Povežite se s nama

Sport

I ovaj niz morao je stati: Kako je Opatija ‘istukla’ klince iz Kurilovca…

Nogometaši Kurilovca izgubili su 3-0 u gostima kod Opatije, prekinut je njih sjajni niz od više od dva mjeseca bez poraza, a do kraja sezone čeka ih ludi ritam. Igrat će se svaka tri, četiri dana, počevši s utakmicom kupa protiv Zeline već u srijedu…

Objavljeno

na

Bilo to zbog zakona velikih brojeva – Kurilovec nije izgubio utakmicu već puna dva mjeseca, u tih posljednjih deset utakmica upisao je sedam pobjeda i tri remija – bilo zbog toga što je, gledajući na stvari kroz prizmu suđenja, ovoga puta bilo praktički nemoguće izvući nešto više, sjajan kurilovečki niz je stao. Opatija je pobijedila 3-0, no od gubitka ta tri boda puno više bole primljeni udarci.

– Uh, baš su nas istukli… – započeo je trener Kurilovca Perica Vidak analizu onoga što se događalo u Opatiji bajnoj u subotu poslijepodne.

Iako, nogometno gledano, malo je toga bilo bajno u ovih 90 minuta.

– Da se odmah razumijemo, Opatija nas je zasluženo pobijedila. Nedostajalo nam je puno važnih igrača, od Čunčića, Slunjskog, Krsnika… I Humeljak je bio ‘načet’, ušao je u drugom poluvremenu, a mi smo utakmicu počeli s devet igrača mlađih od 21 godine. I dobro smo otvorili utakmicu, igrali svoju igru, čak sam i čuo kako ljudi na tribinama govore: ‘Uh, kako klinci haklaju!’ Međutim, u tih prvih dvadeset minuta Opatija je imala dvije izvrsne šanse, od te naše dominacije moglo je komotno ispasti da gubimo 0-2, tako je to izgledalo – priča Vidak i nastavlja:

– Igrali smo mi cijelo vrijeme dobro do posljednje trećine, ali bez Humeljaka i Slunjskog teško smo stvarali šanse, sve su to više bili udarci iz daljine. Nekoliko dobrih udaraca, lijepih pokušaja, ali nismo uspjevali stvoriti ‘zicere’. Oni su, s druge strane, imali još nekoliko jako lijepih šansi.

I tu je mladi trener Kurilovca na trenutak zastao. Zato što Opatija nije zabijala iz tih šansi, nego iz penala. Neobičnih penala.

– Sudio im je dva penala, a oba su bila… Ma dobro, nebitno. Kažem, zasluženo smo izgubili i unatoč tim penalima. Puno me više naljutio kriterij kojeg je sudac imao. Igrači Opatije nekoliko su puta baš opasno startali na naše igrače, neki su startovi išli i stvarno opasno, iznad koljena… I to im se uporno toleriralo. Iskreno, bojao sam se na trenutke za svoje igrače, to baš nije bilo lijepo gledati – priča Perica, još jednom dodajući kako na pobjedu domaćina nema zamjerki.

Za sve to što su izvodili na terenu, iskusna, čvrsta i iznimno agresivna, često i gruba momčad Opatije dobila je samo četiri žuta kartona. Objektivno, mogli su ih dobiti i puno, puno više. Mogli i trebali.

– Dobro je, sve ok, idemo dalje. Posljednju utakmicu prije ove izgubili smo 2. ožujka, prije više od dva mjeseca, ali sad je to manje važno. Gledamo prema naprijed, prema onome što nas čeka. A čeka nas paklen ritam – ističe Vidak.

I doista, završnica trećeligaškog Zapada bit će baš paklena. Igrat će se dvije utakmice tjedno, pa tako sve do kraja prvenstva, koje stiže tek za četiri tjedna. Ludi raspored počeo je još prošlog utorka, kad je u Kurilovcu pao Jadran iz Poreča (3-1), nastavio se u subotu u Opatiji, a sljedeći izazov je gostovanje kod četvrtoligaša Zeline u četvrtfinalu županijskoga kupa.

– Da, u srijedu igramo protiv Zeline za polufinale, idemo im u goste, tamo je i naš Hrvoje Jančetić. Evo, baš moj suradnik Mario Škrblin i ja idemo pogledati njihovu utakmicu protiv Bistre, da vidimo kakva je to momčad… Nakon toga idemo u Špansko, na treće gostovanje zaredom, pa nam opet u srijedu, samo četiri dana poslije, dolazi Dugo Selo. Gust i naporan raspored, a problem je što nas nema puno. Slunjski u ponedjeljak opet počinje trenirati, Humeljak će biti ok, vraća se i Čunčić… Malo duže ćemo biti jedino bez Krsnika, nadam se da neće biti u novih ozljeda – zaključio je svoj nedjeljni raport Perica Vidak.

I otišao u Zelinu. Kiša je pljuštala, ali kad je nogomet život, ne smeta…

Sport

FOTO Početak priprema Turopoljca s novim trenerom i dva pojačanja

Objavljeno

na

Objavio/la

Premier ligaš NK Turopoljac (Kuče) započeo je danas (nedjelja, 01. veljače 2026.) pripreme za proljetnu polusezonu 2026. na svom igralištu. Termin sastanka u 11 sati ispoštivali su svi igrači, nitko nije zakasnio, jednako tako i članovi klupske uprave.

Kuče, 01.02.2026. NK Turopoljac – pripreme za nastavak prvenstva u Premier ligi. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 01.02.2026. NK Turopoljac – pripreme za nastavak prvenstva u Premier ligi. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Na prvom treningu pod vodstvom novog trenera Romana Župetića bilo je 18 igrača. Treba naglasiti da nitko iz jesenskog kadra nije otišao iz kluba, a na treningu su bila i dva pojačanja. Vratio se kapetan Tomislav Horvat, koji je cijelu jesen bio odsutan zbog poslovnih obveza, a Turopoljcu je pristupio Marko Preradović, koji bio mogao biti istinsko pojačanje ako ga ”zaobiđu” eventualne ozljede.

Kuče, 01.02.2026. NK Turopoljac – pripreme za nastavak prvenstva u Premier ligi. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 01.02.2026. NK Turopoljac – pripreme za nastavak prvenstva u Premier ligi. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Treniralo bi se tri puta tjedno (utorak, četvrtak, petak), utakmice nedjeljom –tako je dogovoreno s igračima. Uz trenera na klupi sjedio bio Mislav Čunčić, koji se krajem jesenske polusezone 2025. oprostio od aktivnog igranja.

Kuče, 01.02.2026. NK Turopoljac – pripreme za nastavak prvenstva u Premier ligi. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 01.02.2026. NK Turopoljac – pripreme za nastavak prvenstva u Premier ligi. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nezvanično smo saznali da će na skoroj izbornoj sjednici Skupštine NK Turopoljac doći do reizbora – bit će izabran novi predsjednik kluba, a dosadašnji predsjednik Zagorac bio ostao u klubu s novom funkcijom.

Kuče, 01.02.2026. NK Turopoljac – pripreme za nastavak prvenstva u Premier ligi. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 01.02.2026. NK Turopoljac – pripreme za nastavak prvenstva u Premier ligi. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Prva pripremna utakmica planirana je za slijedeći vikend (07./08.02.2026.) na domaćem terenu, ako to vremenske (ne)prilike dozvole. Prvu službenu utakmicu u ovoj godini Turopoljac bi, prema rasporedu, trebao odigrati  protiv Vatrogasca u Kobiliću, u prvom kolu Kupa Grada Velike Gorice (21./22.02.2026.). Nakon današnjeg treninga (80 minuta) svi su se gostili prvoklasnim domjenkom.

Kuče, 01.02.2026. NK Turopoljac – pripreme za nastavak prvenstva u Premier ligi. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopoljac (17 7 3 7 23:24 24) se s 24 boda plasirao u Premier ligi na 10. mjesto u jesenskoj polusezoni 2025.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Sport

Više od 70 trkača na Ključić Brdu otvorilo novu sezonu Trail lige

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Atletski klub Turopolje/FB

Na Ključić Brdu jučer, u subotu 31. veljače, održano je sedmo kolo Turopoljske lige trail trčanja, koje je okupilo više od 70 trkača i hodača, dok je njih 68 službeno zabilježilo rezultate.

Na kraćoj stazi od 4,3 kilometra do pobjeda su stigli Josip Martinović u muškoj te Vedrana Janjić u ženskoj konkurenciji. Na pobjedničko postolje kod muškaraca još su se popeli Jan Marić i Mario Sečenj, dok su kod žena druga i treća mjesta zauzele Ivana Novak i Aljona Sokić.

Na dužoj stazi od osam kilometara prvu ovosezonsku pobjedu upisao je Robi Zemljić. Iza njega u cilj su redom stigli Filip Gršić, Vedran Planinšek, Slavko Parlov i Darko Radić. U ženskoj konkurenciji na dužoj stazi nastavila se dominacija Sanje Đapić Štrige, koja je slavila i sedmi put zaredom. Druga je bila Marija Zulić, a treća Jasna Mikulić.

Nastavite čitati

Sport

Rađa se novi rugby klub! Pokrenuta inicijativa za osnivanje Turopolje Bullsa

Jučer je održano prvo okupljanje inicijative za osnivanje.

Objavljeno

na

Objavio/la

U subotu, 31. siječnja, u zagrebačkom Buzz baru održano je prvo službeno okupljanje inicijative za osnivanje Rugby cluba Turopolje Bulls. Time je napravljen prvi konkretan korak prema stvaranju novog sportskog kolektiva koji bi trebao djelovati na području Turopolja.

Na sastanku se okupila manja skupina zaljubljenika u sport i rugby, koji su pokrenuli cijelu priču s ciljem širenja ovog sporta u lokalnoj zajednici te stvaranja uvjeta za redovite treninge i okupljanje novih članova. Dogovoreni su osnovni organizacijski koraci, okvirni planovi treninga i daljnje aktivnosti koje bi trebale omogućiti formiranje stabilne ekipe u nadolazećem razdoblju.

Inicijatori poručuju kako je klub otvoren za sve zainteresirane, bez obzira na prethodno iskustvo, a informacije o budućim susretima i treninzima bit će objavljene uskoro. Prijaviti se možete na [email protected]

Nastavite čitati

Sport

FOTO HSTK Velika Gorica – 11. pobjeda i prvi poraz seniora

Objavljeno

na

Objavio/la

Stolnotenisači Velike Gorice su u 8.kolu (drugo kolo u nastavku prvenstva) jučer (31.01.2026.) u Gradskoj sportskoj dvorani u Velikoj Gorici u duplom programu pobijedili momčad STK Sveta Nedelja rezultatom 4:0 i iznenađujuće izgubili od STŠK Dugo Selo 3:4.

Velika Gorica, 31.01.2026. Prva liga zapad (m) – 08. kolo. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Velika Gorica, 31.01.2026. Prva liga zapad (m) – 08. kolo. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Poraz od Dugog Sela uslijedio je zbog izostanka Marka Habijanca, zamijenio ga je Marko Vračan, ali i zbog izgubljenog meča Domagoja Elgera, vodećeg igrača po broju pobjeda (16) u Ligi.

Velika Gorica, 31.01.2026. Prva liga zapad (m) – 08. kolo. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Velika Gorica, 31.01.2026. Prva liga zapad (m) – 08. kolo. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

HSTK Velika Gorica (12 11 1 46:16 23) je na prvom mjestu s 23 boda.

Galerija fotografija

1.HL muški zapad – 08. kolo

REZULTATI  HSTK Velika Gorica – STK Sveta Nedjelja 4:0 (Domagoj Elger – Matej Lacković 3:1, Marko Habijanec – Oliver Poljak 3:1, Ante Jakić – Antonio Radenić 3:1, Habijanec/Elger – Poljak/Lacković 3:0).

HSTK Velika Gorica – STŠK Dugo Selo 2:4 (Domagoj Elger – Krunoslav Belić 3:0, Ante Jakić – Antonio Brakus 1:3, Marko Vrčan – Matej Murat 1:3, Marko Habijanec/Domagoj Elger – Belić/Brakus 3:0, Elger – Brakus 1:3, Vračan – Belić 2:3).

Nastavite čitati

Sport

Važno je imati Pozu. I zabiti baš kad treba…

Nogometaši Gorice pobijedili su Hajduk 1-0 na svom stadionu, golom Ikera Poza u 44. minuti! Goričani su tako u velikom stilu, i to potpuno zasluženo, prekinuli slabiju seriju rezultata i odmaknuli se od dna…

Objavljeno

na

Objavio/la

Veliku, ogromnu, iznimno važnu pobjedu izborili su nogometaši Gorice ove subote poslijepodne na svom stadionu, ali u gostujućoj atmosferi! Ponovno su navijači Hajduka ispunili tribine, no nisu se dali ni naši Good Boysi, koji su se na kraju čuli puno bolje. Zahvaljujući svojim miljenicima na terenu, naravno, jer oni su utišali gostujuću publiku…

Točnije, učinio je to Iker Pozo, sjajni Španjolac koji je još jednom pokazao koliko je važan za momčad koju vodi Mario Carević. Razgrađuje i izgrađuje, oduzima lopta i kreira prema naprijed, a zna i pogoditi kad je najvažnije. Trenutak odluke dogodio se u 44. minuti, nakon što se lopta odbila Pozu na nekih 20-ak metara. Iker je opalio i pogodio neobranjivo za vratara Silića.

Stigao je taj gol kao velika nagrada za učinjeno u tom prvom poluvremenu, jer Gorica je u prvoj polovici utakmice definitivno bila opasnija i konkretnija momčad. Majstorija koju je izveo Jurica Pršir potez je za prepričavanje, a da je zabio, možda bi to bio i kandidat za gol sezone… Primio je loptu od razigranog Vrzića, gurnuo kroz noge Skelinu i pucao, ali Silić je to zaustavio. Nije to bila i jedina prilika Gorice, bila je splitska obrana na iskušenjima, a gol za vodstvo stigao je u idealnom trenutku.

Na odmoru je trener Carević još malo posložio svoje redove, organizirao defenzivni zid impresivne kakvoće i izdao zapovijed: “Nema gola!” Njegovi su igrači naredbu proveli u djelo kroz vrlo zahtjevnih drugih 45 minuta, u kojima su u potpunosti bili u podređenom položaju, ali bili su i odlučni da sačuvaju ono što su krvavo zaradili. Dresovi su se pošteno uprljali, udarci šutke primali, a sve to Goričani su radili – zajedno!

Davor Matijaš vrhunski je odradio svoj dio posla, a na kraju se i žrtvovao žutim kartonom… Foto: Igor Šoban/PIXSELL

Doista, fenomenalan je bio govor tijela goričkih igrača tijekom cijele utakmice, gotovo da su izgledali kao da su potpuno uvjereni da neće primiti gol. Za to što je tako na kraju i bilo velike zasluge idu i vrataru Davoru Matijašu, koji je odradio vjerojatno svoju najbolju utakmicu otkad je u Gorici. Livaju je zaustavio na rukometni način, na svakoj lopti bio je prvi, siguran i miran…

Nakon svega, nije u splitskim redovima bilo ni one poslovične ljutnje nakon poraza, kao da su i sami Splićani bili svjesni da je s ovakvom Goricom jako, jako teško igrati. Šanse koje su stvarali u drugom dijelu uglavnom nisu spadale u red čistih, stopostotnih, ali stalno su prijetili i tražili maksimalan fokus kod društva koje se brani. Fokus su Goričani i isporučili, do posljednje sekunde, sve do zajedničkog zagrljaja nasred igrališta. Čvrstog, emotivnog, zagrljaja koji je donio veliko olakšanje.

Pet posljednjih utakmica u prvenstvu Gorica nije uspjela pobijediti, upisala je četiri poraza i remi, i nakon posrtaja protiv Varaždina neizmjerno je važno bilo uzeti ova tri boda. Gorica je uspjela, odvojila se još malo od Vukovara i Osijeka, a od ponedjeljka ujutro slijedi zaokret prema Lokomotivi, prvom sljedećem protivniku.

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno