Programi kreću 2. rujna 2019. godine – programi za bebe ribe i vidre, mala škola plivanja, tečaj plivanja, te usavršavanje plivanja za plivače, kao i korektivno vježbanje za umirovljenike. Naravno, bazeni se mogu posjetiti i individualno, stoga smo stavili podsjetnik o cijenama ulaznica za građane

na

Gradski bazen Velika Gorica u sklopu svog rada nastavlja sa organizacijom plivačkih programa za djecu i umirovljenike. Što se izbora tiče, organizatori su se zaista potrudili pokriti gotovo sve dobne skupine, od beba do umirovljenika! Naravno, izvan organiziranih programa, kao i do sada, tko god se poželi plivanja, može to učiniti svaki dan. Dnevna dvosatna karta je 20 kuna, za djecu umirovljenike i invalide 10 dok je vikendom ista karta skuplja pet kuna. Možete nabaviti i mjesečne karte koje koštaju 250 kuna (150 za djecu i umirovljenike). Za tromjesečnu kartu morat ćete izdvojiti 600, odnosno 350 kuna koliko plaćaju djeca, umirovljenici i osobe s invaliditetom.

Bebe ribe za djecu od 1 – 5 godina

Program se odvija u malom bazenu. Uključen je jedan od roditelja koji u suradnji s voditeljem provodi vježbe privikavanja na vodu. Na taj način postiže se maksimalan individualni pristup svakom djetetu. Zbog velike razlike u motoričkom, spoznajno-intelektualnom i emocionalnom razvoju djece u rasponu od 1-3 godine, nije moguć grupni rad. Cilj programa je privikavanje djece na vodeni medij, stvarajući osjećaj ugode na svakom satu.

Bebe vidre za djecu od 3 – 5 godina

Program se provodi u malom bazenu. Uz asistenciju roditelja, voditelj provodi metodske postupke za usvajanje elemenata plivačke vještine, kao što su vježbe disanja, plutanja, klizanja na vodi, ronjenja itd. U toj dobi već je moguć kraći grupni rad. Veći dio sata ipak još uvijek roditelj u suradnji s voditeljem poštuje individualne karakteristike svoga djeteta. Cilj programa je usvajanje osnovnih elemenata plivačke vještine (plutanje, klizanje na vodi, ronjenje itd.). Održavanje na vodi vlastitom tehnikom.

Mala škola plivanja za djecu od 5 – 12 godina

U malom bazenu se provode metodski postupci usvajanja strukture leđne i kraul tehnike plivanja, te vježbe sigurnosti na vodi kako bi polaznici programa počeli plivati u velikom bazenu. Cilj programa je priprema za plivanje u dubokom bazenu odnosno za program usavršavanja plivanja.

Tečaj učenja plivanja za djecu od 5 – 12 godina

Program se odvija u malom bazenu. Provode se vježbe za usvajanje plivačke vještine nakon čega slijedi tranzitivno testiranje nakon kojeg se može djecu preseliti iz grupe ovisno o napretku. Na zadnjem satu na kojem su prisutni i roditelji, provodi se finalno testiranje na kojem roditelji mogu dobiti informacije o nastavku edukacije. Cilj programa je da djeca nauče osnovne elemente plivanja, odnosno da ih se osposobi da vlastitom tehnikom otplivaju cijelu dužinu bazena (25 m).

Usavršavanje plivanja za plivače do 15 godina

U programu mogu sudjelovati plivači jer se program odvija u dubokom bazenu. Namijenjen je svima koji žele naučiti razne tehnike plivanje, te pravilno disanje koje je preduvjet ispravnog plivanja. Voditelj provodi plivačke vježbe uz pomoćne rekvizita, te vježbe usavršavanja znanja plivanja.

Korektivno vježbanje za umirovljenike

U programu mogu sudjelovati plivači jer se program odvija u malom bazenu. Namijenjen je svima koji imaju potrebu za rekreacijskim ili rehabilitacijskim vidom korektivnog vježbanja u vodi. Voditelj provodi korektivne vježbe za poboljšanje općeg stanja, te vježbe prema individualnim potrebama.

Redovni programi kreću 2. rujna 2019. godine, a upisi se vrše na mail: [email protected]. Sve dodatne informacije o programima mogu se pogledati na web stranici: www.bazenvg.hr i na tel: 01/4844287.

FOTO Pobjeda OK Velika Gorica 3 protiv dobre ekipe Kravarskog

na

Objavio/la

Velika Gorica, 13.04.2024. 3.liga OK Velika Gorica 3 – OK Kravarsko 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Igračice OK Velika Gorca 3 pobijedile su u 14. kolu 3.lige Regija Sjever skupina Jug 2023./2024. rezultatom 3:0 (25:22, 26:24, 25:23) ekipu Kravarskog. Iako je pobjeda maksimalna, broj osvojenih poena (76:69) pokazuje da se radilo o izjednačenom susretu.

Igračice Kravarskog propustile su prigodu osvojiti 2.set, iako su tijekom cijelog seta imale znatnu prednost (10:3, 15:8, 22:15). Nisu uspjele realizirati ni tri set lopte pri vodstvu 24:21. Domaća ekipa je serijom 5:0 riješila drugi set u svoju korist – 26:24!

3.liga Regija Sjever skupina Jug 2023./2024., 14. kolo

OK Velika Gorica 3 – OK Kravarsko 3:0 (25:22, 26:24, 25:23)

Velika Gorica. Sportska dvorana OŠ Eugena Kumičića. Subota, 13.04.2024., 14 sati. Suci: Marko Antolić i Đeni Radeka (oboje iz Zagreba).

Velika Gorica 3: Eva Josić, Leona Zgodić, Jana Matijević, Ana Patljak (L), Paula Babić, Matea Barić, Helena Šoštarec (L), Dora Piletić, Nika Sever, Leona Stijaković (cap.), Ela Mahin, Gita Butković. Trenerica: Marija Uzelac.

Kravarsko: Elizabeta Stošić, Marija Blažinčić (cap.), Lana Godinić, Nika Forjan, Ema Posavec, Gabrijela Tolić, Lili Šandor, Josipa Šandor (L), Kristina Kaurić. Trener: Nikola Boić.

Redoslijed: 1. OK Sunja (13 13 0 39:1 26), 2. OK Velika Gorica 3 (14 11 3 34:15 22), 3. HOK Gorica 2 (13 7 6 24:24 14), 4. OK Kravarsko (13 6 7 22:23 12), 5. OK Petrinja 2 (14 5 9 21:29 10), 6. HOK Gorica 3 (11 4 7 14:22 8), 7. OK Glina 2 (12 4 8 13:27 8), 8. OK Velika Gorica 4 (14 2 12 11:37 4).

Nastavite čitati

HOTNEWS

FOTO OK Gorica osvojila 2. mjesto na Regionalnom natjecanju U13 mala odbojka

na

Objavio/la

Velika Gorica, 13.04.2024. Regionalno natjecanje U13 mala odbojka. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Drugo okupljanje natjecanja ‘Regije – Sjever U13 mala odbojka sezona 2023./2024.’ održano je u organizaciji OK Gorica u Gradskoj sportskoj dvorani u Velikoj Gorici, u subotu, 13. travnja 2024. godine.

Natjecalo se 6 ekipa, utakmice su igrane na dva dobivena seta. Sve ekipe nagrađene su medaljama, a tri prvoplasirane ekipe su dobile i pehare. Najboljim igračem, MVP, proglašen je Niko Kanoti iz pobjedničke ekipe i dobio je posebno priznanje.

REZULTATI  OK Daruvar – OK Gorica 0:2 (19:25, 9:25), MOK Čazma – OKM Centrometal 2:0 (25.21, 25:14), OK Čazma 2 – OK Cratis Varaždin 0:2 (2:25, 2:25), MOK Čazma – OK Gorica 0:2 (10:25, 22:25), OK Cratis Varaždin – OK Daruvar 2:0 (25:8), 25:5), OK Centrometal – OK Čazma 2 2:0 (25:12, 25:16).

Za 5. mjesto OK Daruvar – OK Čazma 2 2:1 (25:14, 23:25, 15:12).  Za 3. mjesto MOK Čazma – OKM Centrometal 2:1 (23:25, „5:15, 15:8).  Finale OK Cratis Varaždin – OK Gorica 2:0 (25:17, 25:23).

FOTO Vatrogasac i Posavec odigrali neodlučeno u drami sudačke nadoknade

na

Objavio/la

Kobilić, 14.04.2024. 1.ŽNL Skupina Jug-18.kolo: Vatrogasac – Posavec 3:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vatrogasac i Posavec su odigrali neodlučeno 3:3 u 18. kolu 1.ŽNL Skupina Jug, nakon početnog vodstva Posavca (0:1), rezultatskog obrata domaćih u prvom poluvremenu (3:1) i dramatične završnice koja je pripala gostujućoj momčadi za konačni ishod 3:3!

Bolji početak susreta imali su gosti koji su rano došli u vodstvo pogotkom Ivana Lucina u 5. minuti na ubačaj Pere Milatovića. Domaći su se do polovice prvog poluvremena uspjeli dobro posložiti i u samo pet minuta okrenuti rezultat u svoju korist.

Barišić je iz okreta izjednačio (22.), a na visoki ubačaj Josipa Grilca u 27. odlično je reagirao Marko Paradžik i glavom proslijedio loptu pod gredu za 2:1. Na sličan način je Ivan Paradžik u 39. efektno pogodio za 3:1!

Zadovoljan vodstvom Vatrogasac je u drugom poluvremenu prepustio inicijativu Posavcu i samo je sporadično napadao suparnička vrata. Gosti su u 85. smanjili golom Domagoja Desputa na 3:2, a u dugoj sudačkoj nadoknadi dosuđen je kazneni udarac za Posavec. Šok za domaće igrače i njihove navijače, pritisak na suca, jurnjava po terenu. Kazneni udarac je ipak izveden, Karlo Lihtar zabio je loptu pod gredu za konačnih – 3:3.

Prva županijska nogometna liga Skupina Jug 2023./2024., 18. kolo

NK Vatrogasac – NK Posavec (Orle) 3:3 (3:1)

Velika Gorica, Kobilić. Stadion: ŠRC Kobilić. Gledatelja: 80. Nedjelja, 14.04.2024., 17 sati. Sudac: Antonio Kokot (Vrbovec). Pomoćni suci: Katarina Ćulumović (Velika Gorica) i Ivan Smolčić (Odranski Obrež). Delegat: Bojan Stanilović (Lukavec). Strijelci: 0:1 – Lucin (5), 1:1 – Barišić (22), 2:1 – M.Paradžik (27), 3:1 – I.Paradžik (39), 3:2 – Desput (85), 3:3 – Lihtar (90.+5 KU).

VATROGASAC: B.Grilec, Šošić (cap.), M.Paradžik, I.Paradžik, Krasnić, Matanović, Antunović, Kirinić (od 55. Sambol), Haraminčić (od 75. Hrženjak), J.Grilec, Barišić (od 75. Andrišević). Trener: Vjekoslav Čavar.

POSAVEC: Zagorac, A.Breščaković (cap.), M.Breščaković, Lucin (od 46. Bencek), Lihtar, Milatović, Joveš, Curić (od 85. Koljević), Desput, Škrtić (od 46. Musolli), Đurašić. Trener: Nino Matković.

HOTNEWS

Udarnik se vratio pobjedama: Karlovac pao kao uvertira za Trešnjevku

Rukometašice Udarnika pobijedile su Karlovac 28-27 na domaćem parketu, uz osam golova Magdalene Jurić i pet Bernarde Mostarlić. Do kraja sezone još su preostale dvije utakmice

na

Objavio/la

Nakon dva vezana poraza, domaćeg od Lokomotive II i gostujućeg kod opatijske Liburnije, rukometašice Udarnika su povratak u pobjednički ritam tražile u drugoj polovici rukometne nedjelje. S druge strane bio je neugodni Karlovac, a kao takve su se gostujuće igračice predstavile i ovoga puta.

Teškom mukom uspio je Udarnik izboriti novu pobjedu, trebalo je “orati i kopati” za nova dva boda, ali cure koje vodi Martina Vugrinović na to su bile spremne. Iako stvari nisu funkcionirale idealno od prve minute, jer Udarnik je već u startu upao i minus i sve do završnice prvog poluvremena lovio zaostatak za gošćama. Minimalan, doduše, ali tek u 27. minuti, golom Nere Butković, konačno su domaće rukometašice prvi put povele.

Na predah se na kraju otišlo “na nuli”, s izjednačenih 18-18, što je značilo da će se u nastavak krenuti praktički ispočetka. I nije se puno toga mijenjalo u prvih desetak minuta, tek nakon toga uspio se Udarnik prvi put značajnije odvojiti, na “čak” tri gola razlike, ali u 55. minuti opet se sve vratilo na početak: 25-25!

I tu je krenula dramatična završnica, u kojoj su Diana Vincek i Magdalena Jurić vraćale Udarniku minimalnu prednost, no Karlovčanke su se oba puta uspjele vratiti. Kad je Bernarda Mostarlić zabila za 28-27 minutu i 50 sekundi prije kraja, teško je bilo naslutiti da je to i posljednji gol na utakmici. S igračicom manje, u sljedećem napadu golmanica Stela Hrnčić zaustavila je pokušaj Karlovčanki, nakon čega su “udarnice” uspjele sačuvati loptu, pobjedu, bodove…

I zadržale odlično četvrto mjesto na tablici, vratile se pobjedama uoči ogleda koji se dugo iščekuje. U sljedećem kolu, naime, slijedi gostovanje kod prvaka Trešnjevke, za koju igraju tri dojučerašnje igračice Udarnika, koje su zimus promijenile dres, Lena Durđenović, Nikolina Laco i Ella Bajkuša.

Tri puta osam, Dubrava na minus osam! Sjajni trojac za novu pobjedu Gorice

Rukometaši Gorice pobijedili su Dubravu 34-26 na domaćem parketu, uz 24 ravnomjerno raspoređena gola Cekovića, Laljeka i Dujića. Četvrta je to pobjeda Gorice zaredom, kojom je naša momčad ostala na vrhu Lige za ostanak

na

Objavio/la

U jednom trenutku činilo se da bi završnica sezone mogla biti dramatična za rukometaše Gorice, jer potencijalno dramatično izgledala je u tim trenucima tablica Lige za ostanak. Međutim, nova promjena na klupi, dolazak Mateja Miškovića, trećeg trenera ove sezone, pokrenula je stvari u željenom smjeru. Seriju pobjeda na svom je oproštaju u Kaštelima započeo bivši trener, klupska legenda Tomo Mesarov, a nastavio 36-godišnji Mišković.

U prve dvije svoje utakmice u ulozi trenera ostvario je dvije uvjerljive pobjede, Gorica je sredila križevački KTC s devet golova razlike, a onda protutnjala kroz Rude, pobijedivši sa čak 15 golova viška! U tjednu iza nas smjestio se i ogled protiv moćnog Nexea u četvrtfinalu Kupa, u kojem je Gorica očekivano morala čestitati boljem (31-38), no već četiri dana poslije Miško i njegova družina vratili su se pobjedničkim navikama. I nastavili u stilu u kojem su zajedno i krenuli.

Otvorila je tako njegova momčad rukometno nedjeljno poslijepodne u našem gradu ogledom protiv Dubrave. U bizarnom trenutku, u kojem su prvu i osmu momčad Lige za ostanak dijelila samo dva boda, Gorica je igrala protiv momčadi s kojom je dijelila tu vodeću poziciju, što je značilo da pobjeda u toj utakmici donosi samostalnost za vrhu poretka. Shvatili su to i igrači, pogotovo oni od kojih se najviše očekuje, pa onda i isporučili na terenu. Opet sigurno i uvjerljivo, ovoga puta završilo je 34-26, lijepih osam razlike.

Iako, nije u prvoj polovici utakmice izgledalo da će tako završiti. Cijelo prvo poluvrijeme proteklo je u neizvjesnoj borbi, pri čemu nitko nije uspio otići na više od dva gola razlike. S plus dva, i to u korist Gorice, okončano je tih prvih 30 minuta, i to nakon gola Svržnjaka s istekom vremena. Kapetan Ceković već u prvih 20-ak minuta zabio je šest komada, vukao Goricu, ali Dubrava nije odustajala…

Nastavilo se u istom ritmu i u dvije trećine drugog poluvremena. Iako je Gorica uspjela probiti tu barijeru i povesti tri razlike, na ulasku u posljednjih deset minuta i dalje su mlađahni i opasni gosti bili na dva gola zaostatka (26-24). Tad su stvari u svoje ruke preuzela tri najbolja igrača Gorice, s po jednim golom Hrvoja Cekovića, Ivana Laljeka i Jakova Dujića razlika je otišla na plus pet u samo dvije i pol minute. I povratka za Dubravu više nije bilo.

U tih posljednjih deset minuta Gorica je napravila seriju 8-2, došla do pobjede od osam razlike, a to je i prikladno s obzirom na učinak trojca koji je predvodio goričke strijelce: Ceković osam, Laljek osam, Dujić osam! Po tri gola dodali su Čakarić, Svržnjak i Cikatić, deset lopti zaustavio je golman Sorić, a sve to bilo je dovoljno da se Gorica lansira na prvo mjesto, s dva boda više od najbliže pratnje.

Sljedeće kolo donosi najudaljenije gostovanje u sezoni, putovanje u Metković, nakon čega slijedi domaći oproštaj od sezone protiv već otpisane Kaštele, a na kraju i gostovanje u Križevcima kod KTC-a. Udaljenost od sedmoga mjesta, koje vodi u dodatne kvalifikacije, sad je značajna četiri boda, što će reći da je ovom pobjedom Gorica prebrinula najveći dio svojih briga. I može u miru završavati sezonu.