Povežite se s nama

Sport

Krsniku polusezona u Udarniku donijela napredak

Objavljeno

na

Još nije napunio ni 20 godina a odigrao je nekoliko zapaženih utakmica za drugoligaša Goricu, koja cilja i 1. HNL, a potpuno se dokazao jesenas u novom trećeligašu Udarniku koji je najugodnije iznenađenje zapadne skupine III HNL.

Zbog čega je Antonio Krsnik jesenas preselio iz Gorice u Kurilovec? -“Zbog procjena o potrebi što veće minutaže u jakim utakmicama za mladog igrača. Kada sam dolazio u Udarnik morao sam raskinuti ugovor s Goricom jer je prelazni rok istekao a između klubova je to bilo dogovoreno kao posudba. Istina je, odigrali smo u Udarniku odličnu polusezonu i malo tko se nadao da ćemo se boriti za sami vrh jer realno, očekivala se borba za sredinu redoslijeda”.

Kao zadnji vezni stalno u centrali igre i zbivanja, Krsnik pripada kvoti od tri mlađa igrača koji moraju započeti utakmicu a izborio je standardni rejting koji pripada nosiocima kao što su u Udarniku Ladović, Kovačić, Džaja, Kranjčec, Brajko. -“U Kurilovcu mi je zaista odlično jer radi se o pozitivnom kolektivu koji diše kao jedan od igrača, trenera, Uprave pa do ljudi koji održavaju terene te navijača i to je najveći razlog što smo ovako visoko rangirani kao momčad ali i pojedinci. Moram zahvaliti treneru Damiru Biškupu jer, iako nisam odradio pripreme s Udarnikom (stigao nakon četiri odigrana kola), maksimalno mi je vjerovao pa sam do kraja sve utakmice odigrao svih 90 minuta čemu se ni sam nisam nadao.”

Logično je da mladi Krsnik od nogometa očekuje i nešto više ali misli i na druge solucije u vezi egzistencije. -“Nisam očekivao da ću napustiti Goricu, ali to je nogomet i na sve moraš biti spreman. Naravno da mi je cilj igrati u što jačem rangu i čvrsto vjerujem da za to imam kapacitete ali upisao sam i CISCO akademiju (internet akademija) u Velikoj Gorici. Za sada mi je u ovim godinama najbitnije da stječem iskustvo igranja koje se ne može naučiti već se mora stjecati i vjerujem da će mi se to kad tad vratiti, samo moram biti strpljiv i marljivo raditi.”

Udarnik započinje pripreme 17. siječnja bez otišlih Karamatića, Šimića i Krasnića. -“Žao mi je što ih više nama kod nas ali nećemo biti slabiji jer nam se vraćaju Brčić i Ramljak pa ove 2018. očekujem možda i treću poziciju redoslijedu 3. HNL zapad. Stvarno je u klub sve odlično, svi smo prijatelji i sve funkcionira na najbolji mogući način. Kada sam došao u Udarnik poznavao sam pojedine igrače ali nisam očekivao ovakav skup kvalitetnih i karakternih i većina može igrati u jačem rangu nego što je treća liga”-zaključio je mladi Antonio Krsnik koji na HVIDRI-om malonogometnom turniru u Velikoj Gorici igra za Igraonicu Sportić zajedno sa prijateljima iz Gorice Sedlačekom, Božićem, Roginićem, Matićem, Sučićem i Franjićem. Prošli su prvo kolo a Krsnik se nada da i tu može(u) daleko dogurati.

Za mišljenje Gorice o svom mladom igraču upitali smo i predsjednika velikogoričkog drugoligaša Nenad Črnka. – “Mi o Antoniu imamo vrlo visoko mišljenje i on je sigurno jedan od igrača na kojima će Gorica graditi svoju budućnost. Znali smo da je karakteran, a imali smo problem gdje pored igrača sličnog profila (Marina) i Maslowskog koji je stigao iz Poljske Legije Krsnik ne bi imao potrebne minute u seniorskom nogometu, a opet je naša procjena bila da ni JŽNL nije ta gdje bi napredovao u našoj B momčadi. Zato je ovaj korak bio vrlo logičan i za nas i za njega. Antonio će se vratiti ove zime i početi pripreme sa Goricom, a mi želimo i obnoviti Ugovor s njim koji smo tada zbog važećih propisa morali raskidati jer posudbe su moguće samo za vrijeme prijelaznog roka. Mario Marina se dosta potrošio u utakmicama II HNL i zbog kartona izostao na nekoliko utakmica i tu bi nam Antonio koristio već i u jesen da smo ga imali. No, nama je itekako jasno da zbog takvih upitnika ne možemo onemogućiti razvoj mladog igrača, kao što nam je isto jasno da svaki mladi igrač koji iskoči svojom kvalitetom negdje na posudbi mora dobiti priliku da krene sa svojim matičnim klubom, a Krsnik to sigurno zaslužuje, kao i još neki mladi igrači koji su potvrdili svoje kvalitete u nižim rangovima.”

Sport

Operacija „Maksimir“ u punom jeku – Kurilovec piše povijest protiv Dinama

Objavljeno

na

Objavio/la

NK Kurilovec ušao je u završnu fazu priprema za najveću utakmicu u svojoj povijesti. Nakon što je na redovitoj izbornoj sjednici Skupštine potvrđeno novo (staro) vodstvo kluba, sva pažnja usmjerena je prema srijedi, 4. ožujka u 17 sati, kada će Kurilovčani na Stadionu Maksimir istrčati protiv GNK Dinama u četvrtfinalu SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa.

Poseban dres za povijesni susret
Za ovu prigodu izrađen je poseban dres. Damir Golubić, član Izvršnog odbora i njegova tvrtka VEGO sport (zastupnik brenda Alpas), donirali su prigodnu garnituru, dok je član Nadzornog odbora Damir Suša omogućio nabavu dodatnog kompleta kako bi igrači jedan dres zadržali za uspomenu, a drugi razmijenili s igračima Dinama.
U tijeku je i završno prikupljanje sponzora čiji će logotipi biti otisnuti na dresu (prsa, leđa, rukavi i gaćice). Zainteresirani se mogu javiti u klub, gdje se primaju i predbilježbe za navijačke dresove s personaliziranim brojem i imenom.

500 ulaznica za Kurilovčane
GNK Dinamo ustupio je NK Kurilovec 500 ulaznica za zapadnu tribinu. Iako se razmatrala mogućnost otvaranja južne tribine, ona za ovu utakmicu neće biti u funkciji, pa će gledatelji moći na zapad ili sjever.
Zbog ograničenog broja ulaznica, u klubu se zaprimaju predbilježbe, kao i prijave za organizirani autobusni prijevoz do Maksimira.

Velik interes i podrška s tribina
Interes među igračima mlađih kategorija, roditeljima i navijačima iznimno je velik. Na tribinama će biti i kurilovečka navijačka skupina Red Boysi, koja priprema glasnu podršku uz bubnjeve i zastave.
Kurilovec je pred povijesnim izazovom.
Srijeda, 4. ožujka, 17:00 sati – Stadion Maksimir.
GNK Dinamo – NK Kurilovec.
Svi na Maksimir!

Nastavite čitati

Sport

Iz Gorice u kijevski Dinamo?! “Konobar” s desnog boka hit na tržištu…

Slovenac Žan Trontelj ove je sezone u Gorici na posudbi iz ukrajinske Zorje Lugansk, a upravo u Ukrajini mogao bi i nastaviti karijeru, i to u dresu najvećega kluba iz glavnoga grada…

Objavljeno

na

Objavio/la

Dok u velikogoričkom prvoligašu traju pripreme za prvi sljedeći izazov, i to iznimno važan izazov, jer u nedjelju u Turopolje dolazi Vukovar, traju i aktivnosti na tržištu. One najjače europske lige zatvorile su svoje prijelazne rokove, ali značajan je i broj zemalja u kojima je tržnica nogu i dalje otvorena. Među njima je i Hrvatska, budući da će se prijelazni rok kod nas zatvoriti 17. veljače u ponoć.

Do tog bi se datuma mogle događati još neke promjene i u Gorici, koja je ove zime osnažila svlačionicu dovođenjem četvorice igrača – stigli su golman Šahinović, bek/krilo Bogojević te ofenzivci Epailly i Wisdom – ali se trener Carević zasigurno nada još barem jednom pojačanju. Neki pregovori su propali, postojali su navodno kontakti s jednim iskusnim stoperom koji je na kraju odabrao inozemnu destinaciju, pa se može pretpostaviti da se pojačanje traži u srcu obrane.

S druge strane, bit će važno i zadržati ono najbolje što imaš u ovoj završnici prijelaznog roka. U tu kategoriju svakako spada i Žan Trontelj, desni bek i krilo, igrač koji je oduševio praktički otkad je došao u Goricu. Gotovo da se pretvorio u neku vrstu nogometnoga konobara, jer velike prilike napadačima priprema kao na pladnju, a da je društvo iz vrha napada bilo samo malo spretnije, mogla je i Gorica puno više profitirati od vrhunskih izdanja svog Slovenca.

Trontelj je u Goricu stigao iako ga je navodno željela i ljubljanska Olimpija, a već tijekom jeseni krenule su priče kako su na 26-godišnjaka iz Grosuplja oko bacili svi naši najjači klubovi, u prvom redu Rijeka. U toj priči Gorica ima čak i sporednu ulogu, budući da je Trontelj ovdje na posudbi iz ukrajinske Zorje Lugansk, pri čemu ne znamo postoji li u tom dogovoru fiksna cijela za eventualni otkup.

Ako toga nema, riječ će ovdje imati isključivo Zorja, koja je prema pisanju ukrajinskih medija primila ponudu za Trontelja od Dinamo Kijeva tešku čak 3,5 milijuna eura?! S obzirom na dogovor o posudbi, za pretpostaviti je da će Trontelj ostati u Gorici do kraja sezone, budući da i Ukrajinci pišu kako je ovaj transfer planiran za ljetni prijelazni rok. Trontelju bi tako Gorica mogla poslužiti kao dobra odskočna daska, pogotovo ako nastavi igrati onako kako je igrao dosad…

Nastavite čitati

Sport

Prilika za mlade sportaše! Zajednica sportskih udruga otvorila natječaj za stipendije

Stipendije se dodjeljuju prema sportskim rezultatima i socijalnom statusu.

Objavljeno

na

Objavio/la

Zajednica sportskih udruga Grada Velike Gorice otvorila je natječaj za dodjelu stipendija perspektivnim mladim sportašima za 2026. godinu, namijenjen učenicima do 18 godina s najmanje tri godine članstva u goričkim sportskim klubovima. Prijave su otvorene od 10. veljače do 10. ožujka, a stipendije se dodjeljuju prema sportskim rezultatima i socijalnom statusu.

Cilj ovog natječaja je pružiti podršku mladim sportašima u njihovom sportskom razvoju i olakšati im nastavak treniranja i natjecanja.

Natječaj je otvoren do 10. ožujka 2026. godine, a sve dodatne informacije i detalji o prijavi dostupni su ovdje.

Nastavite čitati

Sport

Pobjeda pod reflektorima, Mraclin uspješan u drugom testu

Objavljeno

na

Objavio/la

Nogometaši Mraclina uspješno su apsolvirali i drugi test u sklopu zimskih priprema. Na kultnom igralištu Stara graba, pod reflektorima i u pravom nogometnom ambijentu, ugostili su renomiranu zagrebačku momčad Kralj Tomislav. Iako su gosti, trenutno četvrtoplasirana momčad I. zagrebačke lige, pokazali zašto su u vrhu svog ranga, domaći su na kraju zasluženo slavili rezultatom 2:1.
Utakmica nije najbolje počela za momčad Marka Pancirova. Gosti su iskoristili dekoncentraciju domaće obrane i poveli već u otvaranju susreta. Ipak, rani rezultatski minus nije pokolebao domaće. Mraclin je uspostavio kontrolu dvoboja, a poravnanje je stiglo sredinom poluvremena. Bila je to prava minijatura Kaurina koji je iz slobodnog udarca kirurški precizno pogodio sam desni kut nemoćnog gostujućeg vratara. Preokret se dogodio se u samoj završnici prvog poluvremena. Agilni Borovac iznudio je kazneni udarac nakon prekršaja u šesnaestercu, a odgovornost je ponovno preuzeo Kaurin. Mirnom realizacijom s bijele točke donio je Mraclinu prednost s kojom se otišlo na odmor.
U drugom poluvremenu izmjene u oba sastava. Mraclin je kreirao četiri zrele prigode za povećanje vodstva, no nedostajalo je preciznosti u završnici. S druge strane, Kralj Tomislav je u dva navrata opasno zaprijetio, ali mreže su ostale mirovati.

MRACLIN – KRALJ TOMISLAV 2:1

Igralište Stara graba. Gledatelja 50. Sudac: Sučić.

STRIJELCI: 0:1 – Šokčević (5), 1:1 – Kaurin (20), 2:1 (40 -11 m).

MRACLIN: Matejčić, Jančić, Tokić, J. Domitrović, Brdek, Borovac, Smolković, Roginić, Hodalin, L. Kos, Kaurin (još su igrali: Zagorac, Rajić, Đurašić, Rakas, Krilić i Hajduk). Trener: Marko Pancirov.

KRALJ TOMISLAV: Vitković, Lulić, Rogač, Dobrenić, Drempetić, Ćosić, Zeman, Košutić, Bakula, Klafurić, Šokčević (još su igrali: Blagović, Džafo, I. Klafurić, Babić, Leskovec, Škrlec, Ravnjak, Čalušić, Ivanić). Trener: Marko Klafurić.

 

Nastavite čitati

Sport

FOTO Učenice Gimnazije pobijedile na gradskom natjecanju srednjih škola u košarci 3X3

Objavljeno

na

Objavio/la

Gradsko natjecanje školskih sportskih društava (ŠSD) srednjih škola u košarci 3X3 za djevojke u organizaciji Ekonomske škole Velika Gorica održano je dana (srijeda, 11.02.2025.) u sportskoj dvorani Srednje strukovne škole. Za naslov najboljeg natjecala su se četiri ŠSD-a: ŠSD GVG (Gimnazija, voditelj Gordan Polan, prof.), ŠSD Bumbar (Ekonomska škola, voditelj Ana Tihi Prajdić, prof.), ŠSD Velgor (Srednja strukovna škola, voditelj Siniša Rajšić, prof.) i ŠSD Zrakoplovac (Zrakoplovna škola Rudolfa Perešina, voditelj Krešimir Lušić, prof.).

Velika Gorica, 11.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci 3×3 za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 11.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci 3×3 za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 11.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci 3×3 za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Natjecanje u košarci 3X3 je novi sport u srednjim školama, promoviran je na Olimpijskim igrama u Parizu 2024. Prema naputku Hrvatskog školskog sportskog saveza uključen je u program srednjoškolskih sportskih natjecanja u školskoj 2024./2025. godini.

Velika Gorica, 11.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci 3×3 za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 11.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci 3×3 za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 11.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci 3×3 za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turnir je odigran po jednostrukom bod sustavu (6 utakmica), a utakmice su igrane u trajanju 15 minuta, odnosno pobjednik je ekipa koja prva osvoji 21 poen. Sastav ekipa: 4 igračice i voditelj. Igraju tri protiv tri na jedan koš, napad u pravilu traje 12 sekundi.Sudili su Barbara Ninić i Hrvoje Jurković.

Velika Gorica, 11.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci 3×3 za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 11.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci 3×3 za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 11.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci 3×3 za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Tri prvoplasirane ekipe nagrađene su odgovarajućim medaljama, a pobjednička ekipa se plasirala na Županijsko natjecanje u košarci 3×3.

Galerija fotografija

Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci 3X3 za djevojke 2025./2026.

REZULTATI  ŠSD ZrakoplovacŠSD Velgor 11:1,  ŠSD Gorek – ŠSD Velgor 17:2, ŠSD GVG – ŠSD Zrakoplovac 21:1, ŠSD Gorek – ŠSD Zrakoplovac 13:5, ŠSD Velgor – ŠSD GVG 3:21, ŠSD Gorek – ŠSD GVG 1:11.

Poredak: 1. ŠSD GVG, 2. ŠSD Gorek, 3. ŠSD Zrakoplovac, 4. ŠSD Velgor.

Pobjednička ekipa: Nika Jukić, Antea Meštrović, Ema Duspara, Borna Benković. Voditelj: Gordan Polan, prof. savjetnik.

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno