Povežite se s nama

Vijesti

Gradsko društvo Crvenog križa dobilo vrijedna ortopedska i medicinska pomagala

Društvo Crvenog križa Zagrebačke županije gradskim je društvima doniralo 45 električnih kreveta, 26 medicinskih madraca, 35 antidekubitalnih madraca, 53 komada PVC plahti, 12 invalidskih kolica, 23 hodalice, 28 toalet stolica te 8 komada štaka za hodanje

Objavljeno

na

Za svoju posudionicu ortopedskih i medicinskih pomagala Gradsko društvo Crvenog križa Velika Gorica dobilo je pet električnih kreveta, pet antidekubitalnih madraca, sedam PVC plahti, pet invalidskih kolica, osam toalet stolica (tzv. princeza), te osam invalidskih kolica. Vrijednu donaciju gorički Crveni križ dobio je od Društva Crvenog križa Zagrebačke županije, a uručila ju je ravnateljica Drinka Sopta i predsjednik Društva dr. med. Ivica Cvetković.

– Našu Posudionicu pomagala građani jako puno koriste i trebalo nam je još opreme kako bi bili na usluzi građanima. Na primjer, trenutno su svi kreveti i sve toalet stolice posuđeni. Jako smo zadovoljni ovom donacijom i hvala Zagrebačkoj županiji i Društvu Crvenog križa Zagrebačke županije što su nam to omogućili – kazala je ravnateljica Gradskog društva Crvenog križa Renata Deak.

Foto: Zagrebačka županija

Inače, u sklopu projekta “Posudionica ortopedskih i medicinskih pomagala” gradskim društvima s područja Zagrebačke županije donirana su pomagala u vrijednosti 185.772 kune. Oprema koju će koristiti Goričani vrijedna je 23.400 kuna.

– S obzirom da postoji velika potreba naših sugrađana za posuđivanjem ortopedskih pomagala, Društvo Crvenog križa Zagrebačke županije prepoznalo je tu potrebu te će nastaviti podržavati ovaj zajednički projekt gradskih društava Crvenog križa s područja Zagrebačke županije i ubuduće – izjavila je prilikom uručivanja donacije ravnateljica Sopta.

Cilj ovog projekta je omogućiti besplatno korištenje raznih ortopedskih i medicinskih pomagala osobama s trajnim invaliditetom, oboljelima od kroničnih bolesti, palijativnim bolesnicima, nepokretnim i gerijatrijskim bolesnicima, kao i bolesnicima koji su privremeno nepokretni zbog oporavka od operativnih zahvata, lomova ekstremiteta te naglo oboljelim osobama.

Vijesti

Triumf Velikogoričkih mažoretkinja na Državnom turniru! Europsko prvenstvo zagarantirano

“Iza nas stoji puno sati rada, truda, odricanja, kreativnosti  i discipline”

Objavljeno

na

Objavio/la

U subotu, 21. veljače, 30 članica Velikogoričkih mažoretkinja predstavljalo je Grad Veliku Goricu na 45. Državnom turniru Saveza mažoretkinja i pom pon timova Hrvatske u sportskoj dvorani Srednje škole Bedekovčina. Na turniru je nastupilo 20 timova, a ukupno je izvedeno oko 200 koreografija.

Velikogoričke mažoretkinje natjecale su se u četiri dobne kategorije, djeca, kadeti, juniori i seniori te s tri različita rekvizita, štapovima, pom ponima i batonflagovima. Djeca su osvojila prvo mjesto u solo i mini formaciji štapa, dok su seniori zauzeli drugo mjesto u solo twirling acrobatic baton i treće mjesto u solo 2 štapa.

Sve kadetske, juniorske i seniorske kategorije, osim medalja, izborile su kvalifikaciju za Europsko prvenstvo koje se u lipnju održava u Varaždinu. Sljedeći izazov za Velikogoričke mažoretkinje bit će 46. Državni turnir za velike formacije, 19. travnja u Sisku.

Ono što možemo reći je da smo zadovoljne i ponosne na sve postignute rezultate, iza kojih stoji puno sati rada, truda, odricanja, kreativnosti  i discipline. Naš tim je na turniru osim mažoret vještina i plesnosti pokazao kako smo u svim situacijama jedni uz druge, kako njegujemo zajedništvo i timski duh”, poručuju mažoretkinje.

Nastavite čitati

Kultura

Premijera albuma posvećenog Ivici Potočniku i kreativne radionice izrade torbica – proslava Dana žena u TZ Velike Gorice

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Turistička zajednica grada Velike Gorice

Turistička zajednica Velike Gorice obilježava Dan žena programom koji spaja kreativnost, tradiciju i glazbu. Vikend u Centru za posjetitelje pruža priliku za druženje, stvaranje i uživanje u umjetničkim sadržajima.

U subotu, 7. ožujka u 11 sati, održat će se kreativna radionica „Izradi svoju torbicu metodom veza“ u suradnji s brendom Ethnotina. Sudionice će izrađivati torbice ručnim vezanjem, a program je otvoren za individualne sudionice i mame s djecom, koji će kroz zajednički rad doživjeti posebno iskustvo.

Svaki rad prati mali poklon, a povodom Dana žena Turistička zajednica Velike Gorice preuzima dio troškova sudjelovanja. Time želi omogućiti prigodnu, promotivnu cijenu radionice, kao simboličan znak pažnje i podrške svojim sugrađankama. Stoga je cijena radionice 30 eura umjesto 42 eura koliko iznosi puna cijena.

Prijave su moguće putem ovog linka.

Vikend se nastavlja u nedjelju, 8. ožujka u 19 sati, predstavljanjem prvog albuma ansambla Jane pod nazivom „Kad zapjeva Jana“ u sklopu Janskih večeri. Jane publici donose album koji posvećuju svom dugogodišnjem glazbenom mentoru Ivici Potočniku, koji je uz Danijela Skrbina i glazbeni producent albuma. Posjetitelji će uživo slušati pjesme, upoznati se s pričama iza njih te osigurati svoj primjerak albuma.

Tako Centar za posjetitelje Velike Gorice postaje prostor susreta kreativnosti i glazbe, intimne atmosfere i kulturnog sadržaja – jedinstvena proslava Dana žena kroz tradiciju, zajedništvo i suvremeni umjetnički izraz.

Nastavite čitati

Vijesti

Velikogoričani jučer darovali 161 dozu krvi, akcija se nastavlja i danas

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Crveni Križ Velika Gorica/FB

Velikogoričani su jučer u akciji darivanja krvi, koju organizira Crveni Križ Velika Gorica, prikupili ukupno 161 dozu.

Akcija se nastavlja i danas, a počinje u 13 sati te traje do 18:50 sati, s pauzom od 15:45 do 16:30 sati.

Iz Crvenog križa pozivaju građane da se i danas odazovu u prostorije Crvenog Križa te svojim darivanjem pomognu osigurati dovoljne zalihe krvi.

Nastavite čitati

Priroda

Briga o okolišu briga je svih – OŠ Vukovina dobila donaciju za reciklažu

Objavljeno

na

Objavio/la

Velika Gorica, grad koji brine o okolišu i zajednici, nastavlja poticati ekološke inicijative među svojim građanima i školama.

OŠ Vukovina zahvaljuje tvrtki Kova d.o.o. na donaciji novog kontejnera za prikupljanje starog papira, koji je postavljen iza zgrade matične škole.

Posebna zahvala ide Gradu Velika Gorica, osnivaču škole, na podršci u provođenju ekoloških aktivnosti.

Škola poziva sve učenike, roditelje i mještane da se uključe u akciju prikupljanja starog papira i pomognu u očuvanju okoliša.

Foto: OŠ Vukovina

Nastavite čitati

Vijesti

Policija pratila autoškole – evo kako su instruktori “prošli na testu”

Policijski službenici kontrolirali su dokumentaciju, označenost i opremljenost vozila za obuku, kao i tehničku ispravnost automobila.

Objavljeno

na

Objavio/la

U ponedjeljak, 23. veljače 2026., policija je na području Policijske uprave zagrebačke provela pojačani nadzor vozila autoškola i instruktora vožnje. Kontrolirano je ukupno 54 vozila, a nepravilnosti su utvrđene kod gotovo trećine nadziranih instruktora. Policija je evidentirala 19 prekršaja, uglavnom vezanih uz nepropisno vođenje dokumentacije, dok je u jednom slučaju utvrđena tehnička neispravnost vozila.

Akcija je bila usmjerena na provjeru poštuju li se propisi tijekom osposobljavanja budućih vozača. Policijski službenici kontrolirali su dokumentaciju, označenost i opremljenost vozila za obuku, kao i tehničku ispravnost automobila koji se koriste u nastavi vožnje.

Nepravilnosti su zabilježene kod 17 instruktora vožnje, jednog stručnog voditelja, jedne pravne osobe te jedne odgovorne osobe unutar pravne osobe.

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno