Povežite se s nama

Sport

Jakirović: Jači smo nego prije tjedan dana, vratila su nam se petorica

Zwolinski će propustiti još ovu utakmicu, čekamo rezultate pretraga za Maloču, ali vraćaju nam se Lovrić, Suk, Miya, Čabraja i Steenvoorden, zadovoljan je trener HNK Gorice Sergej Jakirović uoči dolaska Osijeka u Veliku Goricu (nedjelja, 18 sati)

Objavljeno

na

Osam dana nakon što je krenula druga gorička prvoligaška sezone, osam dana nakon remija s Interom bez pola momčadi, situacija je puno bolja. U grad u nedjelju od 18 sati dolazi Osijek, član HNL-ove “velike četvorke” diše puno lakše.

– Što se kadra tiče, sigurno smo jači nego u prošloj utakmici. Miya je opet s nama, vratio se u dobrom stanju, vraćaju se i Čabraja, Lovrić i Suk, a u konkurenciji je i Steenvoorden. Nedostaje nam još jedino Zwolinski, koji neće igrati još ovaj put, ali od ponedjeljka bi trebao biti s nama u treningu. Na dan utakmice odlučit ćemo kojih će 11 igrača istrčati, koji će to igrači pokušati napraviti rezultat – rekao je trener Sergej Jakirović u iščekivanju Osijeka.

Nešto bolji rezultat mogao je biti i prije osam dana, na tom otvaranju prvenstva, ali realizacija je protiv Intera bila ogroman problem.

– Očekujem da protiv Osijeka budemo puno bolji u realizaciji nego u prošloj utakmici. Protiv Intera nam je baš nedostajalo tih završnih pasova i pogotovo preciznosti u realizaciji. Kad se analizira utakmica, vidi se da smo mi imali dosta situacija, ukupno 13 udaraca na gol, ali zadnji pas i završni udarac nisu bili pravi – vratio se Jakirović na prošlu utakmicu, u kojoj se u tragičara prometnuo Justin Mathieu, Nizozemac koji je zapucao tri, četiri prilike.

Gorica sezonu otvara s dvije domaće doma, zatim slijedi gostovanje u Maksimiru pa Rijeka doma… Foto: Matija Habljak/PIXSELL

– Vidim da mnogi gledaju na Justina kao da je odigrao loše, ali ja bih rekao da je on u toj utakmici ušao u pet šansi. Može se to i tako gledati – pokušao je Jakirović učiniti čašu napola punom.

Dobra je vijest za Goricu i to što je Osijek prije samo četiri dana polagao europski ispit.

– Da, Osijek je igrao u četvrtak, sigurno su se i energetski i psihološki potrošili, jer imali su tešku i zahtjevnu utakmicu, vjerujem da su im misli dijelom na toj uzvratnoj utakmici… Međutim, znamo da Osijek ima dobar kadar igrača, očekujem nekoliko promjena u odnosu na četvrtak i utakmicu protiv CSKA Sofije. I tek nakon što vidimo njihov sastav morat ćemo se odrediti u nekim detaljima u igri. Iako, principi Osijekove igre su isti, bez obzira tko bio na terenu. Skautirali smo mi njih, skautirali su oni nas, i tu će odlučivati sitni detalji. Kao i uvijek – kaže Jakirović.

U četiri utakmice prošle sezone Gorica je protiv Osijeka uzela sedam bodova.

– Dobili smo 1-0 ovu zadnju utakmicu, kad je na klupi bio trener Skender, tamo smo odigrali ‘iks’ i remizirali, a doma smo i izgubili u prvom dijelu prvenstva, kad je trener bio Zekić. Teško je uspoređivati taj i ovaj Osijek, ali već u utakmici u svibnju igrali su u ovom sustavu, s trojicom otraga i dvojicom napadača, tako da nam to nije nepoznanica. Budući da ne znam tko će igrati, nema smisla govoriti o imenima, ali naravno da je Bočkaj jedan od ključnih igrača. Kažem, vidjet ćemo tko će za njih igrati, pa ćemo pred igrače eventualno staviti neke dodatne zahtjeve – objašnjava trener Gorice.

Osim Zwolinskog, u ovoj utakmici neće moći računati ni na vrijednog veznjaka Martina Maloču. Ozljeda koji je zaradio u prijateljskom sudaru s Vardarom u utorak, koji je Gorica dobila 3-0.

– Maloča je išao na magnetsku rezonanciju, još čekamo rezultate, ali imamo jedno mišljenje po kojem je u pitanju meniskus. Ako se to potvrdi, bit će to dobra vijest, budući da je baš izgledalo ružno. Bojao sam se da je u pitanju križni ligament, to bi bilo puno lošija opcija. Čekamo drugo mišljenje, pa ćemo vidjeti što s njim – ističe Jakir.

Trener Sergej Jakirović dvaput je prošle sezone pobijedio Osijek s Goricom… Foto: Dubravka Petrić/PIXSELL

Protiv Vardara su se predstavila i dva mlada južnokorejska nogometaša na probi, pa još i dva Makedonca…

– U sklopu suradnje koju smo dogovorili s korejskom tvrtkom za GPS sustave došla su tri dečka iz Južne Koreje. Igor Krlić i Filip Šelendić bili su tamo, napravili su prvu selekciju, doveli njih trojicu sa sobom, od kojih su dvojicu i igrala protiv Vardara. To su dečki rođeni 2000. i 2001., zanimljivi su, pa smo ih poslali da odigraju utakmicu za juniore. Pa ćemo vidjeti… Možda odu i u Kurilovec, odlučit ćemo naknadno, ali ta suradnja bit će još i čvršća. A Makedonci više nisu s nama, jedan od njih dobio je neku ponudu i odlučili su otići – zaključio je Jakirović.

Sastav za utakmicu ni u ludilu nije želio otkriti, što je i normalno, pa preostaje samo da se mi poigramo… Na golu će biti Kahlina, na bokovima Musa i Čabraja, u sredini obrane Jovičić i Ćelić ili Steenvoorden, a u veznom redu za tri mjesta konkuriraju petorica – Marina, Maslowski, Miya, Suk i Babec. U vrhu napada, u izostanku Zwolinskog, siguran je Cherif Ndiaye, kao i Lovrić na lijevoj strani. Desno bi trebali Dvorneković ili Mathieu, što bi zaključilo ovu našu jedanaestoricu. Iako, ne treba zaboraviti da je Jakirović uvijek spreman i za neka iznenađenja…

Sport

Uspon otvorio sezonu s osam medalja i novim državnim rekordom Martine Korg

Paraatletičari velikogoričkog kluba sjajno su krenuli u novu sezonu na dvoranskom prvenstvu Hrvatske i prvom kolu HPAL-a u Zagrebu.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Para Atletski Klub Uspon/FB

Paraatletski klub Uspon uspješno je otvorio novu sezonu nastupom na dvoranskom prvenstvu Hrvatske i prvom kolu Hrvatske paraatletske lige, održanima u nedjelju 15. ožujka u atletskoj dvorani na Zagrebačkom velesajmu. Klub je natjecanje završio s ukupno osam medalja, jednim državnim rekordom i nizom osobnih rekorda.

Najsjajniju medalju osvojila je Kristina Ivšić koja je slavila na 60 metara u kategoriji T20 s rezultatom 9:85 sekundi, a uz zlato u sprintu osvojila je i srebro u bacanju kugle (6,73 m). Državni rekord postavila je Martina Krog s hicem od 10,38 metara u bacanju kugle (F44-46-62-64), dok su srebrne medalje osvojili Stjepan Dereta (kugla muški T20, 8,88 m, osobni rekord), Dominik Počekal (kugla muški F57, 8,43 m) i Nataša Sobočan (kugla žene F55-57, 5,35 m). Bronce su uzeli Ivano Rajković (kugla muški T20, 8,56 m, osobni rekord) i Milena Vujević (kugla žene F37-38, 4,86 m, osobni rekord).

Među ostalim članovima Uspona, Stjepan Dereta zauzeo je 6. mjesto na 60 metara T20, dok je Toni Pemper bio 9. na istoj disciplini i 10. u skoku u dalj (3,36 m). Amar Jakupović zauzeo je 10. mjesto na 60 m T20, 8. mjesto u kugli T20 (10,01 m) i 8. u skoku u dalj (3,68 m, osobni rekord). Nikola Nestorović osvojio je 8. mjesto u kugli u muškoj kategoriji T20 (6,74 m), a Matej Hačić 17. mjesto u istoj disciplini (5,40 m, osobni rekord). Sara Pereković bila je 4. u kugli u ženskoj kategoriji T20 (5,50 m, osobni rekord), dok je Renata Celjak zauzela 4. mjesto u kugli žene F55-56-57 (4,18 m). U skoku u dalj, Dominik Nestić postavio je osobni rekord i osvojio 6. mjesto (4,17 m).

Sljedeći nastup članove kluba očekuje 12. travnja na paraatletskom mitingu u Velikoj Gorici, ujedno i drugom kolu Hrvatske paraatletske lige.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Minimalna pobjeda rukometašica Gorice protiv Moslavine

Objavljeno

na

Objavio/la

Rukometašice Gorice su u 13. kolu 3.HRL Središte pobijedile RK Moslavinu (Kutina) rezultatom 31:30 i tako zadržale vodeću poziciju na prvenstvenoj ljestvici.

Velika Gorica, 14.03.2026. Treća HRL Središte-13.kolo: ŽŽRK Gorica – RK Moslavina 31:30. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 14.03.2026. Treća HRL Središte-13.kolo: ŽŽRK Gorica – RK Moslavina 31:30. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Domaća ekipa je od početka utakmice određivala događanja na parketu i imala vodstvo od 2-5 golova (3:1, 7:2, 9:6, 16:12) te je na kraju prvog poluvremena bilo 17:14.

Velika Gorica, 14.03.2026. Treća HRL Središte-13.kolo: ŽŽRK Gorica – RK Moslavina 31:30. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 14.03.2026. Treća HRL Središte-13.kolo: ŽŽRK Gorica – RK Moslavina 31:30. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Tijekom drugog poluvremena Gorica je držala prednost od 4-6 golova ( 18:14, 22:16, 26:21), a u 52. minuti bilo je 31:26. Nakon toga u posljednjih 8 minuta domaće nisu više poentirale, a igračice Moslavine nisu realizirale sedmerac i postigle su 4 gola za konačnih – 31:30!

Velika Gorica, 14.03.2026. Treća HRL Središte-13.kolo: ŽŽRK Gorica – RK Moslavina 31:30. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 14.03.2026. Treća HRL Središte-13.kolo: ŽŽRK Gorica – RK Moslavina 31:30. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 14.03.2026. Treća HRL Središte-13.kolo: ŽŽRK Gorica – RK Moslavina 31:30. Foto: David Jolić/cityportal.hr

ŽRK Gorica (11 10 0 1 332:239 20) je sa 20 bodova na prvom mjestu u trenutačnom poretku, na drugom mjestu je RK Sisak (12 10 0 2 355:286 20) s jednakim brojem bodova i jednom utakmicom više odigranom.

Galerija fotografija

Treća HRL Središte 2025./2026., 13. kolo

ŽRK Gorica – RK Moslavina 31:30 (17:14)

Velika Gorica. Sportska dvorana Srednje strukovne škole. Gledatelja 50. Subota, 14.03.2026., 15 sati. Suci: Goran Šimunčić (Varaždin) i Marko Zeko (Šenkovec). Delegat: Hrvoje Stipanović (Zagreb).

GORICA: Krmpotić (V), Čurek, Burić 4, Mihaljević 2, Nurkić 7, Sremić 2, Đuričić 3, Katalinić 5(2), Čančar 2, Vajdić, Devčić 6. Trenerica: Dubravka Tunjić.

MOSLAVINA: Sopina, G.Cvetić, Kamenski 9, M.Cvetić 10(4), Grdić 1, Crnić 1, Zlatić 3, Korić, Župančić 1(1), Vlajsović 3, Pirša, L.Cvetić, A.Kolarić, Mičević 2, P.Kolarić, Lacković. Trenerica: Marina Lacković.

Sedmerci: Gorica 2/2, Moslavina 5/7. Isključenja: Gorica 12 min., Moslavina 8 min.

Nastavite čitati

Sport

Petorica u kockastom: Uz igrače Gorice, tu je i dinamovac iz Šćitarjeva…

Ante Kavelj dobio je poziv U-21 reprezentacije, koju čeka ogled s Turskom, a za Europsko prvenstvo borit će se i Luka Vrzić s U-19 selekcijom, kao i čak trojica igrača Gorice u U-17 reprezentaciji

Objavljeno

na

Objavio/la

Dok nogometaši Gorice vode svoje bitke u SuperSport HNL-u, dok skupljaju bodove gledajući i unaprijed i unatrag, usporedno se u toj priči rađa se budućnost kluba, a možda i hrvatskog nogometa. Naime, u predstojećem reprezentativnom ciklusu čak će petorica igrača Gorice nastupati u hrvatskom dresu, i to u tri različite selekcije, počevši od one koja je istovremeno i omladinska i seniorska.

Naime, U-21 reprezentaciju u ovom prozoru čeka domaći ogled s Turskom na Opus Areni, a za tu je utakmicu izbornik Ivica Olić ponovno pozvao veznog igrača Gorice Antu Kavelja. Splićanin je standardni prvotimac, s punom minutažom, ali i s učinkom, pa ne čudi da je njegova pozicija u reprezentaciji stabilna, a uloga koju ima sve važnija.

Reprezentativac će ponovno biti i njegov suigrač Luka Vrzić, kojem je stigao poziv izbornika U-19 reprezentacije Siniše Oreščanina. Vrza će tražiti svoju minutažu u ozbiljnoj konkurenciji, a ta će selekcija ovoga puta kroz elitnu rundu kvalifikacija tražiti svoje mjesto na Europskom prvenstvu. Turnir će se igrati u Varaždinu od 22. do 31. ožujka, a na njemu će Hrvatska igrati protiv vršnjaka iz Švicarske, Norveške i Francuske. Da će biti lako, neće…

Za Europsko prvenstvo borit će se i U-17 reprezentacija, koja će sudjelovati na izlučnom turniru u Poljskoj, a to je ujedno i selekcija s daleko najsnažnijim goričkim pečatom. Naime, u njoj su čak trojica igrača HNK Gorice, izbornik Marijan Budimir redovito računa na trojac koji je pozvan i ovoga puta: Juraj Frigan, Mihael Kelava i Lovro Lojen. Prva dvojica su “originalno” godište, rođeni su 2009. godine, dok je Lojen kao godinu mlađi od većine ostalih prvi vratar ove reprezentacije.

Uz njih, u ovoj je selekciji donedavno bio i Francis Chinedu Echue, koji propušta i drugu akciju reprezentacije zaredom, no VG pečat tu je i u liku i djelu Lovre Trupčevića. Dečko iz Šćitarjeva desni je bek Dinama, ali i prvi izbor Marijana Budimira za tu poziciju u reprezentaciji kojoj će u poljskom gradu Opole protivnici biti klinci iz Slovačke, Irske i, naravno, Poljske.

“Pozivi u reprezentaciju još su jedno priznanje za kvalitetan rad klupske škole nogometa te razvoj mladih igrača u HNK Gorici”, s ponosom ističu iz kluba.

Nastavite čitati

Sport

Pogled u budućnost: ‘Želimo bazu od domaćih igrača, Gruja je tek početak’

Nakon što je prošlog ljeta priključen seniorskoj momčadi, Petar Gruja je prošlog tjedna navršio 18 godina, čime su se stekli uvjeti za potpis ugovora s KK Goricom, klubom čije je dijete, ali i čija je budućnost

Objavljeno

na

Pomalo je nestvarna činjenica da je velikogorička košarka, odnosno Velika Gorica kao sredina, tijekom više od pet desetljeća svoje povijesti uspjela izbaciti prvoligaških igrača koliko ih stane na prste jedne ruke. Pritom čak možda neće biti potrebno ni koristiti sve prste, jer ova će se priča zaustaviti na Robertu Trohi, Zvonimiru Kovačević, Igoru Ciglaru… Moguće je da smo nekoga tu i propustili, ali brojka je svakako vrlo skromna. Pod velikogoričke košarkaše, naravno, ne ubrajamo bivše igrače KK Gorice, kao što su Mario Kasun, Ante Tomić, Damjan Rudež i ostali.

U tom smislu, uvijek se posebno radujemo kad neki domaći klinac naznači svoj potencijal da se jednog dana možda može ugurati u to društvo. Novi kandidat u toj kategoriji je 18-godišnji Petar Gruja, dečko koji se razvija u svom klubu, za koji je potpisao i novi ugovor. Nažalost, odmah potom se i lakše ozlijedio, pa je propustio gostovanje kod Marsonije, no ovo je ionako priča na duge staze, o kojoj su se detaljnije oglasili na klupskim kanalima.

“Postavši punoljetan, Petar Gruja, koji je ove sezone priključen seniorskoj momčadi, potpisao je novi dvogodišnji ugovor s klubom. Nakon što je prošlog ljeta kao perspektivan igrač priključen seniorima, Gruja se tijekom sezone izborio za svoj status, te je postao stalnim članom prve momčadi za koju je debitirao krajem siječnja u Kaštelima.

Nakon toga uslijedio je debi u prvoj petorci protiv Vrijednosnica Osijek, da bi u posljednjoj utakmici protiv Đakova naš Pero ubacio osam poena uz dva skoka i jednu ukradenu loptu. Uz sve to, potpisao je novi dvogodišnji ugovor s klubom, koji je ovim još jednom pokazao smjer kojim se želi ići u naredno vrijeme.

– Na meni je da treniram i budem još bolji. Drago mi je da sam dobio priliku i vjerujem kako ću iz utakmice u utakmicu biti sve bolji – poručio je prilikom potpisivanja Gruja.

Na potpisanom ugovoru ispred kluba mu je čestitao član Izvršnog odbora Dominik Živanović, koji je izrazio zadovoljstvo što igrač iz klupskog pogona potpisuje ugovor s matičnim klubom.

– Ovo je početak priče u koju smo krenuli, da pokušamo stvoriti bazu od naših igrača. Petar je pravi primjer toga, kako se radom i zalaganjem može uspjeti. Uvjeren sam kako će njegovim stopama uskoro krenuti i neki drugi klinci, budući da u mlađim kategorijama imamo nekoliko itekako zanimljivih igrača – naglasio je Živanović.”

Uz njega, u kadru seniorske momčadi već godinama je i Frano Miloloža, također Velikogoričanin, baš kao i Jakov Ninić, koji se bori za svoje minute. Potencijala ima i u mlađim uzrastima, dolaze talentirani klinci, no proces je ovo koji zahtjeva strpljenje. Bude li tako, mogao bi na red doći i rezultatski iskorak, povratak u goričkoj košarci prirodno, premijerligaško okruženje.

Nastavite čitati

Sport

Poraz u Brodu: Goričani se vraćali, pa na kraju ostali praznih ruku…

Košarkaši Gorice doživjeli su poraz 86-77 u Slavonskom Brodu, bolja je bila Marsonia, i to na američki pogon. Gorica tek mora pronaći način kako funkcionirati bez dvojice važnih igrača…

Objavljeno

na

Objavio/la

Oslabljeni odlascima Filipa Kalajžića i Nike Rimca, košarkaši Gorice otišli su na gostovanje kod Marsonije u Slavonski Brod. Domaćin je silno trebao pobjedu u borbi za ostanak, znali su Brođani da s obzirom na okolnosti imaju šansu protiv neopterećenih Goričana, a to se pokazalo i točnim. Marsonia je došla do pobjede koju je burno proslavila, a Gorica se još jedan korak udaljila od ionako teško dostižnog plasmana u doigravanje.

Počela je Gorica solidno, da bi već do isteka prve četvrtine potonula u minus od osam koševa, koji se u prvoj fazi druge dionice pretvorio i u ogromnih minus 12, a zatim i najvećih 17 koševa zaostatka (40-23). Iz te rupe Goričani su se ipak uspjeli vratiti do odlaska na veliki odmor, budući da je nakon prvih 20 minuta bilo ipak puno prihvatljivijih plus osam za Brođane (45-37).

Početkom nastavka prišli su Goričani i na samo tri poena minusa, ali nova serija domaćina opet je odvela do dvoznamenkastog minusa (53-42), koji je ponovno anuliran, i to vrlo brzo, već na 55-55. Imala je Gorica u završnici treće četvrtine i vodstvo, no u zadnjih deset minuta s plus dva ušla je Marsonia. Sljedeće, ujedno i posljednje vodstvo Gorice bilježimo kod 67-65, da bi sve nakon toga otišlo na stranu Marsonije.

Amerikanac Henry sa 23 i Maričević s 19 koševa bili su predvodnici domaćeg sastava na putu do pobjede, a kod Gorice su bolji od ostalih bili Kristijan Validžić sa 17, Roko Ivanković sa 13 i Pavao Turić sa 13 koševa, dok se Kristijan Šutalo priključio s devet poena i deset skokova.

U sljedećem kolu u Veliku Goricu dolaze zadarske Jazine…

Standings provided by Sofascore

Nastavite čitati

Reporter 457 - 26.02.2026.

Facebook

Izdvojeno