Povežite se s nama

Najave

Kako brže pamtiti i pokupiti petice u školi

Škola brzog čitanja i mudrog učenja može naučiti školarce kako učinkovito učiti odnosno, te kako uz minimalno utrošene energije postići bolje rezultate usvajanjem posebnih tehnika učenja

Objavljeno

na

U našem gradu postoji mjesto za školarce koji su pomalo lijeni a inteligentni, no manjka im motivacije da iskoriste svoj puni potencijal. U znanstvenim krugovima pronašli su korelaciju u odnosu  lijenosti inteligencije. Jeste li znali da Google kao jedna od najprepoznatljivijih multinacionalnih kompanija vrednuje baš tu osobinu?

Naime, studije su pokazale da osobe koje su lijene nerijetko pronalaze inovativna rješenja u izvršavanju svojih zadaća, a koja ubrzavaju sam proces do cilja, odnosno ispunjene misije. U školi brzog čitanja i mudrog učenja Velika Gorica prakticiraju određene metode u postizanju učinkovitosti učenja, odnosno kako uz minimalno utrošene energije postići bolje rezultate u školi usvajanjem posebnih tehnika. Kako bi se familijarizirali, odlučili su organizirati besplatnu radionicu namijenjenu osnovnoškolcima od 3. razreda naviše. Radionica je posebno namijenjena i đacima koji puno vremena ulažu u sportske aktivnosti

Mjesto i vrijeme održavanja radionice
U Velikoj Gorici, tijekom svibnja u nekoliko termina. Točno mjesto i vrijeme ovisit će o popunjenosti grupa, obzirom se radionica izvodi u malim grupama. U sklopu radionice provesti će se i testiranje učenika koje je preduvjet za upis u Školu brzog čitanja i mudrog učenja. Po uspješnom testiranju imat ćete priliku upisati Vašeg đaka u jesenske grupe koje počinju s radom u rujnu 2019. godine na lokaciji Centra za poduku HELENA – Škole brzog čitanja i mudrog učenja Velika Gorica, A.K. Miošića 23 a!

Na osnovu dugogodišnjeg iskustva mogu se istaknuti ključni ciljevi koje djeca školskog uzrasta standardno postižu primjenom vještina koje nauče pohađanjem ove Škole:

  • četverostruko do petostruko povećanje brzine čitanja – neovisno o vrsti gradiva
  • 50-postotno unaprjeđenje koncentracije i razumijevanja pročitanog – neovisno o vrsti gradiva
  • sposobnost brzog izdvajanja najvažnijih informacija iz lekcije, njihovo oblikovanje u formi ključnih riječi i njihovu organizaciju u dijagramski prikaz (mapu) iz kojeg mogu lekciju prezentirati usmeno uz lakše odgovaranje na postavljena pitanja te uz značajno bolje dugoročno pamćenje
  • trostruko brže pamćenje u odnosu na vršnjake – odlomaka, definicija, pjesmica i sličnih tekstualnih cjelina – uz drastično dugoročniju retenciju
  • sposobnost planskog učenja u grupi čime mogu drastično smanjiti vrijeme učenja (posebno pogodno u slučajevima kada dijete iz nekog razloga dugo izostane iz škole)

No, ovu vještinu imat će prilike savladati i srednjoškolci,i to već 2. lipnja u Garden Hill Hotelu, a za više informacija svakako posjetite njihovu stranicu na Facebooku.

Prijavite se još danas – broj mjesta je ograničen!

Kanali prijave:
http://brzocitanjeiucenje.eu/prijava/
tel: 099/2202-928
e-mail: [email protected]

 

Najave

Manifestacija “Kaj to fino diši v Čiču” vraća se u Staro Čiče! Saznajte koji se gulaš kuha ove godine

10 ekipa odmjerit će kulinarske vještine, a program donosi i sadržaje za najmlađe.

Objavljeno

na

Objavio/la

U Starom Čiču ove se subote, 20. rujna, održava treće izdanje kotlić manifestacije “Kaj to fino diši v Čiču”. Natjecanje počinje u 12 sati, a 10 prijavljenih ekipa ove će godine pripremati gulaš od junetine, što je ujedno i zadana tema. Proglašenje pobjednika predviđeno je u 17 sati.

“Ovogodišnja tema je junetina. Tradicionalno se svake godine trudimo da tema bude drugačija kako bi svima bilo interesantnije. Do sad teme su bile šarolike, ali da olakšamo posao našem amaterskom, ali vrlo stručnom žiriju, ove godine je samo jedna tema zadana”, objašnjava predsjednica Udruge mještana “Čičak” Staro Čiče, Martina Podgorski.

Uz natjecanje u kuhanju, program donosi i sadržaje za djecu. ” Za našu dječicu i mlade su organizirane radionice koje će voditi članice Udruge Čičak, bit će i trampolina, face painting i igre prirodnim materijalima”, rekla je predsjednica.

Organizatori su i pripremili goste iznenađenja, kako kažu “malu pjevačku skupinu” koja će s nastupom krenuti u 15 sati, dok je degustacija natjecateljskih jela predviđena za oko 16:30.

Manifestacija se održava na livadi Stara Odra, iza vatrogasnog doma u ulici Jurja Habdelića, a posjetiteljima će put olakšati postavljeni putokazi. Organizaciju, uz Udrugu mještana “Čičak”, podupiru i mjesne udruge, DVD Staro Čiče, Podružnica udruge umirovljenika Velika Gorica, Mjesni odbor te NK Ban Jelačić, a financijski dio pokrili su lokalni sponzori te Grad Velika Gorica.

Nakon nekoliko godina u kojima je loše vrijeme odgađalo održavanje, ovog puta organizatori s optimizmom dočekuju sunčanu subotu. “Pozivamo sve ljude, male i velike, željne zabave i lijepog druženja da dođu u Staro Čiče”, poručuje Podgorski.

Nastavite čitati

Najave

U subotu Noć borilačkih sportova – demonstracija vještina sedam goričkih klubova

Manifestacija počinje u 19 sati.

Objavljeno

na

(Foto: Službena Facebook stranica manifestacije)

Prva Noć borilačkih sportova u Velikoj Gorici održana je 2013. godine i od tada ova manifestacija okuplja sportaše i publiku na jednom mjestu – pokazujući snagu, disciplinu i strast prema borilačkim vještinama.

Ove godine članovi velikogoričkih klubova svoje vještine će pokazati u subotu, 20.rujna na starome mjestu – u Parku dr. Franje Tuđmana – najavio je organizacijski odbor na čelu s Ervinom Kolarecom.

Sudjeluju:

  • Taekwondo klub Velika Gorica – s prepoznatljivim brzim i atraktivnim udarcima
  • Hrvački klub Velika Gorica 1991 – jedan od simbola borilačkih sportova u našem gradu
  • Karate klub Centar – klub s entuzijastičnim sportašima i talentima
  • Boksački klub Velika Gorica – čuvari boksačke tradicije, poznati po borbenom duhu i vrhunskim nastupima
  • Karate klub Velika Gorica – dugogodišnji nositelj karate tradicije u našem gradu
  • Judo klub Pinky – klub koji okuplja djecu i mlade u popularnoj olimpijskoj disciplini
  • Judo klub Kokica – poznat po radu s najmlađima i širenju judo obitelji u Gorici

Manifestacija počinje u 19 sati.

 

Nastavite čitati

Najave

Kesteni vrući, vrući! Uskoro 12. Buševska kestenijada

Što je jesen bez mirisa pečenih kestena?

Objavljeno

na

Objavio/la

Udruga Moj Buševec i ove će nas godine počastiti jesenskom poslasticom na 12. Buševskoj kestenijadi koja će 5. listopada u Buševec privući posjetitelje željne druženja, raznih slastica od kestena i mošta.

U sklopu same kestenijade održat će se i 7. Tur Challenge – utrka traktorskih kosilica, a program počinje u 15 sati.

Nastavite čitati

Najave

Kozjača slavi starinske kolačiće – Tko priprema najbolje salenjake?

Na Dan svetog Mihovila bregi mirišu na najbolje kolače

Objavljeno

na

Foto: Ljerka Celić za Agroklub

29.rujna, Na Dan svetog Mihovila – zaštitnika mjesta Kozjača, Udruga žena Kozjača organizira natjecanje u pripremi salenjaka – tradicionalnog kolača koji se priprema sa salom koje tijestu daje efekt listanja, a najčešće sadrži voćna „pekmez“ punjenja.

Program počinje u 10 sati svetom misom i nastupom FA Šiljakovina, a prijavljene udruge, društva ili klubovi donose već gotove salenjake na degustaciju u 13 sati.

Uz to, Mjesni odbor za goste priprema ručak i kolače, a za zabavu će biti zaduženi „Velikogorički bećari“.

Prijave za natjecanje su u tijeku!

Nastavite čitati

Najave

Perunfest se vraća u Donju Lomnicu! Pogledajte što se sve sprema

Organizatori su pripremili raznolik program, od radionica za djecu i odrasle, preko kazališnih izvedbi, do koncerata i izložbi.

Objavljeno

na

Objavio/la

Perunfest, festival posvećen mitovima i narodnim običajima, održat će se 20. i 21. rujna 2025. u Donjoj Lomnici. Program počinje u subotu u 15 sati i traje do nedjelje u 22 sata.

Ovogodišnje izdanje posvećeno je Krampusu i njegovim lancima, ali i drugim bićima i likovima iz narodnih mitova, strašilima, pustima i zvončarima koji su tradicionalno tjerali zle sile i najavljivali dolazak proljeća.  Organizatori su pripremili raznolik program, od radionica za djecu i odrasle, preko kazališnih izvedbi, do koncerata i izložbi.

U subotu i nedjelju posjetitelji će moći sudjelovati u radionicama Perunove magične škole, okušati se u streličarstvu, poslušati priče i bajke, pogledati predstave te pratiti nastupe zvončara i scenske izvedbe na otvorenom.

Ulaz se naplaćuje za sve starije od šest godina. Pojedinačna dnevna ulaznica stoji 5 eura, dok obiteljska ulaznica (za dvoje odraslih i dvoje djece) iznosi 15 eura po danu. Više informacija možete saznati ovdje.

Foto: Perunfest.hr

Foto: Perunfest.hr

Nastavite čitati

Reporter 452 - 28.08.2025.

Facebook

Izdvojeno