Gorički odbojkaši pobijedili zagrebačku Mladost

U sljedećem kolu odbojkaši Gorice dočekuju vodeću momčad prvenstva

Odbojkaški klub Gorica u subotu su gostovali kod zagrebačke Mladosti u 13. kolu 2. nacionalne odbojkaške lige – centar, gdje su ostvarili vrijednu pobjedu od 3:1 (25:23, 25:22, 26:28, 29:27).

Dobru igru iz prvog seta obje momčadi prenose i u nastavak utakmice. Goričani bolje serviraju i ostvaruju nekoliko poena na bloku, no Mladostaši cijelo vrijeme drže priključak. Nakon neizvjesne završnice gosti ipak osvajaju drugi set. U trećem setu dolazi do laganog opuštanja gostiju, a to koriste Mladostaši. U trećem setu bilo je i najveće vodstvo tijekom utakmice, u jednom trenutku Mladostaši su vodili s 18:11. Nakon toga, Goričani su uspjeli smanjiti rezultatski deficit te čak i povesti u jednom trenutku, no u završnici su više sreće i koncentracije imali Mladostaši. Četvrti set obje momčadi otvaraju svom snagom. U završnici, ipak pobjedu odnose Goričani.

U sljedećem kolu odbojkaši Gorice na svom terenu dočekuju MOK Čazmu, vodeću momčad prvenstva. Eventualnom pobjedom smanjili bi zaostatak za vrhom ljestvice na samo dva boda. Utakmica se igra u subotu 17. veljače u Gradskoj sportskoj dvorani Velika Gorica u 16 sati.

FOTO Pobjeda Gorice pogotkom Zwolinskog

HNK Gorica otvorila je pobjedom seriju pripremnih utakmica za prvoligašku sezonu koja počinje posljednjeg vikenda u srpnju. Suparnik novog prvoligaša bila je momčad HUNS-a (slobodni igrači, bez ugovora) i pokazala se kao vrlo dobar sparing partner u prvoj fazi priprema koje su započele 15. lipnja. Trener prvoligaša Sergej Jakirović koristio je sve igrače koje je imao na dispoziciji, u prvom poluvremenu igrali su prvotimci koji su zaključili drugoligaško prvenstvo plus Lukasz Zwolinski, pojačanje iz Poljske. U drugom poluvremenu na terenu su bili igrači koji su u prošlom prvenstvu u sastavu HNK Gorica II apsolvirali sezonu u Jedinstvenoj županijskoj ligi.

Gorica je u prvom dijelu imala nešto više loptu u posjedu i nekoliko izglednih prigoda, jednu je iskoristio Zwolinski u 43. minuti za vodstvo, kada je nakon prodora i ubačaja Mtchedlishvilija iz blizine udarcem glavom loptu spustio u bliži kut. Nakon odmora igra je bila ravnopravna, stvoreno je nekoliko polušansi i šansi, ali vratari su sačuvali mreže netaknutim.

Trener Jakirović bio je zadovoljan pokazanim i konstatirao da je susret ispunio svrhu: ”Utakmica je pokazala kakve pogreške pravimo u fazi obrane te gdje su nam manjkavosti u formacijskoj strukturi. To ćemo ispravljati u trenažnom procesu i pripremnim utakmicama, vjerujem da ćemo već slijedeći tjedan imati ojačan igrački kadar, jer pregovori o dolasku potencijalnih odnosno ozbiljnih pojačanja su pred završetkom.”

Pripremna utakmica

HNK Gorica – HUNS 1:0 (1:0)

Velika Gorica. Gradski stadion, pomoćni teren. Gledatelja 100. Subota, 23. lipnja 2018. godine. Sudac: Ivan Marinčević (Mičevec). Pomoćnici: Admir Hasanović i Filip Krznarić (oba Velika Gorica). Strijelac: 1:0 – Zwolinski (43).

GORICA: Kahlina, Mtchedlishvili, Ljubisavljević, K. Krizmanić, Špičić, Marina, Zenko, Maslowski, Dvorneković (cap.), Matošević, Zwolinski (1. poluvrijeme); Debijađi, Čurek, Ćosić, I. Krizmanić, Žutić, Mandura, Marelja, Šroler, Bakula, Blatančić, Gudelj (2. poluvrijeme). Trener: Sergej Jakirović.

HUNS: Čubić, Cetina, Petanjek, Ljubičić, Perić, Weitzer (cap.), Mrdeša, Puklin, Panadić, Jazvić, Bubalo (još su igrali: Žarkov, M. Muhar, Milas, Gale). Trener: Ivica Landeka.

FOTO Hrvatska deklasirala Argentinu i izazvala nacionalnu euforiju

Nogometna reprezentacija Hrvatske sinoć je deklasirala aktualnog svjetskog viceprvaka Argentinu s tri pogotka u drugom poluvremenu (Rebić, Modrić, Rakitić) i zabilježila vjerojatno najveću pobjedu u posljednja dva desetljeća. Ova pobjeda nevjerojatno podsjeća na pobjedu Hrvatske protiv Njemačke (3:0) u četvrtfinalu prije 20 godina u Lionu na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj 1998. godine, kada je naša reprezentacija u konačnici osvojila 3. mjesto. Da li se povijest ponavlja ili je ovo nagovještaj da bi ova hrvatska reprezentacija mogla tu povijest pozlatiti?

Kafići i terase u Velikoj Gorici bile su pune navijača i žestoko se navijalo. Čini se da je najžešće bilo u ”Ledani” koja je sinić komotno mogla biti preimenovana u ”Vrelinu”! Predvodnici navijanja i nakon završetka utakmice ”ludovanja” na ulicama i parkovima bili su uglavnom mladi aktivni sportaši i njihovi prijatelji. Scene koje poznamo iz filmova smjenjivale su se uživo na glavnoj goričkoj prometnici: zaustavljanje vozila, vožnja na haubi jurećeg automobila, stopiran je međugradski bus, čak se i policija ”predala” te dozvolila da bude na poneku minutu zaustavljena. Naravno, svi su razumjeli euforično raspoloženje, sve je izgledalo simpatično i sve je prošlo bez bilo kakvog incidenta. Pogledajte u galeriji kako je to izgledalo.

FOTO Sergej Jakirović trener prvoligaša Gorice

Na poziciju glavnog trenera novog prvoligaša HNK Gorica izabran je (nedjelja, 17. lipnja) i potpisan Sergej Jakirović, trener drugoligaša NK Sesvete u prošloj sezoni. Na konferenciji za tisak danas u prostorijama HNK Gorica predstavljeni su trener Jakirović i pojačanje iz Poljske, napadač Lukasz Zwolinski. Jakirović je na tiskovnoj konferenciji isijavao optimizam glede novog prvenstva i zatečenim igračkim kadrom te situacijom u klubu. Naglasio je da vrlo dobro poznaje igrače koje je zatekao u klubu, nabrajajući ih poimenično te da nije imao potrebe mijenjati kompletan stručni stožer. Znači, trener Damir Grlić ostaje pomoćni trener, jedina promjena bit će napravljena na poziciji kondicijskog trenera. Novi trener nije zaboravio kazati kako je počašćen prigodom da vodi Goricu u najvišem nogometnom rangu u Hrvatskoj, a četverokružno natjecanje u 1. HNL (36 kola) nazvao je – maraton natjecanjem!

Lukasz Zwolinski (FC Pogon, Stettin) je srednji napadač (trenutačno na Transfermarktu vrijedi 250.000 eura), zasad je najzvučnije pojačanje koje se pojavilo ovog ljeta na Gradskom stadionu, kao slobodan igrač. Osobno vjeruje da će ispuniti klupska očekivanja u prvoligaškim nadmetanjima i tako pomoći Gorici u nastojanjima da sačuva prvoligaški status.

Izvršni dopredsjednik HNK Gorica Nikoličius Mindaugas je treneru Jakiroviću i igraču Zwolinskom simbolično predao klupske dresove i poželio im dobrodošlicu u klub. Konferenciju je vodila Marija Salopek Mirosavljević.