Kupa osvojila jesensku titulu

Igrači Kupe završili su jesensku polusezonu u stilu izreke: ”Konac djelo krasi!” U derbi susretu protiv Gaja, izravnog konkurenta za prvo mjesto, pobijedili su ga na njegovom terenu i okitili se titulom jesenskog prvaka. U turbulentnom prvom poluvremenu prvi su u vodstvo došli domaći već u 8. minuti pogotkom Bojana Čerkeza, izjednačio je Marko Kuzmić u 24. minuti. Samo tri minute kasnije Ivan Šandor zabija za vodstvo momčadi iz Pokupskog. Domaći su poravnali u 36. minuti pogotkom Antonia Kokota iz kaznenog udarca.

02.11.2019. Gaj. Druga županijska nogometna liga skupina Istok, 09. kolo: Gaj – Kupa. Foto: NK Kupa

Početkom drugog poluvremena u 49. minuti kapetan Josip Brajković postiže pogodak za ponovno vodstvo. Do kraja susreta mreže su mirovale i gosti su se mogli radovati zasluženoj pobjedi i osvojenom prvom mjestu u jesenskoj polusezoni. Redoslijed: 1. Kupa 25 (9 8 1 0 56:9 25), 2. Gaj 22 (9 7 1 1 24:8 22), ….

Druga županijska nogometna liga skupina Istok 2019./2020. – 9. kolo

NK Gaj – NK Kupa 2:3 (2:2)

Gaj. Igralište ŠRC Gaj. Gledatelja 100. Subota, 02.11.2019., 14 sati. Sudac: Matija Spudić (Ivanić Grad). Pomoćnici: Hrvoje Tišljar i Danijel Gašpar (oba iz Križa). Delegat: Tomislav Posavec (Zagreb). Strijelci: 1:0 – B.Čerkez (8), 1:1 – M.Kuzmić (24), 1:2 – Šandor (27), 2:2 – Kokot (36-11m), 2:3 – J.Brajković (49).

GAJ: Kuten, Benko, Svečnjak, Tomić (od 25. Osmak), Leljak, S.Čerkez (od 79. Crnoja), Gomerčić, Bartol (od 49. Palikuća), B.Čerkez, Kokot. Trener: Tomislav Biškupec.

KUPA: Kušević, I.Kuzmić (od 46. L.Klasnić), Kostadin, Šestak, Vranešić, M.Brajković, Poturica (od 90. Srbić), M.Kuzmić (od 70. Grahovac), Šandor, J.Brajković, I.Klasnić (od 67. Belečić). Trener: Josip Kraljević.

Poraz i pobjeda stolnotenisača VG Stanfar

Treće kolo prvenstvene sezone 2020./2021. u 1.hrvatskoj stolnoteniskoj ligi (zapad) za muškarce odigrano je proteklog vikenda, za STK VG Stanfar to su bile utakmice na gostovanjima u Zagrebu odnosno Zaboku.

Igrači VG Stanfar izgubili su susret protiv STK TIS Zagreb minimalno 3:4 i to im je bio prvi poraz u ovom prvenstvu. Prvi reket TIS-a Borna Petek pobijedio je Marka Habijanca i Martina Petrovića, tako da je za konačni rezultat bio odlučujući meč parova, koji su braća Petek preokrenuli od 1:2 u pobjedu u pet setova (3:2).

Susret Zaboka i Stanfara bio je ekstra turbulentan, posebice u meču Ilijića i Petrovića, Goričani su dobili posljednja tri meča za minimalnu pobjedu. VG Stanfar je s 9 bodova trenutno na 2. mjestu u konkurenciji 10 klubova.

26.10.2020. Velika Gorica. STK VG Stanfar II – pobjeda u 5. kolu 2.HL Zapad. Foto: VG Stanfar

STK VG Stanfar II pobijedio je u 5. kolu 2. lige Zapad rezultatom 4:2 momčad STK Marathon (Zagreb).

Prva hrvatska stolnoteniska liga (m) Zapad 2020./2021. – 03. kolo

STK TIS Zagreb – STK VG Stanfar 4:3

Borna Petek – Marko Habijanec 3:0, Ivan Hencl – Martin Petrović 1:3, Bruno Petek – Karlo Javor 2:3, Bo.Petek/Br.Petek – Habijanec/Petrović 3:2 (11:8, 6:11, 8:11, 11:1, 11:8), Bo.Petek – Petrović 3:0, Br.Petek – Habijanec 1:3, Roko Meter – Javor 3:0.

STK Zabok – STK VG Stanfar 3:4

Posavec – Javor 3:2, Bašić – Jakić 3:0, Ilijić – Petrović 2:3 (17:15, 5:11, 3:11, 11:8, 21:23), Posavec/Ilijić – Habijanec/Petrović 3:2, Posavec – Habijanec 0:3, Ilijić – Javor 0:3, Bašić – Petrović 0:3.

Druga hrvatska stolnoteniska liga (m) Zapad 2020./2021. – 05. kolo

STK VG Stanfar II – STK Marathon 4:2

Domagoj Elger – Gojun 3:0, Ivan Javor – Miković 0:3, Karlo Radošević –Fot 3:0, Elger/Radošević – Gojun/Miković 3:0, Elger – Miković 0:3, Radošević – Gojun 3:1.

Juniorke Poleta pobjeđuju i u muškoj konkurenciji

Dva kola 2. šahovske juniorske lige odigrana su u Đurđevcu prošlog vikenda (subota, 24.10.2020.), a u konkurenciji muških ekipa natjecale su se i juniorke Šahovskog kluba Polet iz Buševca. Kako Polet nema dovoljno dobre juniore za ovu konkurenciju, klub je za natjecanje prijavio svoje juniorke!

24.10.2020. Đurđevac. Druga juniorska liga u šahu. Tereza Dejanović, Mira Trgovac, Dora Jazbec i Marta Trgovac. Foto: ŠK Polet

Ostvareni rezultati u dva kola (5. i 6.) potvrdili su ispravnost ove klupske odluke. Djevojke su zabilježile dvije pobjede! Protiv ŠK Križevci u prijepodnevnom terminu pobjedu 3.5:0.5 ostvarile su Tereza Dejanović, Mira Trgovac, Marta Trgovac i Dora Jazbec (jedino je Dora remizirala). Poslijepodne djevojke su pobijedile i favorizirani ŠK Samobor 2.5:1.5! Pobijedile su Marta i Dora, Tereza je remizirala, a Mira je izgubila.

Trenutno su djevojke na 2. mjestu, a Liga će biti nastavljena 07. studenog 2020. godine u Đurđevcu.

Dinamovci iz Novog Čiča zaustavili Kupu

Bio bi možda drugačiji rezultat da su igrači Kupe “igrali” kao njihovi navijači

Bez gledatelja nogomet je kao da plešete uz sestru. A upravo to nas izgleda čeka zbog najezde korone (opravdane mjere). Utakmica u Novom Čiču između Dinama Hidrel i Kupe iz Pokupskog pratilo je možda i više od 150 raspoloženih gledatelja od kojih je više od pola bilo gostiju. Pjevali su i zabavljali se kibica iz Vukomeričkih gorica i kad njihovim igračima nije išlo. Jer škvadra trenera Miroslava Lukinića žestoko se borila i kad su imali igrača manje i kad su gubili. Svaka čast.

Igralo se žestoko po neravnom terenu pa je obostrano bilo i onoga, “tko leži ne bježi”. Posla za suca “Zeku” (Tihomir Čunčića iz Kuča) bilo je u izobilju, a dok je nešto sudio za Kupu, s tribine se orilo “Zeko, mi te volimo” a u suprotnom i ono “zeko i potočić”.

U prvom poluvremenu gosti su igrali dominantnije kombinatorikom, ali bez pravih prigoda za pogodak. Najprije je u 15. minuti pucao za dinamovce Marko Rus, ali Kušević se nije dao iznenaditi. Vrijedi još spomenuti za Kupu opasan udarac Šandora malo iznad grede u 33. minuti te Vranešićev projektil iskosa zamalo pored suprotne vratnice izvana.

U drugo poluvremena Hidrel je napadao na “svoj” južni gol i bilo je to sasvim neka druga pjesma. U 56. minuti opet je najbolji na terenu Marko Rus potegnu s lijeve strane i pogodio suprotni spoj vratnice i grede. Uzdah s obje tribine i onih na terasi sportskog doma. Ubrzo zatim Rus je srušen na ulazu u kazneni prostor, a slobodnjak mu je sigurno ukrotio vrlo dobar vratar Dubravko Kušević.

U 60. minuti je zaiskrilo nakon drugog prekršaja gosta Petkovića koji je zbog dva žuta kartona dobio i crveni te put u svlačionicu. Ulaskom u igru Roberta Zorića u 62. minuti te prebacivanjem Rusa u vezu, napad Dinama postao je daleko opasniji.

U 67. minuti Rus je majstorski dugom polu desno u priliku gurnuo Zorića koji je usprintao pred vratara i pucao a lopta se od nečijih leđa odbila tamo gdje je bila i upućena, u mrežu za 1:0. U 75. minuti upisan je snažan udarac Rusa malo iznad grede, a u 84. dva pokušaja hitrog Blaževića, ali Kušević je opet bio pobjednik. Kupa je najbliže bila izjednačenju u 85. minuti.

Slobodnjak s lijeve strane bio je odličan, a visoki Josip Brajković bio je najviši i gađao glavom suprotne rašlje i zamalo ih nije pogodio. Ostalo je 1:0, ali gosti na igralištu i gledalištu nisu previše tugovali, dapače.

DINAMO HIDREL – KUPA 1:0

NOVO ČIČE Igralište Dinamo Hidrela. Gledatelja 150. Sudac: Tihomir Čunčić (Kuče). Pomoćnici: Davor Merkaš (Velika Gorica) i Tomislav Prpić (Zagreb). Delegat: Zdenko Slopko (Velika Gorica).

STRIJELAC: 1:0-Zorić (67).

DINAMO HIDREL: M. Zagorac, Jurišić (od 73. Blažević), Panić, Hladni, Balenović, P. Sudar, Slivak (od 62. Čičak), Španiček (od 62. Zorić), Jakovljević, Žugaj (od 62. Bartolić), Rus (od 81. Šantek).
TRENER: Mario Kajinić

KUPA: Kušević, Petković, Vranešić, Sečenj, Kuzmić (od 46. Bašić), Šestak, Brajković, Poturica (od 64. Klasnić), Šandor, Vranešić (od 46. Belečić), Blažinčić (od 68. Turković).
TRENER: Miroslav Lukinić

CRVENI KARTON: Petković (60-drugi žuti)
IGRAČ UTAKMICE: Marko Rus