Povežite se s nama

Sport

Ladislav Roginić sanja uspješnu karijeru, za početak u Gorici

Objavljeno

na

Novooformljena momčad Gorice II zaključila je polusezonu u Jedinstvenoj županijskoj ligi pobjedom 5:1 nad Croatijom iz Hrastja koja je do tada držala drugu poziciju u redoslijedu. Briljirao je 18-godišnji Ladislav Roginić s tri postignuta pogotka a evo što o domaćem dečku iz Mraclina kaže njegov trener Perica Vidak.

 

Ladislav Roginić. Foto: Nikica Topić

Ladislav Roginić. Foto: Nikica Topić

 

“Ladislav je skroman dečko koji je u našem klubu već nekoliko godina. Prve nogometne korake napravio je u NK Mraclinu. Krase ga odlične radne navike i želja za napretkom. U nogometnom smislu je igrač sa jakim tehničkim sposobnostima. Posebna prednost mu je odlična igra u međuprostoru te pronalaženje takvog prostora u kojem je aktivan za igru. Također krasi ga odlična duel igra te rješavanje situacija 1/1. Karakteristika mu je i to što igra fantastičnu fazu obrane i na taj način uvelike olakšava posao veznim igračima i zadnjoj liniji. Jako zahvalan i koristan igrač. Podređen ekipi a ne sklon isticanju sebe”- kazao je o mladom Roginiću strateg Vidak.

 

A što kaže mlada nada Gorice Ladislav Roginić? “Rođen sam 18. rujna 1998. godine u Zagrebu. Živim u Mraclinu, mjestu nedaleko Velike Gorice, uz roditelje i braćom. U nogometu sam od malih nogu zajedno sa svoja dva brata a sve je postalo ozbiljnije kad sam kao ulazni kadet otišao iskušati se u Goricu zahvaljujući treneru Ranku Dobriću koji me preporučio. Prvi trener u Gorici bio mi je Zvonko Radoš, kasnije Damir Grlić i sada Perica Vidak”.

 

Ladislav Roginić. Foto: Nikica Topić

Ladislav Roginić. Foto: Nikica Topić

 

Ladislavu će itekako dobro doći seniorski nogomet u drugoj momčadi Gorice mada je još junior. “Pravo nastupa za juniore imam još ovu tekuću sezonu a onda krećem u seniorski ali mnogo ozbiljniji nogomet. Jasno da je prvenstvena želja konkurirati za prvu seniorsku momčad Gorice ali to nije jednostavno i dug je put prema takvom uspjehu. Svatko od nas mladih nogometaša sanja uspješnu karijeru ali mnogo čimbenika se mora poklopiti da bi se uspjelo”- kaže mladi Roginić.

 

A škola? “Idem u četvrti razred elektrotehničke škole u Velikoj Gorici i školovanje sigurno ima prioritet ali dobrom organizacijom vremena može se sve stići. Očekujem da s vremenom zaigram za neku ozbiljniju momčad i stvarno bih želio nastaviti u nogometnom uspješnom svijetu. Daj Bože da to za početak bude Gorica.

 

Ladislav Roginić. Foto: Nikica Topić

Ladislav Roginić. Foto: Nikica Topić

 

Može li Gorica II do naslova konačnog prvaka i plasmana u četvrti rang? “Imamo samo bod manje od drugoplasiranog a pet od vodeće Jamnice. Na proljeće imati ćemo još više iskustva jer ne smije se zaboraviti da nam je ovo kao juniorima premijerna seniorska sezona. Sigurno možemo biti prvi a samo sam djelomično zadovoljan jesenskom polusezonom jer možemo mi mnogo bolje. Želja je samo igranje domaćih utakmica na našem stadionu gdje možemo prezentirati naše tehničke kvalitete”.

 

Za koga inače Ladislav navija i kakav nogomet voli? “Oduvijek sam preferirao Barcelonu kao najdraži klub jer sviđa mi se njihov stil igre. Uzor u nogometu mi je definitivno Messi koji je jednostavno neusporediv a od naših uzor mi je Pjaca”.

 

Podržavaju li ga njegovi doma što se nogometa tiće? “Roditelji su mi uvijek velika podrška i pomažu mi oko dolazaka na treninge i utakmice što mi puno znači kako bi stigao ispuniti školske obaveze. Velika podrška u nogometu mi je i trener Perica Vidak koji je uvijek uz mene kada malo lošije krene (kao i uz sve ostale dečke iz momčadi). Gospodinu Vidaku zaista mnogo toga dugujem što se nogometa tiče i hvala mu na tome”- zaključio je mladi napadač Gorice II Ladislav Roginić.

Sport

FOTO Kadeti Gorice izgubili od Slaven Belupa

Objavljeno

na

Objavio/la

Kadeti Gorice su u Prvoj ligi kadeta iznenađujuće izgubili od Slaven Belupa rezultatom 0:2. Bila je to tek druga prvenstvena pobjeda momčadi iz Koprivnice u 25 odigranih utakmica, ali pobjeda je po igri posve zaslužena.

Velika Gorica, 10.05.2026. Prva liga Kadeti-25.kolo: HNK Gorica – NK Slaven Belupo 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Prva liga Kadeti-25.kolo: HNK Gorica – NK Slaven Belupo 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Prva liga Kadeti-25.kolo: HNK Gorica – NK Slaven Belupo 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gosti su došli u vodstvo u 17. minuti pogotkom kapetana Lovre Jelavića, koji je najbrže reagirao nakon ubačaja i iz gužve pogodio za 0:1. Vodstvo su povećali neposredno pred kraj prvog poluvremena kada je Niko Mandić iskoristio neopreznost obrane domaćih i u situaciji ‘jedan na jedan’ prizemno pogodio donji kut za – 0:2!

Velika Gorica, 10.05.2026. Prva liga Kadeti-25.kolo: HNK Gorica – NK Slaven Belupo 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Prva liga Kadeti-25.kolo: HNK Gorica – NK Slaven Belupo 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Prva liga Kadeti-25.kolo: HNK Gorica – NK Slaven Belupo 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica (25 8 7 10 36:42 31) je s 31 bodom na 9. mjestu prvenstvene ljestvice, a Slaven Belupo (25 2 8 15 23:51 14) je na posljednjem 14. mjestu s 14 bodova.

Galerija fotografija

Prva nogometna liga – Kadeti 2025./2026., 25.kolo

HNK Gorica – NK Slaven Belupo 0:2 (0:2)

Velika Gorica. Gradski stadion (teren s umjetnom travom). Gledatelja: 50. Nedjelja, 10.05.2026., 15 sati. Sudac: Al Issa Ammar. Pomoćni suci: Sven Pintarić i Petar Šimić (svi Zagreb). Delegat: Otto Firm (Zagreb). Strijelci: 0:1 – Jelavić (17), 0:2 – Mandić (44).

GORICA: Golubiček, Šabarić (od 33. Cindrić), Mišković, Miholić, Petračija (od 68. Tomičić), Župetić (cap.), Vrbanić (od 49. Došen), Bilobrk, Denchev, Sudar, Malus (od 46. Rezek). Trener: Marko Srebačić.

SLAVEN BELUPO: Sokač, Kršić, Živković, Jelavić (cap.), Ivec (od 77. Pokas), Mandić, Gluhak (od 46. Vidaković), Špoljarić, Novak, Mitrović (od 61. Danković), Horvat. Trener: Marijo Dodik.

Nastavite čitati

Sport

Mraclin bez odgovora na raspoloženi Vrbovec

Objavljeno

na

Objavio/la

Vrbovec je uvjerljivo slavio na gostovanju kod Mraclina rezultatom 5:0. Gosti su pitanje pobjednika riješili već u prvih pola sata igre, a junak susreta bio je trostruki strijelac Bruno Rihtar. Vrbovec je poveo već u 7. minuti kada je Bruno Rihtar preciznim udarcem s lijeve strane pogodio suprotni kut domaće mreže. Isti je igrač u 20. minuti povećao prednost nakon ubačaja Janekovića u peterac, dok je u 29. minuti Ivančić, uz vrlo mlaku reakciju domaće obrane, lob udarcem svladao domaćeg vratara za visokih 3:0. Domaćin je najbolje prilike imao preko Igora Hajduka koji se dva puta našao sam pred gostujućim vratarom Cestarićem, no vratar Vrbovca oba je puta odlično reagirao. U nastavku susreta gosti su rutinski kontrolirali igru i postigli još dva pogotka. Bruno Rihtar kompletirao je hat-trick u 75. minuti, a konačnih 5:0 postavio je Vilanca osam minuta prije kraja. Mraclin nije uspio realizirati svoje prilike, među kojima su se istaknuli pokušaji Ivana Kosa i Krilića, pa je Vrbovec zasluženo upisao uvjerljivu pobjedu.

IV. NL SREDIŠTE ZAGREB B, 26. kolo

MRACLIN – VRBOVEC 0:5

Stadion Nova graba. Gledatelja 70. Sutkinja: Marija Cikojević (Novaki). Pomoćnice: Katarina Ćulumović i Kristina Borojević.

Strijelci: 0:1 – B. Rihtar (7), 0:2 – B. Rihtar (20), 0:3 – Ivančić (29), 0:4 – B. Rihtar (75), 0:5 – Vilanca (83).

MRACLIN: Matejčić, Đurašić, Marjanović, J. Domitrović, Rajić, Matić, Krilić, Brdek (od 55. Tokić), Borovac (od 74. Smolković), Hajduk (od 46. Jančić), I. Kos. Trener: Marko Pancirov.

VRBOVEC: Cestarić, Colarić, B. Rihtar (od 75. Fugaj), Rak (od 55. Munđer), L. Kuzmek (od 75. Varga), F. Rihtar (od 55. Ivanković), Ivančić (od 66. Kobelščak), Janekonić (od 75. D. Kuzmek), Kovačić (od 66. Vilanca), Cetina, Besek. TRENER: Franko Barišić.

Nastavite čitati

Sport

Očajna Gorica u Koprivnici: ‘Ovo je nedopustivo, ljutit sam i tužan…’

Nogometaši Gorice poraženi su 1-0 u gostima kod Slaven Belupa u utakmici u kojoj gosti iz Turopolja nisu pokazali previše. Najblaže rečeno… Trener Mario Carević nije krio razočaranje

Objavljeno

na

Objavio/la

Slaven Belupo nikoga nije pobijedio od 17. veljače. Koprivničani su upisali 11 uzastopnih utakmica bez ijednog trijumfa, a ove nedjelje, na zatvaranju 31. kola HNL-a, još im je i nedostajala praktički cijela jedna momčad. Zbog ozljeda su izostali Grgić, Žuta, Dabro, Caimacov, Jakir, Mažar, Jović, na klupi su ostali nedovoljno spremni Božić i Nestorovski… Domaći trener Mario Gregurina tako je složio momčad koja, lako je moguće, više nikad neće zaigrati zajedno. A svejedno, Slaven Belupo je pobijedio…

Nažalost, s druge strane bila je Gorica. Ne provode se Goričani baš najbolje u Koprivnici u posljednje vrijeme, a to se nije promijenilo ni ovoga puta, u debiju prvog igrača iz Bocvane u povijesti HNL-a, 20-godišnjeg Losike Ratshukudua. Iako je Gorica igrala u najjačem mogućem sastavu, očito s jasnom ambicijom da novom pobjedom još malo osnaži svoje šanse u borbi za peto mjesto, bila je ovo utakmica koju će Mario Carević i njegovi suradnici željeti što prije zaboraviti. Jednako kao i svi navijači Gorice.

Trenutak odluke dogodio se u 70. minuti, kad je desni bek domaće momčadi Filip Krušelj natrčao na povratnu loptu Dominika Kovačića i savladao Davora Matijaša. Bio je to jedini gol na utakmici, iako je golova moglo biti još. Dobro da nije, jer da ih je bilo, poraz Gorice bio bi i nešto uvjerljiviji…

Gorica, naime, nije uspjela stvoriti ozbiljnu priliku tijekom cijele utakmice. Pokušavali su dečki u bijelom, nije da nisu, ali ovo jednostavno nije bio taj dan. Ni s više napadača u igri, ni s Filipovićem u ulozi povremenog centarfora, ništa nije donosilo rezultat. Slaven Belupo, s druge strane, dvaput je pogađao okvir gola, prečku u prvom i stativu u drugom poluvremenu, a imali su domaćini i još poneku priliku svoje vodstvo učiniti uvjerljivijim.

Na kraju su apsolutno zasluženo došli do tri boda, a Mario Carević apsolutno je imao razloga biti nezadovoljan. I to nije krio. Analizu utakmice, naime, započeo je šuteći i dvaput slegnuvši ramenima…

– Eto, to je taj komentar na našu izvedbu – s kiselim smiješkom svoju je gestu objasnio trener Gorice pa vrlo otvoreno i emotivno nastavio:

– Jednostavno je nedopustivo da ovako izgledamo u jednoj važnoj utakmici za nas, kojom se možeš priključiti gornjem dijelu tablice. Slavenu svaka čast, imali su milijardu izostanaka, ali dobili su nas na pošteniji pristup. Kad si takav, nogomet ti vrati. Ponavljam, nedopustivo je da ovako izgledamo, od prve do zadnje minute. Apsolutno ništa nismo pokazali. Da je završilo neriješeno, bilo bi nezasluženo, jer nismo ponudili baš ništa. Žao mi je što je tako, imamo ambiciju, blizu smo, jednom dobrom izvedbom možeš doći do priključka… Žao mi je što smo ovakvom izvedbom kompromitirali jednu dobru sezonu i moguću šansu da se borimo za višu pozicije. Baš sam tužan… I ljutit, jer možeš izgubiti utakmicu, ali ovako nemamo pravo izgledati!

Stefan Perić nastradao je u završnici prvog poluvremena, čak je i izgubio svijest od bolova… Foto: Vjeran Žganec Rogulja/PIXSELL

Da stvar bude još gora, tu je i situacija sa Stefanom Perić, koji je potkraj prvog poluvremena iznesen s igrališta. I Hitna pomoć morala je intervenirati nakon što je stoper Gorice dobio nezgodan udarac u najnezgodnije mjesto.

– Izgubio je svijest, zacrnilo mu se od prejakog udarca, ali nadam se da će biti sve ok, da će biti s nama u sljedećoj utakmici – rekao je Carević.

U sljedećem kolu Gorica će dočekati Osijek, u posljednjem će gostovati na Rujevici. Oba puta, vjerovat ćemo, u puno puno boljem izdanju nego u Koprivnici…

Standings provided by Sofascore

Nastavite čitati

Sport

FOTO Visoka pobjeda juniora Gorice protiv Šibenika

Objavljeno

na

Objavio/la

Juniori Gorice su u 23. kolu Prve nogometne lige (1.NL) pobijedili Šibenik rezultatom 7:0 golovima Echue Francis Chinedu (2), Mihaela Kelave (2), Franka Jakšića, Daria Jakovca i Ivana Perkovića.

Velika Gorica, 09.05.2026. 1.NL Juniori-23.kolo: HNK Gorica – HNK Šibenik 7:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 09.05.2026. 1.NL Juniori-23.kolo: HNK Gorica – HNK Šibenik 7:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Domaći su u prvom poluvremenu brzopotezno u samo tri minute tri puta pogodili suparničku mrežu i najavili visoku pobjedu. Golova do kraja poluvremena nije više bilo, a trener je početkom drugom poluvremena poslao na teren svih 6 igrača s pričuvne klupe.

Velika Gorica, 09.05.2026. 1.NL Juniori-23.kolo: HNK Gorica – HNK Šibenik 7:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 09.05.2026. 1.NL Juniori-23.kolo: HNK Gorica – HNK Šibenik 7:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sličan golgeterski scenario dogodio se i u drugom poluvremenu, jer domaći su u samo 6 minuta, od 54. do 60. s tri pogotka povisili na 6:0! Seriju je zaključio Perković u 67. minuti – 7:0!

Velika Gorica, 09.05.2026. 1.NL Juniori-23.kolo: HNK Gorica – HNK Šibenik 7:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 09.05.2026. 1.NL Juniori-23.kolo: HNK Gorica – HNK Šibenik 7:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica (22 10 6 6 41:32 36) je sa 36 bodova na 6. mjestu prvenstvene ljestvice, a Šibenik (23 1 3 19 21:110 6) je sa 6 bodova na zadnjem 14. mjestu.

Galerija fotografija

Prva nogometna liga Juniori 2025./2026., 23.kolo

HNK Gorica – HNK Šibenik 7:0 (3:0)

Velika Gorica. Gradski stadion (teren s umjetnom travom). Gledatelja: 40. Subota, 09.05.2026., 16 sati. Sudac: Igor Marić (Sisak). Pomoćni suci: Ivan Marić (Zagreb) i Dario Rožanković (Glina). Delegat: Stjepan Žugaj (Velika Gorica). Strijelci: 1:0 – Echue (13), 2:0 – Kelava (14), 3:0 – Echue (16), 4:0 – Kelava (54), 5:0 – Jakšić (59), 6:0 – Jakovac (60), 7:0 – Perković (67).

GORICA: Lojen, Perković, Sumbuljević (od 46. Fabijanić), Kelava, Rujnić (od 46. Jakovac), Kasumović (od 46. Jakšić), Prgomet (od 46. Aranha), Echue (od 46. Rivić), Josić, Frigan, Drčelić (od 46. Klasnić). Trener: Denis Banić.

ŠIBENIK: Krečak, Radić, Vukotić, Dunkić, Meić (od 55. Protega), Josipović (od 46. Ježina), Cvitan (od 55. Pirc), Brnić-Boče, Renje, Svirčić (od 46. Burić), Marić. Trener: Anel Karabeg.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Revijalna utakmica Klasa (veterani) i reprezentacije veterana ZNS-a

Objavljeno

na

Objavio/la

Revijalna utakmica između NK Klas-veterani i reprezentacije veterana Zagrebačkog nogometnog saveza (ZNS) odigrana je jučer (petak, 09.05.2026., početak u 20:30 sati.) na igralištu ŠRC Mičevec u Mičevcu.

Mičevec, 08.05.2026. Revijalna utakmica veterana: NK Klas (veterani) – ZNS (reprezentacija veterana). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mičevec, 08.05.2026. Revijalna utakmica veterana: NK Klas (veterani) – ZNS (reprezentacija veterana). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mičevec, 08.05.2026. Revijalna utakmica veterana: NK Klas (veterani) – ZNS (reprezentacija veterana). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmica je odigrana povodom nove rasvjete na igralištu i tom prigodom su osobama koje su zaslužne za realizaciju ovog projekta uručeni prigodni odnosno simbolični darovi.

Mičevec, 08.05.2026. Revijalna utakmica veterana: NK Klas (veterani) – ZNS (reprezentacija veterana). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mičevec, 08.05.2026. Revijalna utakmica veterana: NK Klas (veterani) – ZNS (reprezentacija veterana). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mičevec, 08.05.2026. Revijalna utakmica veterana: NK Klas (veterani) – ZNS (reprezentacija veterana). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mičevec, 08.05.2026. Revijalna utakmica veterana: NK Klas (veterani) – ZNS (reprezentacija veterana). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Susret je odigran u trajanju 2×35 minuta.

Galerija fotografija

KLAS: Dražen Špoljarić (v), Tomislav Bedeković, Branko Pavlica, Igor Barukčić, Robert Štrauber, Nikola Furić, Vlado Majić, Renato Furić, Deni Bektaši, Domagoj Bedeković, Vedran Hlevnjak, Danijel Devčić, Damir Kotarski (v), Antonio Klenović, Marko Bedeković, Tomislav Posavac, Luka Kulušić, Manu Devedžić, Vlado Haluga.

ZNS (reprezentacija): Goran Grba (v), Miro Mikulić, Igor Čagalj, Dalibor Vučić, Zoran Kutleša, Domagoj Abramović, Dario Skoko, Antonio Maričević, Milan Milošević, Siniša Ferenček, Filip Gelo, Dražen Sitnik, Gabrijel Glasnović, Hrvoje Gelo, Mladen Marković, Toni Raković, Jurica Podvorac, Danijel Borovac, Ante Karlović (cap.).

Direktor reprezentacije: Jerko Leko. Izbornik: Dalibor Vučić.

 

Nastavite čitati

Reporter 459 - 30.04.2026.

Facebook

Izdvojeno