Povežite se s nama

Sport

Jakirović: Za početak, ovo je bilo jako dobro! Nije lako zaustaviti Osijek…

Špikić i Golubickas pokazali su da su svježa krv, potentni igrači koji će nam sigurno moći pomoći, ali na klupi su ostali iz taktičkih razloga, budući da je Osijek izrazito visoka momčad, kaže trener HNK Gorice nakon remija s Osijekom (0-0) na otvaranju proljeća

Objavljeno

na

Prvih 90 proljetnih minuta je iza nas, Gorica ih je odradila čvrsto i disciplinirano, ne dopustivši snažnom i opasno Osijeku da se u bilo kojem trenutku razmaše. S druge strane, međutim, također nije bilo previše aktivnosti, rizik je sveden na minimum, a rezultat svega toga je logičan. Nula-nula.

– Zadovoljan sam. Mislim da je remi najrealniji ishod nakon svega, iako smo i mi i Osijek imali svoje prilike. Vjetar koji je puhao onemogućavao je malo bolju igru u polju, ali obje su momčadi pokazale veliku želju i volju – kazat će uvodno trener Gorice Sergej Jakirović nakon osvojenog boda protiv treće momčadi na tablici.

Naoružan “teškim naoružanjem” naprijed – ofenzivu poput Mancea, Marića i Grezde, kojima još slijeva pomaže Petar Bočkaj, nema previše momčadi u ligi – Osijek je u Veliku Goricu došao ambiciozno, jer ovdje je počeo lov na drugo mjesto, no domaća defenziva malo je toga dozvolila, nisu Osječani mogli naći pukotine.

– Da, vidjeli smo i malo taktičkog nadmudrivanja, ali takva je to utakmica. Morali smo zatvoriti sve opasne igrače Osijeka, a u tome smo i uspjeli. Kolega Kulešević rekao je da im je ovo druga utakmica otkad je on na klupi da nisu zabili gol, a to je za nas jako pozitivno. Stavili smo Čanađiju na desno krilo da zaustavi Bočkaja, koji je lijevi bek, ali puno toga polazi od njega u igri Osijeka. Mislim da je odigrao jako dobru utakmicu, i on i Dvorneković na toj strani, jer nije lako ni Mancea zaustaviti – istaknuo je Jakirović.

Trener Jakirović, njegovi suradnici i igrači prvi su put sjedili na novim klupama… Foto: Marko Lukunić/PIXSELL

Jako dobru utakmicu odigrali su stoperi Jovičić i Steenvoorden, pa Babec u sredini, zajedno sa standardno odličnim Sukom, pokušavali su i Zwolinski i Cherif naprijed… Najtočnije bi zapravo bilo reći da Gorica u nedjelju navečer nije imala slabe karike. Nedostajalo je samo da uđe jedna od onih šansi, pa da se uzme i pun plijen…

– Što nam je nedostajalo da dođemo do pobjede? Malo bolji vremenski uvjeti! To možda ne djeluje tako, ali jako smeta, pogotovo u posljednjoj trećini, kod zadnjeg pasa. Dobro, bude i pogrešaka u dodavanjima, ali i vjetar odnese loptu, nije je lako kontrolirati – objašnjavao je Jakir.

U najavi utakmice istaknuo da je kako je važno ne izgubiti, a taj je cilj ostvario.

– Upravo tako. Da smo izgubili, Osijek bi nam otišao na sedam bodova, ovako je ostalo na četiri… Lokomotiva je pobijedila Rijeku, pokazala još jednom da je sve moguće, da svatko svakoga može dobiti. Osobno, vjerujem da Osijek, nakon Dinama, možda ima i najbolju momčad u ligi. Evo, ovdje su i igrači za koje je plaćeno 1,3 milijuna eura, što je malo manje od našega budžeta… Imaju ogroman potencijal, kvalitetne igrače, a sve to potvrđuje ono što sam govorio i ranije, da će biti zanimljivo do samoga kraja prvenstva – kaže trener Gorice.

Počeo je utakmicu s prokušanim snagama, s dvojicom napadač, a dva zimska pojačanja dobila su priliku s klupe. Dario Špikić ušao je u 64. minuti umjesto Čanađije, Paulius Golubickas osam minuta poslije, umjesto Zwolinskog. I obojica su unijeli nešto živosti, hitrine…

– Kao što sam i najavio, oni su svježa krv, potentni mladi igrači, s puno prostora za napredak. Siguran sam da će nam biti od velike koristi, a ovaj put su krenuli s klupe iz taktičkih razloga. Morali smo paziti na visinu naše postave, jer Osijek je izrazito visoka momčad. I s te strane smo dobro odgovorili – kazao je Jakirović pa zaključio:

– Imam razloga za zadovoljstvo. Vidjelo se da možemo trčati, da možemo odgovoriti u duelima, uzeli smo i dosta drugih lopti… Ukratko, u dobrom smo stanju, iako svjesni da imamo još prostora za napredak u nekim segmentima. Za početak, ovo je bilo dobro!

U istom terminu Gorica će igrati i u idućem kolu, u nedjelju od 17.30 sati. Ovoga puta ide u goste, i to – prvaku! U dosadašnjih šest pokušaja Gorica nije uspjela Dinamu uzeti niti boda, no svaka je utakmica nova prilika. I već od ponedjeljka ujutro krenula je priprema za Maksimir. Neće biti Čabraje, dobio je treći žuti karton, ali vraća se Musa, pa će Jakirović opet moći kombinirati. I pokušati iznenaditi.

Sport

FOTO HOK Gorica 19. pobjedom završila sjajnu sezonu na 2. mjestu

Objavljeno

na

Objavio/la

HOK Gorica je u 21. kolu  Prve B lige – Regija Sjever pobijedila ekipu HAOK Mladost III 3:1 (23:25, 26:24, 25:20, 26:24) i tako zabilježila 19. prvenstvenu pobjedu. Gorica se s 38 bodova plasirala na konačno 2. mjesto u sezoni 2025./2026. (Gorica je unaprijed odigrala u gostima utakmicu 22. kola protiv ŽOK Ivanec i pobijedila 3:1).

Velika Gorica, 24.03.2026. Prva B liga-21.kolo: HOK Gorica – HAOK Mlaost III 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 24.03.2026. Prva B liga-21.kolo: HOK Gorica – HAOK Mlaost III 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmica sa ekipom iz Zagreba (utorak, 24.03.2026., početak u 20:30 sati) u Gradskoj sportskoj dvorani bila je treća po redu u 4 dana! Gorica je u subotu (21.03.) igrala u gostima sa ŽOK Ivanec i pobijedila 3:1 (22. kolo). U nedjelju (22.03.) je doma pobijedila OK Nebo II 3:1 (20. kolo) .

Velika Gorica, 24.03.2026. Prva B liga-21.kolo: HOK Gorica – HAOK Mlaost III 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 24.03.2026. Prva B liga-21.kolo: HOK Gorica – HAOK Mlaost III 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Trener Luka Bišćan je zbog tako gustog odigravanja započeo utakmicu sa Mladost III s kombiniranom postavom i prvi set je tijesno izgubljen. Umor kod domaćih igračica bio je zamjetan, ipak dobile su slijedeća tri seta za pobjedonosni kraj sjajno odigrane sezone 2025./2026.

Velika Gorica, 24.03.2026. Prva B liga-21.kolo: HOK Gorica – HAOK Mlaost III 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Ukupno trajanje susreta 100 minuta, ukupno poeni 100:93.

Velika Gorica, 24.03.2026. Prva B liga-21.kolo: HOK Gorica – HAOK Mlaost III 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

HOK Gorica (22 19 3 60:23 38) se s 38 bodova u konačnom plasmanu plasirala na sjajno 2. mjesto u sezoni 2025./2026.

Galerija fotografija

Prva B liga – Regija Sjever – seniorke 2025./2026., 21. kolo

HOK Gorica – HAOK Mladost III (Zagreb) 3:1 (23:25, 26:24, 25:20, 26:24)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 50. Utorak, 24.03.2026., 20:30 sati. Suci: Branimir Kompes i Dario Rukavina. Zapisničarka: Marta Tomljanović.

GORICA: Lucija Drezga, Lucija Cindrić, Lena Hudan, Nikolina Golubović, Tea Mirenić, Lea Kordić, Dora Ivanković (L1)(cap.), Marija Verhas, Vita Đurković, Katja Cvitanović, Ana Mirenić, Nika Baričić, Tia Ribić, Stella Žordić (L2). Trener: Luka Bišćan.

MLADOST III: Mia Smoljan (cap.), Franka Škugor, Kiara Palić, Ljubica Dugandžić, Roza Valčić, Lucija Pojatina, Helena Cindrić, Jana Janković, Ema Marić, Klara Marić, Ani Zeljak, Lena Jakopčević, Ana Radeljić (L1), Tia Šuša (L2). Trener: Nikola Sabolić.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Veterani Klasa 10. pobjedom povećali vodstvo na ljestvici

Objavljeno

na

Objavio/la

Nakon što su odigrane preostale tri utakmice iz 13. kola jesenske polusezone, Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica (NSVG) ima konačno realno stanje na natjecateljskoj ljestvici.

Velika Gorica, 24.03.2026. Liga veterana Nogometnog saveza Velika Gorica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Klas je pobjedom u gostima kod VG Boysa  svoju prednost na vodećoj poziciji povećao na pet bodova i tako potvrdio svoju premoć u Ligi. Veliko iznenađenje napravila je momčad Gradića, koja je u Novom Čiču zabilježila minimalnu pobjedu (1:0) u susretu s visoko plasiranim Dinamom (4. mjesto).

Velika Gorica, 24.03.2026. Liga veterana Nogometnog saveza Velika Gorica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Ovog vikenda prema rasporedu bit će odigrane utakmice 14. kola (27./30.03.2026.).

Galerija fotografija

Liga veteranskih momčadi NSVG-a 2025./2026., 13. kolo

Rezultati – tri utakmice iz 13. kola (20./23.03.2026.): Posavec (Orle) – Lukavec 1:1, Dinamo (Novo Čiče) – Gradići 0:1, VG Boys – Klas (Mičevec) 0:2.

Raspored 14. kola (27./30.03.2026.): Kurilovec – Hruševec, Buna – Gradići, Dinamo – Lukavec, Posavec – Vatrogasac, Velika Mlaka 1947 – Polet, VG Boys – Lekenik. Klas slobodni.

Poredak nakon 13. kola: 1. Klas 32 (12 10 2 0 58:13), 2. VG Boys 27 (12 9 0 3 43:14), 3. Kurilovec 27 (12 9 0 3 39:13), 4. Dinamo 25 (12 8 1 3 42:18) 5. Vatrogasac 21 (12 7 0 5 25:20), 6. Velika Mlaka 1947 19 (12 6 1 5 29:25), 7. Lekenik 19 (12 6 1 5 28:31), 8. Lukavec 14 (12 4 2 6 18:20), 9. Buna 13 (12 4 1 7 17:24), 10. Polet 9 (12 3 0 9 14:28), 11. Hruševec 8 (12 2 2 8 13:45), 12. Gradići 7 (12 2 1 9 9:43), 13. Posavec 6 (12 1 3 8 8:49).

Nastavite čitati

Sport

Posljedice Dinama traju i dalje: ‘Vrijeme je da se upale prvi alarmi…’

Nogometaši Kurilovca poraženi su 1-0 od Trešnjevke na Udarniku, što im je treći uzastopni poraz u prvenstvu. Nakon Dinama nisu osvojili još ni boda, a bez pobjede su u posljednjih osam utakmica…

Objavljeno

na

Objavio/la

Netko iz kurilovečkog nogometnog okruženja, je u onim prekrasnim trenucima iščekivanja povijesnog ogleda s Dinamom u četvrtfinalu Kupa Hrvatske, onako ispod glasa, izrazio skepsu po pitanju neposredne budućnosti:

– Samo da, kad ovo prođe, sljedećih mjesec dana ne budemo u kanalu…

S obzirom na svu tu emotivnu potrošnju, koja je držala tenziju još tamo od prvog dana priprema, mjesec i pol dana ranije, morala se osjetiti i zato je definitivno bilo argumenata za biti skeptičan. Nažalost, točno dvadeset dana poslije to se vrlo živo potvrđuje u praksi, jer Kurilovec je doživio poraz i u sudaru s Trešnjevkom i sad je u nizu od tri prvenstvena poraza u eri nakon Dinama.

– Bila je to utakmica koja nije ponudila kvalitetu izvedbe ni jedne ni druge momčadi. Mi smo bili dominantni što se tiče posjeda tijekom cijele utakmice, ali bio je to jalov posjed. Gosti su se postavili u niski blok i jako rijetko prijetili našem golu, ali dogodila se ta situacija u 32. minuti… – vrti film trener Kurilovca Senad Harambašić, misleći na situaciju koja je odlučila utakmicu.

Poslovično sjajni golman Kurilovca Leon Išek pokušao je odigrati pas prema suigraču, nije to učinio dovoljno dobro i Roko Jelavić je loptu prvo presjekao, a zatim je i poslao u mrežu.

– Da, gol odluke plod je našeg darivanja… Nažalost, pogreške vratara većinom se iskoriste i tu nema pomoći. Iz našeg posjeda i kontrole lopte servirali smo im najbolju moguću priliku i za to smo kažnjeni. Međutim, moram naglasiti i da smo u kreaciji, brzini igre i stvaranja opasnosti po gol protivnika totalno zakazali – priznaje trener Harambašić.

U prvoj utakmici nakon Dinama njegova je momčad, također s minimalnih 1-0, pala u domaćem ogledu s Bistrom, u Krapini je upisan poraz 3-1 od Zagorca, a na to se nadovezao i ovaj posljednji, opet domaći posrtaj.

– Razočarani smo, došao je trenutak da se upale prvi alarmi, tu u prvom redu mislim na budnost i odgovornost. Već iduća utakmica nudi priliku za to – zaključio je Harambašić.

Problem je, međutim, u tome što je iduća utakmica vrlo izazovna. Jednako kao i ona iza nje. Naime, u subotu će Kurilovčani gostovati kod Vrapča, vodeće momčadi lige, koja ima samo bod više od drugoplasiranog Inkera, koji u onom sljedećem kolu dolazi na Udarnik. Drugim riječima, iz krize će se trebati čupati protiv najboljih klubova u ligi.

Vrijeme tapšanja po ramenima i komplimenata definitivno je prošlo, a došlo je vrijeme za otrežnjenje. Jer, da vremenski još malo proširimo ovu priču, Kurilovec je posljednji put pobijedio još 8. studenog, a od tad je odigrao osam utakmica…

Standings provided by Sofascore

Nastavite čitati

Sport

Došli, vidjeli, osvojili! Karatisti donose 24 medalje s dva natjecanja

Dva vikenda, dva turnira.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Karate klub Velika Gorica/FB

Karate klub Velika Gorica je u protekla dva tjedna nastupio na turnirima u Zagrebu i Križu, gdje su njihovi natjecatelji osvojili ukupno 24 medalje.

Na zagrebačkom turniru Grand Karate Fun, u konkurenciji 471 natjecatelja iz 52 kluba, Velikogoričani su sa sedam boraca osvojili devet medalja – tri zlata, četiri srebra i dvije bronce. Najuspješniji je bio Vito Miletović s dva zlata (U12 -39 kg i U14 -40 kg). Zlato je osvojio i Vito Hulina (U18 -61 kg), koji je ujedno u OPEN kategoriji uzeo srebro.

Srebrne medalje osvojili su i Gabrijel Zagorac (U14 -45 kg), Nikola Krnjaja (U14 -55 kg) te Ena Lukačić (U14 -52 kg), dok je Sara Banović stigla do dvije bronce (U14 -57 kg i U16 -54 kg).

Niz dobrih rezultata nastavljen je i u Križu, gdje je nastupilo devet natjecatelja kluba. U konkurenciji nešto manje od 300 boraca iz Austrije, Slovenije i Hrvatske osvojeno je čak 15 medalja, četiri zlata, šest srebra i pet bronci. Miletović je ponovno bio najuspješniji s dva zlata, a na najvišu stepenicu pobjedničkog postolja popeli su se i Nikola Krnjaja te Mihael Kaurić.

 

Nastavite čitati

Sport

Taekwondo klub Velika Gorica do novih medalja! Goričanke uzele zlato i srebro

Medalje ponovno stižu u Goricu.

Objavljeno

na

Objavio/la

Natjecateljice Taekwondo kluba Velika Gorica sudjelovale su Na Prvenstvu Hrvatske u taekwondou u disciplini formi.

U konkurenciji 304 natjecatelja iz 34 kluba, gorički klub predstavljalo je pet borkinja. Najveći uspjeh ostvarila je kadetkinja Katja Kajfeš, koja je u paru s Vitom Konigshoferom iz TK Zaprešić osvojila zlato i titulu prvakinje Hrvatske. U pojedinačnoj konkurenciji zauzela je peto mjesto.

Srebrnu medalju osvojile su seniorke Iva Hapać i Iva Becić, koje su s Emmom Šantek iz TK Motiv+ u ženskom timskom nastupu izborile drugo mjesto i naslov viceprvakinja Hrvatske.

Vrlo blizu medalje bila je i juniorka Tamara Milić, koja je natjecanje završila na petoj poziciji.

Nastavite čitati

Reporter 457 - 26.02.2026.

Facebook

Izdvojeno