Jelačić imao od 20. minute igrača više i izgubio doma!

Očajna obrana primila četiri pogotka!

U Jelačiću iz Vukovine dugo će pamtiti 27. rujna i utakmicu s momčadi iz Bedenice. Očekivala se sigurna pobjeda, posebno nakon što je odlični sudac Ilčić u 20. minuti pokazao drugi žuti karton nepromišljenom Posavcu iz Strmca, a rezultat je poravnat na 1:1. Tako nisu mislili i hrabri gosti. Ginuli su dečki iskusnog trenera Miroslava Vuksanić za svaku loptu i za svaki pedalj terena i na kraju inkasirali tri boda. Zasluženo. Tri puta su domaći stizali zaostatak, ali nakon 3:4 u 88. minuti, šanse više nisu imali.

JELAČIĆ – STRMEC 3:4

VUKOVINA Igralište Jelačića. Igrano 27. rujna 2020. od 16.30. Gledatelja 60. Sudac: Zlatko Ilčić 7,5. Pomoćnici: Fabijan Šekerija i Štefo Bičanić (svi iz Dugog Sela). Delegat: Mario Grdenić (Križ).
STRIJELCI: 0:1-Kranjec (5), 1:1-Smok (20-11 metara), 1:2-Kranjec (52), 2:2-Nikić (59), 2:3-K.Šilinić (60), 3:3-Krasnić (61), 3:4-Novački (88)..
JELAČIĆ: Marković 5, Rovišan 5, Sabljak 5, Smolković 5, Prizmić 5, Jambrešić 5 (od 60. Krasnić 6), Nikić 6, Mihanović 5 (od 88. Matić-), Harambašić 5 (od 66. Nezirović 5), Smok 6, Memić 5 (od 46. Miletić 5).
TRENER: Stefan Rajić 5
STRMEC: Plantić 7,5, I. Posavec 5, Mrazović 7, Novački 7,5, Antolković 7, Trcak 7,5, Bedeković 7, Brući 7 (od K. Šilinić 7,5), Bičak 7 (od 90. H. Šilinić-), Roginek 7 (od 67. M. Šilinić 7), Kranjec 8.
TRENER: Miroslav Vuksanić 7,5
IGRAČ UTAKMICE: Nikola Kranjec

Gorica s Rijekom odgođeno, Maksimir na SRC Udarnik

Može li Odra pomoći susjedima iz Lukavca?

U noći subote na nedjelju pomiču se kazaljke sata pa su termini nogometnih prvenstvenih utakmica vikenda pred nama različiti. Gorica je u nedjelju trebala ugostiti Rijeku, a onda Varaždin i Slavec Belupo. Bila je to velika prilika da se značajno podeblja bodovni saldo i mjesto pri samom vrhu naše elitne lige. Nažalost, koliko god izbjegavali koronu, ona je stigla i u redove Gorice pa time odgodila nedjeljnu utakmicu. Tko je dalje na redu?

Kurilovec je domaćin Maksimiru. Bit će zanimljivo i vrijedi doći podržati momčad trenera Perice Vidaka koja se bori za prvu poziciju 3. HNL središte.

Prvo mjesto cilja i Lukavec u rangu niže. Sava je premostiva, a kad bi pomogla i susjedna Odra u srazu doma s vodećim Ravnicama, bilo bi idealno. U Dinamu iz Obreža došlo je do smjene trenera. Umjesto iskusnog Stjepana Bašića, novi je Zdenko Brglez, a stiže Banovac. Gradići idu u Zabok gdje u nedjelju od 10 sati domaćin je neugodna Mladost.

Petoligaško 12. kolo otvaraju u subotu u Vukovini od 15.30 Jelačić i zahuktala Lomnica. Dan kasnije od 14.30 u Mraclin stiže Dinamo, onaj iz Jakovlja, a Poletu u Buševec vodeći Samobor. Pobjedi su bliži dečki iz Mraclina, ali nije za otpisati ni škvadru Zorana Tomčića na Zvrniku. Turopoljac doma mora srediti Rakovec, a teško će biti Klasu u Bedenici.

Županijski prvoligaši igraju u nedjelju. Vatrogasac može i biciklima Posavcu u Lekneno, Meštrica je favorit kontra Ostrne na matineji od 11 sati. Veselo će biti u Novom Čiču jer nadire Kupa i navijači iz Pokupskog te susjednih mjesta prekrasnih Vukomeričkih gorica. Buna ide u Zvekovac, a Mladost iz Obrezine putuje u Lonjicu.

U sedmom rangu vodeće je Turopolje. Izgleda da “petarda” u vlastitoj mreži koja je pukla prije dva tjedna nije previše naštetila Turopoljcima, a nedjeljno gostovanje kod Mladosti u Obedišću može se uspješno arhivirati s tri nova boda. Dok smo pisali gornji tekst, najavljena je bila i utakmica Gorica-Rijeka pa je bilo ispravaka. Svi se nadamo da promjena u rasporedu više neće biti i da će ostali igrati kako je i predviđeno.

RASPORED UTAKMICA:

3. HNL središte, 12. kolo
Subota, 24. listopada 2020.:
Kurilovec – Maksimir (Velika Gorica, SRC Udarnik, 15.00)

4. HNL središte, 12. kolo
Lukavec – Sava Strmec (Lukavec, 15.30)
Dinamo OO – Banovac (Odranski Obrež, 15.30)
Nedjelja, 25.10.2020.:
Mladost – Gradići (Zabok, 10.00)
Odra – Ravnice (Odra, 14.30)

JŽNL, 12. kolo
Jelaèiæ – Lomnica (Vukovina, 15.30)
Nedjelja, 25. listopada:
Mraclin – Dinamo Jakovlje (Mraclin, 14.30)
Polet – Samobor (Buševec, 14.30)
Strmec – Klas (Bedenica, 14.30)
Turopoljac – Rakovec (Kuče, 14.30)

1. ŽNL istok, 10. kolo
Nedelja, 25. listopada 2020.:
Posavec – Vatrogasac (Lekneno, 14.30)
Meštrica – Ostrna (Gornja Lomnica, 11.00)
Dinamo Hidrel – Kupa (Novo Čiče, 14.30)
Zvekovac – Buna (Zvekovac, 14.30)
Lonja – Mladost Obrezina (Lonjica, 14.30)

2. ŽNL istok, 9. KOLO
Nedjelja, 25. listopada, 2020.:
Mladost – Turopolje (Obedišće, 14,30)

Zbog korone odgođena utakmica Gorice i Rijeke u nedjelju

Petorica igrača Gorice bili su pozitivni na pojedinačnim testiranjima na Covid-19, još trojica su u samoizolaciji, pa su iz kluba zatražili i dobili odgodu utakmice 9. kola. U ovom trenutku upitno je i odigravanje utakmice s Varaždinom u 10. kolu…

Realno, nitko se nije posebno šokirao kad je u četvrtak prijepodne stigla vijest kako je utakmica između nogometaša Gorice i Rijeke, zakazana za ovu nedjelju u 17 sati, odgođena za neka bolja vremena. Koronavirus ušuljao se u goričku svlačionicu još prošlog tjedna i bio je nemilosrdan prema Goričanima, koji su iznenađujuće dugo i odolijevali, a na kraju ipak morali potpisati poraz.

Utakmica se trebala igrati u nedjelju na našem Gradskom stadionu, no odgođena je nakon što su petorica igrača Gorice na pojedinačnim testiranjima bili pozitivni. Još trojica su u samoizolaciji, što je već prevelik broj da bi se utakmica igrala. U petak će cijela momčad na testiranje, moguće je da još poneki od igrača dobije zloglasni plus u svome nalazu…

Zbog toga je upravo iz Gorice otišao zahtjev za odgodom utakmice u HNS, koji je i prihvaćen, pogotovo s obzirom na činjenicu da je korona i u riječkoj svlačionici… Prema odredbama Pravilnika o nogometnim natjecanjima i Propozicijama natjecanja odgođene utakmice moraju se odigrati u prvom mogućem tereminu o čemu će se odluka donijeti naknadno.

U ovom trenutku upitno je i što će biti s utakmicom 10. kola, domaćim ogledom s Varaždinom sljedećeg vikenda. Bude li situacija i dalje “pozitivna”, prilično je izvjesno kako će i taj susret biti odgođen… A nogomet će se opet igrati kad se za to steknu uvjeti.

18.10.2020. Velika Gorica. Prva B liga odbojkašica skupina Sjever 2020./2021. – 02. kolo: OK Velika Gorica – OK Ivanec. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Odbojkašice Velike Gorice ugodno su iznenadile pobjedom u prvom kolu protiv Mladosti III u Zagrebu, a u drugom kolu su poražene od igračica iz Ivanca, novaka u ovoj ligi. Prvi set nije signalizirao ovakav ishod, jer su ga domaće glatko osvojile (25:16). Drugu dionicu domaće su loše otvorile 0:4, ali su se brzo vratile (5:4, 10:5, 13:8) i nakon 16:10 – stale. Gošće su to iskoristile i poravnale (16:16) te su relativno lako izjednačile na 1:1 (21:25).

Ivanec je u 3. setu imao stalno vodstvo (0:2, 3:5, 6:8, 12:16) i u dramatičnoj završnici ga osvojio (25:27). Vrlo brzo se pokazalo da je dobitak ovog seta bio odlučujući za konačni ishod susreta, jer domaće igračice u zaključnom setu nisu imale objektivnu prigodu da utakmicu odvedu u peti set. Igračice Ivanca su četvrti set dobile praktički bez otpora.