Povežite se s nama

Vijesti

Hitna pomoć donirala hranu i vreće za spavanje beskućnicima

U tijeku je i dalje akcija VG Legacy tima za opremanje vozila goričke hitne pomoći

Objavljeno

na

– Kada nas nešto naglo zaboli zovemo hitnu. Nama se dogodila obrnuta situacija. Hitna je nazvala nas! Dva člana Legacya sa upitnikom iznad glave otišla su do hitne. Kad tamo – iznenađenje. Vođeni pričom pomaganja drugima, brigom za one kojima je pomoć potrebna vidjeli su našu akciju za beskućnike – započeli su ovu lijepu priču članovi VG Legacy tima koji su danas od djelatnika goričke Hitne pomoći preuzeli donaciju – hranu i vreće za spavanje.

Bez obzira što je i dalje u tijeku akcija za opremanje vozila goričke hitne pomoći kojima je potreban modularni defibrilator i prijenosni EKG uređaj, i sami djelatnici hitne odlučili su biti humanitarni.

– Priča je to koja daje nadu u bolje sutra. Priča koja nam zbilja govori da ljude samo malo treba potaknuti da čine dobro. Hvala svim djelatnicima VG hitne pomoći na donacijama! Dok smo ozarenih lica i srca sretno i zahvalno promatrali prve pahulje snijega stigao im je poziv. Onaj crveni… znali smo što znači crveni poziv. Netko je životno ugrožen… U samo nekoliko sekundi bili su spremni, upalili su sirene i odjurili nekome spasiti život. Da bi osoba kojoj su odjurili dočekala Božić sa svojom obitelji – kažu iz Legacyja i podsjećaju građane kako i dalje mogu pomoći goričkoj hitnoj pomoći da spase još više života.

Svoje donacije oni koji žele pomoći mogu uplatiti i na broj računa HR7724840081502022138 s opisom plaćanja VG Legacy za VG hitnu.

Udruge

Društvo žena Buševec i ove godine pomaže najpotrebitijima – podijeljeno 25 uskrsnih paketa

Tradicija koja se nastavlja iz godine u godinu.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Društvo žena Buševec/FB

Društvo žena Buševec i ove je godine uoči Uskrsa organiziralo humanitarnu akciju u kojoj su kupljeni prehrambeni paketi za one kojima je pomoć najpotrebnija. Ukupno je podijeljeno 25 paketa, 20 za socijalno ugrožene obitelji te pet za djecu s posebnim potrebama.

Paketi su dostavljeni korisnicima u Buševecu, Ogulincu, Vrbovu, Ruči, Sopu Bukevskom i Lekeniku.

“Već 12 godina organiziramo akciju za socijalno ugrožene, samce, djecu s posebnim potrebama i to ne samo u Buševcu, nego imamo i krug ljudi van Buševca kojima dajemo pakete. To su socijalno ugroženi ljudi, a najviše se radi o starijim osobama”, pojasnila je Lidija Rožić, predsjednica Društva.

Nastavite čitati

Vijesti

Jak vjetar i dalje u gradu! Stožer civilne zaštite – nema ozlijeđenih, ali oprez i dalje nužan

Građanima se savjetuje izbjegavanje putovanja i boravka na otvorenom.

Objavljeno

na

Stožer civilne zaštite Grada Velike Gorice i dalje prati situaciju na terenu nakon olujnog nevremena te poručuje kako zasad nema većih materijalnih šteta na objektima, a najvažnije, nema ozlijeđenih. Vatrogasci i ostale hitne službe neprekidno su na terenu i rade na uklanjanju posljedica jakog vjetra. Građani se i dalje pozivaju na oprez, posebno u prometu, a za sve dojave i potrebe Stožer je otvorio dežurne telefone 099 423 1989 i 092 635 7000.

Povećan je broj vatrogasnih intervencija zbog porušenih stabala i odlomljenih grana, no prema trenutačno dostupnim informacijama nema dojava o većoj šteti na objektima.

U dječjim vrtićima zabilježen je manji broj djece nego inače, dok su djelatnici pojačano angažirani kako bi boravak djece protekao sigurno.

Prema prognozama, tijekom sutrašnjeg dana očekuje se postupno smirivanje vremena, no u prvom dijelu dana i dalje se očekuje jak, mjestimice i olujni sjeverni vjetar zbog čega će se upozorenje spustiti na žuti alarm. Iz Stožera ponovno apeliraju na građane da izbjegavaju nepotrebna putovanja, boravak na otvorenom te parkiranje vozila ispod stabala, dok hitne službe nastavljaju s radom na terenu.

Nastavite čitati

Vijesti

VIDEO Crijep počeo padati sa zgrade u Zagrebačkoj ulici, vatrogasci odmah intervenirali

Olujni vjetar i dalje radi probleme…

Objavljeno

na

Objavio/la

Crijep je danas počeo padati sa zgrade u Zagrebačkoj ulici, zbog čega je situacija brzo postala opasna za prolaznike. Na teren su izašli vatrogasci, a odmah je krenula i sanacija željebnjaka.

 

Sve se događa dok olujni vjetar još uvijek puše i stvara probleme po gradu, a na snazi je još uvijek crveno upozorenje.

Nastavite čitati

Vijesti

Dijete ozlijeđeno u Šestak Brdu! Automobil naletio na srušeno stablo

Identitet djeteta za sada nije poznat…

Objavljeno

na

Foto: Vatrogasci Pokupsko/FB

Sinoć oko 21 sat, u Šestak Brdu, jedno dijete je ozlijeđeno kada je automobil naletio na stablo koje je oluja srušila na cestu. Hitna pomoć odmah je intervenirala, no kako doznajemo, identitet djeteta za sada nije poznat.

Incident je dio šireg vala problema koje je uzrokovao olujni vjetar u Zagrebačkoj županiji, gdje je na snazi crveno upozorenje. U posljednja 24 sata zabilježeno je više od 260 intervencija, a vatrogasci su angažirani više od 720 puta, najviše u Jastrebarskom zbog oštećenih krovova i srušenih stabala.

Građanima se savjetuje oprez jer olujni uvjeti i dalje ugrožavaju sigurnost na cestama.

Nastavite čitati

Vijesti

VIDEO FOTO Vjetar ne staje! drvo palo kraj učilišta, vatrogasci na terenu po cijeloj županiji

Zagrebačka županija našla se na drugom mjestu po broju intervencija

Objavljeno

na

Objavio/la

Jako nevrijeme koje od jučer hara našom zemljom izazvalo je velike probleme u prometu te materijalnoj šteti, koja je vidljiva i u Velikoj Gorici, gdje je palo drvo pored Pučkog otvorenog učilišta.

Prema podacima HVZ-a, u 24 sata zabilježeno je 900 intervencija, a u akcijama je sudjelovalo gotovo 3 tisuće vatrogasaca s gotovo tisuću vozila. Zagrebačka županija našla se na drugom mjestu po broju intervencija, s 260 zabilježenih slučajeva i 720 angažiranih vatrogasaca. Najviše problema bilo je u Jastrebarskom, gdje je zabilježeno 140 intervencija, uključujući oštećenja krovišta i srušena stabla.

“Jučer od 10 sati kad su krenule intervencije, zaprimili smo 300 dojava na području Zagrebačke županije, najviše u Jastrebarskom gdje smo imali 140 intervencija. Imamo nekoliko raskrivenih krovišta. Vatrogasci su dalje na terenu i rješavaju situacije”, rekao je Dario Kezerić, zapovjednik Vatrogasne zajednice Zagrebačke županije.

Također, kao što smo pisali ranije, na području cijele županije na snazi je crveno upozorenje te je otkazana nastava u svim srednjim i osnovnim školama kojima je osnivač županija.

Nastavite čitati

Reporter 457 - 26.02.2026.

Facebook

Izdvojeno