 sati svetom misom i nastupom FA Šiljakovina, a prijavljene udruge, društva ili klubovi donose već gotove salenjake na degustaciju u 13 sati.

Uz to, Mjesni odbor za goste priprema ručak i kolače, a za zabavu će biti zaduženi „Velikogorički bećari“.

Prijave za natjecanje su u tijeku!

Nastavite čitati

Najave

Perunfest se vraća u Donju Lomnicu! Pogledajte što se sve sprema

Organizatori su pripremili raznolik program, od radionica za djecu i odrasle, preko kazališnih izvedbi, do koncerata i izložbi.

Objavljeno

na

Objavio/la

Perunfest, festival posvećen mitovima i narodnim običajima, održat će se 20. i 21. rujna 2025. u Donjoj Lomnici. Program počinje u subotu u 15 sati i traje do nedjelje u 22 sata.

Ovogodišnje izdanje posvećeno je Krampusu i njegovim lancima, ali i drugim bićima i likovima iz narodnih mitova, strašilima, pustima i zvončarima koji su tradicionalno tjerali zle sile i najavljivali dolazak proljeća.  Organizatori su pripremili raznolik program, od radionica za djecu i odrasle, preko kazališnih izvedbi, do koncerata i izložbi.

U subotu i nedjelju posjetitelji će moći sudjelovati u radionicama Perunove magične škole, okušati se u streličarstvu, poslušati priče i bajke, pogledati predstave te pratiti nastupe zvončara i scenske izvedbe na otvorenom.

Ulaz se naplaćuje za sve starije od šest godina. Pojedinačna dnevna ulaznica stoji 5 eura, dok obiteljska ulaznica (za dvoje odraslih i dvoje djece) iznosi 15 eura po danu. Više informacija možete saznati ovdje.

Foto: Perunfest.hr

Foto: Perunfest.hr

Nastavite čitati

Kultura

Oldtimer Show Turopolje 2025 – Gala mažoret koncert PK Barbara & gosti

Objavljeno

na

Objavio/la

U sklopu Uličnog festivala glazbe i manifestacije Oldtimer show Turopolje 2025. u Parku dr. Franje Tuđmana u subotu, 13.09.2025, s početkom u 15 sati, mažoretkinje PK Barbara izvesti će jednosatni plesni program sa gostima: Plesni studio Tena iz Zagreba i Plesna udruga Star Dance iz Siska.

Foto: David Jolić/cityportal.hr

Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kako je vrijeme upisa novih članica u PK Barbara imate prigodu uzeti letak za vaše dijete, susjedu, prijateljice.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Reporter 452 - 28.08.2025.

Facebook

Izdvojeno