Povežite se s nama

Sport

Jelačić jači za Mihanovića, Markovića i Pajdića

Travnjaka igrališta u Vukovini ne bi se posramili ni daleko renomiraniji klubovi

Objavljeno

na

Uvodna fotografija gore na kojoj su trener Stiven Žitnik, član IO Jelačića Davor Kovačić Pumpica, pojačanja Krešimir Pajdić, Josip Mihanović i Ivan Marković, te sportski direktor Ivica Burić, govori mnogo toga. Veselo je bilo u utorak popodne 2. lipnja 2020. na igralištu novog petoligaša Jelačića u Vukovini. Prvi za stolom na terasi ispred njegovanog travnjaka sjedili su legendarni Ivan Matejčić, sin mu a predsjednik kluba Saša Matejčić, bivši predsjednik Boris Marković, Tomislav Čižmarević, Stjepan Kovačić, te ostalo društvo i degustirali gemište od vina boje zlata čekajući da se okupe igrači i trener Stiven Žitnika za dogovoren hakl. Pozvan je i dopisnik City portala da upozna nove igrače a pojačanja novog člana Jedinstvene županijske lige. Prvi je stigao sin Borisa Bobe Markovića stasiti Ivan. Tko je Ivan Marković?

– Mogu braniti za juniore još i kroz sezonu 2020/2021. Vračam se doma iz HNK Gorice. Počeo sam karijeru kao klinac u Jelačiću pa otišao 2 godine u Goricu a onda 3 ljeta u Lokomotivu. Slijedi povratak opet dvije godine u Goricu i sada sam u kadru seniora Jelačića. Po potrebi mogu pomoći i juniore koje klub ima plan oformiti. Trenirali su me Mario Jozić, Jasmin Agić, Roj Ferenčina i Siniša Klafurić – otkrio je Ivan Marković, novi vratar Jelačića.

JOSIP MIHANOVIĆZatim je stigao Josip Mihanović, dobro poznat lik iz Udarnika Kurilovec.

– Dijete sam Udarnika (danas Kurilovec) u kojem sam igrao od svoje sedme godine u svim selekcijama. Kao senior s Udarnikom sam bio prvak 4. HNL i izborio 3. HNL zapad a bili smo i pobjednici kup natjecanja NS Zagrebačke županije. Odradio sam 2017. godine ljetne pripreme za trećeligaško prvenstvo, bio u kadru u nekoliko uvodnih kola, a onda me ozljeda zaustavila i bilo je teško vratiti se. Odlučio sam prihvatiti poziv iz Lukavca i nisam požalio. Nadam se da ću uživati i u Jelačiću gdje ću kao trener voditi mlađe pionire – kazao je Josip Mihanović.

Treće pojačanje Jelačića je 23-godišnji Krešimir Pajdić.

– Bio sam junior Lučkog a kao senor igrao za četvrtoligaša Dinamo Odranski Obrež. Slijedila su epizode u Austriji, najprije Minihof pa Kroatisch Geresdorf iz kojeg stižem u Jelačić. Volim igrati veznog, špicu ili krilo – predstavio se Krešimir Pajdić.

Opet slavlje Jelačića

Razgovorima je nazočio i predsjednik Jelačića Saša Matejčić. “Još nismo službeno promovirani u Jedinstvenu županijsku ligu ali čvrsto vjerujem to će tako biti uskoro pa da možemo proslaviti. Drugoplasirani Mraclin vjerojatno ide u kvalifikacije s drugoplasiranim iz 1. ŽNL zapad. U vrijeme korone uredili smo unutrašnjost našeg nogometnog objekta. Tu je glavni operativac bio naš sportski direktor Ivica Burić. Vidite i samo da redovito njegujemo travnjak igrališta kojeg se ne bi posramili ni prvoligaši. Ima posla i dok se ne igra. U četvrtak 4. lipnja je plenum klubova NS Velika Gorica, 20. lipnja planiramo Play cup turnir prstića u suradnji s Planet nogometom i Brankom Pavlica. Naš veliki turnir 9. po redu Trofej Ban Jelačić trebao bi ići 26., 27. i 28. lipnja”-planira predsjednik Jelačića iz Vukovine.

U prostorijama kluba pokazana je jedna zanimljiva fotografija iz 2005. godine kad je Jelačić osvoji kup NS Velika Gorica. Više o tome uskoro na City portalu.

Sport

Tri dana, tri natjecanja, osam medalja! Gorički karataši ne staju!

Karate klub Velika Gorica imao je iznimno aktivan i uspješan vikend.

Objavljeno

na

Objavio/la

Proteklog vikenda karataši iz Velike Gorice nastupili su na čak tri različita događaja. Reprezentativnim pripremama u Toplicama Sveti Martin, Memorijalnom turniru u Ivancu te trećem kolu Zagrebačke karate lige. U tri dana natjecanja i treninga, članovi kluba osvojili su ukupno osam medalja te vrijedno skupljali iskustvo i bodove za nadolazeća prvenstva.

Na pripremama hrvatske karate reprezentacije, održanima od petka u Toplicama Sv. Martin, sudjelovalo je deset goričkih karataša u uzrastima kadeta i juniora. Pod vodstvom nacionalnih trenera, radili su na formi za nadolazeće bodovne turnire, kao i za Balkansko prvenstvo, gdje će predstavljati Hrvatsku.

U subotu, 18. listopada, manja ekipa nastupila je u Ivancu na Memorijalnom turniru koji je okupio više od 400 natjecatelja iz 44 kluba. Najuspješniji među Goričanima bio je Vito Miletović, koji je osvojio zlatnu medalju u kategoriji U12 -39 kg i srebro u U14 -40 kg. Njegov brat Borna Miletović također je stigao do srebra, dok je Ema Žagrović osvojila srebrnu medalju u kategoriji djevojčica U12 -39 kg.

Vikend je zaključen nastupom na 3. kolu Zagrebačke karate lige, održanom u nedjelju 19. listopada. Više od 20 goričkih karataša okušalo se u natjecanju čiji format svakom borcu omogućuje minimalno četiri meča po kolu – idealno za stjecanje iskustva i kontinuitet u nastupima. Nakon tri odrađena kola, pet članova kluba završilo je na postolju, Mihael Kaurić, Petar Buhin i Gabrijel Zagorac osvojili su srebra, dok su Ema Saletović i Borna Miletović zauzeli treća mjesta.

Klupska sezona tako ulazi u završnu fazu jesenskog dijela s vidljivim rezultatima i sve većim brojem mladih koji uspješno predstavljaju Veliku Goricu na regionalnoj i nacionalnoj razini.

Nastavite čitati

Sport

Gorički paraatletičari razvalili u Puli – u ukupnom poretku su drugi klub u Hrvatskoj!

Martina Krog je u kategoriji seniorki proglašena drugom najboljom seniorkom Hrvatske u 2025. godini.

Objavljeno

na

Iza Paraatletskog kluba Uspon odlična je sezona koju su za vikend u Puli na Pojedinačnom prvenstvu Hrvatske zaključili odličnim rezulatatima. Naime, u ukupnom poretku su osvojili drugo mjesto u Hrvatskoj.

Za to su zaslužni rezultati Nataše Sobočan i Matine Krog koje su u bacanju diska osvojile zlato, te Renate Celjak koja je osvojila srebro, a srebrnu medalju dobio je i Dominik Počekal.

U trčanju na 100 metara Martina Krog je opet bila zlatna, dok je Stjepan Dereta bio četvrti.

Usponovci su bili izvrsni i u bacanju kugle, u nekoliko kategorija. Zlato je osvojila Martina Krog, srebro Nataša Sobočan, Kristina Ivšić i Ivano Rajković, dok su brončane medalje osvojili Renata Celjak, Sara Pereković, Dominik Počekal, Stjepan Dereta i Amar Jakupović. Milena Vujević i Nikola Nestorović na ovom su natjecanju u bacanju kugle bili šesti.

Još jednu broncu u disciplini skok u dalj osvojio je Dominik Nestić.

U ukupnom poretku Paraatletski klub Uspon zauzeo je 2. mjesto u Hrvatskoj!

-Posebne čestitke našoj Martini Krog, koja je u kategoriji seniorki, s osvojenih 2864 boda, proglašena drugom najboljom seniorkom Hrvatske u 2025. godini. Čestitamo svim natjecateljima i trenerima na iznimnim rezultatima i zahvaljujemo svima koji su nas podržavali tijekom cijele sezone – poručili su iz kluba.

Nastavite čitati

Sport

FOTO OK Velika Gorica II bolja od OK Glina u tri seta

Objavljeno

na

Objavio/la

Odbojkašice Velike Gorice II bile su u 02. kolu 2.lige Regija Sjever-Skupina Istok bolje od igračica Gline i pobijedile su u tri seta. Djevojke iz Gline u prva dva seta nisu uspjele parirati raspoloženijim suparnicama i glatko su izgubile oba seta.

Velika Gorica, 18.10.2025. Druga liga-Regija Sjever-Skupina Istok, 02.kolo: OK Velika Gorica II-OK Glina 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.10.2025. Druga liga-Regija Sjever-Skupina Istok, 02.kolo: OK Velika Gorica II-OK Glina 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.10.2025. Druga liga-Regija Sjever-Skupina Istok, 02.kolo: OK Velika Gorica II-OK Glina 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Treći set je bio kvalitetniji i činilo se da će gostujuća ekipa osvojiti set i odvesti utakmicu u četvrti set. Ipak, domaća ekipa je u završnici s tri vezana poena osvojila set i tako bez gubitka seta izborila prvu pobjedu u novoj sezoni.

Velika Gorica, 18.10.2025. Druga liga-Regija Sjever-Skupina Istok, 02.kolo: OK Velika Gorica II-OK Glina 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.10.2025. Druga liga-Regija Sjever-Skupina Istok, 02.kolo: OK Velika Gorica II-OK Glina 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.10.2025. Druga liga-Regija Sjever-Skupina Istok, 02.kolo: OK Velika Gorica II-OK Glina 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Ukupno trajanje utakmice 78 minuta, poeni 75:47.

Velika Gorica, 18.10.2025. Druga liga-Regija Sjever-Skupina Istok, 02.kolo: OK Velika Gorica II-OK Glina 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.10.2025. Druga liga-Regija Sjever-Skupina Istok, 02.kolo: OK Velika Gorica II-OK Glina 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.10.2025. Druga liga-Regija Sjever-Skupina Istok, 02.kolo: OK Velika Gorica II-OK Glina 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

OK Velika Gorica II u 3.kolu igra kao gost protiv OK Foresta u Zagrebu, a OK Glina prima u goste vodeću ŽOK Čazma.

Galerija fotografija

Druga liga-Regija Sjever-Skupina Istok 2025./2026., 02.kolo

OK Velika Gorica II – OK Glina 3:0 (25:13, 25:11, 25:23)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja:40. Subota, 18.10.2025., 20:45 sati. Suci: Katarina Mišetić i Mihael Bišćan. Zapisničarka: Ana Gašparac.

VELIKA GORICA II: 1 Jurja Markulin (L), 2 Ana Patljak (cap.)(L), 4 Marija Kameščić, 5 Matea Barić, 6 Eva Josić, 7 Isabella Marić, 8 Viktorija Levak, 9 Leona Stijaković, 10 Leona Zgodić, 11 Paola Jurkin, 13 Antonija Jozepović, 14 Lucija Maglica, 15 Lea Milišić, 16 Nika Sever. Trenerica: Lucija Jozepović.

GLINA: 1 Vita Mihaljević (L), 2 Ivana Pendić, 7 Lucija Lucić, 11 Antonija Palinkaš, 12 Nola Rastovski, 14 Mjalta Martinaj (L), 15 Petra Martinović, 16 Petra Naglić, 18 Veronika Majstorović, 20 Lili Vignjević. Trenerica: Marina Tomić Šantek.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Rukometašice Gorice velikim preokretom do visoke pobjede

Objavljeno

na

Objavio/la

Rukometašice Gorice u 3. kolu 3.HRL pobijedile su Lokomotivu 3 rezultatom 30:21. Gostujuća ekipa odigrala je prvo poluvrijeme vrlo dobro i na odmor se otišlo s prednošću Lokomotive 3 (10:13).

Velika Gorica, 19.10.2025. 3.HRL-3.kolo: ŽŽRK Gorica-RK Lokomotiva Zagreb 3 30:21. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 19.10.2025. 3.HRL-3.kolo: ŽŽRK Gorica-RK Lokomotiva Zagreb 3 30:21. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 19.10.2025. 3.HRL-3.kolo: ŽŽRK Gorica-RK Lokomotiva Zagreb 3 30:21. Foto: David Jolić/cityportal.hr

U prvih deset minuta drugog poluvremena rezultat je bio tri puta izjednačen, a onda je došlo do potpunog sloma lokosica. Od 41. minute (15:15) Gorica je serijom 10:1 došla u 52. minuti do odlučujuće prednosti – 25:16! Najveća razlika od 11 golova bila je u 56. minuti – 28:17 te 30:19 u 59. minuti!

Velika Gorica, 19.10.2025. 3.HRL-3.kolo: ŽŽRK Gorica-RK Lokomotiva Zagreb 3 30:21. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 19.10.2025. 3.HRL-3.kolo: ŽŽRK Gorica-RK Lokomotiva Zagreb 3 30:21. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 19.10.2025. 3.HRL-3.kolo: ŽŽRK Gorica-RK Lokomotiva Zagreb 3 30:21. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kod Gorice najefikasnije su bile Maja Đuričić sa 7 i Tea Nurkić sa 6 golova, a kod Lokomotive Elza Pavlinić sa 9(1) pogodaka.

Galerija fotografija

3.HRL Središte – Žene 2025./2026., 03.kolo

ŽRK Gorica – RK Lokomotiva Zagreb 3 30:21 (10:13)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 60. Nedjelja, 19.10.2025., 14 sati. Suci: Denis Erceg i Šime Vidaković (oba iz Bjelovara). Delegat: Davor Đurinović (Zagreb).

GORICA: Krmpotić (V), Čurek (V), Burić 4, Mihaljević 3, Delladio 2, Nurkić 6, Troha, Sremić, Đuričić 7, Katalinić 4(4), Čančar 2, N.Vajdić 1, Devčić 1. Trenerica: Dubravka Tunjić.

LOKOMOTIVA 3: Blažić 3, Fazlić 1, Horvatek 2, Marković 2, Janjuš 2, Benakić 1, Pavlinić 9(1), Bešić, Maršić, Maduna, Milić 1, Fratrić, Ogrin. Trener: Zvonimir Bilić.

Nastavite čitati

Sport

Iz Vrbovca s dvije zlatne medalje! Velikogorički hrvači najbolji u Hrvatskoj

Hrvački klub Velika Gorica 1991 dominirao je na kadetskom Prvenstvu Hrvatske u Vrbovcu, osvojivši dvije zlatne medalje i ekipni naslov najboljih.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: zsugvg.hr

Na kadetskom Prvenstvu Hrvatske u hrvanju slobodnim stilom, održanom u subotu 18. listopada u Vrbovcu, hrvači Hrvačkog kluba Velika Gorica 1991 ostvarili su izvanredan uspjeh. Blago Šimić (do 110 kg) i Roko Marinković (do 92 kg) osvojili su zlatne medalje i titule državnih prvaka, dok je momčad u ukupnom poretku proglašena najboljom kadetskom ekipom prvenstva.

Osim zlatnih, velikogorički klub osvojio je i dvije srebrne medalje. Martin Mužek (do 80 kg) i Grga Softić (do 110 kg) postali su viceprvaci Hrvatske. Emanuel Grgić (do 71 kg) i Filip Đukić (do 60 kg), najmlađi član kadetske postave rođen 2010. godine, stigli su do polufinala i završili na petom mjestu. Nastupili su i Leonardo Kovačić te Noa Boban (obojica do 71 kg), koji su ovoga puta ostali bez medalje, ali s vrijednim iskustvom.

Uz kadete, klub je imao predstavnike i u seniorskoj konkurenciji. Boje Velike Gorice branili su Fran Haramustek (do 70 kg), Marko Andabaka (do 65 kg) i Luka Čaušić (do 74 kg), a ekipu su s klupe vodili treneri Anri Targuš i Dario Dašić.

“Čestitamo svim našim mladim sportašima na borbenosti, osvojenim medaljama i predstavljanju našeg grada i kluba na najvišoj razini”, poručio je Anri Targuš, trener i čelnik kluba.

Nastavite čitati

Reporter 453 - 22.09.2025.

Facebook

Izdvojeno