Povežite se s nama

Sport

KK Gorica sutra igra protiv Adria Oil Škrljeva uz prijenos na HTV2

Dvije ekipe koje su na omjeru 4-2 u međusobnom dvoboju odlučuju tko ostaje prvi pratitelj vodećim momčadima..

Objavljeno

na

KK Gorica - KK Split

U 7. kolu HT Premijer lige sastaju se susjedi na prvenstvenoj ljestvici Gorica i Adria Oil Škrljevo. Dvoboj je to dva najdugovječnija trenera među domaćim klubovima Josipa Sesara i Damira Rajkovića. Upravo je ta stabilnost omogućila obojici trenera da stvore stabilne košarkaške sredine, razvijaju igrače i ponekad otmu bodove „velikima” kao što je Škrljevo nedavno učinilo Zadru.

Gorica je u pozitivnom nizu jer je na dvije domaće pobjede nadovezala i pobjedu u Alpe Adria Kupu protiv deseterostrukog prvaka Austrije i sada će tražiti produžetak pobjedničkog niza. Gosti su također sudionik Alpe Adria Kupa u kojem su pretrpjeli poraz od Ilirije na domaćem terenu i sada će zasigurno tražiti iskupljenje u Gorici.

– Škrljevo je dobro ukomponirana momčad. Momčad koja ima po dva igrača na svakoj poziciji, odlično su krenuli u ovu sezonu. Barnjak i Marinelli na bekovskim pozicijama rade kreaciju za suigrače i poene za sebe. Na poziciji centra imaju Adwaya, koji se predstavio u jako dobrom svjetlu sa svojim igrama na početku sezone. Međutim mi igramo na domaćem parketu. Napravit ćemo u petak zadnji završni trening sa taktičkim detaljima pred utakmicu. Nadam se da ćemo odigrati dobro i da će svi igrači biti spremni za utakmicu nakon sitnih ozljeda zadnjih dana – rekao je trener Josip Sesar.

– Škrljevo igra dobro ove sezone, imaju sjajnu timsku igru pod vodstvom dugogodišnjeg trenera Rajkovića i pogodili su s igračima koje su doveli pogotovo dolaskom Paola Marinellija pred početak prvenstva. Mi smo digli formu u zadnje vrijeme, dobro treniramo i igramo puno bolje, te je ovo je utakmica u kojoj moramo pokazati da smo ekipa koja zaslužuje biti odmah uz bok našim ABA ligašima. Ukoliko nastavimo igrati kao u zadnje vrijeme naša pobjeda ne smije dolaziti u pitanje. Očekuje nas težak posao, ali smatram da imamo širi i kvalitetniji igrački kadar, te da ćemo doći do novih bodova koji nam puno znače za nastavak natjecanja – najavio je igrač Davor Konjević.

Utakmica se igra sutra u Gradskoj sportskoj dvorani s početkom u 17 sati, a prijenos je na HTV2.

– S obzirom da je utakmica na ekranima nacionalne televizije bilo bi lijepo da se stvori prava navijačka atmosfera. Ulaznice su besplatne te pozivamo sve navijače koji ispunjavaju epidemiološke uvjete da nam daju podršku s tribina – pozivaju iz kluba.

Sport

Blato neće zaustaviti trkače! Šesto kolo Turopoljske lige stiže na Ključić Brdo

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Atletski klub Turopolje/FB

Atletski klub Turopolje u subotu ujutro nastavlja Turopoljsku ligu trail trčanja šestom utrkom, koja će se održati na Izletištu Ključić Brdo s početkom u 10 sati.

Nakon posljednjeg kola organizatori su u više navrata obišli staze i zatekli različite zimske uvjete, od snijega i leda do blata. S obzirom na aktualne vremenske prilike i temperature, očekuje se da će u subotu dominirati blato, no iz kluba poručuju – “Za pretpostaviti je da će u subotu najviše biti blata. To nam nikad nije smetalo pa neće ni sutra”.

Sve dodatne informacije o ligi, kao i prijavni obrazac za one koji se dosad nisu natjecali, dostupni su na web stranici Atletskog kluba Turopolje.

Nastavite čitati

Sport

Uspomena na Dedu, osmi put: ‘Bit će to opet festival odbojke i mladosti!’

HOK Gorica u vikendu pred nama, 17. i 18. siječnja, organizira osmo izdanje Memorijalnog tunira Antun Azenić Deda za kadetkinje. Okupit će se deset ekipa iz cijele Hrvatske, a okupit će se i prijateljice iz slavnih dana Azene…

Objavljeno

na

Objavio/la

Dvadeset i trećeg dana siječnja navršit će se 21 godina otkad nas je napustio Antun Azenić, jedan od velikana velikogoričkog sporta, čovjek koji je stvorio prekrasnu priču o ženskom odbojkaškom klubu Azena. Njemu u čast, bivše igračice Azene, danas okupljene oko vrlo perspektivnog projekta HOK Gorice, već osmu godinu organiziraju Memorijalni turnir Antun Azenić Deda, koji će se u svom osmom izdanju održati tijekom vikenda pred nama.

– Vjerujemo da će to biti dva dana ispunjena natjecanjem, mladošću i odbojkom u našem gradu. Dolazi nam deset klubova iz gotovo svih dijelova Hrvatske, od Dubrovnika, preko Našica i Istre, sve do Primorja… Bit će napeto, bit će dobrih utakmica i veselimo se što ćemo biti domaćini takvog turnira i ove godine – kaže predsjednica HOK Gorice Katarina Ćosić.

Uz domaćina turnira, na ovom izdanju Memorijala nastupit će i ŽOK Krk, OK Veli Vrh iz Pule, ŽOK Dubrovnik, ŽOK Našice, HAOK Mladost, OK Vodnjan, ŽOK Sinj, ŽOK Ivanec… Rezultat će ovdje, naravno, biti u podređenom položaju u odnosu na ukupni doživljaj jednog ovakvog sportskog druženja, ali s godinama je i konačni poredak na Dedinom memorijalu dobio na značaju i prestižu.

– Ukupno će se odigrati 27 utakmica, zaključno s finalom, koje je na rasporedu u nedjelju od 15 sati. U subotu će se utakmice po skupinama igrati od 9 do 16 sati, a i u nedjelju program počinje od 9 sati. Naravno, pozivamo sve zainteresirane da nam se pridruže na ovom festivalu odbojke u našem gradu, posvećenom našem Dedi i njegovoj sportskoj priči, koja je izrasla iz čiste ljubavi prema odbojci, obitelji i djeci – istaknula je dopredsjednica kluba Diana Breko.

Svoj Memorijal naš je odbojkaški klub organizirao u suradnji s Gradom i Zajednicom sportskih udruga, kao i Hrvatskim olimpijskim odborom, a ovo izdanje imat će i dvije posebne posvete. Naime, od posljednjeg Memorijala napustio nas je i veliki Vladimir Janković Braco, trener koji je obilježio slavne Azenine godine, a prije nekoliko dana na posljednji počinak ispraćen je i Marko Pavičić, bivši trener u HOK Gorici, koji je oči zaklopio u 44. godini.

Bit će, dakle, emocija na svakom koraku, bit će i zanimljivih odbojkaških druženja bivših suigračica iz vremena Azene, jer Memorijal je uvijek dobro mjesto za okupljanje prijateljica iz djetinjstva, a u sve to uključit će se i doza dobrote i humanosti. Naime, u suradnji s udrugom Turopoljsko srce i ove će se godine prikupljati sredstva od prodaje majica, duksi i ostalih artikala, a prikupljeni iznos bit će iskorišten za godišnje članarine za dvije članice kluba koje dolazi iz obitelji lošijeg imovinskog stanja.

Neka sjećanje na Dedu i njegovu Azenu počne, već osmi put…

Nastavite čitati

Sport

Sale u Emiratima, Mraclin bez trenera! Kreće velika potraga za nasljednikom…

Saša Sabljak odlazi s Krunom Rendulićem u UAE, preuzet će drugoligaša Emirates Club, a NK Mraclin mora krenuti u potragu za novim trenerom. Veliki izazovi na proljeće čekaju i Sašu i Mraclin, ali na različitim stranama svijeta…

Objavljeno

na

Objavio/la

Rasplet je to koji se dao naslutiti od one sekunde kad je ova suradnja započela. Saša Sabljak (48) prihvatio je poziv iz NK Mraclina nakon samo dva kola aktualne sezone, ali bilo je istog trenutka jasno da peti rang natjecanja nije razina kojoj pripada čovjek kojeg slobodno možemo nazvati hodajućom legendom velikogoričkog nogomet. Sale je u dogovore i išao s ključnom rečenicom “ako Kruno nazove, idem s njim!”, ali u našem jedinom članu 4. NL Središte nisu previše dvojili.

– Idemo dalje zajedno, pa dokle ide…

Ispalo je da od sredine siječnja više – neće ići. Poziv kojeg su se u upravi Mraclina pribojavali cijelo ovo vrijeme stigao je četiri mjeseca nakon što je suradnja krenula.

– Čujte, Kruno je nazvao…

Kruno je, naravno, Krunoslav Rendulić, trener s kojim Sabljak surađuje posljednjih godina. Upoznali su se u stožeru HNK Gorice, u vrijeme dok je Rendulić vodio “ponos grada”, a suradnja je nastavljena kroz mostarski Zrinjski i azerbajdžanski Sabah. Više od godinu dana Rendulić je bio bez angažmana, a posljednja četiri mjeseca tog razdoblja Sabljak je iskoristio za djelovanje na Grabi. Iskreno je uživao u tome, moglo se to jasno razabrati u svakom razgovoru, maksimalno se posvetio unapređenju rostera i igre Mraclina, sa žarom i strašću svojstvenim samo istinskim sportašima.

U predblagdansko vrijeme gostovao je i na City Radio, energično je govorio o jeseni iza nas i o planovima za sve ono što slijedi, znajući cijelo vrijeme da je završetak njegove mraclinske priče opcija u svakom trenutku. Upitno je zapravo bilo samo kad će do toga doći i koja će biti nova destinacija za Krunu i Saleta.

“Trener seniorske momčadi Saša Sabljak prihvatio je ponudu Krunoslava Rendulića, te će biti njegov suradnik u Ujedinjenim Arapskim Emiratima. Ovim putem zahvaljujemo Saši na predanom i profesionalnom radu u našem Klubu. Želimo im mnogo uspjeha u radu. Saša, hvala”, objavili su iz NK Mraclina u srijedu u večernjim satima.

Klub kojeg su Rendulić i Sabljak preuzeli zove se Emirates Club, grad u koji odlaze na privremeni rad zove se Ras Al Khaimah. Na nešto više od sat vremena vožnje, u gradu od dvjestotinjak tisuća stanovnika, smještenog uz more, Sale će Renduli pomagati u vođenju kluba koji je trenutačno na osmome mjestu tablice u drugom rangu nogometa u Ujedinjenim Arapskim Emiratima. Nogometno je to ponovno razina kojoj Rendulić i Sabljak kvalitetom baš i ne pripadaju, ali uvjeti za rad i tržište koje ovakav angažman otvara bili su faktori koji su doveli do odluke da prihvate ovu ponudu.

NK Mraclin se, dakle, biranim riječima oprostio od svog dosadašnjeg trenera, a samim time se i našao u problemu. Taman kad su krenuli popunjavati kadar, došli do nekih zanimljivih pojačanja, ostali su bez trenera. I morat će pronaći novoga, što se i ljetos pokazao kao ozbiljan i vrlo zahtjevan posao. Traži se čovjek s odgovarajućom trenerskom licencom, netko tko je dovoljno kvalitetan, a pristaje raditi u petom rangu natjecanja, netko tko je slobodan ili nezadovoljan u svojoj sredini…

Prebirući po mogućim kandidatima, treba krenuti od naših, goričkih trenera, pri čemu je malo ili nimalo onih koji ispunjavaju sve kriterije. Slobodni su, evo, i Ivan Prelec i Dean Klafurić, ali naravno da treneri takvog renomea ni po čemu nisu opcija, a angažmane imaju praktički svi ostali koji bi možda u nekoj priči ulazili u kategoriju dostupnih: Marko Pancirov je u Samoboru, Cico Grlić u Sv. Nedelji, Perica Vidak u Krapini, Marko Biljan i Stefan Rajić su u ženskom nogometu… Opcija vjerojatno ima još, bolje će ih znati agilni operativci Mraclina, no nema dvojbe da ih čeka težak posao u pronalasku novog trenera.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Pobjednik Taxi Bračić i dominacija na 33. Kupu HVIDR-a

Objavljeno

na

Objavio/la

Tri dana nakon završetka odlično organiziranog tradicionalnog turnira 33. Kupa HVIDR-a (nedjelja, 11.01.2026.) i pobjede u finalu sastava Taxi Bračić, dojmovi su još uvijek svježi kod onih koji su to pratili uživo i uživali u malonogometnoj ljepotici. Neki posjetitelji, koji redovno prate godinama malonogometni turnir u organizaciji velikogoričke Udruge HVIDR-a, slažu se u procjeni da je ovogodišnji pobjednički sastav Taxi Bračić najbolja gorička momčad u povijesti  turnira! Argumenti?

Velika Gorica, 11.01.2026. Taxi Bračić pobjednik 33. Kupa HVIDR-a 2025./2026. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kao prvo, pobjednički sastav činilo je 12 aktivnih nogometaša u ligaškim natjecanjima. Tjelesno i trkački bili su superiorni u duelima sa suparničkim ekipama. Taktički su se disciplinirano držali dogovora kako igrati odnosno kojim ritmom, a to je glasno naglašavao voditelj Antonio Ćosić. Još nešto, ne manje važno – oni se druže, oni su ”klapa”!

Velika Gorica, 11.01.2026. Taxi Bračić pobjednik 33. Kupa HVIDR-a 2025./2026. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Zanimljivo je da su se na parketu u jednoj od ”obrambeno-napadačkih” kombinacija skoro uvijek nalazila dva ”teškaša”, Dominik Smolković i Mato Barišić. Koliko je to bilo super uspješno dokaz su tri gola Barišića i dva Smolkovića. Ne samo to, Barišić je bio strijelac i u polufinalu i finalu.

Velika Gorica, 11.01.2026. Taxi Bračić pobjednik 33. Kupa HVIDR-a 2025./2026. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nikola Lovrić i Filip Harambašić su se također upisali tri puta u listu strijelaca. Strijelac u finalu bio je i vratar David Buđak, uhvatio je svog kolegu na suprotnoj strani ”na spavanju”. Besprijekorni pobjednički niz Taxi Bračića nagrađen je, osim ekipnih nagrada, i s dvije pojedinačne nagrade: Domink Smolković je proglašan najboljim igračem turnira, a David Buđak je nagrađen titulom najboljeg vratara.

Taxi Bračić: David Buđak, Ante Banić, Dominik Smolković, Toni Borovac, Mato Barišić, Fran Vujnović, Domagoj Matić, Marko Preradović, Nikola Lovrić, Luka Sedlaček, Filip Harambašić, Filip Turkalj. Voditelj(i): Damir Bračić i Antonio Ćosić.  Taxi Bračić 5 5 0 0 18:4. Strijelci: 3 gola – Nikola Lovrić, Filip Harambašić, Mato Barišić, 2 gola – Marko Preradović, Dominik Smolković, 1 gol – Domagoj Matić, Fran Vujnović, David Buđak; 2 autogola.

Galerija fotografija

33.Kup HVIDR-a 2025./2026. (28.12.2025. – 11.01.2026.)

1/16 finala Taxi Bračić – Oštri Ćošak 5:0 (Lovrić, Glavić-ag, Harambašić, Matić, Vujnović).  1/8 finala Taxi Bračić – Kos Prijevoz 3:1 (Preradović, Smolković, Barišić / Drezga).  1/4 finale Taxi Bračić – Agrad Projekt 5:0 (Preradović, Harambašić, Lovrić, Vukelić-ag, Smolković).  Polufinale Taxi Bračić – Pizza Factory CB Concordia 2:1 (Lovrić, Barišić / Prugovečki). Finale: Taxi Bračić – Slane Srdele 3:2 (Barišić, Buđak, Harambašić / Grubeša 2).

Poredak: 1. mjesto – Taxi Bračić, prijelazni pehar, pehar i novčana nagrada 5.500,00 eura, 2. mjesto – Slane Srdele, pehar i 3.000,00 eura, 3. mjesto – Turbina, pehar i 1.000,00 eura, 4. mjesto – Pizza Factory CB Concordia, pehar i 500,00 eura.  Najbolji igrač: Dominik Smolković (Taxi Bračić). Najbolji vratar: David Buđak (Taxi Bračić). Najbolji strijelac (7 golova): Josip Budeša (Slane Srdele).

Nastavite čitati

Sport

Do pobjede u pet minuta: Debi za pamćenje, dva brza komada i jedna ozljeda

Nogometaši Gorice pobijedili su Radomlje 2-0 u drugoj pripremnoj utakmici u Umagu, a strijelci su bili Filip Čuić s bijele točke i Ivan Fiolić. Svoje prve seniorske minute u karijeri odigrao je 16-godišnji Mihael Kelava

Objavljeno

na

Objavio/la

Druga utakmica, prva pobjeda i nekoliko novih ideja. Tako bi se, u najkraćim crtama, mogla opisati utakmica između naše Gorice i slovenskog prvoligaša Radomlja na pripremama u Umagu. Tri dana nakon 1-1 s Koperom, Goričani su opet išli na megdan klubu iz najvišeg razreda slovenskog nogometa, ponovno se igralo na vrhunski pripremljenom travnjaku u Umagu, a najveća razlika je u konačnom ishodu…

Nakon što je u prvoj utakmici dao priliku Žarkovu i Došenu, ovaj ogled trener Mario Carević počeo je s Davorom Matijašem na golu i sa zanimljivim trojcem ispred njega: Jakovu Filipoviću i Mateu Lešu pridružio je mladog Zvonimira Josića. Budući da zbog crvenog kartona u Osijeku na otvaranju proljeća neće biti Stefana Perića, očito je da trener Carević testira mogućnosti 19-godišnjeg Zvone, dečka koji je dijete kluba u punom smislu te fraze.

Sredinu terena držali su Ognjen Bakić i Iker Pozo, na bokove su se smjestili Žan Trontelj i Elvir Duraković, a Jurica Pršir i Domagoj Pavičić smjestili su se iza leđa jedinog isturenog napadača – Vanje Pelka. I to je jedna od novih varijanti, jer gorički Zagorac dosad je korišten rijetko, a u samom vrhu napada praktički nikad…

Gorica u takvom sastavu nije izgledala loše, ali u prvih 45 minuta golova nije bilo ni na jednoj strani. Najbliže vodstvu Gorica je došla nakon pokušaja svoga kapetana Pršira, koji je pogodio stativu, no nakon svega se na predah otišlo s početnih 0-0.

Već s početkom drugog poluvremena krenule su i prve izmjene, a utakmica je riješena sredinom nastavka, u pet minuta. Prvo je u 67. minuti Bakić izborio jedanaesterac kojeg je u vodstvo Gorice s bijele točke pretvorio Filip Čuić, da bi u 72. minuti Stjepan Kučiš, Josićev vršnjak, još jedno dijete kluba, asistirao Ivanu Fioliću za konačnih 2-0.

Dao je Carević minutažu svim igračima osim trećem golmanu Franu Došenu, junioru Tomislavu Prgometu, lakše ozlijeđenom Luki Vrziću te Anti Ercegu, pri čemu su neki dobili 60, neki 45, a neki 30 minuta na terenu. A u svemu tome jedna se izmjena posebno izdvaja…

Naime, posljednjih dvadesetak minuta, ušavši umjesto Bakića, dobio je 16-godišnji Mihael Kelava, talentirani klinac i jedan od velikih klupskih projekata, pa će taj 13. siječnja 2026. jednoga dana možda postati i vrlo poseban datum. Kelava je, naime, baš ovog utorka odigrao svoje prve seniorske minute u karijeri koja ima sve predispozicije da bude lijepa i uspješna. Imao je Kelava priliku vidjeti gdje je u ovom trenutku u ovakvom društvu, nakon čega mu preostaje jedino – raditi dalje!

A dalje će raditi i Gorica, koja će u Umagu biti sve do subote. Ovaj dio priprema završit će se ogledom s mađarskim ZTE-om uoči polaska kući, a šest dana poslije već slijedi gostovanje u Varaždinu.

Loša vijest iz sudara s Radomljem je ozljeda Domagoja Pavičića, zbog koje je veznjak Gorice morao izaći iz igre, ali svi se u goričkom taboru nadaju da tu neće biti riječ o ozbiljnijem problemu…

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno