Povežite se s nama

Sport

Goričani u elitnom društvu, a gledat ih se može za 8,33 kune po utakmici!

Golman Kahlina i napadač Lovrić završili su u drugoj momčadi HNL-a u prošloj sezoni, a Sergej Jakirović je prvi do Nenada Bjelice… Usporedno, stigla je i vijest kako je klub krenuo s promotivnom prodajom godišnjih ulaznica za sljedeću sezonu

Objavljeno

na

Zašto je sve tako brzo završilo? Je li baš morao doći kraj jednoj tako dobroj sezoni? Čekaj, Gorica je stvarno peta momčad u Hrvatskoj? I najbolji debitant u povijesti HNL-a?! Zaista joj je za dlaku izmakla Europa?

Sva ta pitanja i dalje se vrte po glavama navijača HNK Gorice, još je teško povjerovati da je iza nas toliko dobra nogometna priča, analizira se i dalje svaki korak napravljen tim putem, a već kreće – sve ispočetka! Ne baš ovaj čas, to bi ipak bilo malo prerano, ali za točno deset dana, 14. lipnja, kreću pripreme za novu sezonu. Točno 17 dana proći će između posljednje utakmice u prošloj i prvog treninga u novoj sezoni, zastrašujuće malo, ali tako to ide u nogometnom svijetu… U kojem je Gorica, potvrđuje se iz dana u dan, sve ozbiljniji faktor.

Evo, posljednje priznanje u nizu stiglo je u vidu izbora najboljih u prošloj sezoni HNL-a. Među prvih 11 (Livaković – Kvržić, Theophile, Dilaver, Bradarić – Pavičić, Ivanušec, Olmo – Puljić, Petković, Jairo) nema Goričana, ali zato su čak dvojica u drugoj postavi sezone. Na golu te momčadi je neuništivi Kristijan Kahlina, apsolutno zasluženo, a isto se može reći i za Kristijana Lovrića, ponajboljeg igrača HNL proljeća, koji je zauzeo svoje mjesto na lijevoj strani. Cijela druga postava HNL-a izgleda ovako:

Kahlina – Juranović, Škorić, Župarić, Bočkaj – Ademi, Šunjić, Caktaš – Oršić, Lovrić, Marić.

I to, baš kao u onim reklamama, nije sve! Naime, i među trenerima je Gorica snažno zastupljena. Pobjednik u izboru za najboljeg trenera je, logično, Nenad Bjelica. Trener prvaka Dinama odnio je uvjerljivu pobjedu s 22 glasa, a odmah iza njega, sa šest glasova, našao se Sergej Jakirović. Što bi značilo da bi naš Jakir, da ta druga postava ikad igdje istrči zajedno, bio na klupi te momčadi… Iza njega ostao je Igor Bišćan, treći u ovom izboru sa samo jednim glasom, ali i svi ostali treneri koji su radili u HNL-u ove sezone.

Nekako usporedno s tom viješću, koja dodatno uljepšava sve što je napravljeno u prošloj sezoni, iz kluba je stigla vijest koja i službeno otvara novu sezonu.

“HNK Gorica je započela s prodajom godišnjih ulaznica za sljedeću sezonu. Sa završetkom prošle sezone istekle su i godišnje ulaznice, a njih se do 30. lipnja može obnoviti po promotivnoj cijeni od 150 kuna. Sve do posljednjeg dana lipnja naši će navijači svoje godišnje ulaznice moći produžiti, ali i kupiti nove, svakog radnog dana od 10 do 12 te od 15 do 17 sati. Od prvog dana srpnja neobnovljene godišnje ulaznice bit će automatski poništene i smatrat će se nevažećima. Promotivna cijena od 150 kuna vrijedi i za obnovu starih i za kupnju novih godišnjih ulaznica”, objavljeno je iz kluba.

U prijevodu, to znači da će oni koji se odluče na kupnju godišnjih ulaznica po promotivnoj cijeni zapravo kupiti ulaznice za svih 18 domaćih utakmica sljedeće sezone. Matematički gledano, svaku od tih utakmica moći će se pogledati za 8,33 kune, što stvarno nije nevažna ponuda u situaciji kad se za svaku od ulaznica pojedinačno treba izdvojiti između 30 i 50 kuna.

Gorička priča ide dalje, a u međuvremenu očekujemo sve sljedeće novosti iz kluba. O tome tko će doći, tko će otići, kako će momčad izgledati… Pratit ćemo usput i što se događa na pripremama U-21 reprezentacije za Euru, na kojima je i igrač Gorice Marijan Čabraja. S velikim šansama da i ode na Euro, pogotovo nakon što je zbog ozljede nastup otkazao Petar Mamić iz Rijeke, dečko koji je bio izravni konkurent Čabraji za mjesto u momčadi.

Sport

FOTO Klas i Polet odigrali u tvrdoj utakmici neodlučeno

Objavljeno

na

Objavio/la

Klas i Polet su u 27. kolu Premier lige odigrali neodlučeno, za domaće je strijelac bio Marijo Tadić, a za goste Kristijan Šečić.

Mičevec, 03.05.2026. Premier liga-27.kolo: Klas – Polet 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mičevec, 03.05.2026. Premier liga-27.kolo: Klas – Polet 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Obje momčadi su od početka imale skoro istovjetnu taktiku, pojačanom obranom osigurati svoja vrata i onda brzim kontranapadima ugroziti suparnička. Ugodno je iznenadila ozbiljnost kojom su igrači i jedne i druge momčadi sprovodili taktike trenera.

Mičevec, 03.05.2026. Premier liga-27.kolo: Klas – Polet 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mičevec, 03.05.2026. Premier liga-27.kolo: Klas – Polet 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Od polovice prvog poluvremena Klas je češće napadao, a najzreliju prigodu za pogodak propustili su nakon serije od četiri uzastopna udarca iz kuta. Polet je pokušavao više učiniti preko kontranapada, posebno se isticao Šečić na lijevoj bočnoj poziciji.

Mičevec, 03.05.2026. Premier liga-27.kolo: Klas – Polet 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mičevec, 03.05.2026. Premier liga-27.kolo: Klas – Polet 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

U drugom poluvremenu domaći su došli u vodstvo golom M.Tadića u 60. minuti, dvije minute kasnije izjednačio je Šečić.

Mičevec, 03.05.2026. Premier liga-27.kolo: Klas – Polet 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Klas (27 9 6 12 42:50 33) je s 33 boda na 13. mjestu prvenstvene ljestvice, a Polet (27 14 4 9 50:32 46) je sa 46 bodova na 4. mjestu.

Galerija fotografija

Premier liga NSZŽ-e 2025./2026., 27. kolo

NK Klas – NK Polet (Buševec) 1:1 (0:0)

Mičevec. Stadion: ŠRC Mičevec. Nedjelja, 03.05.2026., 17:30 sati. Sutkinja: Marijana Kumer (Breganica). Pomoćni suci: Bruno Geller i Vedran Đurak (oba Sveti Ivan Zelina). Delegat: Tomislav Vlahović (Velika Gorica). Strijelci: 1:0 – M.Tadić (60), 1:1 – Šečić (62).

KLAS: Mujkić (od 46. Petrović), Mesić, Perša, Petir (cap.), Županić, Jambrišak, Gajski, Matić (od 70. Kovačić), M.Tadić, Gredelj, Maričević. Trener: Josip Tadić.

POLET: Halilić. Šečić, Matković, Karaula (od 63. Dolački), B.Šestak (od 90. Kirin), Kaurin, Jušić, N.Šestak, Stuparić (cap.), Golubić, Dejanović (od 63. Debijađi). Trener: Josip Rožić.

Nastavite čitati

Sport

Nova medalja za Mirjanu Lučić – iz Podgorice s broncom

Članica PSTK Uspon osvojila medalju na ITTF World Para Challengeru i još jednom potvrdila da pripada međunarodnom vrhu.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Naša paraolimpijka, Mirjana Lučić, inicirala je pokretanje Univerzalne sportske škole za djecu s invaliditetom/privatni album M.Lučić

Hrvatska para stolnoteniska reprezentacija nastupila je na ITTF World Para Challenger Podgorica 2026 turniru koji se održavao od 29. travnja do 2. svibnja, a među reprezentativkiama se našla i Mirjana Lučić, koja je kući odnijela broncu.

Lučić je do postolja stigla u jakoj konkurenciji sportašica iz cijelog svijeta, čime je ostvarila jedan od zapaženijih hrvatskih rezultata na turniru te je nizu zahtjevnih mečeva pokazala je čvrstinu i borbenost.

“Rezultat koji dolazi kao potvrda rada, upornosti i kontinuiteta koji se gradi iz turnira u turnir”, poručili su iz Hrvatskog paraolimpijskog odbora.

 

Nastavite čitati

Moja županija

Otvorena utakmica bez pobjednika, Buna i Lukavec podijelili bodove

Objavljeno

na

Objavio/la

U susretu bez većeg rezultatskog imperativa, budući da se obje momčadi nalaze u vrlo komotnoj situaciji na ljestvici, gledali smo otvorenu i borbenu utakmicu koja je na kraju završila podjelom bodova. Prvu ozbiljniju priliku imali su domaći u 22. minuti kada je Čumpek iz blizine pucao pokraj gola. Već u sljedećem napadu uzvratio je Lukavec, no Vidaković također nije bio precizan.

U završnici prvog dijela gosti su preuzeli inicijativu i opasno pritiskali, ali bez konkretne završnice. Kazna je stigla u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. Đurašin je primio loptu na lijevoj strani, izašao sam pred Dražića i precizno pogodio dalji kut za vodstvo Bune 1:0. Ulaskom Justina u nastavku Buna je zaigrala znatno opasnije i neko vrijeme držala kontrolu igre, no Lukavec se sredinom drugog dijela uspio osloboditi pritiska i prebaciti težište igre. Iz jednog kornera stiglo je i izjednačenje, Pleša je bio najviši u skoku i pogodio za 1:1.

Do kraja susreta igralo se otvoreno, s prilikama na obje strane. Najveću šansu imao je domaćin u sudačkoj nadoknadi kada je Yetna sjajno pronašao Justina, ali je ovaj iz neposredne blizine prebacio vrata. S obzirom na prikazano tijekom svih devedeset minuta, podjela bodova nameće se kao najrealniji ishod.

PREMIER NSZŽ, 27. kolo

BUNA – LUKAVEC 1:1

MALA BUNA. Igralište Bune. Gledatelja 100.
Sudac: Alen Hrgović (Zagreb). Pomoćnici: Nikolina Bašić i Ivan Batušić.

STRIJELCI: 1:0 – M. Đurašin (45), 1:1 – Pleša (76).

BUNA: Vidović, Yetna, Jukić (od 56. Mrkonjić), Žlebečić, M. Đurašin, Gorenc (od 80. Đurašić), Forjan (od 46. Škojc), Huđber, Đuretić, Čumpek (od 46. Justin), Vukašinec (od 72. S. Zlodi). Trener: Mario Đuretić.

LUKAVEC: Dražić, Marijan Grdenić, Kos (od 67. Hladni), Marko Grdenić, Vidaković, Tuka, Mihalinčić, Banić (od 80. Holić), Pleša, Vukadin (od 75. Karavla), Bogadi. Trener: Mario Skorin.

*Tekst je dio programskog sadržaja ‘Moja županija’ nastao u suradnji sa Zagrebačkom županijom.

Nastavite čitati

Sport

Sjajan vikend za AK Turopolje – Goričani nastupili na dvije utrke

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Atletski klub Turopolje/FB

Atletski klub Turopolje jučer je imao predstavnike na dvije potpuno različite utrke, od trail staza Cresa do piste nekadašnje vojne baze Željava u Lici.

Na Cresu je održan Griffon Trail, gdje su Toni i Kristina Terzić trčali utrku Piccolo Griffon dugu osam kilometara, s oko 200 metara elevacije. Toni Terzić kroz cilj je prošao za 55 minuta i 39 sekundi, što mu je donijelo 23. mjesto, dok je Kristina Terzić s vremenom 1:02:15 zauzela sedmo mjesto ukupno. Uz to, osvojila je i prvo mjesto u kategoriji Ž50.

U isto vrijeme u Lici je održan Željava Airbase polumaraton, utrka koja se trči na prostoru nekadašnjeg vojnog aerodroma, uz mogućnost izbora više dionica.

Na polumaratonu su nastupili Ivica Prpa, Ivan Rečić i Valerija Prpa. Ivica Prpa istrčao je vrijeme 1:41:04 i završio na 23. mjestu u muškoj konkurenciji, dok je Ivan Rečić s rezultatom 1:47:16 zauzeo 30. mjesto. Valerija Prpa ostvarila je novi osobni rekord, 2:13:11 i time završila na 18. mjestu među ženama.

Na utrci na 10 kilometara nastupila je Severina Prpa, koja je dionicu završila za 1:11:05 te zauzela 51. mjesto u ženskoj konkurenciji.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Vodeći Posavec prošetao se ”osmicom” u Turopolju

Objavljeno

na

Objavio/la

Posavec vodeći klub Jedinstvene 1. ŽNL i budući premier ligaš s osam golova protiv znatno oslabljene momčadi Turupolja potvrdio je superiornost u ovom rangu natjecanja. Strijelci su bili Leon Badrić (3), Petar Milatović (2), Leo Sever, Filip Musolli i Matija Breščaković.

Turopolje, 02.05.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-25.kolo: NK Turopolje – NK Posavec 0:8. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopolje, 02.05.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-25.kolo: NK Turopolje – NK Posavec 0:8. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Klub iz Općine Orle pet kola prije kraja prvenstva ima 16 bodova više od drugoplasiranog Rakovca (utakmica manje odigrana) i matematički je osigurao prvo mjesto te plasman u viši rang natjecanja – Premier ligu Nogometnog saveza Zagrebačke županije.

Turopolje, 02.05.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-25.kolo: NK Turopolje – NK Posavec 0:8. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopolje, 02.05.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-25.kolo: NK Turopolje – NK Posavec 0:8. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopolje (25 8 6 11 41:43 30) je s 30 bodova na 10. mjestu u trenutačnom poretku, a Posavec (25 20 4 1 73:14 64) je sa 64 boda nedostižan na prvom mjestu.

Galerija fotografija

Jedinstvena 1.ŽNL NSZŽ 2025./2026., 25. kolo

NK Turopolje – NK Posavec (Orle) 0:8 (0:5)

Turopolje. Stadion: ŠRC Turopolje. Gledatelja: 40. Subota, 02.05.2026., 17:30 sati. Sudac: Tihomir Čunčić. Pomoćni suci: Tihomir Bratković i Davor Merkaš (svi Velika Gorica). Delegat: Velibor Miličević (Velika Gorica). Strijelci: 0:1 – Milatović (15), 0:2 – Sever (21), 0:3 – Badrić (25), 0:4 – Badrić (33), 0:5 – Milatović (35), 0:6 – Musolli (51), 0:7 – Badić (62), 0:8 – M.Breščaković (80).

TUROPOLJE: Culović, Križanac, Badallaj, Blagušević, Ceković (cap.), Zdunić, Jurić, Karlović, Lozić, Jurišić, Josić. Trener: Stiven Žitnik.

POSAVEC: Strnić (od 46. Zagorac), Skrbin (od 46. M.Breščaković), Milatović, Žilić (od 56. Sudar), Badrić, Delač (od 56. Rajić), Vrban, Dianežević (cap.)(od 46. Musolli), Marijan (od 56. J.Breščaković), Sever, Lihtar. Trener: Nino Matković.

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno