Povežite se s nama

Sport

Gorica za deset! Nesretni Zagorci primili deset komada u Kupu

Nogometaši Gorice pobijedili su trećeligaša Zagorec iz Krapine s visokih i uvjerljivih 10-0 u pretkolu Kupa Hrvatske. Nastupili su praktički svi prvotimci, šansu dobili i neki mlađi igrači, a po stvorenih prilikama komotno je moglo završiti i 15-0 ili 16-0…

Objavljeno

na

Malo je toga išlo po planu u posljednje vrijeme iz perspektive igrača Gorice, nanizali su se poraz od Hajduka, pa remi/poraz s Kurilovcem u županijskom Kupu, pa remi s Istrom na domaćem terenu… Bilo je tu svega i svačega, raznih okolnosti koje bi takvo nešto i mogle objasniti, poput ozljeda, kartona, dolazak i odlazaka igrača, pa onda i sudačkih odluka, ali vidjelo se i sa strane da se to jednom mora okrenuti. I pokrenuti. Kao dobra najava da će tako i biti moglo bi ispasti ono što se događalo u srijedu popodne na gradskom stadionu. Ovih deset komada u mreži nesretnih nogometaša Zagorca iz Krapine, koji su “platili” za sve ono što je Gorica posljednjih desetak dana propuštala… Jer, realno, moglo ih je biti i 15, 16, gledajući po čistim šansama.

– Utakmica protiv Kurilovca pokazala je da ne možemo baš rotirati cijelu momčad, vidjet ćemo u kakvom ćemo sastavu nastupiti – rekao je trener Sergej Jakirović nakon Istre pa tri dana poslije na teren postao jako dobar i ozbiljan sastav.

Na golu je tako počeo kapetan Kahlina, u obrani Muhamed, Ljubisavljević, Krizmanić i Špičić, u sredini terena Čanađija i Babec, desno Mathieu, u sredini Dvorneković, lijevo Lovrić, a u vrhu napada Ndiaye. Za skromnog trećeligaša iz Krapine bilo je to apsolutno previše. Dobro, u prvom poluvremenu nije to ni izgledalo kao da će završiti “razmontiranjem” najteže kategorije, jer samo su tri lopte završile u mrežu gostiju, ali u nastavku se otvorilo na najbolji mogući način. Pa je palo još sedam lakih komada.

Seriju je otvorio Hrvoje Babec u 21. minuti, sedam minuta potom nastavio Cherif Ndiaye, koji je bio strijelac i u 36. minuti, čime je i zaokruženo prvo poluvrijeme. U nastavku su ušli Zwolinski i Marina umjesto Cherifa i Dvornekovića, a “pipa” se otvorila. Lukasz Zwolinski zabio je svoj prvi gol u 49. minuti, drugi četiri minuta poslije, treći u 65. minuti… Triput je zabijao i Justin Mathieu, u razmaku od 57. do 81. minute, ugurao se tu i gol Kristijana Lovrića, u međuvremenu i nekoliko nemogućih promašaja, a sve skupa baš je nalikovalo na nogometno demoliranje. Igrači Zagorca izgubili su se na terenu, šanse su se redale iz minute u minutu, a gostujući golman tonuo je u sve dublju frustraciju gledajući kako mu trpaju golove s dva, tri metra, iz malonogometnih akcija, a pogotovo kad se Zwolinski za svoj drugi gol doslovno ušetao s loptom u mrežu.

Iz goričke perspektive, bila je ovo sjajna predstava, kroničari kažu i najuvjerljivija pobjeda u povijesti kluba! U svemu tome je iskorištena prilika da se razigra i raspuca Zwolinski, da konačno zabijati počne i Mathieu, da još malo terena osjete novi igrači Čanađija i Hamad, koji je ušao u nastavku, ali i da publika uživa u neobičnom nogometnom poslijepodnevu. Gosti iz Krapine pamtit će ovo utakmicu po velikoj traumi koju su doživjeli, jer pitanje je kad će opet i oni doživjeti ovoliko uvjerljiv i težak poraz.

Gorica se, dakle, probudila i razbudila, što je dobra vijest uoči gostovanja u Varaždinu u nedjelju. Osam bodova je na prvoligaškom kontu, svaki novi dobro će doći, a prvi korak u Kupu pokazatelj je da će Gorica na tom gostovanju imati što za ponuditi. Nije to, naravno, za usporedbu, Zagorec se pokazao apsolutno nedoraslim protivnikom, ali znate kako se kaže… Danas nije lako ni na treningu nikome zabiti deset komada! Pogotovo ne stabilnom trećeligašu poput ovoga, klubu u kojem se sigurno nisu nadali ovako teškom porazu.

Sport

FOTO VG Boys u derbi susretu bolji od Velike Mlake

Objavljeno

na

Objavio/la

Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica (NSVG) nastavljena je utakmicama 20. kola u kojem je na pet odigranih utakmica postignuto 23 gola.

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Derbi kola bila je utakmica između VG Boysa i Velike Mlake na igralištu u Kobiliću. Pogreška obrane Mlake u početku utakmice iskoristio je Škrinjarić i u 4. minuti plasirao loptu u mrežu za vodstvo. Igra je u prvom poluvremenu bila ravnopravna, propuštene su po dvije šanse s obje strane.

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Drugo poluvrijeme bolje je izgledala Mlaka, jer je naknado pristigao Piličić i diktirao tempo. Njegovom zaslugom rezultat je izjednačen na 1:1. Ipak, nekoliko minuta kasnije Boys su poveli s 2:1, nakon slobodnog udarca Šimuna i nespretne intervencije vratara. Slijedio je atraktivan pogodak u završnici za konačni rezultat – 3:1!

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vrlo korektnu utakmicu vrlo dobro je vodio sudac Stjepan Sučić.

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmice 21. kola igraju se u petak, 15. svibnja, a utakmice 22. kola u ponedjeljak 18. svibnja 2026. godine.

Galerija fotografija

Liga veteranskih momčadi NSVG-a 2025./2026., 20. kolo

Rezultati 20. kola (08./11.05.2026.): Hruševec – Lukavec 1:1, Buna – Dinamo 3:3, Lekenik – Vatrogasac 2:1, Klas – Polet 5:3, VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1, Kurilovec – Posavec odgođeno, Gradići slobodni. 18. kolo: Dinamo – Posavec 4:0.

Poredak nakon 20. kola: 1. Klas 43 (17 13 4 0 79:23), 2. Kurilovec 41 (18 13 2 3 56:17), 3. VG Boys 38 (19 12 2 5 55:22), 4. Dinamo 34 (18 11 2 5 61:36), 5. Velika Mlaka 1947 31 (18 10 1 7 47:37), 6. Vatrogasac 30 (18 9 3 6 33:25), 7. Lekenik 29 (18 9 2 7 49:41), 8. Lukavec 22 (19 6 4 9 29:35), 9. Buna 21 (19 6 3 10 28:37), 10. Gradići 15 (18 4 3 11 21:59), 11. Polet 14 (19 4 2 13 25:44), 12. Hruševec 9 (17 2 3 11 20:73), 13. Posavec 8 (17 1 5 11 9:61).

Nastavite čitati

Sport

Tri medalje za Karate klub Velika Gorica – Ema Jukić viceprvakinja Hrvatske

Na državnom prvenstvu u borbama gorički karatisti osvojili su tri medalje, a nekoliko njih završilo je među najboljih sedam u svojim kategorijama.

Objavljeno

na

Objavio/la

Karate klub Velika Gorica imao je uspješan nastup na Prvenstvu Hrvatske u borbama za uzraste kadeta (U16), juniora (U18) i mlađih seniora (U21), održanom proteklog vikenda u Zagrebu. Kući su se vratili s tri medalje, predvođeni Emom Jukić koja je osvojila srebro i postala viceprvakinja Hrvatske u juniorskoj kategoriji do 48 kilograma.

Brončane medalje osvojili su Mia Čunčić u juniorskoj kategoriji do 53 kilograma te Luka Lukačić u U21 kategoriji do 75 kilograma.

Vrlo blizu medalje bio je Nikola Huzjak, koji je u kategoriji do 75 kilograma zauzeo peto mjesto, kao i Katja Braica u U21 kategoriji do 61 kilogram. Sedma mjesta osvojili su Matea Kordić (juniorke -59 kg), Luka Lukačić (juniori -76 kg) i Sara Banović (kadetkinje -61 kg).

Na prvenstvu su nastupili i Petar Buhin (kadeti -52 kg) te Antonio Brletić (juniori -61 kg), no natjecanje su završili u ranoj fazi. Klub navodi kako je nastup bio otežan zbog ozljeda, zbog čega su nastupili u 13 od mogućih 18 kategorija.

Nastavite čitati

Sport

Mladi hrvač iz Velike Gorice među najboljima na državnom prvenstvu u Zagrebu

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Hrvački klub Velika Gorica 1991/FB

U Zagrebu, u subotu 9. svibnja, u dvorani ŠSD Peščenica, održano je Prvenstvo Hrvatske u hrvanju grčko-rimskim stilom za mlađe seniore (U23), na kojem je nastupilo 57 natjecatelja iz 18 klubova.

Jedan od klubova koji je nastupio bio je Hrvački klub Velika Gorica 1991, kojeg je predstavljao Gabriel Đukić u pratnji .

Borio se u kategoriji do 72 kg te je izborio peto mjesto.

Nastavite čitati

Sport

Takewondo klub Velika Gorica u konkurenciji od 300 natjecatelja ostvario dvostruki plasman na postolje

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Tkd Velika Gorica/FB

Na međunarodnom taekwondo turniru E2 Čigra Zagreb International Open u Zagrebu, na kojem je nastupilo više od 300 natjecatelja iz preko 20 država, natjecatelji Taekwondo klub Velika Gorica osvojili su dvije medalje.

Zlatom se okitio Patrik Lončar, dok je Matej Turković stigao do bronce, čime su obojica donijela klubu i vrijedne bodove za europsku rang listu.

Klub je na natjecanju nastupio s ukupno osam članova.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Seniorke Gorice izgubile od Splita u Ligi za ostanak

Objavljeno

na

Objavio/la

Seniorke Gorice u 8. kolu Lige za ostanak izgubile su od ekipe Splita rezultatom 0:2. Gostujuća ekipa došla je u vodstvo u 17. minuti nakon ubačaja s lijeve strane, u gužvi je najbolje reagirala Antonia Mišura i pogodila mrežu za 0:1.

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Domaće su češće napadale, izvele su i nekoliko udaraca iz kuta, u završnici nije bilo dovoljno preciznosti odnosno vratarka Iman Dumanjić je vrlo dobro čuvala svoja vrata. Jednom je i greda spriječila izjednačenje.

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sredinom drugog poluvremena u obostrano otvorenoj igri Split je povisio vodstvo u 66. minuti autogolom Lucije Ćurić. To je bio, pokazalo se, konačni rezultat vrlo dobre utakmice.

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Rezultat nije utjecao na konačni poredak, jer Gorica je već prije osigurala ostanak u Ligi, a Split će ostanak pokušati zadržati u kvalifikacijskim utakmicama.

Galerija fotografija

Magenta liga – Play out 2025./2026., 08. kolo

HNK Gorica – ŽNK Split 0:2 (0:1)

Velika Gorica. Gradski stadion (pomoćni teren). Gledatelja: 50. Nedjelja, 10.05.2026. Sutkinja: Sabina Bolić (Varaždin). Pomoćne sutkinje: Petra Čabraja i Paola Čabraja (obje iz Zagreba). Delegat: Željko Šarčević (Zagreb). Strijelci: 0:1 – Mišura (16), 0:2 – Ćurić (63-ag).

GORICA: Nuša Vidrih, Marija Belajsa (od 58. Marta Crnković), Andrea Godinić (cap.), Iva Ožbolt (od 83. Ivana Cvetković), Nika Tokić, Ena Pernar Curić, Karla Resanović (od 83. Lorena Šagovac), Ivana Bojčić, Lea Perić, Lucija Vrdoljak, Lucija Ćurić. Trener: Marko Biljan.

SPLIT: Iman Dumanjić (od 46. Anamarija Prljević), Jasmina Skenderi, Antonia Mišura, Ela Dramlić (od 75. Esma Heganović), Lana Rusković, Ana Milinović, Karla Šabašov, Lana Plaziblat (od 65. Gabrijela Sinovčić), Stela Dijanić, Anđela Savović (od 80. Sima Rani Ghale), Božena Botica. Trener: Ivan Matić.

 

Nastavite čitati

Reporter 459 - 30.04.2026.

Facebook

Izdvojeno