ktc
Povežite se s nama

Sport

Mladost-Obrezina nije prošla u drugi krug

Objavljeno

na

Veteranski nogometni klub Mladost-Obrezina sudjelovao je na 16. prvenstvu veterana u organizaciji Komisije za veteranski sport Hrvatskog nogometnog saveza održanog u Rovinju od 25. do 27. rujna 2015.godine. Na prvenstvu su sudjelovale 23 momčadi podijeljene u 7 skupina po tri momčadi i jedna skupina s dvije momčadi (u toj skupini bili su VNK Mladost-Obrezina i VNK Prva nogometna lopta-Županja). Pravo igranja na prvenstvu klubovi su izborili pobjedama na regionalnim odnosno županijskim natjecanjima, a neki klubovi su igrali s pozivnicama od krovne nogometne organizacije. Pobjednici skupina su od četvrtzavršnice igrali po kup sustavu (na ispadanje). Sve utakmice odigrane su na tri igrališta: dva u Rovinju (teren s prirodnom travom i teren s umjetnom travom) i Rovinjskom Selu (prirodna trava), a sudili su ih suci određeni od Komisije nogometnih sudaca HNS-a. Nogometni savez Zagrebačke županije predstavljali su osim Mladosti još VNK Vrbovec i VNK Zaprešić.

U poluzavršnici AK Siget-Hrvatski dragovoljac (Zagreb) bio je bolji od Jadran-Poreča, a Pazin-Veterani od TŠK 1932 (Topolovac). Susret za 3. mjesto između TŠK 1932 i Jadran-Poreča nije igran nego je pobjednik odlučen izvođenjem jedanaesteraca, uspješnija je bila momčad iz Topolovca (3:2). Završnica je pripala AK Siget-Hrvatski dragovoljac koji je s 1:0 bio bolji od momčadi iz Pazina.

Neodlučeno i poraz

Mladost je u prvoj utakmici u Rovinjskom Selu pod rasvjetom (petak, 25. rujna, 19:30 sati) igrala neodlučeno s klubom iz Županje (pogotke su postigli Robert Bojić i Željko Trupčević), a sutradan (subota, 26. rujna, 12 sati) u Rovinju, u uzvratu, izgubila je 1:2 (strijelac Goran Bogović). Obrezinci su bili razočarani takvim ishodom jer su imali lijepu prigodu da se kvalificiraju u četvrtfinale (pobjednici skupina). Za neuspjeh su sami krivi zbog toga što su na državno natjecanje došli nekompletni (nedostajalo je skoro pola igrača iz startne   postave), a Bogović je stigao tek na drugo poluvrijeme druge utakmice. Uzrok porazu leži i u činjenici da na prvenstvo veterana Mladost dolazi više rekreativno-turistički, a manje u natjecateljskom duhu. Zbog toga bi trebala izostati prebacivanja jedni drugima odnosno tražiti krivca za neuspjeh. Treba biti realan i priznati da momčad nije optimalno posložena na svim linijama, a ovaj puta (Mladost je skoro redoviti sudionik na državnom prvenstvu) manjak igrača na klupi za pričuve nije pružao mogućnost kvalitetne rotacije.

Druženje

Iako su ostali bez plasmana u drugi krug mladostašima to nije posve pokvarilo raspoloženje, jer ugodno i sunčano vrijeme u Rovinju bilo je idealno za razgledavanje grada, koji je u subotnje poslijepodne s mnoštvom ljudi u centru na rivi pružao dojam prave ljetne sezone (u tijeku je bio Weekend Media Festival 2015) . Manji broj nogometaša se stigao i kupati, temperatura mora je za njih bila prihvatljiva. Zajedničkim dogovorom odlučeno je da se boravak produži do nedjelje, uživalo se u druženju te raznovrsnom i izvrsnom izboru hrane u restoranu hotela Villas Rubin. Vrijeme je kraćeno igrajući belot i čineći simpatične smicalice jedni drugima po bungalovima u kojima smo bili smješteni.

Rezultati, redoslijed

Mladost-Obrezina (Rovinj 2015.): Dubravko Šorša, Tomo Breščaković, Igor Kunić, Zoran Kadabec, Sanjin Lalić, Danijel Pavličić, Ivica Janković, Robert Bojić, Damir Kuhar, Tomislav Posavec, Dubravko Vučilovski, Stjepan Antolović, Davor Sopina, dr. Stjepan Zagorac, Željko Filipčić, Sebastijan Matejaš, Željko Trupčević, Goran Bogović. Voditelj: dr. Stjepan Zagorac.

Skupina B  UNV Prva nogometna lopta (Županja) – VNK Mladost-Obrezina 2:2 (/Bojić, Trupčević); VNK Mladost-Obrezina – UNV Prva nogometna lopta (Županja) 1:2 (Bogović/).

Za 3. mjesto: TŠK 1932 – Jadran-Poreč (3:2-11m).

Finale AK Siget-Hrvatski dragovoljac – Pazin-Veterani 1:0.

Najbolji igrač: Dragan Vukoja (AK Siget-HD). Najbolji vratar: Damir Grbavac (AK Siget-HD). Najbolji strijelac (7 pogodaka): Aleksandar Franjić (TŠK 1932).

Sport

Stižu nova pravila za sportaše, evo što se mijenja

Ovo se mijenja za tisuće sportaša.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Pixabay/pexels.com

U Hrvatskoj je stupio na snagu novi Pravilnik o zdravstvenim pregledima sportaša, kojim se prvi put jasno propisuje minimalni pregled za sve aktivne sportaše, ne samo one koji se natječu, nego i one koji redovito treniraju. Novost je i to da su obavezni liječnički pregledi uvedeni i za sportaše-ribiče. Minimalni pregled uključuje razgovor s liječnikom i klinički pregled, obavezni 12-kanalni EKG, mjerenje krvnog tlaka, osnovne laboratorijske nalaze te spirometriju, odnosno provjeru plućnog kapaciteta.

Kako prenosi Poslovni.hr, učestalost pregleda ovisit će o sportu. Većina sportaša pregled će morati obaviti jednom godišnje, dok će oni u sportovima manjeg fizičkog napora, poput šaha, golfa, kuglanja ili streljaštva, na pregled ići svake dvije godine.

Pravilnik donosi i novu obvezu za organizatore natjecanja, sportski objekti morat će imati automatski vanjski defibrilator.

Cilj ovih promjena je povećati sigurnost sportaša i ujednačiti pravila pregleda u cijelom sportskom sustavu, uključujući parasportaše, gluhe sportaše te učenike i studente koji sudjeluju na školskim i akademskim natjecanjima.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Gorica vrlo dobro igrala, Zagreb očekivano pobijedio

Objavljeno

na

Objavio/la

Gorica je u 7. kolu Lige za prvaka izgubila od vječnog prvaka Hrvatske Zagreba rezultatom 30:35. Domaći su u početku susreta imali i prednost od dva gola (4:2), ali se nakon 6:6 (12′) Zagreb odvojio 8:11 (18′) i na kraju prvog poluvremena imao prednost od šest golova.

Velika Gorica, 10.04.2026. Premijer liga-Liga za prvaka, 07.Kolo: HRK Gorica – RK Zagreb 30:35. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.04.2026. Premijer liga-Liga za prvaka, 07.Kolo: HRK Gorica – RK Zagreb 30:35. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.04.2026. Premijer liga-Liga za prvaka, 07.Kolo: HRK Gorica – RK Zagreb 30:35. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Početkom drugog poluvremena prednost prvaka bila je sedam razlike i ta razlika je varirala od četiri (20:24, 39′) do sedam golova (23:30, 51′).

Velika Gorica, 10.04.2026. Premijer liga-Liga za prvaka, 07.Kolo: HRK Gorica – RK Zagreb 30:35. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.04.2026. Premijer liga-Liga za prvaka, 07.Kolo: HRK Gorica – RK Zagreb 30:35. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.04.2026. Premijer liga-Liga za prvaka, 07.Kolo: HRK Gorica – RK Zagreb 30:35. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Najefikasniji u pobjedničkoj momčadi bio je Stanislau Sadouski s 9 golova, koji je na lijevom krilu u prvom poluvremenu sa 7 pogodaka bio nerješiva enigma za obranu domaćih. Kod Gorice najefikasniji Andro Lopac, koji je poentirao u početku prvog i krajem drugog poluvremena.

Galerija fotografija

Premijer liga-Liga za prvaka 2025./2026., 07. kolo

HRK Gorica – RK Zagreb 30:35 (13:19)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 150. Petak, 10.04.2026., 20 sati. Suci: Tomislav Cindrić i Robert Gonzurek (oba iz Osijeka). Delegat: Boris Čačić (Vir).

GORICA: Sorić (V), Varda (V), Ceković (cap.) 5(3), Jurić, Neralić 4, Solariček, Lopac 9, Grubišić 4, Malin Varjačić, Lasan, Pitt 2(1), Starčević 1, Mlakar 3, Karaula 2, Komljenović. Trener: Matej Mišković.

ZAGREB: Suljević (V), Meštrić (V), Walczak, Gojun, Tskhovrebadze 7(5), Karačić, Dodić 1, Topić, Gavrić 1, Pavlović 3, Ali Sayed 3, Bialiauski 4(1), Kavčič 1 Trivković 1, Sadouski 9, Tufekdžić 2. Trener: Boris Dvoršek.

 

Nastavite čitati

Moja županija

Županijsko natjecanje u atletici – cure iz AK Maraton VG pokupile medalje

Četiri medalje za mlade Goričanke.

Objavljeno

na

Objavio/la

Na stadionu Mladost održano je županijsko natjecanje osnovnih škola u atletici, na kojem su nastupili učenici i učenice iz cijele županije, a među njima i predstavnice Atletskog kluba Maraton Velika Gorica.

Najbolji pojedinačni rezultat ostvarila je Ana Trčak, koja je osvojila 2. mjesto u disciplini vortex. Do medalje je stigla i Ema Gilja, koja je u utrci na 60 metara osvojila 3. mjesto.

Odličan nastup imala je i Tia Weihnacht, koja je također osvojila 2. mjesto u svojoj disciplini, dok je Lea Šepčić upotpunila uspješan dan kluba osvajanjem još jedne medalje.

Nadomak postolja ostala je Sara Fabečić, koja je natjecanje završila na 4. mjestu.

*Tekst je dio programskog sadržaja ‘Moja županija’ nastao u suradnji s Zagrebačkom županijom.

Nastavite čitati

Sport

FOTO HSTK Velika Gorica izgubila u četvrtfinalu Hrvatskog kupa od viceprvaka Superlige

Objavljeno

na

Objavio/la

Stolnotenisači Velike Gorice izgubili su u četvrtfinalu Hrvatskog kupa od STK Zagreb rezultatom 2:3 nakon vodstva 2:0.

Velika Gorica, 08.04.2026. Hrvatski kup 1/4 finale: HSTK Velika Gorica – STK Zagreb 2:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 08.04.2026. Hrvatski kup 1/4 finale: HSTK Velika Gorica – STK Zagreb 2:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Goričani, prvaci 1.HL zapad, protiv Zagrepčana, viceprvaka Super lige, bili su od plasmana u polufinale Hrvatskog kupa udaljeni samo jedan set.

Velika Gorica, 08.04.2026. Hrvatski kup 1/4 finale: HSTK Velika Gorica – STK Zagreb 2:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 08.04.2026. Hrvatski kup 1/4 finale: HSTK Velika Gorica – STK Zagreb 2:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 08.04.2026. Hrvatski kup 1/4 finale: HSTK Velika Gorica – STK Zagreb 2:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Naime, Elger je u meču s Petekom imao vodstvo 2:0 u setovima i trebao je dobiti samo još jedan set za pobjedu i time konačnu pobjedu u ovom susretu. Međutim, nije uspio, Petek je okrenuo rezultat u svoju korist – 2:3! U zadnjem odlučujućem meču Mustapić je bio bolji od Habijanca s 3:0.

Galerija fotografija

Hrvatski kup – muški, 2026., 1/4 finale

HSTK Velika Gorica – STK Zagreb 2:3

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Srijeda, 08.04.2026., 17 sati. Sudac: Goran Miljak.

Elger – Mustapić 3:2 (8:11, 11:7, 11:5, 7:11, 11:8), Habijanec – Marjanović 3:2 (6:11, 8:11, 12:10, 11:5, 11:9), Vračan – Kolarek 1:3 (11:8, 2:11, 8:11, 5:11) Elger- Petek 2:3 (11:8, 11:7, 6:11, 8:11, 8:11),Habijanec – Mustapić 0:3 (9:11, 7:11, 8:11).

Nastavite čitati

Sport

FOTO Veterani Klasa usporili, Kurilovac ubrzao, VG Boys odgodili

Objavljeno

na

Objavio/la

Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica (NSVG) odigrala je u blagdansko vrijeme Uskrsa skoro kompletno 15. kolo. Iznenađenje je neodlučen rezultat između Lekenika i vodećeg Klasa te pobjeda Bune u Lukavcu.

Velika Gorica, 09.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 15.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 09.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 15.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmice 16. kola igraju se sutra (petak, 10. travnja) i u ponedjeljak (13. travnja).

Galerija fotografija

Liga veteranskih momčadi NSVG-a 2025./2026., 15. kolo

Rezultati 15. kola (03./06.04.2026.): Polet – Posavec 1:1, Vatrogasac – Dinamo 4:1, Lukavec – Buna 0:1, Kurilovec – Gradići 5:0, Lekenik – Klas 1:1, Hruševec – VG Boys odgođeno, Velika Mlaka 1947 slobodni.

Rezultati 14. kola (27./30.03.2026.): Kurilovec – Hruševec 4:1, Buna – Gradići 1:1, Dinamo – Lukavec 2:1, Posavec – Vatrogasac 0:0, Velika Mlaka 1947 – Polet 3:1, VG Boys – Lekenik 2:0. Klas slobodni.

Raspored 16. kola (10./13.04.2026.): Buna – Vatrogasac, Dinamo – Polet, Posavec – Velika Mlaka 1947, Klas – Hruševec, VG Boys – Gradići, Kurilovec – Lukavec, Lekenik slobodni.

Poredak nakon 15. kola: 1. Klas 33 (13 10 3 0 59:14), 2. Kurilovec 33 (14 11 0 3 48:14), 3. VG Boys 30 (13 10 0 3 45:14), 4. Dinamo 28 (14 9 1 4 46:24) 5. Vatrogasac 25 (14 8 1 5 29:21), 6. Velika Mlaka 1947 22 (13 7 1 5 32:26), 7. Lekenik 20 (14 6 2 6 29:34), 8. Buna 17 (14 5 2 7 19:25), 9. Lukavec 14 (14 4 2 8 19:23), 10. Polet 10 (14 3 1 10 16:32), 11. Hruševec 8 (12 2 2 8 14:49), 12. Gradići 8 (14 2 2 10 10:49), 13. Posavec 8 (14 1 5 8 9:50).

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno