Kako su juniori Gorice osvojili seniorski kup Velike Gorice

Alpas Cup u Kurilovcu igra se u kolovozu?

Dogodilo se to početkom kolovoza 2012. godine. Finale kup natjecanja Velike Gorice igrano je u Vukovini a sastali su se tada još Udarnik i Gorica. U regularnom vremenu bilo je 0:0 a u izvođenju jedanaesteraca juniori Gorice slavili su rezultatom 12:11!! Ovako je napisan izvještaj s utakmice.

– Nakon što su juniori Gorice izbacili iz Kupa seniore Poleta iz Buševca, obećano im je i finale (seniori su ionako istovremeno u Sisku kod Segeste imali generalku pred prvenstvo), a mladići su priliku iskoristili i proslavili se kontra trećeligaša Udarnika. Utakmicom je moglo biti vrlo zadovoljno 200-tinjak gledatelja, a posebno su bili oduševljeni brojni navijači klinaca drugoligaša.

Regularni dio završio je bez pogodaka iako je bilo mnogo prilika. Briljirali su vratari Bern Meler i Matteo Žugaj, a prilikom nevjerojatne serije jedanaesteraca proslavio se i mladi vratar Gorice Tomislav Zekić (ušao u igru u 57. minuti).

U rijetko viđenom trileru pucano je čak 17 serija udaraca s 11 metara a Zekić je skinuo pet (Zekić samo jedan manje). Odluka je pala kada je Zekić obranio Komšiću, a Ivan Šandor zabio za veliko slavlje mladića Gorice. Natjecanje u Kupu nastavila su oba suparnika.

Pokal kapetanu Udarnika Kristijanu Japec predao je predsjednik Jelačića iz Vukovine Vlatko Levar.

Slavljeničkom vođi Gorice Jurici Kovačiću medalje i pokal uručio je dogradonačelnik Velike Gorice Ervin Kolarec.

ALPAS CUP U KOLOVOZU?

Kad smo veæ kod Udarnika, odnosno NK Kurilovec, jedna prekrasna vijest u današnjim (8. svibnja 2020) Sportskim novostima autora cijenjenog Toni Roića. Prenosimo ga u cijelosti:

– Jedan od najvećih turnira u kategoriji U-11, koji se održava u Hrvatskoj pod imenom Alpas Cup Velika Gorica, trebao je u lipnju doživjeti 11. izdanje, ali organizatori iz trećeligaša Kurilovca morali su ga odgoditi iz dobro poznatih razloga s koronavirusom. Plan je da se turnir održi u kolovozu, ali ovaj put neće imati međunarodni predznak, već bi sudjelovali samo hrvatski klubovi.

Prošlih godina Alpas Cup je bio poznat jer su njemu igrali svi članovi negdašnje jugoslavenske “velike četvorke”, odnosno Hajduk, Dinamo, Partizan i Crvena zvezda.

Autor

17.04.2021. VelikaGorica. 4. nogometna liga Središte Zagreb Juniori – 23. kolo: HNK Gorica – NK Kustošija. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Prvenstvo 1.nogometne lige Središte Zagreb u konkurenciji juniora nastavljeno je odigravanjem utakmica 23. kola u kojem je Gorica uvjerljivo pobijedila Kustošiju, iako su gosti već u 2. minuti došli u vodstvo. Domaći su izjednačili u 11. minuti preko Liona Cahanija, a do odlaska na odmor poentirao je još Anton Glasnović za 2:1.

Isti igrač je u početku drugog poluvremena još jednom pogodio mrežu gostiju za 3:1 i to je bila naznaka tko će na kraju biti pobjednik ovoga susreta. Trener Sven Raić iskoristio je maksimalan broj zamjena i tako osvježena momčad postigla je još dva pogotka, strijelac oba puta Vlado Gajić, za uvjerljivu 5:1 pobjedu.

Gorica je na visokom 3. mjestu prvenstvene ljestvice, iza Dinama i Lokomotive.

Prva nogometna liga Središte Zagreb Juniori 2020./2021. – 23. kolo

HNK Gorica – NK Kustošija (Zagreb) 5:1 (2:1)

Velika Gorica. Gradski stadion (teren s umjetnom travom). Gledatelja: -. Subota, 17.04.2021., 12 sati. Sudac: Ivan Marinčević (Mičevec). Pomoćnici: Luka Kelihar i Patrik Deverić (oba Velika Gorica). Delegat: Lada Rojc (Velika Gorica). Strijelci: 0:1 – Kolundžić (2), 1:1 – Cahani (9), 2:1 – Glasnović (32), 3:1 – Glasnović (50), 4:1 – Gajić (75), 5:1 – Gajić (88).

GORICA: Ševerđija, Kovačić (od 77. Caganić), Houdek, Banić, Krznarić (od 56. Zorica), Zavalić (cap.)(od 77. Quni), Artuković (od 70. Mustač), Cahani (od 70. Matić), Glasnović (od 56. Gajić), Klarić (od 46. Knežić), Jug. Trener: Sven Raić.

KUSTOŠIJA: Cvetković, Serdarušić, Ćosić, Karajković, Ravlić, Krušlin (od 68. Galović), Ivanda (od 46. Lončarić), Kolundžić (od 68. Valjan), Nikšić, Nasri (od 46. Šestan), Balabanić Džoić (od 46. Kevrić). Trener: Marko Kereković.

Redoslijed: 1. Dinamo 59 (22 19 2 1 106:12), 2. Lokomotiva 58 (22 19 1 2 90:16), 3. Gorica 48 (22 15 3 4 64:23), 4. Dubrava TK 43 (21 13 4 4 59:39), …

………………………………………………………………………

Prva nogometna liga Središte Zagreb Kadeti 2020./2021. – 23. kolo

Rezultati: 21. kolo (17.04.2021.) HNK Gorica – NK Kustošija 1:0 (Badrić). Redoslijed: 1. Dinamo 58 (23 18 4 1 83:10), 2. Rudeš 53 (19 17 2 0 93:8), 3. Lokomotiva 46 (22 15 1 6 56:24), 4. Gorica 46 (22 14 4 4 52:20), 5. HAŠK 40 (21 12 4 5 43:27), 6. Dubrava TK 39 (21 12 3 6 44:31), …

Ines Grdenić prvakinja Hrvatske, Mia Mijović brončana

Za Ines slijede pripreme za Europsko seniorsko prvenstvo

Ovog vikenda u Zagrebu se održava  seniorsko prvenstvo Hrvatske na kojem je Karate klub Velika Gorica imao dvije predstavnice.
Prvog dana (subota 17.travnja) Ines Grdenić i Mia Mijović su nastupile u kategoriji -50kg i ostvarile odličan rezultat. Mia je osvojila brončanu medalju, dok je Ines nakon tri vrhunski odrađene borbe osvojila zlatnu medalju.
-Klub je ponosan vidjeti obje članice na postolju te im ovim putem čestitamo! – poručili su iz kluba.
Za Ines slijede pripreme za Europsko seniorsko prvenstvo u Poreču koje se održava u svibnju, a Mia nastavlja pripreme po planu i programu U21 reprezentacije jer Europsko mlađe seniorsko prvenstvo je u kolovozu u Finskoj.

Autor

17.04.2021. Vukovina. Jedinstvena županijska nogometna liga – 23. kolo: NK Ban Jelačić – NK Polet. Filip Harambašić, strijelac i najbolji igrač utakmice. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Dva pogotka, jedan kazneni udarac, tri isključenja i zaslužena pobjeda Bana Jelačića protiv Poleta – to je najkraći rezime vrlo dobre utakmice u Vukovini. Prvo poluvrijeme obilježila su dva nes(p)retna poteza mladog Leonarda Janječića, prvo je skrivio kazneni udarac kojeg je Ivan Smok sigurno pretvorio u vodstvo domaćih. Petnaestak minuta kasnije Janječić u blizini kaznenog prostora (predugo) poteže za dres Mirona Memića, za drugi žuti karton odnosno isključenje.

17.04.2021. Vukovina. Jedinstvena županijska nogometna liga – 23. kolo: NK Ban Jelačić – NK Polet. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Jelačić koristi igrača više u drugom poluvremenu za stalne napade, ali završnica je bila neefikasna. U 65. minuti brojčana ravnoteža je uspostavljena, jer isključen je Jurica Čumpek zbog druge javne opomene. To je bio signal za Polet da se više angažira prema naprijed, gosti iz Buševca su krenuli okomitije, ali izrazite prigode nisu imali. Uslijedilo je isključenje Zvonimira Matušina u 73. minuti zbog druge javne opomene (obje zbog prigovora na sudačke odluke).

Nakon toga domaći su mogli komotnije napadati, međutim komplicirali su u blizini kaznenog prostora i rezultat se nije mijenjao sve do 86. minute. Prizeman udarac Josipa Miletića s ruba šesnaesterca Hrvoje Bradić paradom kratko odbija, najbrži je Filip Harambašić koji loptom pogađa donji kut za konačnih 2:0.

Ban Jelačić je s 41 bodom (23 12 5 6 44:24) trenutno na 5. mjestu, a Polet je s 36 bodova (23 11 3 8 35:33) zasad na 7. mjestu u konkurenciji 18 klubova.

Jedinstvena županijska nogometna liga 2020./2021., 23. kolo

NK Ban Jelačić – NK Polet 2:0 (1:0)

Vukovina. Igralište u Vukovini. Gledatelja: -. Subota, 17.04.2021., 16:30 sati. Sudac: Antonio Kožarec (Samobor). Pomoćnici: Ivan Žakman (Zagreb) i Ivan Rešetar (Samobor). Delegat: Dejan Budić (Vrbovec). Strijelci: 1:0 – Smok (25-11m), 2:0 – Harambašić (86).

BAN JELAČIĆ: Sakač, Smolković, Sabljak, Smok (od 65. Miletić), Mihanović, Harambašić (od 87. M.Rajić), M.Nikić (cap.)(od 87. Karaula), Matić, Memić (od 65. Rovišan), Čumpek, Prizmić (od 89. A.Nikić). Trener: Stefan Rajić.

POLET: Bradić, Tičarić, Janječić, Matušin, Sučić (cap.)(od 74. Mikulić), Šestak, M.Klafurić, Stuparić, I.Klafurić (od 80. Robertson), Brajković, Rožić (od 46. Gorinjac). Trener: Zoran Tomčić.