Povežite se s nama

Sport

Kiks Kurilovca, Gradići šesticom probili Stražu

Mraclin drži priključak Jelačiću iz Vukovine

Objavljeno

na

Prvenstvene utakmice minulog vikenda igrane su po teškim blatnjavim terenima pa su takozvani španeri bili u određenom hendikepu što je vidljivo i po nekim rezultatima. Veliko iznenađenje dogodilo se na SRC Udarnik u Kurilovcu gdje je slavilo, prije dvoboja, posljednje u redoslijedu Trnje. Momčad iz zagrebačkog kvarta koju trenira Milivoj Bračun, ranije velik igrač Dinama, bolje se izgleda prilagodila vodi i blatu i s tri nova boda pobjegla sa začelja. Kurilovec se pak s druge pozicije spustio jedno mjesto iza Mladosti iz Petrinje a vodeći Vinogradar sad ima bodova +6. U 4.HNL središte Gradići su u golijadi pobijedili Stražu 6:3 a dan za veću sreću imali su Igor Hajduk s tri postignuta gola i dva Abazi a u našim jedinim sportskim novinama dobili visoke ocijene 8. Vrlo vrijedan bod osvojio je i Lukavec protiv kvalitetne Trešnjevke koju trenira Renato Jurčec, također poznato nogometno ime.

09.11.2019. Mičevec. Jedinstvena županijska nogometna liga – 13. kolo: NK Klas – NK Lomnica (Donja Lomnica). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Na rasporedu Jedinstvene županijske lige derbi začelja igran je u Mičevcu gdje je gost Lomnica odnijela puni plijen i prikovala Klas na dno. Do prije nekoliko kola vodeći Polet odigrao je “samo” 0:0 u Rakovcu i sad je već treći u poretku iza Sutla Laduča i Rugvice Save 1976. Poletu nije uspio pomoći ni Turopoljac jer je doma nakon 2:2 u drugom poluvremenu do kraja dvoboja primio dva komada od SU-LA i izgubio. U šestom rangu Mraclin je pobijedio u Obrezini i zadržao priključak vodećem Jelačiću iz Vukovine. Razlika je 4 boda ali u posljednjem jesenjem kolu Jelačić je slobodan pa je vukovima iz Vukovine još potrebna pobjeda nad Meštricom doma u 14. kolu pa da proslavi zimski naslov prvaka.

REZULTATI UTAKMICA:

1. HNL, 15. kolo
Petak, 8. studenog 2019.:
Istra 1961 – HNK Gorica 2:2 (za Goricu zabili Jovičić u 38. i Ndiaye 90. minuti)

3. HNL središte, 12. kolo
Subota, 9. studenog:
Kurilovec – Trnje 1:2 (za Kurilovec Kelava u 69. minuti)

4. HNL središte, 13. kolo
Subota, 9.. studenog:
Lukavec – Trešnjevka 0:0
Dinamo – Zelina 5:2 (za Dinamo Držić u 32. i 58., Celiček 4., Šikić 7. i Bošnjak 52.)
Nedjelja, 10. studenog:
Gradići – Straža 6:3 (za Gradiće Hajduk u 2., 66. i 69., Abazi u 36. i 39. te Župetić u 83. minuti)
Sloga – Odra 0:0

JŽNL, 13. kolo
Subota, 9. studenog:
Klas – Lomnica 2:3 (za Klas Vidaković u 42. i Kundih 52. minuti a Lomnicu Čurić u 13., 16. i 29. minuti)
Nedjelja, 10.studenog:
Rakovec – Polet 0:0
Turopoljac – SU-LA 2:4 (za Turopoljac Šestok u 31. i 68. minuti)

1. ŽNL ISTOK, 13. kolo
Subota, 9. studenog:
Jelačić – Ostrna 10:1 (Miletić 3 pogotka, Mršić 2, Damir Matković 2, te Smok, Prizmić i Nikić)
Nedjelja, 10. studenog:
Meštrica – Ban Jelačić 6:3 (za Meštricu Skorin 1., 30., 50. i 69. minuta, Hanžek u 62. i Britvec 87.)
Zvekovac – Posavec 3:1 (za Posavec Denis Kučan u 33. minuti)
Mladost – Mraclin 0:3 (Roginić 35. Augustić 78. i Bartolić 83.)
Dinamo Hidrel – Dubrava Vrbovec 1:2 (za Hidrel Vukadin u 61. minuti)
Buna – Vatrogasac 0:7 (Smolković 4., Novak 17., Muhić 52. i 69., Kontić 61., Ivkić 86. i Matanović 87. minuta)

Sport

FOTO RK Zagorica organizira 5. rukometni božićni turnir u Velikoj Gorici za djevojčice i dječake

Objavljeno

na

Objavio/la

Rukometni klub Zagorica organizira 5.rukometni turnir u nekoliko uzrasnih kategorija za djevojčice i dječake.

Velika Gorica, 17.12.2025. Najava RK Zagorica organizirati će 5. Božžićni turnir. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Termini od 27. do 29. prosinca 2025. u Gradskoj sportskoj dvorani Velika Gorica rezervirani su za uzrasne skupine dječaka U-13, U-15 i U-17., u vremenu od 09 do 20 sati.

Velika Gorica, 17.12.2025. Najava RK Zagorica organizirati će 5. Božžićni turnir. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Drugi dio turnira bit će održan u Sportskoj dvorani Srednje strukovne škole u Velikoj Gorici od 02. do 04. siječnja 2026. godine. Djevojčice će se  natjecati u kategorijama U-12, U-14 i U-16, natjecanje je programirano u vremenu od 09 do 20 sati.

Velika Gorica, 17.12.2025. Najava RK Zagorica organizirati će 5. Božžićni turnir. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Završni dani turnira predviđeni su za polufinalne susrete i finale te dodjelu pojedinačnih i ekipnih nagrada.

Velika Gorica, 17.12.2025. Najava RK Zagorica organizirati će 5. Božžićni turnir. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Za sve dodatne informacije:

E-mail: [email protected]

Telefon: Domagoj Sučić – 099 750 8759

www.rk-zagorica.hr

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Sport

Gorički atletičari u vrhu HACL lige

Petrić i Grčić donijeli naslove

Objavljeno

na

Objavio/la

FOTO: Maraton klub VG/FB

Maraton klub Velika Gorica zaključio je sezonu HACL lige s dva naslova prvaka u U23 kategoriji, koje su osvojili Petar Petrić i Brigita Grčić, dok su rezultati ostvareni kroz sezonu pokazali da klub sustavnim radom gradi konkurentnu bazu za seniorsku atletiku.

Petar Petrić bio je najuspješniji u muškoj U23 konkurenciji, a pritom je sezonu završio i među 15 najboljih u ukupnom poretku lige. Takav plasman smješta ga uz bok znatno iskusnijim natjecateljima i potvrđuje njegov iskorak prema seniorskoj razini.

U ženskoj konkurenciji U23, Brigita Grčić uvjerljivo je osvojila naslov prvakinje. Tijekom sezone nametnula se konstantnim nastupima i potvrdila status jedne od nositeljica budućih rezultata kluba.

Zapažen trag ostavio je i Ivan Barišić, koji je u kategoriji M35 zauzeo četvrto mjesto, iako je zbog zdravstvenih problema veći dio sezone bio izvan natjecanja. Njegov plasman u ukupnom poretku HACL lige dodatno naglašava vrijednost tog rezultata.

“Ovi rezultati jasno pokazuju da AK Maraton Velika Gorica ide u pravom smjeru. Želja i cilj kluba je povratak u sam vrh HACL lige, a temelji za to su iznimno čvrsti – klub danas broji preko 100 djece i mladih sportaša te je jedan od rijetkih klubova koji sustavno rade sve atletske discipline: bacanja, skokove, sprint, stadionsku i vanstadionsku atletiku”, poručili su iz kluba.

Nastavite čitati

Moja županija

ŽUPANIJA Lučić i Glasnović nagrađeni za sportske trijumfe

Mirjana je bila brončana u Švedskoj, a Josip ima titulu dvostrukog svjetskog prvaka u trapu!

Objavljeno

na

Svjetski uspjesi sportaša jedan su od najvećih promotora Zagrebačke županije. U svaku medalju utkana je često i nadljudska snaga, nepokolebljiv sportski duh i odricanja koja zaslužuju poštovanje.

Uspjeh svakog sportaša, uspjeh je i Zagrebačke županije, koja nagrađuje svaki sportski trijumf.

Tako je, u ime Zagrebačke županije, zamjenik župana Ervin Kolarec prigodno nagradio dvostrukog svjetskog prvaka u trapu Josipa Glasnovića i našu Velikogoričku parastolnotenisačicu Mirjanu Lučić, koja je nedavno osvojila europsku broncu.

Jaskanac Glasnović, član Streljačkog kluba „Josip Glasnović TEAM“, u listopadu je na Svjetskom prvenstvu u Ateni osvojio „duplo zlato“ – u pojedinačnoj i momčadskoj konkurenciji.

-Dugo sam čekao ovu medalju i sad sam osvojio sve medalje koje sam želio – svjetsku, europsku, olimpijsku i svjetski rekord 125/125. Mi smo jako dobra trap ekipa, Giovanni, Ante i ja, a iduće godine imamo svjetsko prvenstvo na kojem se dijele kvote za Olimpijske igre u Los Angelesu – najavio je Josip uz nadu da će otići na svoje četvrte Igre.

Mirjana Lučić, stolnotenisačica iz goričkog Uspona, u konkurenciji mješovitih parova s Bornom Zohilom na Europskom prvenstvu osoba s invaliditetom održanom krajem studenoga u Švedskoj, osvojila je brončanu medalju.

-Borna i ja igramo fenomenalno i trenutačno smo prvi par svijeta tako da malo osjećam i gorčinu jer mislim da smo zaslužili zlato – rekla je Mirjana i dodala da je ipak beskrajno sretna jer su pripreme bile jako teške, a ovu medalju je čekala deset godina.

Županija dugi niz godina nagrađuje uspješne sportaše, a u proračunu za iduću godinu osigurana su značajno veća sredstva za sport općenito – rekao je Kolarec.

-Naši sportaši i parasportaši postižu sjajne rezultate i na domaćim i na međunarodnim natjecanjima, i zaslužuju apsolutnu podršku. Da ju zaista imaju u Zagrebačkoj županiji potvrđuje i tek doneseni Proračun za 2026. godinu u kojem je za sport izdvojeno više od 2 milijuna eura – podsjetio je.

Samo ove godine naši su sportaši donijeli čak tri medalje s vrhunskih natjecanja u Zagrebačku županiju, rekao je predsjednik županijskog Parasportskog saveza Darko Matić.

-Ovo je bila naša brončana godina u kojoj su s vrhunskih natjecanja sportaši donijeli čak tri medalje u Zagrebačku županiju, a posebno sam sretan jer Županija prepoznaje uspjehe sportaša i u idućoj je godini za parasport izdvojila 25 posto više sredstava – naglasio je Matić.

Svaki euro uložen u sport vraća se stostruko – poručio je predsjednik županijske Zajednice športskih udruga i saveza Vladimir Bregović i pohvalio činjenicu da sportaši koji stasaju u Zagrebačkoj županiji i ostaju tu u županiji, postižu svoje najbolje rezultate, poput Mirjane i Josipa.

*Tekst je dio programskog sadržaja ‘Moja županija’ nastao u suradnji sa Zagrebačkom županijom. 

Nastavite čitati

Sport

Noćno trčanje na Ključić Brdu – završnica Turopoljske lige seli se pod reflektore

Peto i posljednje kolo Turopoljske lige trail trčanja ove sezone održava se u subotu navečer, uz noćnu utrku, lampice i druženje nakon trčanja.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Atletski klub Turopolje/FB

U subotu, 20. prosinca, s početkom u 17 sati, na Ključić Brdu održat će se noćno kolo Turopoljske lige trail trčanja (TLTT), koje ujedno predstavlja peto i posljednje ovosezonsko izdanje lige, u organizaciji Atletskog kluba Turopolje. Start i cilj utrke bit će na Izletištu Ključić Brdo, a sudionike očekuju staze poznate s dnevnih kola, ovaj put u noćnom ambijentu.

Riječ je o jedinom kolu lige koje se trči po mraku, zbog čega je sudionicima preporučena koristiti lampu, neovisno radi li se o čeonoj, ručnoj ili nekoj drugoj varijanti, pod uvjetom da osvjetljava stazu. Organizatori su najavili da će staze, uz standardne oznake, biti dodatno obilježene reflektirajućim markerima kako bi orijentacija bila jasna i u noćnim uvjetima.

Nakon utrke predviđeno je druženje u restoranu izletišta, čime će se simbolično zaključiti ovogodišnja trkačka sezona prije pauze do sredine siječnja. Sve detalje o utrci, kao i link za prijavu možete naći na službenoj web stranici kluba.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Gorica i dalje vrlo uvjerljiva u konkurenciji mlađih pionira

Objavljeno

na

Objavio/la

Natjecanje 19.velikogorička malonogometna liga 2025./2026. u organizaciji Zajednice sportskih udruga Velike Gorice i pokroviteljstva Nogometnog saveza Velika Gorica nastavljeno je utakmicama 04. kola na terenu s umjetnom travom u SC Panadić Sport prošle subote (13.12.2025.).

Velika Gorica, 13.12.2025. 19.velikogorička malonogometna liga-04.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nakon četiri kola u konkurenciji mlađih pionira tri ekipe imaju maksimalnih 12 bodova, prva je Gorica zbog uvjerljivo najbolje gol-razlike, slijede Mraclin i Velika Mlaka 1947.

Velika Gorica, 13.12.2025. 19.velikogorička malonogometna liga-04.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Ban Jelačić 1 je vodeći u konkurenciji pionira sa 10 bodova, slijede Vatrogasac,  Mraclin i Kurilovec sa po 9 bodova.

Velika Gorica, 13.12.2025. 19.velikogorička malonogometna liga-04.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Liga je organizirana za četiri dobna uzrasta: prstići, početnici, mlađi pioniri i pioniri. Prijavljene su ukupno 44 ekipe: prstići 12, početnici 14 (7+7), mlađi pioniri 10 i pioniri 8. Utakmice se igraju sa sastavima 5+1 igrač na terenu, u trajanju od 1×30 minuta. Voditelji Lige: Zlatko Petrac i Stjepan Petrac.

Peto kolo je na rasporedu u subotu, 20.12.2025. godine.

Galerija fotografija

19.velikogorička malonogometna liga 2025./2026., 04. kolo

Mlađi pioniri04.kolo (13.12.2025.):  Velika Mlaka 1947 – Mraclin 1:4, Polet – Mladost 7:0, Vatrogasac – Kurilovec 4:3, Ban Jelačić – Gradići 0:3, Buna – Gorica 1:5.  Poredak: 1. Gorica (4 4 0 0 31:3 12), 2. Mraclin (4 4 0 0 21:5 12), 3. Velika Mlaka 1947 (4 3 0 1 12:4 9), 4. Buna (4 3 0 1 11:6 9), 5. Gradići (4 3 0 1 9:7 9), 6. Polet (4 1 0 3 9:18 3), 7. Vatrogasac (4 1 0 3 7:19 3), 8. Mladost (4 0 1 2 0:4 1), 9. Kurilovec (4 0 1 3 5:16 1), 10. Ban Jelačić (4 0 0 4 0:16 0).

Pioniri04. kolo (13.12.2025.): Ban Jelačić 2 – Mraclin 0:1, Ban Jelačić 1 –Lomnica 5:0, Vatrogasac – Mladost 3:0, Buna – Kurilovec 1:2.  Poredak: 1. Ban Jelačić 1 (4 3 1 0 11:2 10), 2. Vatrogasac (4 3 0 1 14:6 9), 3. Mraclin (4 3 0 1 6:2 9), 4. Kurilovec (4 3 0 1 7:4 9), 5. Mladost (4 1 0 3 5:7 3), 6. Lomnica (4 1 0 3 5:16 3), 7. Buna (4 0 2 2 4:8 2), 8. Ban Jelačić 2 (4 0 1 3 0:7 1).

Prstići – 04. kolo (13.12.2025.): Velika Mlaka 1947 – Mladost 3:1, Polet  Lukavec 0:1, Turopolje – Kurilovec 2:3, Vatrogasac – Klas 12:0, Buna – Gradići 2:1, Dinamo Hidrel – Gorica 0:3.

Početnici B04. kolo (13.12.2025.): Vatrogasac – Lukavec 0:4, Buna – Kurilovec 3:1, Gorica 03 – Klas 1:5, Mraclin slobodni.

Početnici A04. kolo (13.12.2025.): Velika Mlaka 1947 – Mladost 3:1, Ban Jelačić – Gradići 4:4, Dinamo Hidrel – Gorica 0:5, Polet slobodni.

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno