ktc
Povežite se s nama

Sport

Kahlina novi kapetan! ‘Ovo mi je prvi put u životu, ali učio sam od Čagija’

Čast mi je što sam odabran za kapetana, ali realno nema razlike u tom smislu između nas nekoliko u svlačionici, bez obzira na čijoj je ruci traka, kaže Kristijan Kahlina, kojem leđa čuva Ivan Čović. I dođe li do Kahlinina transfera, zamjena je već spremna…

Objavljeno

na

Kad u bilo kojoj drugoj situaciji u život čuješ onu zloglasnu skraćenicu “KKK”, dođe ti da se naježiš. Međutim, kad je riječ o HNK Gorici, ista ta tri slova znače nešto novo, lijepo, zasluženo. Kapetan Kristijan Kahlina. Nakon odlaska Igora Čagalja, kapetana kao iz nogometnih udžbenika, trebalo je pronaći njegova nasljednika, a odluka vjerojatno nije ni bila suviše teška. Trener Jakirović i njegov stožer su predložili Kahlinu, predsjednik Črnko i dopredsjednik “amenovali” odmah na prvu.

– Počašćen sam odlukom stručnog stožera, hvala im na tome, a hvala i čelnim ljudima kluba što su to prihvatili. Nakon više od sto upisanih nastupa na vratima Gorice mislim da sam zaslužio voditi ovu sjajnu momčad i dat ću sve od sebe kako bih opravdao odluku. Znao sam i ranije biti zamjenik kapetana, pa ponekad dobiti traku, ali ‘glavni’ kapetan nisam još nikad bio. Sve do Gorice – rekao je uvodno Kahlina, neobično pristojan momak, skroman i ponizan, jedan od onih koji ni u ovakvim trenucima neće prečesto koristiti “ja” u svom izričaju.

– Idemo dalje raditi sve kao i do sad. Između nas nekoliko nema velike razlike u svlačionici, bez obzira na to tko je kapetan. Bitno je da smo svi jedan uz drugoga, da postižemo rezultate kao momčad, da smo i dalje klapa, da je momčad svima na prvom mjestu – pozvao je novi “capitano” goričkog broda.

Igor Čagalj napustio je Goricu i postao novi igrač Hrvatskog dragovoljca… Foto: Nel Pavletic/PIXSELL

Neće biti lako uskočiti u Čagijeve cipele…

– U kojem god je klubu igrao, taj čovjek je bio kapetan. To dovoljno govori o njegovoj liderskoj crti, o tome kako utječe na svlačionicu. Mi ćemo pokušati slijediti to što je on radio. Naučili smo puno od njega, u kojim situacijama biti smiren, u kojima reagirati… Ma bit će to sve u redu – uvjeren je Kahlina.

Cijele pripreme već nosi traku, navikava se na nju. Gledajući sa strane, iz pozicije čovjeka koji nikad nije bio kapetan ničega, dođe ti da se zapitaš smeta li ta traka nogometašima u igri, koliko je uopće osjete na toj lijevoj podlaktici…

– Ma ne smeta, navikneš se i više je ni ne osjetiš. Možda je igrači više osjete, u tim povlačenjima može i pasti, ali nema to baš nikakvog utjecaja na igru. Da ima, ne bi ovi najveći, Messi, Ronaldo i ekipa, ni bili kapetani, ha, ha.

Gorica je s pripremama krenula još 14. lipnja, ‘generalka’ s Inđijom u subotu u 18 sati bit će osma pripremna utakmica

Novi kapetan povest će Goricu u novu sezonu, zahtjevnu i izazovnu, a temelji za nju udareni su na pripremama koje polako ulaze u svoju završnu fazu.

– Mislim da su dečki odradili odličan posao, pripreme su bile baš jake, bilo je i trke, i lopte… Imamo i solidne rezultate, iako u početku nisu baš bili takvi. Međutim, nije nam to bilo ni važno. Sad kad je, u zadnje dvije utakmice smo se posvetili rezultatu, i to je došlo na svoje. Naravno, sezona će pokazati jesmo li dobro odradili pripreme. Mi vjerujemo da jesmo, no samo će rezultati govoriti o tome, to je najbitnije u svemu ovome – logično rezonira kapetan Kale.

Njegovih zamjenika je čak pet: Mario Marina, Matija Dvorneković, Joey Suk, Lukasz Zwolinski i Matija Špičić. No svi će oni, nastave li se lanjski trendovi, teško do prilike da ponesu traku. Kahlina je, naime, na golu Gorice posljednje 102 utakmice (?!), uz napomenu da ne izgleda kao netko tko ima namjeru prekidati taj niz. Što nije osobito dobra vijest ni za minutažu Ivana Čovića, drugoga golmana Gorice.

Čova jako dobro radi, dobar smo tandem. Sve svoje prilike dosad je iskoristio, dobro odradio, ozbiljno shvaća sve ovo, bez ikakvog podcijenjivanja, i čeka šansu. Ja ću se potruditi da budem živ i zdrav, da svoje odrađujem na maksimalnom nivou – rekao je Kahlina, udahnuo, pa otkrio koje bi rješenje njega najviše veselilo:

– Volio bih da klubu možda dođe prava, konkretna ponuda, da se možda prodam… Ako se to dogodi, Čpva će biti spreman, s njim će gol Gorice biti na sigurnom.

Ivan Čović došao je nakon epizoda u Interu, HD-u, Grčkoj i Rumunjskoj, a na pripremama se potvrdio kao jako dobar golman

Kahlina će uskoro navršiti 27 godina, iza njega je spektakularna sezona, najbolja u karijeri. I koliko god će golman takve kvalitete, vođa i kapetan, nedostajati Gorici u slučaju da ode, toliko mu je razumno i poželjeti da mu se ispuni želja da se pokuša dokazati na višoj razini, da možda i osigura egzistenciju… Međutim, zasad je važno samo jedno. Kahlina je tu, kapetan je momčadi, i razmišlja samo o tome.

– Ima puno poziva sa svih strana, ali ništa konkretno nije došlo u klub, nikakva ponuda koja bi zadovoljila moje i klupske ambicije. Koncentiran sam samo na Goricu, pa što dragi Bog da. Sve se to može okrenuti u jednom danu, tako da… – završio je Kahlina kratko druženje nakon jutarnjeg treninga.

Poslijepodne opet na trening, pa u subotu utakmica… Protivnik će od 16 sati na našem stadionu biti srpski prvoligaš Inđija, Kahlina će opet biti na golu. S kapetanskom trakom oko ruke.

Sport

Mraclin se probudio, uvjerljiva pobjeda za bijeg iz krize

Objavljeno

na

Objavio/la

Nogometaši Mraclina upisali su vrijednu i uvjerljivu pobjedu svladavši Moslavac s 3:0 na domaćem terenu u Novoj grabi. Nakon tri uzastopna prvenstvena poraza, domaća momčad ušla je u utakmicu s imperativom pobjede, svjesna teške situacije na ljestvici. Od samog početka pokazali su više želje i borbenosti, što im se isplatilo u 27. minuti kada je Ivan Kos iskoristio asistenciju Davida Marjanovića i doveo Mraclin u vodstvo. U nastavku susreta Moslavac je pokušavao doći do izjednačenja i vršio pritisak na domaća vrata, no Mraclin je strpljivo čekao svoju priliku iz kontranapada. Upravo iz jedne takve situacije u 67. minuti Igor Hajduk izborio je loptu i nesebično asistirao Franu Kriliću koji povisuje na 2:0. Pitanje pobjednika definitivno je riješeno u samoj završnici susreta. Ponovno je u glavnoj ulozi bio raspoloženi Ivan Kos, koji je precizno ubacio s lijeve strane, a Hajduk glavom, uz pomoć vratnice, postavio konačnih 3:0. Ovom pobjedom Mraclin je prekinuo negativan niz i napravio značajan korak prema mirnijem nastavku sezone.

IV. NL SREDIŠTE ZAGREB – B, 22. kolo

MRACLIN – MOSLAVAC 3:0

Stadion Nova graba. Gledatelja 70.
Sudac: Juraj Mikšec (Zagreb). Pomoćnici: Jantoljak i Bukovčan.

STRIJELCI: 1:0 – I. Kos (27), 2:0 – Krilić (67), 3:0 – Hajduk (90).

MRACLIN: Zagorac (od 90. Matejčić), Marjanović, Smolković (od 82. Godinić), J. Domitrović, Rakas (od 33. Matić), Tokić, Borovac, Đurašić (od 65. Brdek), I. Kos, Krilić, Hajduk (od 90. Hodalin). TRENER: Marko Pancirov.

MOSLAVAC: Sliško, Burić (od 72. Bekavac), Vejin, Doželenčić (od 72. Topalović), Djak (od 90. Klekovec), Špišić, Bertina, Fumić (od 90. Stipić), Vuksan (od 90. Miletić), Višić, Sabljak. TRENER: Zlatko Šepović.

Nastavite čitati

Sport

FOTO HSTK Velika Gorica – nadmoćni pobjednik Prve hrvatske lige zapad

Objavljeno

na

Objavio/la

Stolnotenisači Velike Gorice zabilježili su u posljednjem 12. kolu Prve hrvatske lige 17. pobjedu u 18 susreta i tako potvrdili svoju već prije osvojenu titulu prvaka. Na gostovanje u Dubrovnik nisu išli Ante Jakić i Marko Vračan, pored Domagoja Elgera i Marka Habijanca treći igrač u sastavu bio je Ivan Javor.

Dubrovnik, 18.04.2026. Prva HL zapad-12.kolo: STK Libertas Marinkolor 2 Dubrovnik – HSTK Velika Gorica 0:4. Foto: HSTKVG

Domagoj Elger je pojedinačno najuspješniji igrač Lige: 24 pobjede i 4 poraza.

Dubrovnik, 18.04.2026. Prva HL zapad-12.kolo: STK Libertas Marinkolor 2 Dubrovnik – HSTK Velika Gorica 0:4. Domagoj Elger. Foto: David Jolić/cityportal.hr

HSTK Velika Gorica (18 17 1 70:22 35) je s 35 bodova uvjerljivi pobjednik Lige.

Galerija fotografija

Prva hrvatska liga zapad (m) 2025./2026., 12. kolo

STK Libertas Marinkolor 2 Dubrovnik – HSTK Velika Gorica 0:4

Dubrovnik. Dvorana Gospino polje. Subota, 18.04.2026., 13:00 sati. Sudac: Pepo Deranja.

Marko Venier – Domagoj Elger 0:3 (4:11, 7:11, 9:11), Luka Kulaš – Ivan Javor 1:3 (8:11, 11:8, 9:11, 12:14), Vedran Đurđević – Marko Habijanec 0:3 (4:11, 8:11, 6:11), Luka Kulaš / Mario Obrovac – Marko Habijanec / Ivan Javor 0:3 (9:11, 10:12, 10:12).

Konačni redoslijed: 1. HSTK Velika Gorica (18 17 1 70:22 35), 2. STK Zabok (18 13 5 61:38 31), 3. STK Libertas Marinkolor 2 Dubrovnik (18 11 7 54:38 29), 4. STK Jadran Poreč (18 10 8 52:50 28), 5. STŠK Srdoči Rijeka (18 9 9 55:44 27), 6. STK ALC ’21 Zagreb (18 9 9 53:54 26), 7. STK Sveta Nedjelja Strmec (18 9 9 45:46 26), 8. STŠK Dugo Selo (18 7 11 40:55 25), 9. STK Stubica Donja Stubica (18 3 15 33:65 21), 10. STK Malinska-Dubašnica Malinska (18 2 16 16:67 20).

Nastavite čitati

Sport

Sedam medalja iz Čakovca! Mladi atletičari Maratona VG otvorili sezonu u velikom stilu

Na prvom kolu HALS-a u Čakovcu, Velikogoričani su s osam natjecatelja uzeli čak sedam medalja, a posebno se istaknula Nelli Komljenović s dvije zlatne medalje.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: AK Maraton VG/FB

Mladi atletičari AK Maraton Velika Gorica ostvarili su odličan start sezone na prvom kolu HALS-a, održanom u nedjelju 19. travnja u Čakovcu. U konkurenciji 288 djece iz 20 klubova, Velikogoričani su nastupili s osam natjecatelja i kući se vratili sa čak sedam osvojenih medalja.

Najuspješnija među njima bila je Nelli Komljenović, koja je slavila u dvije discipline. Pobijedila je na 200 metara s vremenom 29.40 te u skoku u dalj s rezultatom 4.55 metara.

Do zlata je stigao i Patrik Buntak, koji je na 200 metara bio najbrži s 32.37. Luka Nikšić također je osvojio prvo mjesto u skoku u dalj (3.64), dok je na 200 metara završio drugi s rezultatom 34.17.

Srebrnu medalju osvojio je Matej Marinčić u utrci na 600 metara, gdje je ciljem prošao za 2:08. Drugo mjesto osvojila je i štafeta 4×60 metara u sastavu Đurić – Šimek – Nikšić – Buntak, s vremenom 38.93.

Osim osvajača medalja, zapažene nastupe imali su i Luka Đurić (200 m 35.49, dalj 3.29), Maksim Šimek (200 m 35.77, dalj 2.88), Albert Adamović (200 m 36.14, dalj 2.69) te Marta Marinčić (60 m 11.47, dalj 2.90).

Nastavite čitati

Sport

FOTO Oproštaj Ante Mašića i uvjerljiva pobjeda košarkaša Gorice za kraj prvenstva

Objavljeno

na

Objavio/la

Košarkaši Gorice su u posljednjem 26. kolu Prve lige pobijedili momčad MKK Novi Zagreb rezultatom 98:84, nakon što su u 3. četvrtini (35:20) prelomili rezultat u svoju korist, a u posljednjoj dionici svi igrači domaće momčadi iz zapisnika dobili su prigodu da odigraju nekoliko minuta.

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Pred početak utakmice upriličen je oproštaj od aktivnog igranja višegodišnjeg kapetana Gorice Ante Mašića. Prigodne darove uručio mu je Duško Radović, predsjednik KK Gorica.

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Borna Dramalija je s 29 poena opet bio najefikasniji u redovima domaće momčadi, ali je Kristijan Validžić bio igrač utakmice s 24 poena (4/4 za tri, 5/7 za dva, 2/2 slobodna bacanja), 9 skokova i 4 asistencije. Dvoznamenkasti su bili Roko Ivanković s 15 poena i Frano Miloloža s 10 poena.

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kod Novog Zagreba tri igrača su bili dvoznamenkasti: Lukas Šuvak 16 poena, Marko Marić 14 i Luka Bilokapić 11 poena (5 skokova i 4 asistencije).

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica (26 15 11 2167:2113 41) se s 41 bodom plasirala na 5. mjesto u konačnom redoslijedu.

Galerija fotografija

Prva muška liga 2025./2026., 26. kolo

KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84 (25:23, 27:27, 35:20, 11:14)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 150. Subota, 18.04.2026., 16 sati. Suci: Jelena Tomić, Matej Findri, Ma Maesano Krapinec. Delegat: Tomislav Ercegović.

GORICA: Ivanković 15, Dramalija 29, Turić 7, Ante Mašić (cap.), Validžić 24, Šutalo 2, Gruja 7, Bljaić, Miloloža 10, Ninić 2, Gluhak 2. Trener: Damir Miljković.

NOVI ZAGREB: Zlopaša 4, Bilokapić 11, Zdrilić 9, Sunara 2, Marić 14, Madunić 9, Vučić 7, Šuvak 16, Strunjak, Kršić 3, Hernaus 9. Trener: Hrvoje Božić. Pomoćni trener: David Matulina.

Nastavite čitati

Sport

Bez energije, bez bodova: Lokomotiva uzela ponuđeno u Gorici

Nogometaši Gorice poraženi su 2-0 od Lokomotive na svom stadionu, uz golove Suška i Vasilja, po jedan u svakom poluvremenu. Neprepoznatljiva Gorica nije uspjela ni stvoriti pravu šansu…

Objavljeno

na

Objavio/la

Petak od 15.30 sati, radni dan i dalje u tijeku, samim time i svega nekoliko stotina ljudi na tribinama, sparno vrijeme… Idealni su to bili uvjeti za jednu, pokazalo se, vrlo slabu utakmicu Gorice. Najblaže rečeno vrlo slabu, jer Goričani su protiv Lokomotive odigrali možda i jednu od najlošijih partija ove sezone.

Doduše, nisu ni gosti s Kajzerice odigrali partiju za pamćenje, ali u zadnje vrijeme ih baš ide protiv Gorice. Onu prethodnu dobili su 3-0 ni krivi ni dužni, a ovoga puta su im za pobjedu 2-0 bile dovoljno tri prilike. Gorica, s druge strane, nije imala niti jednu pravu, izrazitu šansu u ovih 90 minuta, što će reći da su Lokosi samo – uzeli ponuđeno.

Na prvu opasnost čekali smo do 27. minute, kad je Wisdom Sule pokušao nakon kornera, ali nije bio precizan. Puno precizniji bio je u 36. minuti Mirko Sušak, koji je Belcarovo dodavanje iz blizine glavom preusmjerio u mrežu. I to je u prvom poluvremenu bilo to.

Tražio je trener Mario Carević rješenje i na klupi, od prve sekunde nastavka ušao je Ante Erceg, nešto kasnije i Fiolić i Kučiš, potom i Vrzić i Gashi, ali rješenja nije bilo. Sve što je Gorica kreirala u drugih 45 minuta svelo se na udarce Ercega i Pršira s distance u razmaku od dvije minute, a Lokomotiva je posao dovršila polovicom nastavka.

Prvo je u 58. minuti Bošković sam izašao na Matijaša, no golman Gorice izašao je kao pobjednik iz tog okršaja. Ništa Davor Matijaš nije mogao deset minuta poslije, kad je Stojaković pronašao Ivana-Antona Vasilja praktički na gol liniji. Ni u jednom trenutku ta prednost Lokomotive nije došla u pitanje i Goričani su na kraju mogli jedino čestitati protivniku.

– Još od zagrijavanja sam imao osjećaj da će utakmica biti ovakva. Energetski smo bili užasni, mentalno ispražnjeni… Možda nam je na naplatu stigao težak niz utakmica, taj zgusnuti raspored, ali ne želim to uzimati kao alibi. Jednostavno moramo biti puno življi… – rekao je trener Carević i dodao:

– Način na koji primamo golove me ljuti, ovoga puta s tri metra glavom i s jednom metra nogom. Baš smo bili izvan fokusa, bez energije i sad moramo gledati kako ćemo se osvježiti, pripremiti za sljedeću utakmicu, koja opet dolazi za pet dana.

U utorak će Gorica gostovati kod Vukovara na osječkom Gradskom vrtu, pobjeda u toj utakmici donijela bi dodatni mir i sigurnost, ali i vratila pozitivno ozračje. Bila je ovo četvrta utakmica nizu bez pobjede, koje nema još od onih fenomenalnih 4-0 protiv Rijeke…

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno