ktc
Povežite se s nama

Sport

Goričani izdominirali Kutiju! Šroler najbolji igrač i strijelac, Kahlina golman

Quattro Leones je pobjednik Kutije šibica, a ključni igrači bili su im nama poznata lica, Kahlina i Šroler. Njihov uspjeh nije uspio ostvariti i trener Jakirović, koji je izgubio finale

Objavljeno

na

Prvi otraga, i igra i brani, drugi naprijed, i dribla i zabija. Prvi je Kristijan Kahlina, sjajni golman Gorice, a drugi Martin Šroler, mladi igrač – samo malo da provjerimo – isto Gorice! Ovoga puta nisu bili u dresu Gorice, prvi je nosio dres Manchester Uniteda, drugi pamučnu ljubičastu Alpasovu majicu s brojem 11, a momčad im se ovih dana zvala Quattro Leones. Iznenađenje je bilo i što su došli do finala Kutije šibica, ali na kraju su uspjeli još jednom šokirati svijet malog nogometa. Nakon penala pao je i strašni CB Doberman, prv favorit turnira još od njegova početka…

Napadale su Dobermanove zvijezde, praktički je to “balkanska reprezentacija”, ali imali su jedan veliki problem u ovom finalu – Kristijana Kahlinu. Radio je čuda na golu, izluđivao protivničke igrače, a usput je i igrao! Quattro Leones je odabrao taktiku igranja s golmanom kao igračem više, što je Kahlina odradio besprijekorno. I još je stigao odraditi svoj, golmanski dio posla na najvišoj mogućoj razini. Sijevalo je sa svim strana, udarci su se nizali, ali Kahlina je ostao nesavladiv.

Kristijan Kahlina podigao je pehar koji je itekako zaslužio. Photo: Marko Prpic/PIXSELL

Kad se došlo do izvođenja sedmeraca, sve su oči ponovno bile uprte u njega. Prvi udarac nije uspio zaustaviti, no sljedeća dva jest i to je bilo to… Osvajanje najvećeg malonogometnog turnira na ovim prostorima proslavio je iznimno emotivno, strastveno, čak je potekla i poneka suza. Uživao je Kahlina u trenutku, u savršenom završetku jedne godine koju nikad neće zaboraviti. Debitirao je u prvoj ligi, briljirao u dresu Gorice cijele jeseni, završio u najboljoj momčadi prvenstva, a onda, za kraj, još malo “razbucao” malonogometaše… Čudesna, sjajna godina jednog sjajnog sportaša.

Nagradu za najboljega golmana turnira uručio mu je Ćiro Blažević, ispričat će nam valjda Kale i što mu je veliki Ćiro šapnuo u uho, ali kad smo već kod nagrada… Martin Šroler uzeo je dvije! Dečko od 20 godina, Velikogoričanin, do jučer je bio samo talentirani klinac koji igra za Goricu, a od danas je velika priča. Briljantan malonogometaš, toliko dobar da s 20 godina istovremeno uzme nagrade za najboljeg igrača i najboljeg strijelca ovakvog turnira. I u finalu je bio iznimno opasan, razigran, a hvalio ga je i čuveni hrvatski malonogometaš Robert Grdović.

– Dok je imao 15 godina, nagovarao sam ga da ode u futsal jer sam vidio koliko je dobar. Nije me poslušao, otišao je u veliki nogomet i drago mi je što se pokazuje da nije pogriješio, što dobiva sve više prilika u Gorici. Ali zaista je dobar igrač, strašno brz, puca s obje noge, tehnički jak… Odličan – govorio je ponajveći hrvatski malonogometaš ikad.

Martin Šroler najbolji je igrač ovogodišnje Kutije šibica. Photo: Marko Prpic/PIXSELL

Nije uspio zabiti u finalu, ali i dosad postignutih deset golova bilo mu je dovoljno da uzme obje nagrade. I da se pun samopouzdanja priključi suigračima kad 5. siječnja krenu pripreme za proljeće. Kahlina i Šroler u glavnim ulogama, Goričani kao “kraljevi” kultne Kutije… Svaka čast, momci, ovo je bilo lijepo gledati!

Nažalost, uspjeh svojih igrača nije uspio “kopirati” trener Sergej Jakirović. Njegov Promotionplay vodio je 2-0 u finalu protiv Restorana Gladne oči, izgledao kao da drži stvari pod kontrolom, no na kraju je izgubio 3-2 i ostao bez novog naslova pobjednika. Jakirović se predstavio u odličnom izdanju, ponajbolji je igrač svoje momčadi, i s tek napunjene 42 još je pokretljiv, u dovoljno dobroj formi, a nogometno znanje ionako nikad nije bilo upitno… Na kraju je ipak tugovao, Gladne oči su uzele titulu, a Miljenko Mumlek nagradu za najboljeg igrača.

Sport

VIDEO Lokomotiva stiže u grad: U lov na pobjedu bez četvorice

Nogometaši Gorice u petak u 15.30 sati na svom stadionu otvaraju 30. kolo HNL-a sudarom s Lokomotivom. Problema u kadru itekako ima, ali ima i dovoljno spremnih za lov na sva tri boda…

Objavljeno

na

Najvećim dijelom u petak, a u cijelosti u subotu, odigrat će se 30. runda HNL-a, koju će otvoriti – Gorica! Nogometni krešendo odradit će Goričani protiv Lokomotive, protivnika s kojim ima i neke neraščišćene račune iz posljednjeg ogleda, kad su “lokosi” ni krivi ni dužni pobijedili 3-0…

Bit će to treća utakmica u osam dana za Goricu, u idući tjedan smjestit će se još jedno kolo, a sve to objašnjava probleme koje trener Mario Carević ima uoči dolaska Lokomotive.

– Ograničeni smo u pripremi utakmica. Fokusirani smo na osvježenje momčadi jer smo igrali svaka tri ili četiri dana i ključ je da budemo svježi u budućim utakmicama – rekao je Carević.

Suparnici su ovo koji se jako dobro poznaju, nema tu nikakvih tajni, i za očekivati je da će odlučivati nijanse, trenuci inspiracije.

– Čeka nas fizički jako zahtjevna utakmica s obzirom na to da su oni jako dobri u pritisku pri otvaranju igre. Imaju dosta visokih igrača i tu ćemo trebati pripaziti – upozorio je Carević, koji ni ovoga puta neće moći računati na nekoliko iznimno važnih igrača.

– Neće biti Pavičića, on ima kartone, a Erceg, Pozo i Vrzić su ozlijeđeni. Da, imamo malo problema u kadru, ali svi ostali su spremni, željni i svjesni važnosti utakmice – istaknuo je trener Gorice i poručio:

– Vjerujem u svoju momčad, jer smo puno puta ove sezoni ponudili dobre izvedbe – zaključio je Carević.

MOGUĆIH PRVIH 11
Matijaš – Perić, Filipović, Čabraja – Trontelj, Kavelj, Bakić, Bogojević – Pršir, Epailly – Sule

Nastavite čitati

Sport

Pojačanje u travnju: Kamerunac Issa pojačao goričku obranu

Moustapha Hadji Issa, 22-godišnji kamerunski stoper, novi je igrač našeg prvoligaša. U Europu je stigao sa 19, igrao za armenski Ararat i belgijskog drugoligaša Beveren, a u Goricu je stigao kao slobodan igrač

Objavljeno

na

Objavio/la

HNK Gorica nastavlja s jačanjem momčadi. Novi član Turopoljaca postao je stoper Moustapha Hadji Issa, koji u klub dolazi s ciljem dodatnog učvršćivanja obrambene linije, objavili su iz HNK Gorice dolazak pojačanja u neobičnom terminu.

Kamerunski branič stigao je polovicom travnja, sedam kola prije kraja aktualne sezone, što samo po sebi znači da se njegov puni doprinos očekuje u sljedećoj sezoni. Kako je istaknuto u objavi, riječ je o “snažnom i fizički dominantnom braniču koji pokriva poziciju centralnog stopera, a krasi ga dobra igra u zraku, čvrst duel i sigurnost u iznošenju lopte.”

– Doveli smo igrača koji se profilom savršeno uklapa u naše potrebe. Vjerujemo da će Moustapha brzo uhvatiti ritam i biti važan dio naše obrane – poručili su iz sportskog sektora HNK Gorice.

Hadji Issa se već priključio treninzima prve momčadi, njegov debi očekuje se u nadolazećim utakmicama, nakon čega ćemo moći dobiti i nešto konkretniji dojam o njegovim kvalitetama.

Zasad znamo da se radi o igraču rođenom 2003. godine u gradu Garoua, na sjeveru Kameruna, a svoju nogometnu priču započeo je u lokalnom klubu Gazelle Garoua. U veljači 2023. godine, kao 19-godišnjak, otišao je prema Europi, odnosno Armeniji. Do ljeta 2024. bio je član Ararata iz Jerevana, iz kojeg je otišao na posudbu u belgijski Beveren. Potom se vratio u Ararat, s kojim je prvog dana ove godine raskinuo ugovor, pa je u Goricu stigao kao slobodan igrač.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Buna iznenadila u Vukovini i plasirala se u polufinale Kupa Grada

Objavljeno

na

Objavio/la

Buna je ugodno iznenadila svoje navijače minimalnom 1:0 pobjedom protiv Bana Jelačića u Vukovini. Strijelac jedinog pogotka za plasman u polufinale Kupa Grada Velike Gorice bio je Fran Stipaničić u 78. minuti.

Vukovina, 15.04.2026. Kup Grada Velika Gorica 2026.: NK Ban Jelačić – NK Buna 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 15.04.2026. Kup Grada Velika Gorica 2026.: NK Ban Jelačić – NK Buna 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Susret je od početka obilježila otvorena igra, gosti su se bez suvišnog respekta nadigravali s domaćom momčadi. Nekoliko izglednih šansi i na jednoj i na drugoj strani nije realizirano zbog nepreciznosti odnosno brzopletosti.

Vukovina, 15.04.2026. Kup Grada Velika Gorica 2026.: NK Ban Jelačić – NK Buna 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

 

Vukovina, 15.04.2026. Kup Grada Velika Gorica 2026.: NK Ban Jelačić – NK Buna 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 15.04.2026. Kup Grada Velika Gorica 2026.: NK Ban Jelačić – NK Buna 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Drugo poluvrijeme Buna je otvorila s četiri izmjene, ali to nije narušilo njenu igru otvorenog garda. Gosti su ipak ”naplatili” svoju igru pogotkom Stipaničića u 78. minuti. Svi pokušaji domaćih u završnici susreta nisu bili dovoljni za izjednačenje.

Galerija fotografija

Kup Grada Velike Gorice 2026., 1/4 finale

NK Ban Jelačić – NK Buna 0:1 (0:0)

Vukovina. Stadion: ŠRC Vukovina. Gledatelja: 50. Srijeda, 15.04.2026., 18 sati. Sudac: Luka Kelihar. Pomoćni suci: Mateo Mikulčić i Tihomir Čunčić (svi iz Velike Gorice). Delegat: Igor Kunić (Obrezina). Strijelac: 0:1 – Stipaničić (78).

BAN JELAČIĆ: Klepac, Rovišan, Landeka, Drezga, Markov, Smok (od 46. Prizmić), Hrženjak (od 72. Softić), Pušić, Nikić (cap.), Grižić (od od 72. Pavlić), Harambašić (od 57. Miletić). Trener: Tomislav Škrinjarić.

BUNA: Vidović, Yetna, Mrkonjić (cap.), Šandor (od 46. Vukašinec), Jukić, Zlodi (od 74. Zagorac), Gorenc (od 81. Lučan), Forjan (od 46. Stipaničić), Čumpek (od 46. Ngangue), Kalisar (od 46. Đurašin), Đurašić (od 65. Jerleković). Trener: Mario Đuretić.

Nastavite čitati

Sport

Mraclin slavio protiv Turopoljca i izborio polufinale Kupa NSVG

Objavljeno

na

Objavio/la

U dvoboju domaćeg Turopoljca i Mraclina, čija se momčad u natjecanje uključila u četvrtfinalu, gosti su slavili s 3:1 i izborili plasman u polufinale. Prvo poluvrijeme završilo je bez pobjednika. Mraclin je poveo u 20. minuti pogotkom Ivana Kosa, no samo osam minuta kasnije Filip Saraf poravnava rezultat. U nastavku susreta gosti su potvrdili kvalitetu i riješili pitanje pobjednika golovima Ivana Rajića u 53. te Igora Hajduka u 83. minuti.
Mraclin će u polufinalu 6. svibnja igrati protiv susjednog Poleta iz Buševca, koji je s 2:0 bio bolji od Lukavca. U drugom polufinalu sastaju se Kurilovec, koji se zbog ranga natjecanja tek sada uključuje u Kup, i Buna, koja je u Vukovini minimalno s 1:0 svladala Jelačić.

KUP NS VELIKA GORICA – četvrtfinale

TUROPOLJAC – MRACLIN 1:3

KUČE. Igralište Kneje. Gledatelja 80.
Sudac: Sučić. Pomoćnici: Prpić i Mirenić.

STRIJELCI: 0:1 – I. Kos (20), 1:1 – F. Saraf (28), 1:2 – Rajić (53), 1:3 – Hajduk (83).

TUROPOLJAC: Buđak, Domić, Gogić, Blažičko (od 61. J. Saraf), Bogović, F. Saraf, Jandriš, Matasić, Krasnić, Preradović (od 40. Horvat), Blažev. Trener: Romano Župetić.

MRACLIN: Zagorac, Smolković, J. Domitrović (od 58. Marjanović), Rajić, Matić (od 79. Tokić), Đurašić, Krilić (od 72. Jančić), Brdek, I. Kos (od 79. Godinić), Borovac, Hajduk. Trener: Marko Pancirov.

Nastavite čitati

Sport

Kiša nije spriječila sedamdeset trkača – održano drugo kolo Turopoljske lige cestovnog trčanja

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: AK Turopolje/FB

Unatoč laganoj kiši, na jučerašnjem drugom kolu Turopoljske lige cestovnog trčanja u organizaciji AK Turopolje startalo je više od sedamdeset natjecatelja.

Na kratkoj dionici od četiri kilometra najbrži muškarac bio je Slavko Parlov s vremenom 14:31, ispred Sanela Fazlića (16:03) i Zvonimira Brkića (16:21). Kod žena na istoj stazi slavila je Pia Teskera s vremenom 16:18, a pratile su je Kristina Terzić i Željka Kaurić, obje s vremenom 20:00 odnosno 20:29.

Na zahtjevnijoj, osmokliometarskoj dionici, pobjedu kod muškaraca odnio je Martin Marčec s odličnih 29:37, dok je kod žena najbrža bila Jasna Mikulić s 39:34.

U hodanju na četiri kilometra prva je stigla Antonija Marton s 41:43, ispred Martine Marton Fazlić (59:59). Najmlađi sudionici istrčali su 500 metara, a među njima najbrža je bila Roza Biškup s 2:15, ispred Marisa Štrige (2:16) i Eve Biškup (2:19).

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno