Juniori Dinamo Hidrela u derbiju prvenstva preplivali Kupu

Samo 24 sata kasnije petorica već igraju za seniore protiv Dubrave Vrbovečke

U subotu 4. svibnja na igralištu Dinama Hidrela u Novom Čiču odigrana je prvenstvena utakmica 17. kola juniorske lige Nogometnog središta Velika Gorica između domaćeg lidera i drugoplasirane Kupe iz Pokupskog koja je prije dvoboja zaostajala tri boda. Nakon žestokog okršaja, dinamovci su slavili 5:1 i najvjerojatnije osigurali prvo mjesto.

Plavi su od početka zaigrali napadački a Kupa se dobro branila do 21. minute. Tada je Leon Troha lijepo poludesno odigrao za napadača Martina Žugaja a ovaj topovski nisko po mokroj travi pogodio suprotni kut i bilo je 1:0. Kupa se nije predala i bilo je neizvjesno do 44. minute kada je opet Troha bio asistent a strijelac Luka Blažević pogodio također snažnim i preciznim udarcem. Pobjednik je definitivno odlučen u 53. minuti. Matija Panić izveo je slobodnjak s centra pred vrata gostiju gdje se najbolje snašao Žugaj za nedostižnih 3:0. U finišu vrlo borbene i zanimljive utakmice još tri pogotka. Najprije je u 78. minuti Zvonimir Blažinčić s desna ubacio a Domagoj Grahovac glavom vrlo lijepo zabio počasni za Kupu.

I onda u 85. minuti najljepši trenuci utakmice kakvih se ne bi posramili ni oni iz Lige prvaka. Nikola Slivak je najprije majstorski uposlio imenjaka Kuzmića koji je probio desnu stranu i odigrao oštro povratnu na 18 metara a Mateo Jurišić kao brzi vlak dojurio i od prve poslao neobranjivi projektil u mreži i bilo je 4:1.

Točku na kraju stavio je tek što je ušao u igru Antonio Nikić i zabio za konačnih 5:1 na asistenciju Blaževića. Mladim dinamovcima na teren se spustila i predsjednica Dinama Hidrela Ivana Cesarec i čestitala na visokoj pobijedi. Spomenimo, već dan kasnije u nedjelju najmanje pet igrača koji su preplivali Kupu, branit će boje seniorske momčadi Hidrela kontra Dubrave Vrbovečke.

DINAMO HIDREL – KUPA 5-1

NOVO ČIČE – Igralište Dinamo Hidrela. Gledatelja 40. Sudac: Tihomir Čunčić (Kuče).

STRIJELCI: 1:0-Žugaj (21), 2:0-Blažević (44), 3:0-Žugaj (54), 3:1-Grahovac (78), 4:1-Jurišić (85), 5:1-Nikić (90).
DINAMO HIDREL (4-3-3): Nikolić-Pandurević (od 75. Krajinović), Budin, Panić (od 88. Jukić), N. Kuzmić-Lucić (od 67. Škrtić), Slivak, Jurišić-Troha (od 64. Stojsavljević), Blažević, Žugaj (od 87. Nikić).
TRENER: Mario Kajinić

KUPA (4-3-3):

Sučec-Blažinčić, Vranešić (od 46. I. Belečić), Bašić, Sučec (od 33. Jerleković)-Turković, Šestak, Grahovac-D. Belečić, F. Kuzmić, L. Lukinić.
TRENER: Miroslav Lukinić
IGRAČ UTAKMICE: Martin Žugaj

FOTO Druga pobjeda rukometašica Udarnika

19.10.2019. Velika Gorica. 3.hrvatska rukometna liga Središte (ž), 03. kolo: ŽRK Udarnik – ŽRK Sisak. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Rukometašice Udarnika su u 3. kolu 3.HRL Središte (ž) nadigrale ekipu Siska i zabilježile drugu prvenstvenu pobjedu, nakon što su u prvom kolu bile bolje od Dugog Sela 2. U drugom kolu bile su slobodne, jer je ekipa Dubrave odustala od natjecanja i prije nego što je počelo.

Dobrim dijelom u prvom poluvremenu Siščanke su bile u vodstvu (4:7, 6:9, 7:10), domaće su ipak uspjele mini serijom 4:0 preokrenuti rezultat (11:10) te se na odmor otišlo s neodlučenim rezultatom. Početkom drugog poluvremena vodstvo domaćih 15:12, izjednačenje 15:15 te ponovno vodstvo 16:15 u 42. minuti.

Na kraju ipak zaslužena pobjeda Udarnika u susretu u kojem su ekipe uzrastom izgledale kao da igraju u juniorskoj ligi. Jednako tako izgledale su i mlade sutkinje, koje su imale malo neobičan kriterij pri dosuđivanju sedmeraca, jer su u prvom poluvremenu za domaće dosudile jedan udarac sa 7m, a za gošće čak 7 penala?! Malobrojni gledatelji su se valjda već privikli na takav sudački ‘folklor’ i slične pojave na trećeligaškom rukometnom natjecanju.

Treća hrvatska rukometna liga Središte (žene) – 03.kolo

ŽRK Udarnik – ŽRK Sisak 23:21 (11:11)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 60. Subota, 19.10.2019., 13:30 sati. Sutkinje: Klara Kokša i Klara Petričević (obje iz Koprivnice). Nadzornik: Robert Juriša (Osijek).

UDARNIK: Lokas, Vučićević, Jambrešić, Sertić, Gvardiol, Burić, Kusanić, Kordić, Skrbin, Gujić, Cerovski, Jurić, Petković, Dunđerović, Štefanić, Crnolatac. Trener: Josip Mesnik.

SISAK: Kardaš, Ančić, Potkonjak, Briševac, Čavrak, Karagić, Dobrić, B.Nišević, Karanović, Paramin, M.Nišević, Hrnčić, Boltužić, Nurkić. Trener: Mato Vujnović.

Meštrica usporila Mraclin

1. županijska liga – istok , 10. kolo

Da nogometaši Mraclina lagano gube dah vidjelo se u zadnje dvije utakmice. Nakon poraza u Vukovini prošlog kola igrače trenera Marka Pancirova na putu za vrh usporila je Meštrica na Novoj grabi. Čvrsta i nezgodna momčad Meštrice bila je pretvrd orah za domaće igrače. Mraclin je poveo u 73. minuti iz akcije kada se Ivan Kos probio kroz nekoliko gostujućih igrača i asistirao Josipu Juriću koji pogađa za vodstvo. Slavlje domaćih navijača nije se još kako treba ni stišalo, a gosti su već došli do poravnanja. Gostujući ubačaj u kazneni prostor pokraj statične mraclinske obrane, akciju završava Ivan Britvec niveliranjem rezultata. U završnici dvoboja, točnije u 90. minuti Josip Jurić imao je priliku iz slobodnjaka, pogodio je prečku gola Meštrice.

MRACLIN – MEŠTRICA 1:1

MRACLIN. SRC Nova graba. Gledatelja 100.
Sudac: Spudić (Ivanić Grad). Pomoćnici:Tišljar i Gašpar.

STRIJELCI: 1:0 – Jurić (73) , 1:1 – Britvec (80).

MRACLIN: Marić, M. Kos (od 46. Petravić), J. Domitrović (od 65. Bartolić), Kapović, Babić (od 20. Desput), J. Dolibašić, Onić, Jurić, Roginić (od 59. J. Cvetnić), Augustić (od 78. Perić), I. Kos. TRENER: Marko Pancirov.

MEŠTRICA: I. Mihalinčić, Cundeković, Radaš, Babić (od 58. Stojčević), Bartolović, G. Mihalinčić, Hanžek (od 78. Drk), Britvec, Skorin (od 84. Krajina), Pazman, Miličević. TRENER: Matija Šimunović.

Dinamo iz Jakovlja slavio na Zvrniku

Jedinstvena županijska liga , 10. kolo

Opravdano su se u Buševcu pribojavali sraza protiv Dinama iz Jakovlja što se na kraju pokazalo točnim. Gosti iako sa igračem manje u polju od 21. minute, kada je zbog drugog žutog kartona isključen Mateo Piškor, odnijeli su puni pljen. Iako je vrijeme bilo poprilično toplo domaće gledatelje na Zvrniku dočekao je “hladan” tuš u 62. minuti. Jalovu domaću inicijativu prekinula je kontra gostiju iz koje je Matija Šipek odlično uposlio najmlađeg i najnižeg igrača na terenu Dinu Konjevoda. Poletarac Dinama eurogolom završava akciju, odmjerenim udarcem sa oko dvadesetak metara prebacuje vratara Hrvoja Bradića, a lopta od prečke završava iza linije buševskog gola. Do kraja susreta domaći su imali posjed, pokašavali poravnati, ali nisu bili konkretni u završnici. Čak štoviše za goste je u 85. minuti vratnicu pogodio Suhina. Polet je odigrao ispod prosjeka ovojesenskih izdanja, zabilježio prvi domaći poraz. Unatoč porazu nogometaši Poleta ostali su na prvom mjestu prvenstvene ljestvice, njihov najbliži pratitelj momčad Rugvica Sava također je poražena.

POLET (B) – DINAMO (J) 0:1