Kurilovčani loše prošli u Trnju

Javio se napadač i golgeter trećeligaša Kurilovca Ivan Horvat kojem je u subotu 19. svibnja 2018. na prvenstvenoj utakmici protiv Dubrave Tim kabela stradalo koljeno.

U prvoj utakmici 31. kola prvenstva 3. HNL zapad (ostali dvoboji igraju se za vikend) Trnje je pobijedilo Kurilovec 3:1 i to bi klubu iz Zagreba mogli biti bodovi spasa. Kurilovčani pak iz kola u kolo pomalo posustaju.

Ivan Horvat (lijevo). Foto: Nikica Topić/cityportal.hr

Kao što je i obećao, javio se iskusni napadač i golgeter trećeligaša Kurilovca Ivan Horvat kojem je u subotu 19. svibnja 2018. na prvenstvenoj utakmici protiv Dubrave Tim Kabela stradalo koljeno. “Obavio sam snimanja i nažalost otišli su mi prednji križni ligamenti. želim što prije obaviti operaciju a onda ne sumnjam u uspješan oporavak i povratak na igralište”– u optimističkom tonu kazao je Ivan. Ne sumnjamo ni mi da će kršni i uvijek korektan momak i uzdanica trenera Damira Biškupa hrabro izdržati sve turture i vratiti se još bolji.

TRNJE 3
KURILOVEC 1
ZAGREB Igralište Trnja. Igrano u srijedu 23. svibnja 2018. od 17 sati. Gledatelja 200. Sudac: Igor Rajko (Poreč). Pomoćnici: Diego Biljuh (Marčana) i Adrijano Delač (Karlovac). Četvrti sudac: Matej Bezelj (Pula). Delegat: Zvonko Sobol (Rijeka).
STRIJELCI: 1:0-Poldrugač (16), 1:1-Džaja (36), 2:1-Zubak (55), 3:1-Slatina.

TRNJE: Gudelj, Vukadin, Babok (od 84. Fostač), Jurač, Stojkovski, Slatina (od 78. Čović), Vikario, Zubak, Radić, Poldrugač, Matteoni (od 79. Tomšić).
TRENER: Milivoj Bračun

KURILOVEC: Kranjčec (od 26. Sučić), Džaja, Čunčić, Ladović, Kovačić, Brajko, Hodak (od 67. M. Čolić), Turkalj (od 71. Povoljnjak), I. Čolić, Šarić, Šoštarec.
TRENER: Damir Biškup
CRVENI KARTON: Mijo Šarić (dva žuta u 30. i 33. minuti).

FOTO Vatrogasac usporio lidera iz Ivanić Grada

Vatrogasac je uspio sačuvati mrežu protiv vodećeg na ljestvici i tako zaustavio odnosno usporio pobjedonosni hod Naftaš Ivanića, koji je nakon poraza u 1. kolu (2:3 u Lonjici) nanizao 7 pobjeda i jedan neodlučen rezultat. Domaćin nije ustuknuo pred favoriziranim gostima, tražio je svoju šansu u brzim kontranapadima. Gosti iz Ivanića demonstrirali su tečnu igru sitnog veza, ali samo do kaznenog prostora domaćih. U prvom poluvremenu bile su dvije kritične situacije (17. i 21. minuta) pred vratima domaće momčadi koje nisu realizirali Radoš i Mišić.

U nastavku je Vatrogasac propustio zicer za vodstvo u 68. minuti kada su se nakon ubačaja iz prekida napadači spetljali i izgurali loptu u golaut umjesto u nebranjeni dio mreže. Vrata domaćih bila su u opasnosti u 77. minuti kada je Joveš silovito pucao, ali je lopta završila u bloku Čumpeka. Vrlo dobri sudac Kocek zatražio je u 70. minuti liječniku pomoć zbog grča u nozi, nakon kraćeg prekida nastavio je susret.

Prva ŽNL skupina Istok – 10. kolo

NK Vatrogasac – ŠNM NK Naftaš Ivanić 0:0

Kobilić. Igralište Vatrogasca. Gledatelja 70. Nedjelja, 14.10.2018., 15:30 sati. Sudac: Tomislav Kocek. Pomoćnici: Kristijan Kršak i Nikola Kamenarić. (svi Sv. Ivan Zelina). Delegat: Zoran Smrekar (Zagreb).

VATROGASAC: Caput, Čumpek, Krasnić, Muhić, Kontić (cap.), Novak (od 80. Fabečić), Sambol, Matanović, Barišić, Ivkić, Šošić (od 46. Kadoić). Trener: Nino Matković.

NAFTAŠ IVANIĆ: Leš, Kelšin, D. Bilandžija, Lasić, Barić (od 67. Maras), I. Bilandžija, Marković, Škulec, Radoš (cap.), Joveš, Mišić. Trener: Patrik Oković.

Limačice Maraton kluba na tronu u Varaždinu

Ništa manje uspješni nisu bili niti Limači

Na pojedinačnom prvenstvu Hrvatske atletske lige sjever u Varaždinu Maraton klub Velika Gorica pokazao je dominaciju u kategoriji Limačica na utrci od 600 m, gdje su sva tri postoja zauzele članice Kluba. Najviše postolje zauzela je Tena Petračić s vremenom 1:45,50, dok su srebro i broncu odnijele Hana Tašaković (1:52,12) i Livia Debelić (1:53,03). Tara Petračić utrku je završila na 4. mjestu s vremenom 1:55,28.

Ništa manje uspješni nisu bili niti Limači. Ivan Aščić Toma na utrci od 600 m zauzeo odlično 3. mjesto s vremenom 1:57,48.

Konačno, mlađa juniorka Nina Vuković osvojila je zlato na utrci od 1500 m s vremenom 5:00,58.

FOTO Gorak poraz Gradića na domaćem terenu

Prekrasno sunčano nedjeljno popodne izmamilo je oko 100 gledatelja na stadion u Gradićima te gledalo dobru i kvalitetnu izvedbu i jedne i druge momčadi. Igralo se obostrano čvrsto, prigode su se redale na obje strane, s tim da je domaćin imao par izglednijih prigoda koje nije iskoristio. Gosti su zaprijetili već u 13. minuti preko Trčka, njegov udarac obranio je izvrsni mladi vratar Tomljenović, da bi na kontra strani uzvratio Župetić, koji puca pokraj vratnice. Gradići su došli u 27. minuti u odličnu prigodu za gol kada je Milanović odlično povukao loptu i gurnuo je za Budimira u prostor, a on na drugoj strani pronašao Župetića koji odlično puca, ali lopta odlazi pokraj vratnice.

I onda u 41. minuti dvojbena odluka suca Radinića, koji na rubu kaznenog prostora ne sudi prekršaj nad Milanovićem te na povik gostujućeg igrača koji je pao u kaznenom prostoru dosuđuje najstrožu kaznu. Igrači domaće momčadi burno su prosvjedovali, ali to nije omelo Iskrića da sigurno realizira kazneni udarac za pobjedu i nova tri boda s kojim su gosti ostali na vrhu poretka.

Novoizabrani trener Gradića Vlado Horvat susret je odgledao iz gledališta pošto nije mogao voditi ovaj susret zbog jednomjesečne suspenzije.

4.HNL Središte – 09. kolo

NK Gradići – NK Gaj Mače 0:1 (0:1)

Velika Gorica. Igralište: Gradići. Gledatelja 100. Sudac: Zvonimir Radinić (Bjelovar). Pomoćnici: Mario Draženović (Karlovac) i Mladen Dujmić (Zag. Ogulinsko). Delegat: Božo Velić (Zagreb). Strijelac: 0:1 – Iskrić (41-11m).

NK GRADIĆI: Tomljanović, Krstanović, Milanović, Rajić, Župetić (od 57. Abazi), Perić (od 57. Štefner), Furić (od 66. Y.L. Junior), Božić, Zagorac, Budimir, Hajduk. Trener: -.

NK GAJ MAČE:  Trčak, Čavala, Kralj, Krpanec, Iskrić (od 90. Benčić), Bobinec (od  84.Trčak), Blagec (od 72. Vujica), Kipa (od 46. Kresonja), Oraić, Ščuric, Kreber (od 65. Martinić). Trener: Danijel Tomašković     .