Cityportal u posjeti mladim nogometašima Dinamo Hidrela

Zanimljivo subotnje nogometno popodne na stadionu Hidrela u Novom Čiču kojeg nije pokvarila ni jaka kiša. Igrali su kadeti domaćeg Dinama i Novaka (mjesto nadomak Samobora). Dio prisutnih pratilo je uživo mlade nogometaše, paralelno su neki putem TV-a gledali  sraz Barcelone i Granade koji je odlučivao o novom prvaku Španjolske a jedna skupina pak poslovala je oko roštilja.

Kadeti Dinama Hidrela nakon sigurne pobjede.

Novočičke nade zagospodarile su terenom od prve minute i do 25. minute već je bilo 4:0. Zabijali su redom Antonijo Nikić, Martin Žugaj i dva puta Tomislav Lucić. Smanjio je za goste Mislav Vojvodić a u drugom poluvremenu mladi dinamovci podebljali su pobjedu golovima Valentina Fiolića i Antonija Radina na 6:1. Dok su novočički mladići “trpali”, zabijao je i Luis Suarez za Barcu (tri komada) a vrlo zanimljivo, od malog ekrana nije se odvajao jedan omaleni dječačić od 5-6 godina, kojeg se nije ni vidjelo iz naslona stolice. Mališan je netremice upijao svaki potez Messija i društva a na upit tko za koga navija odrješito je kazao-Barcelona i Messija. Na drugo pitanje, tko mu je tako savjetovao, bez oklijevanja je ispalio: “Nitko! Vidio sam jednom kako igraju i odmah sam postao navijač Barce i Messija!” Prisutni su mu uz smijeh zapljeskali (pa i navijači Reala) a netko je dobacio; “mali, čeka te lijepa nogometna karijera ako se ugledaš u svoje ljubimce” na što se prisutni mu djedica Franjo, nekad odlični igrač domaćeg Dinama, samo mudro smješkao. Nakon svega, i roštilj je bio gotov pa su najprije domaći kadeti a zatim i roditelji uz iće i piće zaokružili ugodnu nogometnu subotu prkoseći tako i upornoj kiši.

Mladi dinamovci družili su se i nakon utakmice uz okrijepu.

DINAMO HIDREL-NOVAKI: 6 – 1
NOVO ČIČE Stadion Dinama Hidrela. Gledatelja 35. Sudac: Petar Bilić (Velika Gorica). Pomoćnici: Mijo Pešić (Donje Podotočje) i Ivan Garić (Zagreb). Delegat: Tomislav Mihalj (Velika Mlaka). Fizioterapeutkinja: Božica Huđber-Biondić (Velika Gorica).

STRIJELCI: 1:0-Nikić (6), 2:0-Žugaj (9), 3:0-Lucić (18), 4:0-Lucić (25), 4:1-Vojvodić (32), 5:1-Fiolić (57), 6:1-Radina (60).

DINAMO HIDREL: Nikolić, Panić, Lucić, M. Miljković, Žugaj, Škarec, Jurišić, Slivak, Nikić, Fiolić (od 57. Radina), I. Miljkovič (od 53. Gajić).
TRENER: Mario Paviša

NOVAKI: Carin, Matić, Bezjak, Kobas, Filković, Petecin, Perak, Vojvodić, Žugec, Čakanić, Dejanović.
TRENER: Davor Egri

Polet slavio na derbiju u Kerestincu

Turopoljac zabio tricu za bijeg s dna

Detaljnije o nekim utakmicama nogometnih klubova iz Turopolja odigranih proteklog vikenda, City portal je već objavio izvještaje. Od ostalih, najprije se mora izdvojiti derbi jeseni Jedinstvene županijske lige u Kerestincu između drugoplasiranog TOP-a i vodećeg Poleta iz Buševca. Turopoljska momčad je slavila 2-1 a oba pogotka za lidera zabio je, zna se, Ivan Zagorec. Prvog u 24. minuti iz kaznenog udarca za vodstvo a drugog kod rezultata 1-1 u 67. minuti iz igre. Staro pravilo, kad “Zagi” igra dobro, onda zabija a Polet upisuje tri boda. U istoj ligi konačno je pobijedio i Turopoljac a žrtva na Knejama u Kučima bila je Sloga iz Križa koja je fasovala tri komada. Noć s nedjelje na ponedjeljak trener Vlado Horvat sigurno je imao ugodnije snove no minulog tjedna. Nažalost, ima i poraznih nogometnih rezultata širom turopoljske ravnice. Gradići su izgubili doma minimalnim rezultatom od Karlovca 1919 a utješno je što se radi o lideru prvenstva. Rezultatom 0-1 pokleknuo je i Dinamo u Odranskom Obrežu od Tondacha iz Bedekovčine a to se baš i nije očekivalo. Pognutih glava igrališta su napustili i igrači Lomnice u Rakovom Potoku kao i Klasa u Rakovcu. Od županijskih prvoligaša Buna je izgubila u Obrezini i ostala samo stepenicu iznad posljednjeg Kloštra a dobro se nije proveo ni Posavec kod Bana Jelačića u Banovom, kao ni Vatrogasac u Zvekovcu.

29.09.2019. Gornja Lomnica. Prva županijska nogometna liga – 07.kolo: NK Meštrica – NK Vatrogasac (Kobilić). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Meštrica je gubila doma od Dubrave Vrbovečke 0-1 a onda je uslijedio preokret iz dva kaznena udarca u 87. i 89. minuti igre. Mato Paviša

REZULTATI UTAKMICA VIKEND 12. I 13. LISTOPADA 2019:

3. HNL središte, 8. kolo
Subota, 12. listopada:
Kurilovec – Vrapče 1-1 (za Kurilovec Slunjski u 65. minuti)

4. HNL središte, 9. kolo
Lukavec – Odra 1-1 (Gusak 36./Luter 75. pred 300 gledatelja)
Dinamo – Tondach 0-1
Nedjelja, 13. listopada:
Gradići – Karlovac 1919 0-1

JŽNL, 9. kolo
Subota, 12. rujna:
Rakov Potok – Lomnica 2-0
TOP – Polet Buševec 1-2 (za Polet Zagorec u 24. iz 11 metara i u 67. iz igre)
Rakovec – Klas 2-1 (za Klas Fišer u 80. minuti iz 11 metara)
Turopoljac – Sloga Križ 3-0 (Sesar 30., Lučić 34. i Filep 76.)

1. ŽNL ISTOK, 9. kolo
Jelačić – Mraclin 2-0 (Rus 2., Smok 19. minuta)
Ban Jelačić – Posavec 3-0
Meštrica – Dubrava 2-1 (za Meštricu Skorin u 87. i 89. minuti oba iz 11 metara)
Zvekovac – Vatrogasac 3-1 (za Vatrogasac Kobilić Krasnić u 60. minuti iz 11 metara)
Mladost – Buna 1-0 (Zrnčić 79.)
Dinamo Hidrel – Kloštar 4-2 (za Hidrel Blažević 15., Fabrizio Hrkovac 32., Jakovljević 67. i Furić 90. minuta)

Dragocjeni bodovi za Dinamo Hidrel, Kloštar bolji nego što kaže tablica

Nogometaši Dinamo Hidrela pobijedili su Kloštar 4-2 u 9. kolu, u derbiju začelja u 1. ŽNL. Četiri gola za sastav iz Novog Čiča zabila su četiri različita strijelca, a više od očekivanja pokazali su i gosti…

U rovovskoj borbi bez ljepote i posebne kvalitete Dinamo Hidrel ipak je bio efikasniji i uzeo dragocjene bodove. Šesti je to rang našeg nogometa, a igrali su klubovi sa začelja i pretenciozno bi bilo nadati se boljoj igri, no može se naglasiti da su gosti i ugodno iznenadili, s obzirom da su u poretku na samom začelju 1. županijske lige istok bez ijednog boda.

Fabrizio Hrkovac bio je prvo ime nedjeljenog ogleda u Novom Čiču… Foto: Mato Paviša

Dinamovci su dobro krenuli i poveli zarana, u 16. minuti, kad je Luka Blažević uspio provući loptu ispod nogu svog čuvara i iznenadio dobrog vratara Ivana Pavičića. Solidni gosti “morali” su poravnati rezultat u 30. minuti. Tomislav Knezek dobro je pucao iz slobodnjaka i pogodio okvir a odbijanac je s tri metra, čini se Jerković, opalio u modro nebo, na sreću modrih. I gosti su ubrzo kažnjeni.

Najprije je agilni brzanac Fabrizio Hrkovac udarcem s 25 metara zatresao gredu iznad nemoćnog Pavičića. Već u sljedećoj akciji uporni i rastrčani Hrkovac bio je još precizniji i pogodio mrežu za, činilo se tada, nedostižnih 2-0.

No oni koji su tako razmišljali, pogrešno su mislili. Samo dvije minute kasnije loptu je namjestio Antonio Krajinović i iz slobodnjaka s 20 metara poslao je uz bližu vratnicu iznenađenog vratara Šimića. U 37. minuti Kloštar je imao novu pogođenu gredu, a malo kasnije i veliku priliku za realizaciju, ali na poluvrijeme se otišlo rezultatom 2-1.

Kloštar je posljednji na tablici, ali definitivno nije tako izgledao na ovom gostovanju

Nakon odmora utakmica se lomila i u 67. minuti Tomislav Jakovljević je udarcem iz daljine postavio 3-1. Gosti se ni tada nisu predali pa su opet smanjili nakon poduže kombinacije preciznim i plasiranim udarcem Antonija Šempera. Modri na igralištu i u gledalištu odahnuli su tek u drugoj minuti nadoknade, kad je Nikola Furić nakon kontre s centra pogodio nečuvana vrata Kloštra za konačnih 4-2.

Bilo je puno nervoze u ovih 90 minuta, igralo se žustro i žestoko u borbi za bijeg iz donjeg doma prvenstvene ljestvice

Mora se spomenuti da se igralo oštro, uz mnogo komentiranja, ali na kraju sve je završilo u sportskom duhu.

DINAMO HIDREL – KLOŠTAR 4-2
NOVO ČIČE Igralište Dinama Hidrela. Gledatelja 50. Sudac: Antonio Kokot 6. Pomoćnici: Blaž Crnoja i Helena Blažic (svi iz Vrbovca).
STRIJELCI: 1-0 Blažević (16), 2-0 F. Hrkovac (33), 2-1 Krajinović (35), 3-1 Jakovljević (67), 3-2 Šemper (80), 4-2 Furić (90).
DINAMO HIDREL (4-1-4-1): Šimić 6 – Čurla 6 (od 43. Pejak 6,5), Vukadin 6, Pudić 6, Ž, Josić 6 – Jurišić 6,5 (od 78. Furić 6,5) – Zorić 6, Jakovljević 7, Slivak 6, Hrkovac 7 (od 82. Španiček -) – Blažević 7 (od 90. Panić -).
Trener Mario Kajinić 6,5.
KLOŠTAR (4-4-2): Pavičić 6,5 – Marinčević 6 (od 24. Vešligaj 6), Knezek 6,5, Popović 6, Levar 6 – Brcko 6, Hasanović 6, Ferina 5,5 (od 46. Novaković 6), Šemper 6,5 – Jerković 6, Krajinović 6,5. Trener Dario Turkalj 6.
IGRAČ UTAKMICE: Fabrizio Hrkovac

Rukometni izlet: Obišli Ovčaru i Vukovar, sredili Spačvu pa – zapjevali!

Rukometaši Gorice pobijedili su Spačvu 32-28 na gostovanju u Vinkovcima. Već tradicionalno, putovanje na krajnji istok Goričani su iskoristili kako bi obišli najvažnije vukovarske lokacije, zapalili svijeće i položili vijence u spomen na poginule branitelje

Malo je bilo posebno sretnih i zadovoljnih nakon domaćeg remija s Bjelovarom u prošlom kolu, nakon pobjede, poraza i remija u prva tri kola, ali rukometaši Gorice sve su eventualne rane zaliječili ovog vikenda. Četvrta prvenstvena runda donijela je gostovanje kod Spačve u Vinkovcima, sudar s uvijek iznimno teškim i zahtjevnim protivnikom, ali i priliku da se od svega toga napravi jedna posebna priča.

Subotnje prijepodne tako su rukometaši, članovi stožera i vodstvo kluba iskoristili da obiđu Vukovar, posjete Ovčaru, Vukovarsko groblje i Memorijalni centar, zapale svijeće i polože vijence u čast svih onih koji su pali u obrani domovine u Gradu heroju. Imali su Goričani i jako dobrog vodiča, jer dio ekspedicije bio je i sportski direktor Drago Kovačević, Vukovarac i vukovarski branitelj, čovjek koji je prošao najgore bitke za spas grada, ali i logoraš koji se iz svega toga u godinama koje su slijedile izvukao započevši novi život u Velikoj Gorici. I u goričkom rukometu, jer riječ je o jednom od najvrijednijih sportski djelatnika koje ovaj grad ima.

“Uoči utakmice obišli smo Memorijalno groblje u Vukovaru i Spomen obilježje Ovčaru, što je već tradicija našeg kluba, koji osim sportskih rezultata vodi brigu i o drugim vrijednostima”, javio se iz Vukovara i predsjednik Gorice Neven Karas.

A kad je taj dio vikend programa završio, valjalo se okrenuti onome zbog čega su naši rukometaši i krenuli na ovaj put. Utakmici protiv Spačve. Nešto bolje u susret su krenuli Vinkovčani, stalno su bili u prednosti od jednog ili dva gola, a tako je i ostalo prvih 26 minuta. U završnici poluvremena Goričani su uspjeli poravnati, a zatim i povesti 15-14, rezultatom s kojim se otišlo na predah. Bilo je to 30 minuta u kojima je trener Andrija Nikolić dobio solidan učinak nekolicine igrača, ali i najavu da će ovo biti dan Rudolfa Zvonimira Šafranka.

Na krilima raspoloženog 19-godišnjeg šutera Gorica je krenula u nastavak, u kojem je voda išla samo na jedan mlin. Samo na gorički. Već nakon pet minuta nastavka Gorica je imala pet golova viška, a do kraja je tu prednost trebalo “samo” sačuvati. Bilo je pritom nekih poteškoća, dolazila je Spačva i na samo gol zaostatka, ali Šafranko i društvo nisu dopustili ništa više od toga. Završilo je 32-28, Gorica je upisala drugu pobjedu u sezoni, prvu gostujući, zaokruživši tako jedan prekrasan izlet na krajnji istok zemlje.

Rudolf Zvonimir Šafranko završio je utakmicu s devet golova, i to – bez promašaja! Devet udaraca, devet golova, što je i na puno nižim razinama sjajno dostignuće. Šest golova dodao je Davor Ćavar, pet ih je zabio Ivan Laljek (također bez promašaja!), četiri Antonio Ljudić (ni on nije promašio ove večeri!!), tri Josip Ereš (pogađate, i on bez promašaja!!!)… Golmani Tomislav Sladoljev i Stipe Purić zajedničkim snagama su skupili osam obrana, što je bilo sasvim dovoljno za veliku i važnu pobjedu.

Gepostet von Dragutin Kovačević am Samstag, 12. Oktober 2019

A nakon svega, niste valjda sumnjali, znali su Goričani i proslaviti pobjedu. Prijateljski raspoloženi domaćini nisu očajavali nakon poraza, umjesto toga su gostima iz Velike Gorice priredili druženje uz tamburaše, koji su fantastično “sjeli” nakon svega što je VG-ekspedicija prošla u subotu. U autobusu koji je vozio prema kući trener Nikolić već se okrenuo prema sljedećem izazovu, domaćem ogledu s Varaždinom u idućem kolu, jer lov na velike stvari tek je počeo.