Matošević i Zenko idu na posudbe: Otišli po minutažu u Siget i Sesvete
Nakon što su zajedno skupili svega 50 minuta u jesenskom dijelu prvenstva, Dinko Matošević i Adrian Zenko na proljeće će sreću potražiti u dresovima Hrvatskog dragovoljca i Sesvetama
Pet dana prije prve utakmice u proljetnom dijelu prvenstva, protiv Rijeke na Rujevici u nedjelju u 17.30 sati, u HNK Gorici odlučili su malo prorijediti kadar. Dvojicu svojih mladih igrača, ofenzivca Dinka Matoševića (21) i veznjaka Adriana Zenka (20), poslali su na posudbe kako bi im omogućili da se kroz bitno veću minutažu nego jesenas pokušaju dokazati, pokazati koliko vrijede, možda se i nametnuti treneru Sergeju Jakiroviću u planovima za sljedeću sezonu.
Proljeće će tako Matošević provesti u dresu Hrvatskog dragovoljca, trenutačno 13. momčadi na tablici 2. HNL, koju vodi iskusni trener Krešimir Sunara. Iako je rodom iz Nove Gradiške, Dinka se već praktički smatra domaćim igračem, budući da je u Goricu došao još u ljeto 2013., kad mu je bilo samo 15 godina. Do tad je bio u niželogaškoj Mladosti iz Cernika, ali i Cibalijinoj školi nogometa, da bi kroz omladinski pogon Gorice došao do prve momčadi. Prošle sezone, u pohodu na prvu ligu, Matošević je odigrao 21 utakmicu, zabio šest golova, no u prvoligaškoj konkurenciji išlo je kudikamo teže. Protekle jeseni skupio je samo 36 minuta na terenu i logično je bilo potražiti sreću u momčadi u kojoj će imati puno više prilika.
Zenko će, pak, proljetni dio sezone odraditi u dresu Sesveta, nakon jesenskog dijela šeste momčadi 2. HNL. Tamo će ga dočekati mlada momčad, perspektivni trener Dino Babić, ali i puno više prilika. Zenkova priča kaže da je, nakon što je kao dječak bio u Hrvatskom dragovoljcu, pa prošao Dinamovu školu, kao izlazni junior došao je u Goricu u ljeto 2017. Prošle godine odigrao je čak 28 utakmica, kao vezni igrač četiri puta bio je strijelac, ali u prvoligaškoj jeseni ostao je na marginama, skupivši samo 14 minuta na terenu. Za Sesvete će svakako biti pojačanje, a u klubu u kojem je radio prije Gorice pozorno će ga pratiti i trener Jakirović.
Natjecanje 19.velikogoričke malonogometne lige 2025./2026. u organizaciji Zajednice sportskih udruga Velike Gorice i pokroviteljstva Nogometnog saveza Velika Gorica na terenu s umjetnom travom u SC Panadić Sport stiglo je do završnice.
Velika Gorica, 14.02.2026. 19.velikogorička malonogometna liga. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 14.02.2026. 19.velikogorička malonogometna liga. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 14.02.2026. 19.velikogorička malonogometna liga. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Nakon što su odigrane utakmice po skupinama, slijede utakmice za konačni plasman. Prema rasporedu na programu su 22 utakmice. Početak je u 08:30 sati. Finalni dan je subota, 21.02.2026.
Velika Gorica, 14.02.2026. 19.velikogorička malonogometna liga. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 14.02.2026. 19.velikogorička malonogometna liga. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 14.02.2026. 19.velikogorička malonogometna liga. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Liga je organizirana za četiri dobna uzrasta: prstići, početnici, mlađi pioniri i pioniri. Prijavljene su ukupno 44 ekipe: prstići 12, početnici 14 (7+7), mlađi pioniri 10 i pioniri 8 ekipa. Utakmice se igraju sa sastavima 5+1 igrač na terenu, u trajanju od 1×30 minuta. Voditelji Lige: Zlatko Petrac i Stjepan Petrac.
Dvodnevna sudačka škola u organizaciji Hrvatskog udruženja mažoret timova (HUMT) i Europske asocijacije mažoret timova (EMTA) održana je prošlog vikenda (14.-15. veljače 2026.) u Velikoj Mlaki. Sudjelovalo je 6 polaznica, četiri iz Hrvatske te po jedna iz Njemačke i Poljske.
Velika Mlaka, 14.-15.02.2026. kola za suce HUMT-a i EMTA-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Apsolvirana su tri sudačka seminara u dva dana. Polaznice su uspješno položile praktični dio ispita – ocjenjivanje koreografija na video snimkama. Zaokružen sudački ispit slijedi tek nakon što suci imaju dva probna suđenja uživo, uz mentora. Nakon toga suci stažiraju dva turnira, isto pod paskom mentora. Ako zadovolje standarde postaju mlađi nacionalni suci HUMT-a, a internacionalne polaznice postaju mlađe internacionalne sutkinje EMTA-a.
Velika Mlaka, 14.-15.02.2026. kola za suce HUMT-a i EMTA-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Instruktori su bile Milosava Katić, licencirani senior sudac HUMT-a, EMTA-a, IFMS-a i Lucija Palac, licencirani senior sudac HUMT-a i EMTA-a.
Velika Mlaka, 14.-15.02.2026. kola za suce HUMT-a i EMTA-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Ispitna komisija HUMT-a: Milosava Katić, Lucija Palac i Katarina Ahel, licencirani junior sudac HUMT-a i EMTA-a.
Velika Mlaka, 14.-15.02.2026. kola za suce HUMT-a i EMTA-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Ispitna komisija EMTA-a: Milosava Katić, Lucija Palac i Vlado Palac, licencirani senior sudac HUMT-a, EMTA-a, IFMS-a.
Velika Mlaka, 14.-15.02.2026. kola za suce HUMT-a i EMTA-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Mlaka, 14.-15.02.2026. kola za suce HUMT-a i EMTA-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Mlaka, 14.-15.02.2026. kola za suce HUMT-a i EMTA-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Čelnici HUMT-a odnosno EMTA-a započeli su 2026. godinu vrlo ozbiljnom akcijom, osposobljavanjem novih sutkinja, jer ova godina bit će bogata mažoret natjecanjima. Izdvajaju se, kao i uvijek, regionalna natjecanja i državno prvenstvo. Međunarodni program će ove godine prvi put odvesti mažoretkinje iz HUMT-a odnosno EMTA-a na natjecanja u Njemačku (Grand Prix) odnosno Francusku (Europsko prvenstvo).
Dok većina u veljači još uživa u zimskom ritmu i krafnama, mladi atletičari AK Maraton VG Velika Gorica pomiču granice i postavljaju nove osobne rekorde.
Na jučerašnjem Dvoranskom prvenstvu Hrvatske za mlađe kadete i mlađe kadetkinje sva tri natjecatelja pokazala su da upravo borbenost, ustrajnost i hrabrost čine temelj svakog uspjeha.
U disciplini 60 m mlađih kadeta Vigo Šušnjić postavio je osobni rekord ostvarivši izvanredan rezultat od 9,65 sekundi.
U utrci 55 m prepone kod mlađih kadetkinja Ema Glija istrčala je 9,86 sekundi i time također srušila već fenomenalni osobni rekord.
Disciplinu skok u dalj (zona) Nelli Komljenović odradila je vrhunski i ostvarila rezultat 4,60 m, što je ujedno i njezin novi osobni rekord.
Natjecanje tradicionalno organizira Hrvatski atletski savez na Zagrebačkom velesajmu, a detalje o natjecanju pročitajte OVDJE.
Mladi hrvači i hrvačice Hrvačkog kluba Velika Gorica 1991 vratili su se s velikog međunarodnog turnira Herkul Open 2026 u Zagrebu s ukupno osam medalja. Na turniru je nastupilo 507 sportaša iz Hrvatske, Mađarske i Slovenije, a Velika Gorica bila je zastupljena s 31 natjecateljem. Njih 25 borilo se na Herkul Openu, dok je šestero istodobno nastupilo u prvom krugu međunarodne lige za kadete.
Do zlatnih medalja stigli su Mato Margit (U-11, 30 kg), Josip Kirinčić (U-11, 59 kg) i Gabriel Ivatović (U-13, 59 kg). Srebra su osvojili Marko Ivelj (limači, 36 kg) i Jakov Ključar (U-15, 38 kg), dok su brončani bili Jakov Gašparac (U-13, 65 kg), Egon Borilović (limači, 36 kg) i Katarina Ivatović (U-13 djevojčice početnice, 40 kg).
Natjecatelje su vodili treneri Anri Targuš Targa, Emanuel Odak, Dario Dašić, Fran Haramustek i Gabriel Đukić.
Na Youth League turniru održanom u Fujairahu u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, Nikola Huzjak iz Karate kluba Velika Gorica osvojio je peto mjesto u konkurenciji juniora iznad 76 kilograma. U konkurenciji 62 borca u svojoj kategoriji stigao je do polufinala i time ostvario najbolji plasman među hrvatskim predstavnicima.
Youth League turniruYouth League okupio je 2236 sportaša iz 93 zemlje koji su se natjecali u tri uzrasta, od mlađih kadeta do juniora. Velikogorički klub u Emiratima je nastupio prvi put, a predstavljalo ga je sedam natjecatelja u kadetskoj i juniorskoj konkurenciji.
Huzjak je na putu do polufinala svladao predstavnike Senegala, Indije, Irana i Italije. Za ulazak u finale izgubio je tijesno 2:3 od borca koji nastupa za Benin, a koji na svjetskoj rang-ljestvici drži treće mjesto u toj kategoriji. U borbi za broncu poražen je 1:3 od predstavnika Maroka, čime je natjecanje završio na petom mjestu.
Ostali članovi kluba ovaj put nisu stigli do završnica. Luka Lukačić (juniori -76 kg) ostvario je pobjedu protiv Češke, ali je zaustavljen od Katara. Vito Hulina (-68 kg) poražen je od Irana, dok je Matea Kordić (-53 kg) izgubila od Srbije. Ema Jukić (-48 kg) svladala je Tursku, a potom izgubila od Italije. U kadetskoj konkurenciji Franka Jerkin (-54 kg) poražena je od Ukrajine, a Mia Čunčić (-54 kg) u drugom kolu od Bugarske.