Jelačić Vukovina je jesenski prvak 1. ŽNL istok!

Utakmica za nogometne sladokusce i one koji vole dramatiku

Najprije čestitka Jelačiću jer je kolo prije kraja jesenske dionice osigurao zimovanje na prvom mjestu. Također, naklon i šešir do poda svim igračima ali i ostalim akterima utakmice Jelačić-Meštrica. Bilo je dvojbi hoće li se igrati ili ne zbog obilnih kiša i natopljenog travnjaka koji se tijekom igre pretvorio u blato. A kad su hrabri amateri istrčali, nisu se štedjeli i odigrali su za šesti rang vrhunsku utakmicu. Bodovi su zasluženo pripali Jelačiću ali Meštrica ništa nije izgubila! Vjerojatno je dobro zaključio trener pobjedničke momčadi Stiven Žitnik kad je ustvrdio da “jesenas ozbiljnija momčad nije igrala u Vukovini protiv Jelačića”. U obostrano otvorenoj utakmici sijevali je na svakom djeliću blatnjavog terena koji nije smetao motiviranim igračima u žustrini, brzini, kvalitetnim proigravanjima, muškim dvobojima, postizanju golova.

Prvi su zabili gosti zarana već u 11. minuti. Godinić je tada klizećim startom pomeo loptu ali i nekog iz Meštrice i dosuđen je slobodnjak. I dok je iskusni stoper Sabljak raspoređivao suigrače, desno je munjevito uposlen Matej Hanžek koji si je lijepo još popravio prigodu i zabio za po domeće šokantnih 0-1. Imao je i Jelačić nekoliko prilika za pogodak a najveću Mršić u 17. minuti ali mu je veselje tada uskratio vratar Mihalinčić. Ipak, u 21. minuti bilo je 1-1. Sveprisutni Miletić s lijeva je ubacio dugu loptu na drugu vratnicu, Relota glavom vratio u sredinu a pristigli stoper Saša Sabljak je pospremio u mrežu. Novi šok za domeće, Meštrica je režirala ubrzo u 27. minuti. Opet je beskompromisni bek Godinić uklizao za novi slobodnjak 20-tak metara od vrata Jelačića. Nakon lažnog kretanja suigrača, pucao je Martin Stojčević i prekrasno pogodio svoj desni donji kut neobranjivo za poleglog Sakača. Nakon novog vodstva Meštrice, na sceni je zasjao napadač vukova iz Vukovine Marko Rus.

Izjednačio je na 2-2 rutinski u 32. minuti nakon što je super raspoloženi Jambrešić lažnjakom prevario čuvara i lijepo mu asistirao. Jelačić je u prvom poluvremenu i poveo kad je u 41. minuti vrijedni Josip Miletić glavom spustio loptu Rusu za 3-2. Igralo se žestoko i u drugom dijelu dvoboja. Meštrica je nastojala poravnati rezultat a onda dobila četvrti u 71. minuti. Opet je asistent bio Miletić a strijelac iskusni znalac Marko Rus, igrač utakmice. Na kraju pojašnjenje. Izvjestitelj se odlučio za visoke ocijene svim akterima prvenstveno jer se radi o amaterima koji su na terenu ostavili dušu i pokazali kako se pravi iskonski nogomet može igrati i u nemogućim uvjetima.

JELAČIĆ – MEŠTRICA 4-2

VUKOVINA Igralište Jelačića. Igrano 16. studenog 2019. od 13.30. Gledatelja 50. Sudac: Tomislav Bionda (Zaprešić) 7. Pomoćnici: Ivica Malkoč i Dino Halilić (oba iz Velike Gorice). Delegat: Saša Kunić (Zagreb).

STRIJELCI: 0-1 Hanžek (11), 1-1 Sabljak (21), 1-2 Stojčević (27), 2-2 Rus (32), 3:2 Rus (41), 4-2 Rus (71).

JELAČIĆ (4-4-2): Sakač 7-Prizmić 8, Ivanjko 7, Sabljak 7, Godinić 7-Mršić 7 (od 74. J. Matejčić-), Relota 7, Jambrešić 7,5, Miletić 8 (od 87. Jambrečina-)-Nikić (od 82. Galinsky-), Rus 9 (od 85. D. Matković-). Trener: Stiven Žitnik 8

MEŠTRICA (4-4-2): Mihalinčić 7,5-Krajina 7, Stojčević 7,5, Radaš 7, Drk 7 (od 46. Cundeković 7)-Hanžek 7,5, Miličević 7, Bartolović 7, Britvec 7-Skorin 7, Pazman 7 (od 60. Orečić 7). Trener: Mario Skorin 7

IGRAČ UTAKMICE: Marko Rus

Marko Štulić iz Rijeke pojačao Jelačić

VUKOVINA Bez fige u džepu, cilj je peti rang

Samo pet dana nakon teške operacije dopisnik City portala iz Velike Gorice i Sportskih novosti već razmišlja o nogometu, a mail je dobio od Saše Matejčića, predsjednika jesenskog prvaka 1. ŽNL istok Jelačića iz Vukovine.

– Brinemo već o proljetnom nastavku prvenstva pa smo doveli i novo pojačanje. Veznjak Marko Štulić (25 godina) dolazi iz grada Rijeke. Igrao je i za Orijent a posljednji klub mu je Kraljevica. Zaposlen je a trenutno živi u Zagrebu. Bio je prisutan jednoj našoj utakmici i brzo smo dogovorili suradnju. Razgovaramo s još nekim igračima – kaže Matejčić, a spomenuto je jasan znak da se ide u pohod na jači peti rang.

FOTO Gorica se obilato revanširala Umagu za jedini poraz

08.12.2019. Velika Gorica. Premijer liga rukometaša, 11. kolo: HRK Gorica – RK Umag. Davor Čavar – 10 pogodaka. Foto: David Jolić/cityportal.hr

HRK Gorica se obilato revanširala momčadi Umaga za jedini poraz u dosad odigranih 11 kola, u utakmici u kojoj je od početka bilo jasno kako će završiti. Nakon 2:2 momčad domaćina je zahvaljujući tandemu ČavarŠafranko razbila obrambeni blok gostiju i prednost se sustavno povećavala (5:2, 11:7, 13:8, 18:13). Do odlaska na odmor gosti su se ipak nešto bolje posložili i poluvrijeme završili s tri gola zaostatka.

08.12.2019. Velika Gorica. Premijer liga rukometaša, 11. kolo: HRK Gorica – RK Umag. Tomislav Bošnjak – 11 pogodaka. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Početkom drugog poluvremena ‘domaći stroj’ imao je kraći zastoj (20:19, 21:20), na to se nadovezala i ozljeda Laljeka (nije mogao nastaviti, završio je na klupi). To je kratko trajalo i kad je ‘mašinerija za pogotke’ domaćih opet krenula gostima više nije bilo spasa, iako je njihov uvjerljivo najbolji igrač (i strijelac utakmice s 11 pogodaka) Tomislav Bošnjak sjajno odigrao cijeli susret. Kod domaćih u drugom poluvremenu u ‘glavnu figuru’ prometnuo se Paolo Kraljević, koji je od svojih 8 pogodaka u nastavku susreta postigao 6 komada.

08.12.2019. Velika Gorica. Premijer liga rukometaša, 11. kolo: HRK Gorica – RK Umag. Paolo Kraljević – 8 pogodaka. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica je 8. pobjedom i s 18 bodova kolo prije odlaska na zimsku pauzu osigurala 1. mjesto na prvenstvenoj ljestvici odnosno lidersku poziciju. U 12. kolu, u posljednjem susretu ove godine, gostuje u Bjelovaru (14. prosinca 2019.).

Premijer liga rukometaša – 11. kolo

HRK Gorica –RK Umag 42:33 (20:17)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 150. Nedjelja, 08.12.2019., 19 sati. Suci: Dalibor Jurinović (Zadar) i Marko Mrvica (Biograd na Moru). Nadzornik: Boris Čačić (Zagreb).

HRK GORICA: Sladoljev, Purić (vratari), Ceković 3, Zrinušić, Laljek 1, Goričanec 4, Negran 1, Šalić 3, Vrbić 1, Čavar 10(4), Kraljević 8, Šafranko 6, Srna 2, Čelić, Vrdoljak 1, Gal 2. Trener: Andrija Nikolić.

RK UMAG: Lučin, Milinković, Matijević (vratari), Buvinić 3, Krupić 1, Gavran 1, Horozović, Bošnjak 11, Ružić, Majić 3, Vukotić, Glavaš 4, Maros, Gorbunovs 4, M.Sinčić 6. Trener: Goran Sinčić.

Sedmerci: Gorica 4(4), Umag 3(1). Isključenja: Gorica 10 min., Umag 4 min.

Redoslijed: 1. Gorica 18 (11 8 2 1 328:293 18), 2. Dubrava 15 (11 6 3 2 325:312 15), 3. Vinkovci 13 (11 5 3 3 313:307 13), 4. Varaždin 11 (11 5 1 5 322:297 11), …

FOTO “Volim život” i kroz boćanje: Cijela Hrvatska okupila se u Hribaru

Na šestom memorijalnom turniru u boćanju osoba s invaliditetom Marijan Dobrinčić sudjelovalo je više od 40 natjecatelja, nekoliko sati poslije svetom misom je završen ovogodišnji program pod nazivom “Volim život”

Dvorana OŠ Nikole Hribara u subotu ujutro ugostila je šest memorijalni turnir u boćanju osoba s invaliditetom Marijan Dobrinčić, cijeli događaj potrajao je sve do popodnevnih sati, a održao se u sklopu programa “Volim život”, kojim se u Velikoj Gorici od utorka obilježavao Međunarodni dan osoba s invaliditetom. Više od četrdeset natjecatelja iz cijele Hrvatske borilo se za pobjedu u četiri kategorije.

– Već šestu godinu imamo naš memorijalni turnir u spomen na Marijana Dobrinčića, našeg prvog boćara, a okupili su se klubovi iz cijele Hrvatske. S pratnjama i osobljem, ovdje je više od stotinu ljudi. Pula, Rijeka, Varaždin, Slavonski Brod, Požega, Đakovo, dva kluba iz Zagreba… Svi su se oni okupili u Velikoj Gorici, igralo se u četiri kategorije i sve protječe u sjajnom ozračju – rekao je Ivan Mazgar, predsjednik i trener u velikogoričkom klubu BKOS Marijan Dobrinčić.

Pravila su slična kao i u klasičnom boćanju, no naravno da su prilagođena.

– Igra se u dvorani, s kožnim boćama, ali pravila su gotovo ista. Prema stupnju invaliditeta se razvrstavaju po kategorijama, kako ne bi dolazilo do velikih razlika – objasnio je Mazgar.

Program “Volim život” završio je iste večeri, misom u crkvi NBDM-a, no svi sudionici ionako stalno ističu – brigu o osobama s invaliditetom moramo voditi svaki dan, razmišljati o njihovim potrebama treba svaki dan… I tek onda dolaze ovakve stvari, sportska natjecanja koja svim tim ljudima uljepšavaju život.