Povežite se s nama

Vijesti

Ljubitelji komedija i horora doći će na svoje

Nova dva filmska naslova na repertoaru Kina Gorica

Objavljeno

na

Dva nova filmska naslova našla su se na repertoaru Kina Velika Gorica. Od sutra pa do 30. svibnja, osim tijekom vikenda, možete pogledati komediju „Osjećam se lijepa“.

Nakon oporavka zbog traumatične nezgode, Renee se budi kao nova osoba, odagnavši staru nesigurnu verziju sebe daleko u zaborav. Ozljeda glave donijela joj je nevjerojatnu količinu samopouzdanja, zarazno je sretna i neupitno zadovoljna sobom. Novi stav i pogled na sebe, omogućuje joj da okrene novi list i otpočne potpuno novi život.

Film će se prikazivati od 19 sati.

Horor „Loš samaritanac“ donosi priču o provalniku koji pokušava spasiti ženu vezanu lancima, koju je pronašao u kući. Nakon što je obavijestio policiju o ženi, koju je ostavio za sobom u kući, postaje meta razotkrivenog psihopata. Režiju potpisuje Dean Devlin, a uloge tumače : David Tennant, Kerry Condon i Robert Sheehan.

Film možete pogledati od 21 sat u četvrtak, petak, ponedjeljak, utorak i srijedu.

Umirovljenici u petak na besplatnoj Matineji za umirovljenike mogu pogledati komediju „Klub zadovoljnih žena“. Režiju potpisuje Bill Holderman, a glavne uloge tumače Diane Keaton, Jane Fonda, Candice Bergen i Mary Steenburge.

Projekcija će početi u 11 sati.

Crna kronika

Naletio na traktor u Pokupskom, 25-godišnji vozač završio u bolnici s teškim ozljedama

Nije uspio zaustaviti automobil na vrijeme, prevezen je u bolnicu.

Objavljeno

na

Objavio/la

U prometnoj nesreći koja se dogodila u petak oko 18:55 sati u Pokupskom teško je ozlijeđen 25-godišnji vozač osobnog automobila. Nakon sudara s traktorom prevezen je u KBC Zagreb, gdje su mu liječnici utvrdili teške ozljede.

Prema rezultatima policijskog očevida, mladić je automobilom zagrebačkih registarskih oznaka vozio kroz Pokupsko te dolaskom do raskrižja s Ulicom Božurići nije prilagodio brzinu uvjetima na cesti te nije uspio na vrijeme zaustaviti vozilo.

Uslijedio je nalet na prednji lijevi kotač traktora kojim je upravljao 21-godišnjak. Traktor se u tom trenutku kretao južnim dijelom kolnika te je neposredno prije nesreće usporavao i skretao udesno.

Također, policija je tijekom očevida utvrdila i da vozač automobila nije koristio sigurnosni pojas.

Nastavite čitati

Moja županija

Poznati lipanjski termini darivanja krvi u Zagrebačkoj županiji – evo kada Gorica dolazi na red

Akcije dobrovoljnog darivanja krvi tijekom lipnja održat će se u više gradova Zagrebačke županije, a darivatelji u Velikoj Gorici na raspolaganju će imati čak tri termina.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Gradsko društvo Crvenog križa Velika Gorica

Gradska društva Crvenog križa diljem Zagrebačke županije tijekom lipnja ponovno organiziraju niz akcija dobrovoljnog darivanja krvi. Akcije počinju 1. lipnja u Samoboru, a završavaju 29. lipnja u Dugom Selu.

Mjesec započinje s dva termina u Samoboru, 1. i 2. lipnja, nakon čega akcija 9. lipnja stiže u Zaprešić, u prostoru Novih dvora. Dva dana kasnije, 11. lipnja, krv će se moći darovati i u Sportskom centru u Svetoj Nedelji.

Najviše aktivnosti predviđeno je sredinom mjeseca. Tako će 15. lipnja akcije biti organizirane u Križu, Novoselcu i Vrbovcu, dok su za 16. i 17. lipnja zakazani termini u Spomen domu Alojza Vulinca u Ivanić-Gradu. Istoga dana, 17. lipnja, akcija će se održati i u Savskom Marofu. Darivatelji će potom 19. lipnja krv moći darovati u Glazbenoj školi Jastrebarsko.

Na red zatim dolazi Velika Gorica, gdje su predviđena tri termina u prostorijama Gradskog društva Crvenog križa Velika Gorica. Akcije će se održati 23. lipnja od 9 do 14 sati, 24. lipnja od 12 do 18 sati te 25. lipnja od 13 do 19 sati.

Nastavite čitati

HOTNEWS

FOTO Grad Velika Gorica obilježio Dan državnosti polaganjem vijenaca

Kod spomenika ispred Gradskog groblja odana je počast braniteljima stradalima u Domovinskom ratu, a građanima je upućena čestitka povodom Dana državnosti.

Objavljeno

na

Foto: Krešimir Ačkar/FB

Velika Gorica obilježila je Dan državnosti Republike Hrvatske polaganjem vijenaca kod spomenika poginulim hrvatskim braniteljima u Domovinskom ratu na platou ispred Gradskog groblja.

Foto: Krešimir Ačkar/FB

Tom prigodom odana je počast hrvatskim braniteljima koji su dali život za slobodu i neovisnost Hrvatske.

Foto: Krešimir Ačkar/FB

Gradonačelnik Krešimir Ačkar je istaknuo kako je ovo dan koji podsjeća na vrijednosti slobode, zajedništva i demokracije na kojima je izgrađena hrvatska država.

Foto: Krešimir Ačkar/FB

“S poštovanjem i zahvalnošću prisjećamo se svih koji su dali doprinos njezinoj slobodi, osobito hrvatskih branitelja”, dodao je Ačkar.

Nastavite čitati

Crna kronika

Policija drži pod nadzorom trojicu muškaraca nakon požara u Zagrebačkoj

Sumnjiče se za izazivanje opće opasnosti nakon što je zapaljeni automobil pokrenuo požar koji se proširio na više vozila i stanova.

Objavljeno

na

Policija nadzire trojicu muškaraca koje dovodi u vezu s požarom koji je danas, 29. svibnja, u ranim jutarnjim satima izbio u Zagrebačkoj ulici i prouzročio znatnu materijalnu štetu.

Prema informacijama iz policije, riječ je o kaznenom djelu dovođenja u opasnost života i imovine općeopasnom radnjom ili sredstvom. Istragom je, uz pomoć stručnjaka za zaštitu od požara, utvrđeno da je luksuzni automobil marke Lamborghini zapaljen otvorenim plamenom, nakon čega se vatra proširila na još četiri vozila te zahvatila i sedam stanova.

Kao što smo pisali ranije, požar je izbio oko 3 sata ujutro, a na teren su odmah izašli vatrogasci koji su ugasili vatru. Ozlijeđenih nije bilo, no šteta je značajna.

Trojica muškaraca trenutačno su pod policijskim nadzorom, dok kriminalističko istraživanje još traje i trebalo bi rasvijetliti sve okolnosti događaja.

Nastavite čitati

Sport

Erin Fridrih četvrta u Europi! Velikogorička hrvačica nadomak medalje u Poreču

Na Europskom prvenstvu u hrvanju na pijesku stigla do borbe za medalju i završila nadomak postolja u konkurenciji do 17 godina.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Hrvački Klub Velika Gorica 1991/FB

Velikogorička hrvačica Erin Fridrih osvojila je četvrto mjesto na Europskom prvenstvu u hrvanju na pijesku održanom u Poreču. Članica Hrvačkog kluba Velika Gorica 1991 nastupila je u kategoriji do 17 godina i kroz osam borbi tijekom natjecateljskog dana stigla do same završnice turnira.

Fridrih je u jakoj međunarodnoj konkurenciji izborila polufinale, gdje je poražena od predstavnice Srbije, dok je u borbi za brončanu medalju izgubila od hrvačice iz Njemačke.

“Iako je postolje izmaklo za dlaku, biti četvrta na kontinentu nakon ovakvog niza pobjeda je rezultat vrijedan svakog divljenja”, poručili su iz kluba.

Nastavite čitati

Reporter 460 - 28.05.2026.

Facebook

Izdvojeno