Jelačiću tek bod u Jastrebarskom

Čini se da predsjednik Saša Matejčić nije zadovoljan.

nk ban jelačić vukovina, nk vinogradar

U nedjelju 10. listopada 2021. u 10 sati u Jastrebarskom odigrana je prvenstvena nogometna utakmica 9. kola Jedinstvene županijske lige između Jaske Vinogradara i Jelačića iz Vukovine. Završilo je 2-2 a čini se da predsjednik Jelačića Saša Matejčić beš i nije zadovoljan viđenim.

-A što da kažem za utakmicu u kojoj najprije igramo dobro i povedemo 2-0. Zatim u posljednjoj minuta prvog poluvremena suđen je penal za domaćina i utakmica je otišla u neizvjesnost. U drugom poluvremenu u 30. sekundi Memić ide sam na domaćeg golmana i promašuje i tu smo otišli s utakmice! Nekoliko minute prije kraja dva puta pucamo na vrata koje brani igrač i onda ga pogađamo na gol liniji! Uglavnom umjesto da smo se probudili, u drugom dijelu mi smo zaspali i na kraju kažnjeni pa odu nam tako dva boda-mailom se javio Saša Matejčić za Cityportal.

JASKA VINOGRADAR – JELAČIĆ VUKOVINA 2-2

JASTREBARSKO Sportski centar Marijan Bradvić Mara. Igrano 10. listopada 2021. od 10 sati. Gledatelja 50. Sudac: Božo Radišić (Zaprešić). Pomoćnici: Ivan Lacković (Jablanovec) i Danijel Horvatić (Zaprešić). Delegat: Slavko Ivanec (Sveta Nedelja).

STRIJELCI: 0-1 Miletić (13), 0-2 Memić (17), 1-2 Vračević (44-iz 11 metara), 2-2 Čejvanović ((84).

JASKA VINOGRADAR: Braje, Novosel, Borovec, L. Mravunac (od 46. M. Mravunac), Nad, Vračević, Vulje (od 46. Miljević), Mesic, Borković, Čejvanović, Všetečka (od 46. Kordić). Trener: Sanjin Lucijanić

JELAČIĆ VUKOVINA: Sakač, Rovišan (od 55. Harambašić), Krasnić, Memić (od 79. Nezirović), M. Nikić, Miletić (od 79. Karaula), Maslač, Matić, Čumpek, Prizmić, F. Zagorec. Trener: Stefan Rajić

CRVENI KARTONI: Martin Borković (80), Josip Matić (80).

Članovi TKD Velika Gorica na županijskom natjecanju osvojili 23 medalje

Taekwodno klub Velika Gorica nastupio je s 23 natjecatelja koji su osvojili 23 medalje…

Članovi Taekwondo kluba Velika Gorica u subotu 27.studenog, nastupili su na 14.taekwondo prvenstvu Zagrebačke županije, koje se održalo u sportskoj dvorani OŠ Vladimir Deščak u Sv. Nedelji, a gdje je domaćin turnira bio taekwondo klub Motiv+.

– Na natjecanju je nastupilo 120 natjecatelja iz 10 županijskih klubova. Mi smo nastupili sa 23 naša natjecatelja i osvojili 23 medalje od čega su 13 zlatne, 4 sebrne i 6 brončanih. U ekipnom poretku osvojili smo prva mjesta kod mlađih kadeta/kadetkinja i juniora/juniorki, drugi smo bili u konkurenciji kadeta/kadetkinja, dok smo u ukupnom plasmanu osvojili prvo mjesto i bili najbolji klub u županiji – istaknuli su iz Kluba.

U kategoriji mlađih kadeta/kadetkinja, zlato su osvojili Ema Bakula, Franka Štriga, Lejla Lea Kajfeš, Matej Turković, Stjepan Zitek. Srebrne su bile Pula Kućiš i Meri Muža, dok je Gabriela Bačurin bila brončana.

Kod kadeta/kadetkinja zlatne su bile Lana Gavrilov, Katarina Bačurin, Marinela Bašković, Dora Habijančić i Lucijan Kompes. Srebro je osvojila Nika Bukovac, a broncu Iva Hapać, Petra Braim, Jan Becić i Matija Kompes.

A od juniora/juniorki, zladnu medalju su osvojile Antonija Pušić, Sara Habijančić i Ema Kučiš. Srebrna je bila Karla Prlić, a brončana Sara Anđelić.

Čestitamo svima!

Seniori HSTK Gorica opravdali očekivanja

Autor

Seniori HSTK Velika Gorica su u odgođenom susretu iz 4. kola pobijedili STK Duga Resa (Duga Resa) rezultatom 4:0 i trenutno su s 13 bodova na 3. mjestu prvenstvene ljestvice.

28.11.2021. Velika Gorica. Prva hrvatska liga Zapad (m): HSTK Velika Gorica – STK Duga Resa 4:0. Foto: HSTK VG

Martin Petrović je u uvodnom meču pobijedio Žarka Valentića u 5 setova, a onda je Ante Jakić odigrao najbolju ovojesensku partiju i pobijedio Marka Tomičića s 3:1. Karlo Javor je pronašao način kako da slomi obranu defanzivca Franje Capana za čistu 3:0 pobjedu. Za ukupnu 4:0 pobjedu zaslužan je par Marko Habijanec/Petrović, koji je nakon izgubljenog prvog seta osvojio sljedeća tri za maksimalnu pobjedu.

Sa 6 pobjeda u 7 odigranih susreta gorički prvoligaš je s 13 bodova trenutno na 3. mjestu prvenstvene ljestvice, iza vodećeg Samobora sa 16 i TIS-a Zagreb s 13 bodova.

Prva hrvatska liga Zapad (m) 2021./2022.

HSTK Velika Gorica – STK Duga Resa 4:0

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Nedjelja, 28.11.2021., 11 sati. Sudac: Josip Brlek.

1. Petrović – Ž. Valentić 3:2 (7:11, 11:8, 9:11, 11:7, 11:8), A. Jakić – M. Tomičić 3:1 (11:2, 11:1, 2:11, 11:2), K. Javor – F. Capan 3:0 (11:3, 11:4, 13:11), M.Habijanec/M.Petrović – Ž.Valentić/M.Tomičić 3:1 (7:11, 11:4, 11:7, 13:11).

Poredak: 1. STK Samobor 16 (8 8 0 32:3 101:31), 2. STK TIS Zagreb 13 (7 6 1 24:4 78:22), 3. HSTK Velika Gorica 13 (7 6 1 24:9, 79:44), …

FOTO Rukometašice Udarnika izgubile od Ivanića

Autor

27.11.2021. Velika Gorica. 2.HRL Zapad (žž) – 10.kolo: ŽŽRK Udarnik – ŽŽRK Ivanić (Ivanić Grad) 20:23. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Rukometašice Udarnika izgubile su rezultatom 20:23 utakmicu 10. kola u 2.HRL Zapad od ekipe ŽRK Ivanić. Nakon 4:4 (13′) gošće su došle do osjetne prednosti 5:9 (24′), domaće su do kraja prvog poluvremena uspjele smanjiti na 10:11.

Početkom drugog poluvremena Udarnik je izjednačio na 12:12 (33′), ali je propustio prigodu doći u vodstvo. Igračice iz Ivan Grada su iskoristile svoje prilike i sigurno poentirale za vodstvo od 5 golova razlike – 13:18 (45′). To je bila, pokazalo se na kraju meča, odlučujuća prednost za njihovu pobjedu. Domaće su se uspjele približiti na 17:19 (51′), ali nakon 18:22 (56′) eventualno izjednačenje nije bilo realno.

Kod Udarnika daleko najbolja Bernarda Mostarlić sa 7 pogodaka, istakla se i Barbara Brdovčak s 4 gola. Ekipu Ivanića do pobjede su vodile Dora Petković sa 8(2) i Lorena Petreković sa 7 pogodaka, Na obje strane vrlo dobro su branile Lena Dunđerović odnosno Renata Pavić.

2.HRL Zapad (ž) 2021./2022., 10. kolo

ŽRK Udarnik – ŽRK Ivanić (Ivanić Grad) 20:23 (10:11)

Velika Gorica. Sportska dvorana srednjih škola. Gledatelja 70. Subota, 27.11.2021., 15:30 sati. Suci: Hrvoje Cili (Zagreb) i Igor Cili (Velika Gorica). Delegat: Milan Emanović (Sesvete).

UDARNIK: Magenreuter, Štefanić 2, Cerovski, Obajdin 2(1), Mostarlić 7, Haramina, Šako, Horvat, Vučićević 1, Dunđerović (V), Miletić 1, Brdovčak 4, Gvardiol, Jurić 1, Sertić, Gujić 2. Trener: Vedran Zrnić.

IVANIĆ: Pelc, Pe.Lešković, Petreković 7, E.Popović-Gecan 1, Kirin 2(1), Crnčević 4, T.Popović-Gecan, Pa.Lešković, Petković 8(2), Pavić (V), Hasan, Maričević, Nemec (V), Brebrić, Orlović 1. Trener: Nikica Katić.

Sedmerci: Udarnik 1/3, Ivanić 3/4. Isključenja: Udarnik: 8 min, Ivanić 16 min. Crveni karton: Erika Štefanić (43., 3x2min.).

Moja županija

FOTO OK Nebo i HOK Gorica najbolji na županijskom natjecanju juniorki

Autor

27.11.2021. Velika Gorica. ŽŽupanijsko natjecanje u odbojci za juniorke. OK Nebo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

27.11.2021. Velika Gorica. ŽŽupanijsko natjecanje u odbojci za juniorke. HOK Gorica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Županijsko natjecanje u odbojci za juniorke u organizaciji Odbojkaškog saveza Zagrebačke županije održano je jučer (subota, 27.11.2021.) u Gradskoj sportskoj dvorani u Velikoj Gorici. Domaćin natjecanja bio je Odbojkaški klub Velika Gorica. Sudjelovalo je 7 klubova, podijeljeni u dvije skupine: OK Nebo (Zaprešić), OK Samobor, OK Ivanić Grad, OK Velika Gorica – skupina A, HOK Gorica, ŽOK Vrbovec, OK Dugo Selo – skupina B.

27.11.2021. Velika Gorica. ŽŽupanijsko natjecanje u odbojci za juniorke. ŽOK Vrbovec. Foto: David Jolić/cityportal.hr

27.11.2021. Velika Gorica. ŽŽupanijsko natjecanje u odbojci za juniorke. OK Samobor. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nebo i HOK Gorica pobijedili su u svojim skupinama, a drugoplasirane ekipe su Samobor odnosno Vrbovec. Iduće nedjelje (05.12.2021.) na istom mjestu igrat će se drugi dio natjecanja, a pobjednik i drugoplasirani ostvarit će plasman na regionalno natjecanje.

27.11.2021. Velika Gorica. ŽŽupanijsko natjecanje u odbojci za juniorke. OK Velika Gorica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

27.11.2021. Velika Gorica. ŽŽupanijsko natjecanje u odbojci za juniorke. OK Dugo Selo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

27.11.2021. Velika Gorica. ŽŽupanijsko natjecanje u odbojci za juniorke. OK Ivanić Grad. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmice su igrane paralelno na dva terena na dva dobivena seta. Sudile su Lara Babić i Ana Pavlović, zapisničarke su bile Anja Brlek i Lucija Jozepović. Na natjecanju nazočan je bio Željko Jurčević, predsjednik Odbora za natjecanje Hrvatskog odbojkaškog saveza i koordinator muških reprezentativnih selekcija.

REZULTATI  Skupina A: Nebo – Velika Gorica 2:0, Samobor – Ivanić Grad 0:2, Velika Gorica – Ivanić Grad 2:0, Nebo – Samobor 2:0. Poredak: 1. OK Nebo, 2. OK Samobor, 3. OK Velika Gorica, 4. OK Ivanić Grad.

Skupina B: Dugo Selo – Vrbovec 1:2, Gorica – Dugo Selo 2:0, Vrbovec – Gorica 0:2. Poredak: 1. HOK Gorica, 2. ŽOK Vrbovec, 3. OK Dugo Selo.

Kurilovec poražen u Vrbovcu, remi Lukavca i HAŠK-a 1903

Kurilovec će zimovati na 12. a Lukavec 15. mjestu…

Autor

U subotu 27. studenog odigrano je 17. posljednje jesensko kolo 3. HNL središta. Kurilovec je gostovao u Vrbovcu i izgubio 2-1. Turopoljska momčad je povela 0-1 u 41. minuti golom Popovica. Već u 46. minuti bilo je 1-1, a zabio je igrač Vrbovca s klupe za pričuve Slišković. Za 2-1 gol odluke postigao je Colarić u 59. minuti, također igrač koji je ušao u igri u 46. minuti. Kurilovec ostaje na 12. mjestu s 21 bodom. Lukavec i HAŠK 1903. odigrali su na SRC Udarnik bez pogodaka 0-0. Lukavec također ostaje na ranijem 15. mjestu s 15 bodova.