Povežite se s nama

Sport

Ljepši i bolji rukometaši: ‘Novi dresovi pokazaju da se naš klub diže, raste…’

Rukometaši Gorice dobili su novog tehničkog sponzora, tvrtka Alpas Hrvatska izradila im je personalizirane dresove, majice za zagrijavanje, polo majice, trenirke… Prvi put u njima će Goričani igrati protiv Poreča, u subotu u 19 sati u Gradskoj dvorani

Objavljeno

na

Nogomet je u Velikoj Gorici narastao, košarka je na rođendanu kluba pokazala sposobnost i ambiciju da nastavi rasti, a u sličnom stilu razmišljaju i u Hrvatskom rukometnom klubu Gorica. Dovoljno će o tome reći i okupljanje organizirano uoči početka nove sezone, na kojoj su gostovali i predstavnici HNK Gorice, KK Gorice, kao i grada, Zajednice sportova, medija… Soba za sastanke u Gradskoj dvorani bila je puna, u zraku se osjećalo da se događa nešto važno, a posebnu notu cijelom događaju donijela je i promocija novih dresova.

Gorica će, dakle, ove sezone igrati u crnom dresu s crvenim detaljima, dok je gostujuća garnitura složena od bijele i crvene boje. Autor dresova je tvrtka Alpas Hrvatska, sa sjedištem u Velikoj Gorici, a predstavljao ju je Damir Golubić.

– Novi smo u ovome, rukometne dresove dosad nismo radili, ali vjerujemo da možemo ponuditi kvalitetu. Radili smo drukčije šavove i koristili drukčije materijale u odnosu na nogomet, svjesni da je ovo sport u kojem ima puno povlačenja, navlačenja, žestokih duela… I zato nam je posebno važno što u HRK Gorici imamo partnera koji će imati razumijevanja i za neke eventualne nedostatke, te da ćemo zajedno doći do idealnog rješenja kad vidimo treba li u nekom smislu reagirati – istaknuo je Golubić i dodao:

– Ono po čemu se izdvajamo na tržištu su personalizirani dresovi, koje smo napravili i za Goricu. Dakle, niti jedan drugi klub na tržištu sigurno neće imati ovakav dizajn, što bi klubu moglo donijeti i veliku prepoznatljivost. Sve smo radili u dogovoru s ljudima iz kluba, svaki detalj smo analizirali i, vjeruje, došli do pravog rješenja.

 

Alpas Hrvatska oprema i nogometaše Gorice, sad su u priču ušli i rukometaši, a vodstvo tvrtke voljelo bi u budućnosti još proširiti i povezati djelovanje u goričkom sportu.

– U Rugvici su odlučili sve svoje sportske klubove odjenuti u isti uzorak, kako bi se dobila prepoznatljivost i to je možda put kojim trebamo ići. Oni kao simbol imaju rodu i gdje god dođu, u bilo kojem sportu, svi odmah znaju da je riječ o Rugvičanima. Možda ne bi bilo loše da u sljedećim godinama nogomet i rukomet povežemo s košarkom, da svi naši klubovi budu odjeveni prepoznaljivo, da se u svakom trenutku zna da ovdje igra Gorica – predstavio je svoj plan Damir Golubić.

Na takvo što morat ćemo, prema svemu sudeći, pričekati još neko vrijeme, zasad je važno da su rukometaši napravili iskorak i u ovom smislu.

– Ovo je za nas važno iz više perspektiva. Prvo, iz financijske, budući da nas je Alpas odlučio sponzorirati. Prva momčad opremljena je sa sedam, osam artikala, dvije garinture dresova, no puno je važnije da ovime radimo na brendiranju kluba. Već sad smo prepoznatljivi po igrama i rezultatima, a sad ćemo i u vizualnom smislu biti takvi. Važno je da se već na prvi pogled vidi da je to Gorica, da se klub i logistički podigao za razinu ili dvije – istaknuo je predsjednik HRK Gorice Neven Karas, koji nije mogao sakriti osmijeh.

– Nama ova suradnja, jednako kao i ona koju smo ustanoviti s PPD Zagrebom, donosi upravo to, podizanje kluba na viši nivo. Nakon malo manje od godinu dana možemo biti vrlo zadovoljni kako funkcionira suradnja s PPD-om, rezultati su tu, a nadam se da će i suradnja s Alpasom također pomoći razvoju kluba – dodao je Karas.

Osim što je predsjednik kluba, ujedno je i predsjednik Gradskog vijeća, pa je djelovalo i nekako logično da odmah blizu sjede i gradonačelnik Dražen Barišić, kao i njegov zamjenik Ervin Kolarec.

– S pozicije gradonačelnika, ali i građanina ovoga grada, moram biti ponosan što imamo ovakav sport i ovakve sportaše, kao i ovakve ljude koji su na čelu naših klubova. Sretan sam i što se možemo okupiti ovdje, u ovoj relativno novoj dvorani, koja je naše porezne obveznike koštala određenu sumu novca, no vidljivo je i da se to isplati. Svi ovi natjecatelji po cijeloj Hrvatskoj promoviraju sebe i svoj sport, ali i ovaj grad i državu. Još važnije, u ovim klubovima se stvaraju kvalitetni mladi ljudi, koji onda stvaraju svoje obitelji, koje su temelj našeg društva, pa onda imamo i zdravo društvo. U tome mi iz grada ne bismo mogli uspjeti sami, kao što ni klubovi ne bi mogli sve ovo raditi bez naše pomoći. Ovo je jedna sinergija i mislim da svi zajedno radimo dobar posao. Došli smo, evo, i do toga da se bavimo personaliziranim dresovima, da idemo u korak sa sportom kao ekonomijom, ali i stilom života. Svi ovi sportaši u svakom trenutku, na terenu, pred fotoaparatima i kamerama, predstavljaju naš grad i zato je važno da lijepo izgledaju, lijepo se ponašaju i uspješno natječu. Ako uz to izgledamo ovako, u personaliziranim dresovima – rekao je Barišić.

Pričao je o rukometu, ali prije svega o sportu u cijelini. I o zadovoljstvu koje donosi.

– Imamo tri kluba, sva tri prvoligaši, sva tri se zovu Gorica… I toliko su dobri i uspješni da svaki vikend barem jedna Gorica pobijedi. A često i sve tri – sa smiješkom je konstatirao Barišić, koji je želio istaknuti i sve dobrobiti suradnje s PPD Zagrebom

– Mi jesmo Goričani, to ćemo i ostati u svakom smisli, ali budemo li se zatvarali sami unutar sebe, nećemo napredovati. Zato mislim da je suradnja s PPD Zagrebom sjajna stvar, ako i suradnja s nogometnim, a sutra vjerujem i košarkaškim klubom. Velika Gorica je otvoren, multikulturalan grad, komzopolitski, mali grad s velikom perspektivom – uvjeren je prvi čovjek grada.

U tom smislu, Barišić i njegovi suradnici imaju nove, velike i ambiciozne planove.

– Danas pričamo o rukometu, ali ovdje smo u kompleksu kojeg nudimo Europi i svijetu, ne samo nogometu nego svim sportovima. Nije tajna da Gorica nudi da se napravi svojevrsno olimpijsko selo. To ne bi bio samo dom nacionalnog nogometa, nego i rukometa, i plivanja, jednog dana i košarke, i svih drugih sportova. Mi imamo taj potencijal i mogućnosti, imamo takvu lokaciju i prostorne planove, ali i otvorenost prema svemu. Imali smo i 50. rođendan KK Gorice, točno se vidjelo kakvi su nam bili počeci, što smo stvarali i stvorili te do kud smo došli. A to je definitivno vrhunski sport – zaključio je Barišić.

A onda smo se vratili na rukomet. I na novu sezonu. Počinje u subotu u 19 sati, protivnik je Poreč, a rukometaši će svoje utakmice ove sezone igrati u Gradskoj dvorani, više ne u Srednjoškolskom centru.

– Da, dolazi nam Poreč, momčad koja već dugi niz godina ima jako dobre rezultate, ali spremni smo na sve što nas čeka. Sa zadovoljstvo mogu reći da smo uspjeli zadržati cijeli momčad od prošle sezone, izuzev Luke Marjanovića, koji se vratio u Petrinju, i Igora Totića, koji je završio igračku karijeru. Svi su zdravi, dobro treniramo i s nestrpljenjem čekamo tu subotu, da konačno krene – kazao je trener Andrija Nikolić i dodao:

– Dobili smo pet mladih igrača iz PPD Zagreba, koji su tu da se bore za svoj status i da pojačaju konkurenciju. Imamo bogat roster, imamo kvalitetu, postavili smo si Ligu za prvaka kao cilj i radimo u skladu s tim, težimo tome… Pa ćemo vidjeti gdje ćemo doći.

Za početak, rukometaši će sigurno ljepše izgledati. A onda, kako kažu svi upućeni, i bolje igrati. Počevši od subote u 19 sati.

Sport

FOTO Kategorija početnika podijeljena na ”zlatnu” i ”srebrnu” ligu. Mlađi pioniri Gorice zabilježili osmu pobjedu

Objavljeno

na

Objavio/la

Natjecanje 19.velikogoričke malonogometne lige 2025./2026. u organizaciji Zajednice sportskih udruga Velike Gorice i pokroviteljstva Nogometnog saveza Velika Gorica nastavljeno je utakmicama 08. kola na terenu s umjetnom travom u SC Panadić Sport prošle subote (24.01.2026.).

Velika Gorica, 24.01.2026. 19.VMNL – 08.kolo. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Podjelom kategorije početnika na ”zlatnu ligu” i ”srebrnu ligu” započela je djelomično priprema za konačni završetak tradicionalne malonogometne manifestacije. Gorica je u konkurenciji mlađih pionira nastavila seriju od osam uzastopnih pobjeda. Kurilovec je u konkurenciji pionira izgubio od Mraclina i sada na 2. mjestu zaostaje 4 boda iza prvoplasiranog Bana Jelačića 1.

Velika Gorica, 24.01.2026. 19.VMNL – 08.kolo. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Liga je organizirana za četiri dobna uzrasta: prstići, početnici, mlađi pioniri i pioniri. Prijavljene su ukupno 44 ekipe: prstići 12, početnici 14 (7+7), mlađi pioniri 10 i pioniri 8 ekipa. Utakmice se igraju sa sastavima 5+1 igrač na terenu, u trajanju od 1×30 minuta. Voditelji Lige: Zlatko Petrac i Stjepan Petrac.

Velika Gorica, 24.01.2026. 19.VMNL – 08.kolo. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Nastavak Lige je u subotu, 31. siječnja 2026. godine.

Galerija fotografija

19.velikogorička malonogometna liga 2025./2026., 08. kolo

Mlađi pioniri08.kolo (24.01.2026.):  Velika Mlaka 1947 – Vatrogasac 2:1, Ban Jelačić – Polet 0:1, Buna – Mraclin 5:0, Gorica – Mladost 5:0 (b.b.), Gradići – Kurilovec 6:1.  Poredak: 1. Gorica (8 8 0 0 50:4 24), 2. Buna (8 7 0 1 23:7 21), 3. Velika Mlaka 1947 (8 6 0 2 23:12 18), 4. Mraclin (8 5 0 3 29:16 15), 5. Gradići (8 4 0 4 17:17 12), 6. Vatrogasac (8 3 1 4 18:22 10), 7. Polet (8 3 0 5 14:26 6), 8. Kurilovec (8 1 1 6 9:26 4), 9. Ban Jelačić (8 1 0 7 8:35 3), 10. Mladost (8 0 2 6 4:27 2).

Pioniri08. kolo (24.01.2026.): Ban Jelačić 1 – Vatrogasac 4:1, Kurilovec – Mraclin 1:2.  Poredak: 1. Ban Jelačić 1 (8 7 1 0 25:4 22), 2. Kurilovec (8 6 0 2 26:6 18), 3. Mraclin (8 5 1 2 11:6 16), 4. Vatrogasac (8 4 0 4 19:18 12), 5. Buna (7 2 3 2 8:9 9), 6. Lomnica (7 2 0 5 7:29 6), 7. Mladost (7 1 0 6 5:13 3), 8. Ban Jelačić 2 (7 0 1 6 2:18 1). 

Početnici ”zlatna liga” (24.01.2026.): Gorica – Buna 5:1, Ban Jelačić – Lukavec 2:1, Gradići – Mraclin 2:2, Velika Mlaka 1947 – Klas 1:1.  Početnici ”srebrna liga” (24.01.2026.): Mladost – Gorica 03 5:3, Polet – Kurilovec 3:0, Dinamo Hidrel – Vatrogasac 3:2.

Prstići – 08. kolo (24.01.2026.): Velika Mlaka 1947 – Turopolje 1:1, Vatrogasac – Polet 3:0, Buna – Mladost 5:0, Dinamo Hidrel – Lukavec 11:1, Gorica –  Kurilovec 5:0, Gradići – Klas 2:1.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Odbojkašice Velike Gorice izgubile u nastavku prvenstva

Objavljeno

na

Objavio/la

Odbojkašice Velike Gorice su u nastavku prvenstva u 12. kolu u ‘Prvoj B ligi skupina Sjever za seniorke’ izgubile rezultatom 1:3 od ekipe OK Nebo II, drugoplasirane ekipe u Ligi.

Velika Gorica, 25.01.2026. 1.B liga-12.kolo: OK Velika Gorica – OK Nebo II 1:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 25.01.2026. 1.B liga-12.kolo: OK Velika Gorica – OK Nebo II 1:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Ekipa iz Zaprešića je u prvom setu imala stalno vodstvo (0:5, 1:10, 6:11, 9:20) i glatko ga osvojila. Ipak, u drugom setu gorička ekipa igrala je slobodnije i efikasnije (4:0, 5:3), ali je sredinom ove dionice Nebo II opet bilo u vodstvu (10:12, 11:16).

Velika Gorica, 25.01.2026. 1.B liga-12.kolo: OK Velika Gorica – OK Nebo II 1:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 25.01.2026. 1.B liga-12.kolo: OK Velika Gorica – OK Nebo II 1:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Domaće su nakon kratkotrajnog izjednačenja (17:17) do završnice bile u stalnom minusu (18:20, 18:22, 20:22). Uslijedilo je izjednačenje 22:22 te vodstvo domaćih 24:23 i realizirana druga set lopta za 26:24 i izjednačenje u setovima (1:1).

Velika Gorica, 25.01.2026. 1.B liga-12.kolo: OK Velika Gorica – OK Nebo II 1:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nebo II je slijedeća dva seta uvjerljivo dobio za konačni rezultat 3:1. Ukupno trajanje utakmice 98 minuta, poeni 63:99.

Velika Gorica, 25.01.2026. 1.B liga-12.kolo: OK Velika Gorica – OK Nebo II 1:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica (12 6 6 22:22 12) je s 12 bodova na 6. mjestu u trenutačnom poretku. U idućem 13. kolu igra kao gost u Zagrebu, suparnik je HAOK Mladost III.

Galerija fotografija

Prva B liga – skupina Sjever – seniorke 2025./2026., 12. kolo

OK Velika Gorica – OK Nebo II 1:3 (11:25, 26:24, 17:25, 9:25)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 60. Nedjelja, 25.01.2026., početak u 15 sati. Suci: Josipa Jugo i Fran Pavlović. Zapisničarka: Marta Capan. Delegat: Zdravko Hranić.

VELIKA GORICA: Antonia Mlinac (L1), Ena Milišić, Eleonora Sapunar, Paulina Mašek (L2), Dora Radočaj, Nina Butina, Petra Predrijevac, Antonija Jozepović (cap.), Nika Ban, Dea Bradić, Petra Šoštarec, Paula Pavlović, Dorotea Cestarić, Marta Prskalo. Trener: Dražen Uzelac. Pomoćni trener: Vinko Ivelj.

NEBO II: Antea Bagarić, Kaja Ucović, Zara Domiter (L2), Marta Kelić, Marija Barišić, Magdalena Prce, Franka Pernar (L1), Lucija Matijević, Lorena Matulić, Franka Serezlija, Rina Hećimović (cap.), Petra Šušak, Klara Tomorad, Iva Ucović. Trener: Branimir Andrušić.

Poredak nakon 12. kola: 1. Petrinja (12 12 0 36:5 24), 2. OK Nebo II (12 9 3 31:17 18), 3. HOK Gorica (12 9 3 30:17 18), 4. OK Kelteks II (12 7 5 26:22 14), 5. OK Dinamo II (12 7 5 24:24 14), 6. Velika Gorica (12 6 6 22:22 12), 7. ŽOK Ivanec (12 5 7 21:23 10), 8. OK Medveščak II (12 5 7 23:28 10), 9. HAOK Mladost III (12 5 7 22:29 10), 10. HAOK Zagreb (12 5 7 20:27 10), 11. HAOK Dubrava (12 2 10 19:32 4), 12. ŽOK Vrbovec 0 (12 0 12 8:36 0).

Nastavite čitati

CityLIGHTS

FOTO Izbor najboljih u sportu Grada Velike Gorice za 2025. godinu

Objavljeno

na

Objavio/la

Izbor najboljih u sportu Grada Velike Gorice za 2025. godinu održan je jučer (petak, 24.01.2026., početak u 18 sati) pred ispunjenom Dvoranom Gorica Pučkog otvorenog učilišta u Velikoj Gorici. Bila je to istinska sportska manifestacija Grada koji se može pohvaliti sa 55 sportskih udruga i preko 7.000 sportaša i sportašica, a više od polovice su mlađi od 18 godina.

Velika Gorica, 23.01.2026. Izbor najboljih u sportu Velike Gorice u 2025. godini. Foto: David Jolić/cityportal.hr

 

Velika Gorica, 23.01.2026. Izbor najboljih u sportu Velike Gorice u 2025. godini. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 23.01.2026. Izbor najboljih u sportu Velike Gorice u 2025. godini. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sportašice i sportaše pozdravili su predsjednik Zajednice sportskih udruga Grada Velike Gorice Goran Kovačić i gradonačelnik Grada Velike Gorice Krešimir Ačkar. Nazočni su bili, između ostalih, zamjenik župana Ervin Kolarec, zamjenik gradonačelnika Neven Karas, Darko Bekić, predsjednik Gradskog vijeća Grada Velike Gorice, dopredsjednik Hrvatskog nogometnog saveza Nenad Črnko i Damir Martin, proslavljeni veslač, dvostruki svjetski i europski prvak te osvajač dvije olimpijske medalje.

Velika Gorica, 23.01.2026. Izbor najboljih u sportu Velike Gorice u 2025. godini. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 23.01.2026. Izbor najboljih u sportu Velike Gorice u 2025. godini. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 23.01.2026. Izbor najboljih u sportu Velike Gorice u 2025. godini. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Glazbeni program izveli su učenici Umjetničke škole Franje Lučića.

Velika Gorica, 23.01.2026. Izbor najboljih u sportu Velike Gorice u 2025. godini. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 23.01.2026. Izbor najboljih u sportu Velike Gorice u 2025. godini. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 23.01.2026. Izbor najboljih u sportu Velike Gorice u 2025. godini. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Voditeljice su bile: Marija Vrbanus i Petra Škrinjarić.

Velika Gorica, 23.01.2026. Izbor najboljih u sportu Velike Gorice u 2025. godini. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 23.01.2026. Izbor najboljih u sportu Velike Gorice u 2025. godini. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 23.01.2026. Izbor najboljih u sportu Velike Gorice u 2025. godini. Foto: David Jolić/cityportal.hr

LISTA NAJBOLJIH u 2025.

Sportaš godine: Kristijan Kancelar (Streljačko društvo Gord).

Sportašica godine: Jelena Buchberger (Badminton klub Velika Gorica).

Momčad godine: Hrvatski rukometni klub Gorica.

Ekipa godine: Šahovski klub Polet.

Trener godine: Goran Živković (Karate klub Velika Gorica) i Matej Mišković (Hrvatski rukometni klub Gorica.

Posebna dostignuća: Ženski rukometni klub Udarnik, Taekwondo klub Velika Gorica, Sara Vukadin (Plesni klub Megablast), Nogometni klub Kurilovec,  Roko Marinković (Hrvački klub Velika Gorica 1991).

Promidžba velikogoričkog sporta: Plesni klub Megablast, Sportsko plesni klub Vega.

Sportski djelatnici godine: zlatna plaketa – Dragutin Kovačević (Hrvatski rukometni klub Gorica), Ivan Mihalić – Bašo (Nogometni klub Kurilovec), Zlatko Jotić (Košarkaški klub Gorica), Zdenka Orlović, liječnica u sportu dugi niz godina; srebrna plaketa – Goran Vukašinec (Nogometni klub Mraclin), Dubravko Flegar (Nogometni klub Velika Mlaka 1947); brončana plaketa – Domagoj Zajec (Plivački klub Gorica), ražen Dandić (Nogometni klub Mraclin), Andreja Mlinac (Odbojkaški klub Velika Gorica), Ervin Vujica (Streljački klub Turopolje Lukavec), Daniel Zagorac (Nogometni klub Turopoljac), Damir Slojšek (Ženski rukometni klub Udarnik).

Nade godine (m/ž do 15 godina): Nika Sever (OK Velika Gorica), Gita Ćosić (HOK Gorica), Kim Kumić (Karate klub Centar), Franka Jerkin (Karate klub Velika Gorica), Tara Zgurić (Judo klub Kokica), Rafaela Medved (Judo klub Pinky), Paula Kučiš (Taekwondo klub Velika Gorica), Vita Tot (Sportsko plesni klub Vega), Luana Bigec Sabljak (ŽRK Udarnik); Ivan Vidaković (Plivački klub Gorica), Lovro Deverić (HRK Gorica), Fran Josić (Hrvački klub VG 1991), Patrik Jeromić (Karate klub Centar), Petar Buhin (Karate klub Velika Gorica), Ivan Pereković (Judo klub Kokica), Ivan Došen (HNK Gorica), Karlo Holub (Plesni klub Megablast), Rikard Farago (Streljački klub Turopolje Lukavec), Patrik Lončar (Taekwondo klub Velika Gorica), Noa Goleš (Sportsko plesni klub Vega, godište 06.06 2012.), Domagoj Sitler (NK Kurilovec).

Najbolja parasportašica: Mirjana Lučić (Parastolnoteniski klub Uspon.

Najbolji parasportaš: Velimir Šandor (Paraatletski klub Uspon).

Životno djelo: Zlatko Petrac.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Sport

Novi termin, ali i mjesto radnje: Gorica i Varaždin igrat će u – Velikoj Gorici!

Uzimajući u obzir stanje travnjaka u Varaždinu, ali i vremensku prognozu, donesena je odluka kako će Varaždin i Gorica svoju utakmicu 19. kola odigrati u ponedjeljak u 16 sati na našem Gradskom stadionu

Objavljeno

na

Objavio/la

Sadržajan i ispunjen sastancima u HNS-u bio je ovaj petak, dan u kojem je po planu trebala krenuti druga polovica natjecanja u SuperSport HNL-u. Prvi sastanak odrađen je u prijepodnevnim satima na snijegom i ledom okovanom travnjaku stadiona u Varaždinu, predviđenome mjestu radnje, a na njemu je odlučeno da uvjeta za nogomet nema. Malo nakon toga donesena je i odluka kako je novi termin ponedjeljak u 16 sati, ali tu priča nije stala.

Naime, nekoliko sati kasnije odlučeno je da će ova utakmica doživjeti novu promjenu. Osim termina odigravanja, naime, nova je i lokacija! U međusobnoj komunikacija klubova i ljudi iz Saveza dogovoreno je da se ova utakmica 19. kola, umjesto u Varaždinu, odigra na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici! Stanje velikogoričkog travnjaka očito je bolje nego varaždinskog, a za pretpostaviti je da su mjerodavni u obzir uzeli i vremensku prognozu.

Na samom sjeveru Hrvatske, otkrivaju nam dostupni meteorološki izvori, bit će nekoliko stupnjeva hladnije nego u Velikoj Gorici, u kojoj bi u ponedjeljak poslijepodne sve trebalo biti spremno za nogomet. Goričani su tako, uz dva dodatna dana za pripremu, sad dobili priliku otvoriti proljeće u svome dvorištu, pred svojim navijačima, možda i jači za ponekog načetog igrača.

Naravno, ova promjena povlači i promjenu u 28. kolu prvenstva, kad će se morati igrati u Varaždinu, a cijela ova zavrzlama sa zamjenom domaćinstva nadovezala se na nevjerojatno bizaran niz domaćih/gostujućih utakmica nogometaša Gorice ove sezone. Zbog promjene travnjaka krenuli su u HNL sa šest vezanih gostovanja, nakon toga povezali su devet utakmica doma, a onda opet triput zaredom gostovali. Trebali su i četvrti put u nizu, no evo nove promjene.

Da rezimiramo; vidimo se na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici u ponedjeljak od 16 sati!

Nastavite čitati

Sport

Malo drukčije pripreme: ‘Živimo za ono što nas čeka, bit ćemo spremni kao nikad!’

Nogometaši Kurilovca odradili su prvi od planiranih šest tjedana priprema za nastavak sezone, pri čemu je svakodnevno glavna tema ono što će se dogoditi 4. ožujka u Maksimiru. U pripremi su i posebni dresovi…

Objavljeno

na

Objavio/la

Okovani minusima u zraku, nogometaši Kurilovca krenuli su s pripremama za izazovno proljeće prvog dana druge polovice siječnja, ali već od prve sekunde okupljanja udarna tema na Udarniku je ono što će se dogoditi četvrtog dana ožujka.

– Slijedi nam šest tjedana rada, sigurno ćemo se pripremiti bolje nego ikad, a sve sa ciljem da odradimo što bolji nastavak sezone i da se približimo vrhu što je više moguće – kaže Luka Sedlaček, pa istaknuo ono što je i potpuno logično:

– Naravno, posebna motivacija je i ta utakmica s Dinamom, jer za to se živi, za to se radi…

Od razgovora o Dinamu, koliko god ta utakmica i dalje bila relativno daleko, nitko ne može niti želi pobjeći. Kroz šalu se često provlače imena kao što su Josip Mišić, Ismael Bennacer ili Dion Drena Beljo, služi to kao svakodnevna motivacija, pri čemu nitko neće ni na trenutak podcijeniti izazov koji donosi prvo kolo proljeća, odnosno gostovanje kod Gaj Mača.

Fokus na tu spektakularnu utakmicu četvrtfinala Kupa u Maksimiru teško je izbjeći s obzirom na sve pripreme koje su u tijeku. Akcija aktiviranja navijača za ovo povijesno gostovanje već je u tijeku, bit će na maksimirskim tribinama kompletna omladinska škola, a u pripremi je i izrada posebne edicije dresova.

Na tim lijepim dresovima bit će, usput rečeno, i nešto prostora za propagandne poruke, a Kurilovčani ne bi imali ništa protiv da se netko od gospodarstvenika poželi i oglasiti na dresu u izravnom televizijskom prijenosu, pred očima cijele nacije…

Međutim, sve su to detalji koji će tek doći na red. Za sad je ključno što bolje se pripremiti, a tu glavnu riječ vodi “Mourinho s Udarnika”, poznatiji kao Senad Harambašić.

– Počeli smo 45 dana uoči nastavka prvenstva, a cilj je odraditi nekih 30-ak treninga i pet pripremnih utakmica. Napravit ćemo i jedan dobar teambuilding, te se adekvatno pripremiti na svim razinama za ono što nas čeka – kaže Senad.

Pojačanja nije dobio, vjerojatno ih neće ni dobiti, ali ni na trenutak neće kukati i žaliti se. Zadovoljan je što se u puni pogon vraćaju ozlijeđeni, što će kadar moći ozbiljno proširiti i osnažiti bez ikakvih aktivnosti na tržištu, a još zadovoljniji bi bio da su vremenske prilike nešto povoljnije. U ovakvoj situaciji jedino je rješenje za treninge dotrajali teren s umjetnom travom, dimenzija 60×40 metara, što je daleko od idealnih uvjeta, a dobro u lošem je to što su Kurilovčani na takve stvari i pojave već i naviknuti…

U subotu će “Senad Boysi”, bude li barem elementarnih uvjeta za to, malo izaći i na travnjak te odigrati međusobnu utakmicu. Tri dana poslije, u utorak, protivnik će na umjetnoj travi terena Pongračevo u Zagrebu biti trećeligaš Hrvatski dragovoljac, a iz ranga više dolazi i Bjelovar, kojem Kurilovčani u goste idu posljednjega dana siječnja.

Nakon dva okršaja s protivnicima iz višeg ranga uslijedit će dva sudara s klubovima iz nižeg ranga, pa je 4. veljače u planu utakmica protiv Zelengaja, a tri dana poslije protiv TOP Kerestinca, kojeg vodi bivši trener Lukavca Slaven Batovanja.

Kao svojevrsna “generalka” poslužit će dvoboj s Dugim Selom na Valentinovo, a tjedan dana poslije na red bi trebao doći planirani teambuilding, koji zasad nije baš do kraja isplaniran. I dalje se traži prava lokacija i odgovarajući protivnik za posljednje opuštanje uoči starta nogometnog proljeća. Na Udarniku se nadaju da će Gaj Mače pristati utakmicu 18. kola prebaciti s nedjelje na subotu, kako bi imali još dan više za pripremu za Dinamo, no takva odluka zasad nije donesena.

A kad prođe i to gostovanje, Kurilovec kreće “gorjeti” zbog onoga što slijedi te srijede, 4. ožujka…

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno