Kravarsko se igrački vraća u punom sjaju

17. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORICE 2020. , 2. i 3. kolo

Minulog vikenda odigrana su dva kola Breške lige iz kojih je vidljivo da se Kravarsko igrački vraća u punom sjaju. Prvo su u Hotnji razmontirali Gornju Opatiju, a idući dan U Donjem Hruševcu nadigrali Dubranec. Vodeći Lijevi Štefanki dosad su neporaženi, u subotu su se namučili sa dečkima iz Lučelnice da bi u nedjeljnom srazu sa Velikom Bunom imali puno sreće za neriješen rezultat. Donji Hruševec se pomalo ali sigurno diže. Nije im bilo lako kontra Kozjače, minimalna pobjeda, ipak već na domaćem terenu izrazita dominacija i pobjeda, visokih 7:0 protiv Markuševca. Dubranec je također u vrhu, prvo ja pala Šiljakovina koja je bljesnula u 1. kolu protiv Kravarskog, ipak dečki iz Dubranca nisu uspjeli ono što mnogi priželjkuju, dobiti momčad iz općinskog centra. Pri vrhu su Novo Brdo i Mamićeva Gornja Opatija, realno imali su ipak lakše protivnike. Velika Buna bez poraza, dva neriješena rezultata iz prošlog kišnog vikenda “divove” nikako ne otpisuju u borbi za vrh.

Rezultati 2. kola (Hotnja – igralište Grbavica)
Opatija – Pokupsko 2:2

Rezultati 3. kola (Donji Hruševec – igralište Krpičin grunt)

16. STREZOJEVO 1

Jelačić imao od 20. minute igrača više i izgubio doma!

Očajna obrana primila četiri pogotka!

U Jelačiću iz Vukovine dugo će pamtiti 27. rujna i utakmicu s momčadi iz Bedenice. Očekivala se sigurna pobjeda, posebno nakon što je odlični sudac Ilčić u 20. minuti pokazao drugi žuti karton nepromišljenom Posavcu iz Strmca, a rezultat je poravnat na 1:1. Tako nisu mislili i hrabri gosti. Ginuli su dečki iskusnog trenera Miroslava Vuksanić za svaku loptu i za svaki pedalj terena i na kraju inkasirali tri boda. Zasluženo. Tri puta su domaći stizali zaostatak, ali nakon 3:4 u 88. minuti, šanse više nisu imali.

JELAČIĆ – STRMEC 3:4

VUKOVINA Igralište Jelačića. Igrano 27. rujna 2020. od 16.30. Gledatelja 60. Sudac: Zlatko Ilčić 7,5. Pomoćnici: Fabijan Šekerija i Štefo Bičanić (svi iz Dugog Sela). Delegat: Mario Grdenić (Križ).
STRIJELCI: 0:1-Kranjec (5), 1:1-Smok (20-11 metara), 1:2-Kranjec (52), 2:2-Nikić (59), 2:3-K.Šilinić (60), 3:3-Krasnić (61), 3:4-Novački (88)..
JELAČIĆ: Marković 5, Rovišan 5, Sabljak 5, Smolković 5, Prizmić 5, Jambrešić 5 (od 60. Krasnić 6), Nikić 6, Mihanović 5 (od 88. Matić-), Harambašić 5 (od 66. Nezirović 5), Smok 6, Memić 5 (od 46. Miletić 5).
TRENER: Stefan Rajić 5
STRMEC: Plantić 7,5, I. Posavec 5, Mrazović 7, Novački 7,5, Antolković 7, Trcak 7,5, Bedeković 7, Brući 7 (od K. Šilinić 7,5), Bičak 7 (od 90. H. Šilinić-), Roginek 7 (od 67. M. Šilinić 7), Kranjec 8.
TRENER: Miroslav Vuksanić 7,5
IGRAČ UTAKMICE: Nikola Kranjec

Gorica bez sreće, Kurilovec bodom čuva lidersku poziciju

Infarktna utakmica u Vukovini, Polet zaustavio Turopoljac

Dobar dan, tugo moja! Čitam današnje (nedjelja, 27. rujna 2020.) novine i ne mogu vjerovati ocijeni 7. Gledam i sasvim zaustavljenu snimku detalja s utakmice Osijek-Gorica i taj “svemogući” VAR nakon što nije suđeno očigledno. Tragikomično je to! Slično se dogodilo i ranije minulog vikenda na jednoj niželigaškoj utakmici više puta ali tamo nije bili VAR-a. Također je jednom osvanula “sedmica”, a drugom apatija, gnjev i bijes. I crveni karton. Srećom, gubitnici su na kraju pobijedili dostojanstvom. Pametnom dosta.

Kurilovec je dobro izgurao okršaj u Trnju i novim bodom zadržao vodeću poziciju. Bravo igrači, bravo stručni stožer!

Lukavec i Dinamo Obrež odigrali su 2:2 a to su iskoristili Ravnice i Gradići. Ovi drugi zabili su pet komada Rugvici Savi 1976 u gostima i drže priključak vodećim. Odra je izgubila doma od Sutla Laduča.

Lokalni petoligaški derbi u Buševcu dobio je Polet, Klas je minimalno izgubio od Vatrogasca, Mraclin je u finišu sredio Svetu Nedelju. Lomnica i dalje igra dobro, a nova žrtva je bila Sloga u Križu. U Vukovini je Jelačić od 20. minuti imao igrača više a izgubio je doma od Strmca iz Bedenice.

U 1. županijskoj ligi, Kupa u novoj jačoj ligi još nije izgubila nakon remija u Kobiliću. Igor Mostarlić u dvostrukoj ulozi trenera i igrača povezao je dvije pobjede Posavca zaredom i lakše sada diše. Dinamo Hidrel pojačan Markom Rus i Petrom Bartolić dobio je Jelačića iz Banovog.

Subota, 26. rujna:
Rugvica Sava 1976 – Gradići 1:5 (za Gradiće zabili Igor Hajduk 2, Brdek, Abazi, Pralas)
Lukavec – Dinamo Obrež 2:2 (Kaurin, Humeljak/Čorić, P. Pejić)
Nedjelja, 27. rujna:
Odra – Sutla Laduč 0:2

JŽNL, 8. kolo
Jelačić – Strmec 3:4 (Smok, Nikić, Krasnić)
Sloga – Lomnica 0:2 (Arbanas, Posavec)
Mraclin – Sveta Nedelja 2:1 (za Mraclin Onić i Milatović)
Vatrogasac – Klas 1:0
Polet – Turopoljac 2:1 (I. Klafurić, Sučić/Šestok)

1. ŽNL istok, 6. kolo
Posavec – Dubrava 3:1 (za Posavec zabili Šestić, Miljković, Radman)
Kloštar – Buna 3:1 (za Bunu Huđber)
Meštrica – Milka Trnina 6:1 (Galović 2, Hanžek 2, Skorin, Drk)
Vatrogasac – Kupa 1:1 (Muhić/Petković)
Gaj – Mladost Obrezina 1:1 (za Mladost Medvidović)
Dinamo Hidrel – Ban Jelačić Banovo 2:1 (Čurla, Zorić za Hidrel)

FOTO Vatrogasac i Kupa neodlučeno, navijači super

27.09.2020. Kobilić. Prva županijska nogometna liga skupina Istok – 06.kolo: NK Vatrogasac – NK Kupa (Pokupsko). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vatrogasac je nakon lošeg starta (tri uzastopna poraza) zabilježio dvije uzastopne pobjede i s optimizmom je u 6. kolu očekivao neporaženu Kupu, najugodnije iznenađenje dosadašnjeg tijeka prvenstva. Utakmica je u cjelini bila vrlo dobra, gledljiva čak i bez pogodaka koji su uslijedili tek u završnici. Domaćin nije iskoristio u prvom poluvremenu neke obećavajuće prigode, a gosti su disciplinirano zatvarali prilaze svojim vratima.

Nakon odmora gosti su aktivniji i opasniji u naletima prema domaćim vratima, a Klasnić sjajno cilja u 58. minuti i pogađa spoj grede i vratnice, lopta se odbila malo ispred golcrte, sreća se obilato nasmiješila momčadi domaćina.

Kupa je u 80. minuti ipak došla do prednosti, u gužvi se najbolje snašao Ivica Petković i uklizao je s loptom u mrežu za zasluženo vodstvo. Eksplozija oduševljenja kod navijača iz Pokupskog (Kupa Boys), zastave u zraku, bakljada i dimna zavjesa.

Samo 4 minute kasnije erupcija oduševljenja kod domaćih navijača, kada je nakon ubačaja iz prekida Selver ‘Zemo’ Muhić iz gužve potegao projektil i zatresao mrežu Kupe – 1:1! Oglasila se vatrogasna sirena navijačke skupine Browing te pirotehnička predstava pod normalno.

Do kraja susreta obje momčadi bile su u prigodama da riješe susret u svoju korist, ali nije bilo mirnoće i preciznosti za nešto više od neodlučenog ishoda. Kupa (5 3 2 0 8:2 11) je i dalje neporažena, ima 11 bodova, a Vatrogasac (6 2 1 3 7:10 7) je u posljednje tri utakmice osvojio 7 bodova.

Prva županijska nogometna liga skupina Istok 2020./2021. – 06. kolo

NK Vatrogasac – NK Kupa (Pokupsko) 1:1 (0:0)

Kobilić. Igralište Vatrogasca. Gledatelja 150. Nedjelja, 27.09.2020., 16:30 sati. Sudac: Dario Aščić (Velika Gorica). Pomoćnici: Nikola Šimunović (Velika Gorica) i Filip Krznarić (Zagreb). Delegat: Dario Petrac (Zagreb). Strijelci: 0:1 – Petković (80), 1:1 – Muhić (84).

VATROGASAC: Caput, Šošić (od 82. Vuksan), Čavar, Ivkić, Antunović, Muhić, Kontić (cap.), Barišić, Landeka (od 76. Šimek), Klarić, Novosel (od 60.Štefner). Trener: Goran Smolčić.

KUPA: Kušević, M.Petković, Kostadin, Šestak, Vranešić, I.Petković, Klasnić (od 61. Sečenj), Turković (od 46. I.Kuzmić), Šandor, Brajković (cap.), Poturica (od 46. Blažinčić). Trener: Miroslav Lukinić.