Povežite se s nama

Sport

Lijevi Štefanki na vrhu, prvi poraz Dubranca

Objavljeno

na

Breški dečki odradili su još dva paklena kola koja su odigrana, prvo u subotu na užarenom igralištu Križajna u Velikoj Buni gdje spomenimo bitnu utakmicu momčadi iz vrha. Dubranec je minimalnom pobjedom golom Ivana Cekovića udaljio dečke iz Velike Bune od vrha.

8. i 9. kolovoza – 14. MNL “VUKOMERIČKE GORICE 2017.” , 6. i 7. kolo. Foto: Vitomir Štuban/cityportal.hr

Dan kasnije u Kozjači na igralištu Kojza Draga vrućine nije nedostajalo, ali ipak lakše se bavilo u hladovini šumice tik uz travnjak. Domaćin je za tu priliku naglasio pokazati objekat uz igralište sa novom fasadom koju su napravili uz pomoć Grada Velike Gorice. Kozjačani ili od milja zvani Badelovi manekeni su što je bitno doma došli do prvog osvojenog boda u dosadašnjem dijelu natjecanja. Također su odigrane tri važne utakmice, Lijevi Štefanki ili što je naglašenije njihov dvojac Alen Stanešić i Ivica Petković lakoćom matiraju protivničke vratare što rezultira najboljom efikasnošću njihove momčadi (25 golova do sada) i poretkom na vrhu tablice. Šiljakovina nije tako efikasna ali je više nego učinkovita, jedino ove dvije momčadi do sada nisu poražene. To se ne može reći za igrače Dubranca koji su po prvi puta pali u Kojzoj Dragi, Josip Brajković Crni iz Gornje Opatije i njegovi suigrači vratili su korak u nazad društvo iz Dubranca. Kako prvenstvo odmiče zaplet na vrhu bit će mnogo interesantniji.

 

8. i 9. kolovoza – 14. MNL “VUKOMERIČKE GORICE 2017.” , 6. i 7. kolo. Foto: Vitomir Štuban/cityportal.hr

Rezultati 6. kola: HOTNJA – KRAVARSKO 2:7 (I. Skrbin, I. Muža / B. Turković 3, J. Povoljnjak 2, J. Domitrović, A. Domitrović), CEROVSKI VRH – STREZOJEVO 6:1 (P. Galović 2, T. Grdenić, I. Cerovski, V. Petravić, H. Kolarić / J. Muža), OPATIJA – KOZJAČA 3:0 (S. Poturica 2, T. Markuz), LIJEVI ŠTEFANKI – NOVO BRDO 3:0 (A. Stanešić 2, I. Petković), ŠILJAKOVINA – DONJI HRUŠEVEC 3:0 (F. Lučan, I. Rak, R. Lučan), GLADOVEC – GORNJI HRUŠEVEC 2:6 (M. Juvan, B. Borovac / N. Kuzmić 3, Mateo Kuzmić 2, Mar. Kuzmić), VUKOMERIĆ – POKUPSKO 2:4 (J. Čačković, T. Galović / I. Đuran 2, D. Grahovac, K. Blažinčić), DUBRANEC – VELIKA BUNA 1:0 (I. Ceković), GORNJA OPATIJA – MARKUŠEVEC 3:3 (M. Brajković, I. Klasnić, J. Brajković / L. Brebrić, T. Jancetić, H. Bartolović).

 

8. i 9. kolovoza – 14. MNL “VUKOMERIČKE GORICE 2017.” , 6. i 7. kolo. Foto: Vitomir Štuban/cityportal.hr

Rezultati 7. kola: LIJEVI ŠTEFANKI – KRAVARSKO 4:2 (I. Petković 3, A. Stanešić / M. Tičarić, I. Zagorac), ŠILJKAKOVINA – STREZOJEVO 2:0 (B. Jušić 2), NOVO BRDO – OPATIJA 3:2 (A. Lovrić, I. Kordić, J. Ruklić / S. Poturica 2), GORNJI HRUŠEVEC – DONJI HRUŠEVEC 4:1 (Mar. Kuzmić 2, Mat. Kuzmić, A. Kuzmić / T. Kalendar), VUKOMERIĆ – CEROVSKI VRH 3:3 (D. Malkić, S. Škrinjarić 2 / P. Galović, T. Grdenić 2), VELIKA BUNA – GLADOVEC 5:1 (J. Zlodi 2, I. Rak 2, Šmint / I. Kostadin), MARKUŠEVEC – HOTNJA 4:1 (L. Brebrić 2, I. Poštek, H. Bartolović / I. Cavrić), GORNJA OPATIJA – DUBRANEC 1:0 (J. Brajković), KOZJAČA – POKUPSKO 1:1 (M. Kovačić / I. Đuran).

 

8. i 9. kolovoza – 14. MNL “VUKOMERIČKE GORICE 2017.” , 6. i 7. kolo. Foto: Vitomir Štuban/cityportal.hr

REDOSLIJED:
1. LIJEVI ŠTEFANKI 19
2. ŠILJAKOVINA 17
3. DUBRANEC 16
4. GORNJI HRUŠEVEC 14
5. KRAVARSKO 13
6. OPATIJA 12
7. VELIKA BUNA 11
8. GORNJA OPATIJA 11
9. CEROVSKI VRH 10
10. POKUPSKO 9
11. GLADOVEC 9
12. NOVO BRDO 9
13. MARKUŠEVEC 8
14. VUKOMERIĆ 8
15. DONJI HRUŠEVEC 4
16. HOTNJA 4
17. KOZJAČA 1
18. STREZOJEVO 1

 

 

Galerija fotografija

Sport

FOTO Potop Bana Jelačića u susretu s Lonjom

Objavljeno

na

Objavio/la

Ban Jelačić je u 32. kolu Premier lige iznenađujuće visoko izgubio od Lonje rezultatom 1:5, iako je došao u vodstvo golom Ivana Smoka. Ubačaj Leona Klasnića u 20. minuti na drugu vratnicu pratio je Smok i glavom proslijedio loptu u mrežu za 1:0.

Vukovina, 29.05.2026. Premier liga-32.kolo: NK Ban Jelačić – NK Lonja 1:5. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 29.05.2026. Premier liga-32.kolo: NK Ban Jelačić – NK Lonja 1:5. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gostujuća momčad je tek nakon primljenog pogotka započela ozbiljnije napadati i u 36.minuti je izjednačila autogolom Josipa Markova. Neposredno pred kraj prvog poluvremena Josip Colarić je s dvadesetak metara prizemno pogodio bliži kut za vodstvo Lonje – 1:2.

Vukovina, 29.05.2026. Premier liga-32.kolo: NK Ban Jelačić – NK Lonja 1:5. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 29.05.2026. Premier liga-32.kolo: NK Ban Jelačić – NK Lonja 1:5. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 29.05.2026. Premier liga-32.kolo: NK Ban Jelačić – NK Lonja 1:5. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nakon odmora gosti su diktirali događanja na terenu i u samo tri minute su odlučili utakmicu u svoju korist. Matija Dimović je u 60. minuti s preko dvadeset metara zatresao mrežu za 1:3, a minutu kasnije ponovio je svoju majstoriju, skoro s istog mjesta, za – 1:4! Lonja je petardu zaokružila u 63. minuti pogotkom Krešimira Frigana, koji je efektno završio akciju po desnoj strani.

Vukovina, 29.05.2026. Premier liga-32.kolo: NK Ban Jelačić – NK Lonja 1:5. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 29.05.2026. Premier liga-32.kolo: NK Ban Jelačić – NK Lonja 1:5. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 29.05.2026. Premier liga-32.kolo: NK Ban Jelačić – NK Lonja 1:5. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Ban Jelačić (32 10 7 15 51:63 37) je s 37 bodova na 13. mjestu prvenstvene ljestvice, a Lonja (32 19 5 8 68:34 62) je sa 62 boda na 3. mjestu.

Galerija fotografija

Premier liga NSZŽ-e, 32.kolo

NK Ban Jelačić – NK Lonja (Lonjica) 1:5 (1:2)

Vukovina. Stadion: ŠRC Vukovina. Gledatelja: 40. Petak, 29.05.2026., 18 sati. Sutkinja: Marija Cikojević (Novaki). Pomoćni suci: Dario Cikojević (Novaki) i Tihana Jagodić (Samobor). Delegat: Tomislav Brebrić (Markuševec Turopoljski). Strijelci: 1:0 – Smok (20), 1:1 – Markov (36-ag), 1:2 – Colarić (45), 1:3 –  Dimović (60), 1:4 – Dimović (61), 1:5 – Frigan (63).

BAN JELAČIĆ: Klepac, Rovišan, Landeka (od 8. Miletić, od 69. Rupčić), Markov, Smok (od 69. Klenović), M.Nikić (cap.), Grižić (od 69. A.Nikić), Klasnić, Pavlić, Prizmić, Grgić (od 46. Hrženjak). Trener: Tomislav Škrinjarić.

LONJA: Bagarić, Paj (od 66. Krizmanić), Ćosić, Ivoš, Dimović (od 66. Severac), Babić, Sever (od 78. Paić), Kamenarić (od 46. Ranogajec), Tandara, Frigan (od 83. Lončar), Colarić (od 78. Forgač). Trener: Igor Ratkajec. Pomoćni trener: Kristijan Hmelina.

Nastavite čitati

Sport

Erin Fridrih četvrta u Europi! Velikogorička hrvačica nadomak medalje u Poreču

Na Europskom prvenstvu u hrvanju na pijesku stigla do borbe za medalju i završila nadomak postolja u konkurenciji do 17 godina.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Hrvački Klub Velika Gorica 1991/FB

Velikogorička hrvačica Erin Fridrih osvojila je četvrto mjesto na Europskom prvenstvu u hrvanju na pijesku održanom u Poreču. Članica Hrvačkog kluba Velika Gorica 1991 nastupila je u kategoriji do 17 godina i kroz osam borbi tijekom natjecateljskog dana stigla do same završnice turnira.

Fridrih je u jakoj međunarodnoj konkurenciji izborila polufinale, gdje je poražena od predstavnice Srbije, dok je u borbi za brončanu medalju izgubila od hrvačice iz Njemačke.

“Iako je postolje izmaklo za dlaku, biti četvrta na kontinentu nakon ovakvog niza pobjeda je rezultat vrijedan svakog divljenja”, poručili su iz kluba.

Nastavite čitati

Sport

Duplo više HNL-a u gradu: Naš stadion u novoj sezoni će imati – podstanare!

U sljedećoj sezoni HNL-a, osim Gorice, svoje će domaće utakmice na našem Gradskom stadionu igrati i nogometaši Rudeša, koji se vraćaju u društvo najboljih. Dinamo i Hajduk dolazit će u naš grad po četiri puta…

Objavljeno

na

Objavio/la

Prolazi već prvi tjedan ljetne pauze za nogometaše Gorice, koji su sezonu u najvišem rangu hrvatskog nogometa završili na sedmome mjestu i time bez većih poteškoća osigurali i devet uzastopnu sezonu u elitnom društvu. Brzo će odmor i završiti, prvo okupljanje trener Mario Carević zakazao je za 22. lipnja na našem Gradskom stadionu, koji će se također morati jako dobro pripremiti, jer ono što slijedi je – dvostruko više nogometa!

Naime, u petak će NK Rudeš odigrati svoju posljednju utakmicu u sezoni SuperSport 1. NL, odnosno drugog ranga, u kojem je društvo sa zagrebačkog zapada osiguralo naslov prvaka kolo prije kraja, pobjedom u Dugopolju. Ovog će petka tako Rudešani odraditi i posljednji meč sezone sa Sesvetama na svom igralištu, a onda će krenuti pripreme za nastup u SuperSport HNL-u, kojeg na svom igralištu neće moći igrati.

Budući da je stadion u Kranjčevićevoj u izgradnji, budući da na Maksimiru igraju Dinamo i Lokomotiva, Rudeš je kao jedinu moguću opciju odabrao – Veliku Goricu. I naš Gradski stadion. Svi uvjeti već su dogovoreni, a kad sezona i definitivno završi, bit će potpisan ugovor o najmu stadiona za domaće utakmice Rudeša u HNL-u.

U tom će ugovoru stajati da NK Rudeš ima pravo koristiti glavni teren, svlačionice i dio uredskih prostorija potrebnih za organizaciju utakmice, dok upotreba semafora i pozicije za službenog spikera ulaze u posebnu kategoriju i o tome će Rudešani zasebno pregovarati s HNK Goricom. To će, naravno, značiti da će se igralište koristiti dvostruko više, da će travnjak toliko više patiti i biti na iskušenju, a dobra okolnost u svemu tome je što se radi o novom travnjaku, bitno kvalitetnijem od onog prethodnog.

Naravno da mu ni takvom, novom i kvalitetnom, neće biti lako, jer broj utakmica koje će biti odigrane ovdje će se udvostručiti, pa će biti vrlo zanimljivo vidjeti kako će se naš travnjak nositi s ovakvim izazovima tako u studenom i prosincu. Međutim, drugog rješenja nema, dogovor je pao, pa će se kroz prvenstvenu kampanju 2026/27. ozbiljno testirati stanje travnjaka…

U nogometnom smislu, za Velikogoričane će to značiti – duplo više HNL-a. To znači da će sljedeće sezone u našem gradu po četiri puta gostovati i Hajduk, i Dinamo, i Rijeka… Samim time, bit će i više posla za policiju, ali i više prilika za zaljubljenike u nogomet da uživo u svom gradu gledaju najbolji klupski nogomet u državi. S obzirom na raspored, nekoliko puta u sezoni dogodit će se i da u istom vikendu imamo dvije utakmice HNL-a na našem stadionnu.

Sretno, travnjače naš, drži se!

Nastavite čitati

Obrazovanje

Veliki uspjeh malih sportaša: Klinci iz Kvaternika prvaci države u graničaru!

Djevojčice i dječaci iz trećih i četvrtih razreda OŠ Eugena Kvaternika najbolji su u Hrvatskoj u graničaru, sportu koji sve više okupira djecu iz nižih razreda. Klinci su u Vinkovcima stvorili uspomene za cijeli život

Objavljeno

na

Lijepi su ovo dani, čak i prekrasni, za velikogorički školski sport. U okruženju u kojem rezultat možda i nije prioritet, u kojem je važnije aktivirati djecu nego pobijediti, konačna pobjeda dođe kao nagrada za sav uloženi trud i odvojeno vrijeme. A upravo to se dogodilo klincima iz najstarije velikogoričke škole na državnoj završnici u graničaru, sportu kojim se u ovom priči bave učenici nižih razreda.

Dakle, nakon osvajanja prvo gradskog, zatim županijskog, pa onda i poluzavršnog državnog natjecanja, učenici OŠ Eugena Kvaternika pobijedili su i na završnom državnom natjecanju i i postali prvaci Hrvatske! Čudesan je to uspjeh naših djevojčica i dječaka, pod vodstvom profesora Ivice Hercega, u sportu koji je sve zanimljiviji klincima iz trećih i četvrtih razreda.

Od utorka do četvrtka u Vinkovcima je održano završno državno natjecanje u graničaru, na koje su se plasirale četiri najbolje ekipe sa regionalnih natjecanja: OŠ Petra Preradovića iz Zagreba, OŠ Dr. Jure Turića iz Gospića, OŠ Retfala iz Osijeka i naša OŠ Eugena Kvaternika, koja nastupa pod imenom ŠŠD Tur.

U polufinalnim utakmicama ekipa iz Zagreba je pobijedila ekipu iz Osijeka, a naša škola na tom je prvom koraku pobijedila ekipu iz Gospića. Ekipa sastavljena od učenica i učenika OŠ Eugena Kvaternika tako je ušla u finale, gdje je pobjedom protiv Zagrepčana osvojila naslov prvaka Hrvatske. U borbi za treće mjesto Gospićani su pobijedili su Osječane, a sve skupa bilo je nezaboravno iskustvo za svu uključenu djecu. Ova naša, iz Kvaternika, imat će uspmenu za cijeli život…

Za osvajanje naslova prvaka zaslužni su:
Grgur Zuanović 4.a, Borna Piličić 4.a, Damjan Zrinski 4.a, Alan Mate Hadžić 4.b, Marko Budak 4.b, Ivan Prahir 4.a, Una Komosar 4.a, Dora Ćosić 4.a, Paula Juranović 4.a, Matea Pavunčec 4.b, Katja Čavar 4.b i Maya Orozović 4.a i njihov voditelj i trener ekipe profesor Ivica Herceg.

Nastavite čitati

Sport

Velikogorički osnovnoškolci osvojili broncu na državnom nogometnom prvenstvu

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: OŠ Eugena Kumičića Velika Gorica/FB

Na državnom prvenstvu u nogometu za učenike 5. i 6. razreda, održanom 26. svibnja u Vinkovcima, učenici OŠ Eugena Kumičića Velika Gorica osvojili su treće mjesto.

Mladi Velikogoričani tijekom turnira su prošli kroz niz zahtjevnih utakmica i na kraju stigli do bronce, iza ekipa iz Zadra i Osijeka, dok je četvrto mjesto pripalo Varaždinu.

Za školu su nastupili David Drobnjak, Patrik Katalinić, Jakov Halužan, Niko Jančić, Toni Drmić, Lukas Vrban, Mihael Halar, Mateo Magzan, Vito Bedek, David Karapandžić, Jura Klarić i Luka Safin.

Nastavite čitati

Reporter 460 - 28.05.2026.

Facebook

Izdvojeno