Gorica u petak po bodove u Sesvete

Pred nogometnim Turopoljem je još jedan zanimljiv vikend. Klubovi koji se bore za naslov prvaka u svojim ligama Gorica, Udarnik, Gorica II, Turopoljac i Mladost Obrezina imaju imperativ pobjeda jer svaki novi izgubljen bod može biti koban.

Velikogorički drugoligaš starta prvi već u petak 28. travnja rano od 16 sati u Sesvetama (prenosi TV). Momčadi trenera Mladine igra samo trobod i onda čekanje kiksa glavnog konkurenta za 1. HNL Rudeša koji trenutno četiri kola prije kraja ima i 4 boda više od druge Gorice.

Četvrtoligaš Udarnik je “prokockao” veliku bodovnu prednost pred drugim u redoslijedu Španskim i suficit je sada samo tri boda. U subotu 29. 04. u Kurilovec od 17 sati stiže Zagreb II. Posljednje dvije utakmice, prvenstvenu kod Save u Strmcu Samoborskom i u kupu doma kontra Vrbovca dečki trenera Damira Biškupa su nesretno izgubili a za novo posrtanje više opravdanja ne bi bilo bez obzira što u 3. HNL ide i drugoplasirani. Također u Međužupanijskoj ligi središte u istom terminu Polet će tražiti bodove spasa u Zaboku kod Mladosti a teško će biti i Gradiću u Odrnaskom Obrežu jer Dinamu isto gori pod nogama.

U petom rangu Gorica II još gaji nadu u proboj na čelo ali za takva što bodovi u Kerestincu kod TOP-a su neophodni. Igra se u subotu od 17 sati kao i u Mičevcu gdje bezbrižni Klas ugošćuje Vatrogasca iz Zdenaca. Bodove spasa tražit će Lomnica kod Sutle a okršaj otpisanih Lukavca i Mraclina na rasporedu je u nedjelju od 17 sati kod prvospomenutog.

U šestom rangu vodeči Turopoljac mora prekinuti protiv susjeda iz Turopolja bodovnu sušu ali neće biti jednostavno jer gosti žele pobjeći sa začelja. U istom rangu Buna ide na lijevu obalu Save u Oborovo, Meštrica gostuje kod Zvekovca a Vukovinski Jelačić kod Dinama Hidrela koji proljetos igra rekreacijski i krajnje je vrijeme da nekoga i pobjedi. Vatrogasac će doma u Kobiliću kontra Lonje liječiti frustracije iz Turopolja (poraz i visoke kazne za nestašne) i samo pobjeda je najbolji lijek.

U zadnjem sedmom rangu drugoplasirana Mladost u Obrezini u subotu od 17 sati upisuje nova tri boda protiv Croatije a Kupa u Pokupskom će pokušati isto u sudaru sa Donjom Zelinom.

Kurilovec se podigao, Polet poletio do vrha

U četvrtom rangu Dinamo Obrež sredio Zagreb i dijeli prvo mjesto

Vikend 21. i 22. rujna 2019. bio je uspješan prvenstveno za trećeligaša Kurilovec, četvrtoligaša Dinamo iz Odranskog Obreža, petoligaša Polet iz Buševca i šestoligaša Mraclin. Kurilovec se drugom pobjedom zaredom podigao do pete pozicije a drugi Maksimir ima samo četiri boda više. U pobjedi nad Mladosti iz Petrinje zabili su Kelava (7. minuta iz 11 metara), Sedlaček (36), Čurek (59) i Sudar (86). U rangu niže, dinamovci iz Obreža srušili su negdašnjeg prvaka države Zagreb golom Tomislava Janječića u 90. minuti iz kaznenog udarca. Momčad iskusnog trenera Stjepana Bašića dijeli s Karlovcem 1919 prvo mjesto uz nešto slabiji gol razliku. Susjedna Odra dobila je 3-1 Savu iz Strmca Samoborskog a tri komada za šesto mjesto sprašio je Filip Luter. Lukavec je izgubio s dva razlike u Zaboku i samo s dva boda je posljednji. Golom Igora Hajduka u Bedekovčini i pobjedom 1-0 nad Tondachom, Gradiće se podiglo do solidne desete pozicije od 16 četvrtoligaša.

U petom rangu Polet je u Buševcu 3-0 pobijedio Rugvicu Savu 1976 i prvi je s 15 boda, dva prednosti, a slijedi teško gostovanje u Ivaniću. Poletu je pomogla i preporođena Lomnica koja je doma s 2-0 uništila TOP. Turopoljac je također doma torpediran od Rakovog Potoka s dva torpeda u 90. minuti!! Šest bodova od mogućih 18 premali je učinak za momčad koja je prije prvenstva pretendirala na sam vrh poretka. Klas nikako da sazrije a novi poraz u Mičevcu od Dinama Jakovlje samo je nastavak niza.

Među šestoligašima došlo je do smjene na vrhu poretka. Jelačić iz Vukovine uspio je u Kobiliću osvojiti tek bod (2-2 nakon vodstva Vatrogasca 2-0) a kako je Mraclin dobio Posavca 2-0, zasjeo je s dva boda fore sam na tron. Vrijedi još spomenuti poraz Hidrela doma od Zvekovca, Bune od Meštrice a Mladost iz Obrezine je slavila u Ostrni.

Prvi poraz Turopoljca na domaćem terenu

22.09.2019. Kuče. Jedinstvena županijska nogometna liga – 06. kolo: NK Turopoljac – NK Rakov Potok. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopoljac je nes(p)retno izgubio prvu utakmicu u ovom prvenstvu na svom terenu od Rakovog Potoka, suparnika koji je cijeli susret odigrao vrlo disciplinirano u fazi obrane. U prvom poluvremenu igra je bila ravnopravna, domaći su većinu napada izvodili preko Šestoka, a gosti preko bokova. Prvu veliku prigodu imao je Karlović u 8. minuti, ali njegov udarac iz blizine I. Zagorac je u padu odbio u korner. Na suprotnoj strani vrlo dobar pokušaj Mateka u 17. minuti za paradu vratara, a Šestok nije uspio poentirati u 26. minuti kada je solo akcijom izbio pred vratara N. Jaklenca koji je lako spriječio pokušaj loba.

Drugo poluvrijeme je bilo u znaku momčadi domaćina koja nije dominaciju okrunila pogotkom. ”Rakovi” su se znalački branili sve do posljednje minute odnosno sudačke nadoknade, kada su realizirali dva brza protunapada pogocima Goluba i Kufrina za velika tri boda.

Jedinstvena županijska nogometna liga 2019./2020. – 06. kolo

NK Turopoljac – NK Rakov Potok 0:2 (0:0)

Kuče. Igralište: SRC Kuče. Gledatelja 70. Nedjelja, 22.09.2019., 16:30 sati. Sudac: Matija Spudić (Ivanić Grad). Pomoćnici: Hrvoje Tišljar i Danijel Gašpar (oba Križ). Delegat: Tomislav Matoc (Zaprešić). Strijelci: 0:1 – Golub (90), 0:2 – Kufrin (90+2).

TUROPOLJAC: I. Zagorac, Kapović, Balenović (od 46. Čaić), Šestok, Matek, Đuksi (od 69. Cavrić), Filep (od 62. Đuračić), Begić, Bušić, Lučić (cap.), Fabijančić. Trener: Vlado Horvat.

RAKOV POTOK: N. Jaklenec, Kufrin, Golub, Golojuh, L. Mavrunac, Makarun (od 85. Fabek), Šolčić, Karlović, I. Jaklenac, M. Mravunac, Balen. Trener: Branko Mlinar.

Mraclinu šesta pobjeda u nizu i vrh tablice

1. ŽUPANIJSKA LIGA ISTOK , 6. kolo

Šestom uzastopnom pobjedom nogometaši Mraclina zasjeli su na vrh. Rezultat 2:0 prema prikazanoj igri mogao i trebao je biti izraženiji, nedostajalo je finalne realizacije. U utakmici protiv Posavca iz Orla igrači trenera Marka Pancirova bili su daleko uvjreljivija momčad na terenu. Oba pogotka postigao je Bruno Augustić, po jedan u svakom poluvremenu. Na samom početku dvoboja u šesnaestercu gostiju srušen je Ladislav Roginić, kazneni udarac izveo je Bruno Augustić što je golman gostiju obranio odbivši loptu opet prema njemu, drugi udarac završava u mreži. Kod drugog domaćeg pogotka Ivan Kos petom je proigrao Filipa Onića koji daje povratnu za Augustića, najbolji mraclinski strijelac rutinirano pronalazi lopti put u mrežu za konačnih 2:0. Sa 6 pobjeda u nizu, igrači Mraclina i trener Pancirov pokazali su se kao rivali vrijedni poštovanja.

MRACLIN – POSAVEC 2:0