ktc
Povežite se s nama

Sport

Košarkaši Strukovne škole najbolji u Zagrebačkoj županiji

Objavljeno

na

Županijsko natjecanje srednjih škola u košarci za učenike u organizaciji Srednje strukovne škole Velika Gorica i pod pokroviteljstvom Županijskog školskog športskog saveza Zagrebačke županije održano je jučer u dvorani Srednjih škola (skupina A) i Gradskoj sportskoj dvorani (skupina B). Za plasman na državnu poluzavršnicu natjecalo se sedam školskih sportskih društava: ŠSD Ban (Srednja škola Ban Josip Jelačić, Zaprešić), ŠSD Martin (Srednja škola Dugo Selo), ŠSD Velgor (Srednja strukovna škola Velika Gorica), ŠSD Samoborac (ETUŠ Samobor), ŠSD Sokol (Srednja škola Vrbovec), ŠSD Mladost (Srednja škola Ivan Švear Ivanić Grad) i ŠSD Jastreb (Srednja škola Jastrebarsko).  Utakmice su igrane 4×6 minuta efektivne igre, a sudili su mladi suci Stjepan Jukić, Fran Ehman, Lončar i Marko Jurman. Pobjednici skupina igrali su za prvo mjesto koje je značilo i plasman na državnu poluzavršnicu, a drugoplasirani su odlučivali o trećem mjestu. Tri prvoplasirane momčadi nagrađene su peharima i medaljama.

Velikogoričani uvjerljivo najbolji

Sastav Srednje strukovne škole lagano je riješio dva susreta u skupini i već je tada bilo jasno da su ozbiljni favoriti za konačnu pobjedu. U finalnom susretu susreli su se s prošlogodišnjim državnim prvacima iz Samobora, čiji je sastav bio slabiji za one igrače koji su prošle godine maturirali. Trio Velgora Nino Tomić, Gabrijel Divić i Ante Jukić, potpomognuti Petrom Slamnikom, nametnuli su od početka svoju igru na koju Samoborci nisu imali adekvatna rješenja. Domaćin je strpljivo gradio svoju prednost u prve dvije četvrtine (29:20), u trećoj je malo prikočio (41:33) i na kraju utakmice nije bilo nikakve dramatike (53:42). U samoborskoj postavi daleko najbolji bio je playmaker Bruno Srabotnik. Nino Tomić je MVP turnira, odlični Divić i Jukić. ŠSD Velgor se plasirao na državnu poluzavršnicu.

Dramatično je okončana utakmica za 3. mjesto. Vrbovčani su 7 sekundi prije kraja poravnali na 37:37, momci iz Dugog Sela imali su 3.7 sekundi za posljednji napad. Tomislav Ivančić je šutirao za tricu udaljen preko deset metara od koša, lopta je sa zadnjim zvukom sirene prošla kroz mrežicu za zasluženu pobjedu i eksploziju oduševljenja u dvorani!

Rezultati, sastavi

Skupina B

ŠSD Ban – ŠSD Velgor 37:57, ŠSD Martin – ŠSD Ban 52:26, ŠSD Velgor – ŠSD Martin 50:35. 1. ŠSD Velgor 4 (107:72), 2. ŠSD Martin 3 (87:76), 3. ŠSD Ban 2 (63:109).

Finale

ŠSD Velgor – ŠSD Samoborac 53:42.

Za 3. mjesto

ŠSD Martin – ŠSD Sokol 40:37.

Sastavi

ŠSD Velgor: Nino Tomić (cap.), Petar Slamnik, Ante Jukić, Gabrijel Divić, Makin Sudar, Hrvoje Šimić, Luka Zlodi, Karlo Bogović, Marko Čolić, Dejan Mišković. Voditelj momčadi: Nenad Šunjić.

ŠSD Samoborac: Bruno Srabotnik (cap.), Roko Komerički, Ivan Alilović, Filip Jagodić, Borna Kupres, Tomislav Sladić, Lovro Gaća, Lovro Rajhenvater Nikolić, Nikola Držić. Voditelj momčadi: Davor Munić.

ŠSD Martin: Tomislav Ivančić (cap.), Karlo Premzl, Tomislav Severec, Vanja Kostanjevac, Mislav Ćuže, Zvonimir Horvat, Marko Golub, Ivan Plevnik, Branimir Ćaran, Ivan Bakula. Voditeljica momčadi: Mirjana Prelec.

Galerija fotografija:

Sport

Protiv Dinama za finale Kupa: ‘Vjerovat ćemo da je iznenađenje moguće!’

Nogometaši Gorice u srijedu od 18.30 sati na Gradskom stadionu, u polufinalu Kupa Hrvatske, dočekuju Dinamo, vodeću momčad prvenstva, koja je u briljantnoj formi. Međutim, Goričani znaju što je potrebno za uspjeh…

Objavljeno

na

Objavio/la

Polufinale Kupa, treći put! Stigao je i taj trenutak, vrijeme za treći pokušaj, ali prvi na svom stadionu. Jedanput je koban bio upravo Dinamo na Maksimiru, i to nakon produžetaka, a drugi put Hajduk na Poljudu. Treći pokušaj je, eto, stigao u zeznutom izdanju, jer koliko god igraš doma, toliko ti je s druge strane strašni Dinamo… Gaze “modri” sve pred sobom u posljednje vrijeme, izgledaju zaista impresivno, ali valjda moraju jedanput imati i lošiji dan.

– S psihološkog aspekta sigurno je ovo drukčija utakmica, budući da ovdje sve stane u tih 90 minuta. Ili ćeš igrati finale ili nećeš. Priprema će biti drukčija u tom psihološkom smislu, ali u taktičkom i nogometnom sve je otprilike isto – kaže trener Mario Carević najavljujući utakmicu koja može donijeti iskorak u povijest.

S obzirom na Dinamova izdanja u posljednjih nekoliko utakmica, prolazak Gorice u prvo finale Kupa ikad sportska bi javnost doživjela kao prvorazrednu senzaciju. Neće pomoći ni to što je zdravstveni karton fino popunjen, ali bijelih zastava ovdje nema, niti će ih biti.

– Da, imamo problema s ozljedama. Pozo nam je u Varaždinu izašao na poluvremenu zbog ozljed, upitan je, kao i Erceg, koji se ozlijedio pred kraj utakmice i jedan period ćemo morati biti bez njega. Ali dobro, nećemo plakati, ni zbog toga ni zbog ždrijeba. Dobili smo najtežeg mogućeg protivnika, ali nema kukanja, ulovit ćemo se u koštac i sa njima. Naravno da je Dinamo favorit, u vrhunskoj su formi i teško ih je pobijediti. Međutim, mi smo to već jedanput napravili – podsjetio je Carević.

Dogodilo se to još tamo sredinom rujna prošle godine, Trontelj i Pozo golovima su odveli Goricu do prve gostujuće pobjede protiv Dinama, a sad bi valjalo primijeniti sličan recept. I, za početak, vjerovati.

– Ja čvrsto vjerujem u ove momke, vjerujem da možemo napraviti iznenađenje, bez obzira što su oni favoriti, što je na njihovoj strani puno toga. Opet kažem, jedna je to utakmica, mi ako budemo pravi, ako nas malo i poljubi sreća, ako oni ne budu imali svoj najbolji dan, možemo očekivati dobar rezultat. Svjesni smo da ćemo patiti, da će oni nametnuti svoju igru, jer Dinamo ima ogromnu kvalitetu, no spremni smo na sve to – zaključio je trener Gorice.

Nastavite čitati

Najave

Proljetni dječji kros stiže! “Očekujemo i do 300 djece, stižu i poznati sportaši”

Ovogodišnji kros će okupiti osnovnoškolce iz Velike Gorice i okolice.

Objavljeno

na

Atletski klub Maraton Velika Gorica priprema “Proljetni dječji kros grada Velike Gorice“, koji će se održati u subotu, 18. travnja 2026. godine, s početkom u 10 sati na igralištu Osnovne škole Eugena Kumičića.

Kako je istaknuo predsjednik AK Maraton Velika Gorica Darko Mišerić, kros je zamišljen kao natjecanje po dobnim skupinama, odnosno po razredima. Trčat će učenici 1. i 2., 3. i 4., 5. i 6. te 7. i 8. razreda, pri čemu će djevojčice i dječaci nastupati odvojeno.

“Trčat će se 400 metara, odnosno 800 metara za starije kategorije te na kraju će biti i organizirana prigodna utrka za roditelje od 400 metara. Samo proglašenje bit će oko 13 sati. Svi sudionici će dobiti poklon pakete te će doći poznati gorički sportaši koji će im to dodijeliti”, dodao je.

Prema njegovim riječima, na krosu bi se moglo okupiti oko 200 do 300 djece iz velikogoričkih osnovnih i područnih škola, ali i dio mladih atletičara iz klubova sa šireg područja Zagrebačke županije.

“Nadam se da se vidimo u što većem broju. Veselimo se vašem dolasku”, zaključio je Mišerić.

Nastavite čitati

Sport

Trkač iz AK Turopolje popeo se na Sinjal nakon zahtjevnog uspona

Marijan Malčević predstavljao je AK Turopolje na Dinara Verticalu, a nakon utrke otišao je i do Sinjala.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Atletski klub Turopolje/FB

Na Dinari je jučer održana trail utrka Dinara Vertical, koja se boduje kao Prvenstvo Hrvatske u disciplini vertikal, a među natjecateljima je bio i predstavnik Atletskog kluba Turopolje. Marijan Malčević završio je zahtjevnu dionicu dugu 5,8 kilometara, uz 1100 metara visinske razlike, u vremenu 1:27:10.

Riječ je o stazi koja vodi preko planinskog kamenjara, a trkače su na pojedinim dijelovima dočekali i snježni uvjeti, što je dodatno otežalo uspon.

Malčević se, međutim, nije zaustavio na cilju utrke. Budući da je Dinara Vertical bila dio događaja „Utrka na vrh Hrvatske“, nakon službenog dijela s klupskom zastavom nastavio je prema Sinjalu, najvišem vrhu Hrvatske, udaljenom nekoliko kilometara od završetka utrke.

Nakon uspona slijedio je i povratak, pa je ukupno tijekom dana skupio više od 17 kilometara na, kako navode iz kluba, tehnički iznimno zahtjevnom i opasnom terenu za trčanje.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Hattrick Filipa Sarafa za prekid negativne serije Turopoljca

Objavljeno

na

Objavio/la

Turopoljac je u 22. kolu Premier lige pobijedio na domaćem terenu Slogu Križ rezultatom 3:2 i tako prekinuo negativnu seriju od tri uzastopna poraza. Sva tri gola za domaće postigao je Filip Saraf, za goste su uspješni bili Nikola Anić i Lovro Krivec.

Kuče, 06.04.2026. Premier liga-22.kolo: NK Turopoljac – NK Sloga Križž 3:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 06.04.2026. Premier liga-22.kolo: NK Turopoljac – NK Sloga Križž 3:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sve najvažnije na ovoj utakmici desilo se u zadnjih petnaestak minuta. Nakon promašaja zrelih prigoda i na jednoj i drugoj strani, uslijedio je brzopotezni festival golova. Prvo je Filip Saraf s lijeve strane u 79. minuti skoro iz mrtvog kuta pogodio malu mrežicu na suprotnoj strani za vodstvo 1:0. Samo minutu kasnije Saraf krade loptu neopreznom stoperu i pogađa za 2:0!

Kuče, 06.04.2026. Premier liga-22.kolo: NK Turopoljac – NK Sloga Križž 3:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 06.04.2026. Premier liga-22.kolo: NK Turopoljac – NK Sloga Križž 3:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gosti su uzvratili jednakom mjerom preko Anića (83.) i Kriveca (87.) za 2:2. Domaći su izvršili dodatni pritisak i napucana lopta pogodila je braniča Sloge u ruku, sudac je odmah pokazao na 11m. Najstrožu kaznu Saraf je pretvorio u pogodak i pobjedu – 3:2!

Kuče, 06.04.2026. Premier liga-22.kolo: NK Turopoljac – NK Sloga Križž 3:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 06.04.2026. Premier liga-22.kolo: NK Turopoljac – NK Sloga Križž 3:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopoljac (22 9 3 10 32:36 30) je s 30 bodova na 10. mjestu u trenutačnom poretku.

Galerija fotografija

Premier liga NSZŽ-e 2025./2026., 22.kolo

NK Turopoljac – NK Sloga Križ 3:2 (0:0)

Kuče. Stadion: ŠRC Kuče. Gledatelja: 70. Uskrsni ponedjeljak, 06.04.2026., 17 sati. Sudac: Tomislav Bionda. Pomoćni suci: Božo Radišić i Marko Matijašec (svi Zaprešić). Delegat: Tomislav Vlahović (Velika Gorica). Strijelci: 1:0 – F.Saraf(79), 2:0 – F.Saraf (80)), 2:1 – Anić (83), 2:2 – Krivec (87), 3:2 – F.Saraf (90+2, 11m).

TUROPOLJAC: Buđak, Domić, Đuđić (od 64. Milić), Blažičko, Bogović, Horvat (cap.), F.Saraf, Matasić, Krasnić, Preradović, Blažev. Trener: Romano Župetić.

SLOGA KRIŽ: Leš, Supan, Mihaljević, Janeković, Anić, Krivec, Gršić, Oković (od 83. Zakarić), Ćosić, Križe, Korečić (od 90+1 Jurkić). Trener: Davor Kunert.

Nastavite čitati

Sport

Jedan gol, jedan penal i podjela bodova u Maloj Buni

Objavljeno

na

Objavio/la

Susret je bio vrlo čvrst i izjednačen, a svaka momčad uzela je po bod. Gosti iz Lomnice poveli su u 27. minuti kada je nakon kornera glavom precizan bio Zvonimir Čizmadija. Domaćin je do izjednačenja stigao u 75. minuti iz kaznenog udarca, upravo je spomenuti strijelac Čizmadija skrivio penal prekršajem nad Robertom Vukašincem, a siguran realizator bio je Matko Đurašin.

Iako nije bilo puno pogodaka, utakmica je bila borbena i neizvjesna do samog kraja, obje momčadi su imale svoje prilike, ali su na kraju morale podijeliti bodove.

PREMIER NSZŽ , 22. kolo

BUNA – LOMNICA 1:1

Mala Buna. Igralište Bune. Gledatelja 150.
Sudac: Stjepan Sučić. Pomoćnici: Matić i Mirenić.

STRIJELCI: 0:1 – Čizmadija (27), 1:1 – M. Đurašin (75 – 11 m).

BUNA: Vidović, Yetna, Mrkonjić, Žlebečić, Čumpek (od 46. Vukašinec), Stipančić (od 88. Kalisar), Đurašin, Gorenc (od 46. Forjan), Huđber, Đuretić (od 88. Zlodi), Justin (od 63. Đurašić). Trener: Mario Đuretić.

LOMNICA: Luter, Garvanović (od 73. Deverić), Vojnić (od 62. Stepanić), Dijanežević, Burazer, Skupnjak (od 23. Havliček), Ćurić, Šoštarec, Čizmadija, Mostarlić, Arbanas. Trener: Zoran Tomčić.

Tekst je dio programskog sadržaja ‘Moja županija’ nastao u suradnji sa Zagrebačkom županijom.

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno