Povežite se s nama

Sport

Gorička dominacija: Jozo debitirao, Joey se vratio, Kiki zabio za pobjedu!

Nogometaši Gorice pobijedili su Hrvatski dragovoljac 1-0 u gostima, golom Kristijana Lovrića u 70. minuti, čime je okrunjena velika dominacija Goričana. Iz unutarnjih redova stigla su i pojačanja…

Objavljeno

na

Gotovo punih 70 minuta tražili su nogometaši Gorice način kako probiti zid u obrani Hrvatskog dragovoljca. Točnije, tražili su način kako zabiti gol vrijedan tri boda, budući da je prilika do tog trenutka bilo toliko da ih je teško i nabrojati. Međutim, čuda je na golu radio Zvonimir Šubarić, a puno toga Goričani su i promašili, zapucali, domaći braniči blokirali… U toj 70. minuti, srećom, više nitko i ništa nije moglo zaustaviti kapetana Kristijana Lovrića da zabije za važna tri boda.

Već od prve minute Goričani su se postavili autoritativno, s jasno naznačenom željom da što prije zabiti, što prije riješiti sve dvojbe. I igrali su Goričani zaista jako dobro, kvalitetno kombinirali, no gol domaćina kao da je bio začaran. Nekoliko puta pokušavao je Kalik, nekoliko puta Lovrić, koji je utakmicu počeo na desnoj strani pa se prebacio na svoju lijevu, a promašivali su i Pršir, Stojanovski, Babec… Ukupno je Gorica na kraju imala 21 udarac na gol, Dragovoljac osam, no na gol odluke trebalo je još pričekati.

I u drugom poluvremenu nastavilo se u istom ritmu kao i u prvom, pritisak Gorice bio je čak i bolji, jači, kvalitetniji, no ništa se nije mijenjalo sve do te 70. minute. Zabilježili smo u međuvremenu i prečku Matthewa Steenvoordena, cijeli niz sjajnih pokušaja, ali tek nakon 69 i pol minuta stigla je odluka. Tad je Toni Fruk iz prve odigrao za Albija Doku, on je nabacio na drugu stativu, a tamo je Kristijan Lovrić visoko skočio, preskočio braniče domaćina i zakucao nedohvatljivo za Šubarića.

Probudio se nakon toga i domaćin, krenuo prema naprijed, no Goričani su bili kvalitetni, koncentrirani, a i ono malo što je prošlo zaustavio je Dominik Kotarski. Jako dobru partiju u svemu tome odigrao je Jozo Šimunović, koji je debitirao u HNL-u u goričkom dresu s brojem 55, a malo je nedostajalo da zabije i gol nakon solo akcije i odličnog udarca u 90. minuti.

Lijepo je bilo vidjeti i trenutak u 84. minuti, kad je nakon više od osam mjeseci ponovno zaigrao Joey Suk. Teška ozljeda je iza njega, hrabri i vrijedni Nizozemac odradio je prve povratničke minute i naznačio da će biti veliko pojačanje u nastavku sezone. U izostanku Jovičića, Krizmanića, Keite, Sarića i još nekih igrača, dobro je znati da se kadar širi, da je Gorica sad bogatija i za Jozu, i za Joeya…

Sve u svemu, više nego zaslužena pobjeda Gorice, sve drugo bilo bi sportska nepravda najviše kategorije, a sad ostaje u istom stilu odraditi i četvrtfinale Kupa u utorak. U Veliku Goricu stiže Istra 1961, ulog je ogroman, ulazak među četiri najbolja!

HRVATSKI DRAGOVOLJAC – GORICA 0-1
ZAGREB Stadion Kranjčevićeva. Sudac: Dario Kulušić (Šibenik). Pomoćnici: Goran Perica (Šibenik) i Luka Pajić (Rijeka). Četvrti sudac: Marin Vidulin (Kanfanar). VAR: Duje Strukan (Split). AVAR: Robi Kezele (Rijeka).
STRIJELAC: 0-1 Lovrić (70)
HR. DRAGOVOLJAC: Šubarić – Bagadur, Ćosić (od 76. Viduka), Vulikić – Turčin, Vuco, Mioč, Roca (od 89. Karoglan), Turković (od 63. Vego) – Štrkalj, Petković. Trener Davor Mladina.
GORICA: Kotarski – Doka, Steenvoorden, Šimunović, Musa – Babec, Pršir (od 84. Junior) – Lovrić (od 84. Suk), Kalik (od 76. Mitrović), Fruk – Stojanovski (od 53. Matar). Trener Krunoslav Rendulić.
ŽUTI KARTONI: Vulikić (Hrvatski dragovoljac)
CRVENI KARTONI: –

Sport

Tri medalje za Karate klub Velika Gorica – Ema Jukić viceprvakinja Hrvatske

Na državnom prvenstvu u borbama gorički karatisti osvojili su tri medalje, a nekoliko njih završilo je među najboljih sedam u svojim kategorijama.

Objavljeno

na

Objavio/la

Karate klub Velika Gorica imao je uspješan nastup na Prvenstvu Hrvatske u borbama za uzraste kadeta (U16), juniora (U18) i mlađih seniora (U21), održanom proteklog vikenda u Zagrebu. Kući su se vratili s tri medalje, predvođeni Emom Jukić koja je osvojila srebro i postala viceprvakinja Hrvatske u juniorskoj kategoriji do 48 kilograma.

Brončane medalje osvojili su Mia Čunčić u juniorskoj kategoriji do 53 kilograma te Luka Lukačić u U21 kategoriji do 75 kilograma.

Vrlo blizu medalje bio je Nikola Huzjak, koji je u kategoriji do 75 kilograma zauzeo peto mjesto, kao i Katja Braica u U21 kategoriji do 61 kilogram. Sedma mjesta osvojili su Matea Kordić (juniorke -59 kg), Luka Lukačić (juniori -76 kg) i Sara Banović (kadetkinje -61 kg).

Na prvenstvu su nastupili i Petar Buhin (kadeti -52 kg) te Antonio Brletić (juniori -61 kg), no natjecanje su završili u ranoj fazi. Klub navodi kako je nastup bio otežan zbog ozljeda, zbog čega su nastupili u 13 od mogućih 18 kategorija.

Nastavite čitati

Sport

Mladi hrvač iz Velike Gorice među najboljima na državnom prvenstvu u Zagrebu

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Hrvački klub Velika Gorica 1991/FB

U Zagrebu, u subotu 9. svibnja, u dvorani ŠSD Peščenica, održano je Prvenstvo Hrvatske u hrvanju grčko-rimskim stilom za mlađe seniore (U23), na kojem je nastupilo 57 natjecatelja iz 18 klubova.

Jedan od klubova koji je nastupio bio je Hrvački klub Velika Gorica 1991, kojeg je predstavljao Gabriel Đukić u pratnji .

Borio se u kategoriji do 72 kg te je izborio peto mjesto.

Nastavite čitati

Sport

Takewondo klub Velika Gorica u konkurenciji od 300 natjecatelja ostvario dvostruki plasman na postolje

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Tkd Velika Gorica/FB

Na međunarodnom taekwondo turniru E2 Čigra Zagreb International Open u Zagrebu, na kojem je nastupilo više od 300 natjecatelja iz preko 20 država, natjecatelji Taekwondo klub Velika Gorica osvojili su dvije medalje.

Zlatom se okitio Patrik Lončar, dok je Matej Turković stigao do bronce, čime su obojica donijela klubu i vrijedne bodove za europsku rang listu.

Klub je na natjecanju nastupio s ukupno osam članova.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Seniorke Gorice izgubile od Splita u Ligi za ostanak

Objavljeno

na

Objavio/la

Seniorke Gorice u 8. kolu Lige za ostanak izgubile su od ekipe Splita rezultatom 0:2. Gostujuća ekipa došla je u vodstvo u 17. minuti nakon ubačaja s lijeve strane, u gužvi je najbolje reagirala Antonia Mišura i pogodila mrežu za 0:1.

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Domaće su češće napadale, izvele su i nekoliko udaraca iz kuta, u završnici nije bilo dovoljno preciznosti odnosno vratarka Iman Dumanjić je vrlo dobro čuvala svoja vrata. Jednom je i greda spriječila izjednačenje.

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sredinom drugog poluvremena u obostrano otvorenoj igri Split je povisio vodstvo u 66. minuti autogolom Lucije Ćurić. To je bio, pokazalo se, konačni rezultat vrlo dobre utakmice.

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Rezultat nije utjecao na konačni poredak, jer Gorica je već prije osigurala ostanak u Ligi, a Split će ostanak pokušati zadržati u kvalifikacijskim utakmicama.

Galerija fotografija

Magenta liga – Play out 2025./2026., 08. kolo

HNK Gorica – ŽNK Split 0:2 (0:1)

Velika Gorica. Gradski stadion (pomoćni teren). Gledatelja: 50. Nedjelja, 10.05.2026. Sutkinja: Sabina Bolić (Varaždin). Pomoćne sutkinje: Petra Čabraja i Paola Čabraja (obje iz Zagreba). Delegat: Željko Šarčević (Zagreb). Strijelci: 0:1 – Mišura (16), 0:2 – Ćurić (63-ag).

GORICA: Nuša Vidrih, Marija Belajsa (od 58. Marta Crnković), Andrea Godinić (cap.), Iva Ožbolt (od 83. Ivana Cvetković), Nika Tokić, Ena Pernar Curić, Karla Resanović (od 83. Lorena Šagovac), Ivana Bojčić, Lea Perić, Lucija Vrdoljak, Lucija Ćurić. Trener: Marko Biljan.

SPLIT: Iman Dumanjić (od 46. Anamarija Prljević), Jasmina Skenderi, Antonia Mišura, Ela Dramlić (od 75. Esma Heganović), Lana Rusković, Ana Milinović, Karla Šabašov, Lana Plaziblat (od 65. Gabrijela Sinovčić), Stela Dijanić, Anđela Savović (od 80. Sima Rani Ghale), Božena Botica. Trener: Ivan Matić.

 

Nastavite čitati

Sport

FOTO Kadeti Gorice izgubili od Slaven Belupa

Objavljeno

na

Objavio/la

Kadeti Gorice su u Prvoj ligi kadeta iznenađujuće izgubili od Slaven Belupa rezultatom 0:2. Bila je to tek druga prvenstvena pobjeda momčadi iz Koprivnice u 25 odigranih utakmica, ali pobjeda je po igri posve zaslužena.

Velika Gorica, 10.05.2026. Prva liga Kadeti-25.kolo: HNK Gorica – NK Slaven Belupo 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Prva liga Kadeti-25.kolo: HNK Gorica – NK Slaven Belupo 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Prva liga Kadeti-25.kolo: HNK Gorica – NK Slaven Belupo 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gosti su došli u vodstvo u 17. minuti pogotkom kapetana Lovre Jelavića, koji je najbrže reagirao nakon ubačaja i iz gužve pogodio za 0:1. Vodstvo su povećali neposredno pred kraj prvog poluvremena kada je Niko Mandić iskoristio neopreznost obrane domaćih i u situaciji ‘jedan na jedan’ prizemno pogodio donji kut za – 0:2!

Velika Gorica, 10.05.2026. Prva liga Kadeti-25.kolo: HNK Gorica – NK Slaven Belupo 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Prva liga Kadeti-25.kolo: HNK Gorica – NK Slaven Belupo 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Prva liga Kadeti-25.kolo: HNK Gorica – NK Slaven Belupo 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica (25 8 7 10 36:42 31) je s 31 bodom na 9. mjestu prvenstvene ljestvice, a Slaven Belupo (25 2 8 15 23:51 14) je na posljednjem 14. mjestu s 14 bodova.

Galerija fotografija

Prva nogometna liga – Kadeti 2025./2026., 25.kolo

HNK Gorica – NK Slaven Belupo 0:2 (0:2)

Velika Gorica. Gradski stadion (teren s umjetnom travom). Gledatelja: 50. Nedjelja, 10.05.2026., 15 sati. Sudac: Al Issa Ammar. Pomoćni suci: Sven Pintarić i Petar Šimić (svi Zagreb). Delegat: Otto Firm (Zagreb). Strijelci: 0:1 – Jelavić (17), 0:2 – Mandić (44).

GORICA: Golubiček, Šabarić (od 33. Cindrić), Mišković, Miholić, Petračija (od 68. Tomičić), Župetić (cap.), Vrbanić (od 49. Došen), Bilobrk, Denchev, Sudar, Malus (od 46. Rezek). Trener: Marko Srebačić.

SLAVEN BELUPO: Sokač, Kršić, Živković, Jelavić (cap.), Ivec (od 77. Pokas), Mandić, Gluhak (od 46. Vidaković), Špoljarić, Novak, Mitrović (od 61. Danković), Horvat. Trener: Marijo Dodik.

Nastavite čitati

Reporter 459 - 30.04.2026.

Facebook

Izdvojeno