Povežite se s nama

Sport

Gorica pobijedila Lekenik i izmamila osmijehe na dječja lica

ŠNK Lekenik proslavio je 90. rođendan kluba, između ostaloga, i prijateljskom utakmicom protiv prvoligaša Gorice. Pobijedili su gosti 4-0, iako bez glavnih snaga na terenu, a u svemu tome posebno su uživala djeca iz omladinskog pogona Lekenika…

Objavljeno

na

Općina koja samo administrativno nije “naša”, jer Lekenik je dio Turopolja, slavila je 90. rođendan svog nogometnoga kluba. ŠNK Lekenik osnovan je 1929. i od tad djeluje sa svojim usponima i padovima, da bi rođendan dočekao kao član prve županijske lige. Prevedeno, šestog ranga natjecanja. I nekako je logično bilo da se na proslavu rođendana pozove klub iz svoga grada, koji je u posljednjih godinu i pol dana doživio ogroman rast i napredak u svakom smislu. HNK Gorice se, naravno, odazvala, kompletna momčad se okupila na simpatičnom malom stadionu u Lekeniku, a igrali su oni koji su odmarali ovog vikenda.

Gorica je tako na noge slavljeniku istrčala s Čovićem na golu, Špičićem, Ćelićem, Ljubisavljevićem, Krizmanićem, Babecom, Maločom, Sukom, Dvornekovićem, Mathieuom i Zwolinskim. Ušli su naknadno i Južnokorejci Kwak i Kang, kao i juniori Čepo, Zorica, Išek i Brkić, a Minjae Kwak zabio je i gol. Pogađali su još i Dvorneković, Babec te Zorica za konačnih 4-0.

A za to vrijeme na tribinama su uživala – djeca. Dio njih iz omladinske škole Lekenika imao je priliku izaći na teren s igračima Gorice, pri čemu se možda i najbolje vidjelo u što se naš klub pretvorio. Ta djeca, naime, znaju tko je i što je Gorica, znaju tko je Dvorenković, znaju i da ga zovu Nindža, znaju i Cherifa, i Musu, i Lovrića… Svakih nekoliko minuta netko bi od dječaka ili djevojčica iz Lekenika došlo do igrača i zamolili ih za “selfie”, izgledalo je kao da su igrači Gorice prve zvijezde. I voljet će ih, prema svemu sudeći, još i više, budući da su im na kraju utakmice poklonili majice s obilježjima kluba.

– Čiju si ti dobio? Od Cherifa? Ja od Špičića! – dovikivali su se klinci, sa širokim osmjesima na licima.

Cijela ova nogometna fešta počela je izlaskom najstarijih živućih igrača Lekenika na centar igrališta, gdje su se fotografirali s igračima obje momčadi, nakon čega je i predsjednik Gorice Nenad Črnko vodstvu domaćina uručio dres s brojem 90, a završila je – finom klopom. Kao što je i red u ovakvim prigodama, večera za goste bila je spremna čim je utakmica završila, gulaš se krčkao sve to vrijeme i došao na stol u najboljem izdanju…

Treneru Gorice Sergeju Jakiroviću, osim kao teambuilding, ovu utakmicu iskoristi i kao priliku da minutažu dobiju igrači koji su manje igrali, ili nisu uopće igrali protiv Lokomotive. Atmosfera je bila slavljenička, protivnik skroman kvalitetom, ali lijepo je bilo vidjeti da je Suk razigran nakon pauze od tri tjedna, da se svidio Babec… Već u subotu se ide u goste Slaven Belupu, na novi teški izazov. I zato je baš dobro došla ova ugodna večer u gostima kod prijatelja.

Sport

Naftaš slavio na Novoj Grabi, Mraclin bez odgovora

Objavljeno

na

Objavio/la

Susret na Novoj Grabi započeo je u ritmu koji je više odgovarao gostima. Mraclin je djelovao oprezno i teško dolazio do posjeda u opasnijim zonama terena, dok je Naftaš od početka nametnuo inicijativu. Takav odnos snaga konkretiziran je u 22. minuti kada je nakon prodora Ćalića po desnoj strani i oštre lopte u peterac, Belavić iskoristio neodlučnost domaće obrane i doveo goste u vodstvo. Primljeni pogodak dodatno je otežao situaciju za Mraclin, koji je do kraja prvog dijela ostao bez ozbiljnije prilike za izjednačenje.

Nedostajalo je protočnosti u veznom redu i konkretnosti u završnici, pa gostujući vratar nije bio pod većim pritiskom. U nastavku susreta domaći trener Pancirov pokušao je promijeniti tijek utakmice izmjenama, no slika na terenu nije se bitnije promijenila. Mraclin je imao više inicijative nego u prvom dijelu, ali bez jasnih i izrađenih prilika.

S druge strane, Naftaš je kontrolirao igru i čekao priliku za potvrdu pobjede. Najveća šansa za goste stigla je u 80. minuti kada je dosuđen kazneni udarac, no vratar Zagorac pročitao je namjeru Džolana i obranio udarac s bijele točke, zadržavši nadu domaćinu. Ipak, do kraja susreta Mraclin nije uspio ozbiljnije zaprijetiti, pa su gosti mirno priveli utakmicu kraju. Mraclin tako ostaje bez bodova u susretu u kojem je nedostajalo ideje i konkretnosti u napadu, dok će u sljedećim kolima morati pronaći bolja rješenja kako bi se vratio na bodovni učinak.

IV. NL SREDIŠTE ZAGREB – B , 19. kolo

MRACLIN – NAFTAŠ IVANIĆ 0:1

Stadion Nova graba. Gledatelja 100.
Sudac: Šoufek (Novska). Pomoćnici: Lalić i Križe.

STRIJELAC: 0:1 – Belavić (22).

MRACLIN: Zagorac, Marjanović, J. Domitrović, Smolković (od 46. Borovac), Rajić, Brdek, Tokić (od 65. Đurašić), Rakas (od 87. Jančić), Krilić (od 75. I. Kos), N. Kos (od 46. Kaurin), Hajduk. TRENER: Marko Pancirov.

NAFTAŠ IVANIĆ: Platužić, Petković, Ivanković (od 68. Šepak), Marić, Starčić, Džolan (od 90. Spudić), Krsnik (od 68. Hadaš), Belavić, Ćalić, Čuni, Vrdoljak (od 88. Kirin). TRENER: Ivica Blažević.

*Tekst je dio programskog sadržaja ‘Sport Zagrebačke županije’ nastao u suradnji sa Zagrebačkom županijom.

Nastavite čitati

Sport

Fuji briljirao u Samoboru! Drugo mjesto ekipno i niz medalja za goričke judaše

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Judo klub osoba s invaliditetom "Fuji"/FB

Judo klub osoba s invaliditetom “Fuji” iz Velike Gorice imao je vrlo uspješan nastup na Ishi adapted kupu održanom u Samoboru.

Na turniru su zlatne medalje osvojili Leon Vlašić, Milena Vujević, Ivano Rajković, Dorotea Margetić i Gabrijela Briševac.

Srebro je pripalo Miji Mićanović, Mateju Maleševiću, Toniju Pemperu, Ivanu Pejiću, Josipu Novoselcu i Sari Pereković, koja je medalju osvojila nastupajući u muškoj konkurenciji.

Brončane medalje osvojili su Lana Mićanović, Tvrtko Matanović i Nikola Nestorović.

Osim pojedinačnih uspjeha, ekipa Fujija ostvarila je i odličan rezultat u ukupnom ekipnom poretku klubova, gdje je zauzela drugo mjesto.

Nastavite čitati

Sport

Hrvački klub Velika Gorica 1991 iz Petrinje stiže s 18 medalja

25 natjecatelja donijelo 18 medalja.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Hrvački Klub Velika Gorica 1991/FB

Hrvački klub Velika Gorica 1991 sudjelovao je na Regionalnom prvenstvu Središnje regije održanom u subotu u Petrinji, pod vodstvom trenera Anrija Targuša, Frana Haramusteka i Gabriela Đukića. U konkurenciji 166 natjecatelja iz sedam klubova, gorički klub nastupio je s 25 hrvačica i hrvača te osvojio ukupno 18 medalja, kao i pehar za najuspješniju ekipu u kategoriji djevojčica početnica.

Zlatne medalje osvojili su Mihael Šoljić (33 kg), Jakov Gašparac (65 kg), Gabriel Ivatović (59 kg), Fran Josić (48 kg), Jakov Noršić (85 kg), Katarina Ivatović (40 kg) i Ema Šestak (36 kg).

Srebrna odličja pripala su Egonu Boriloviću (36 kg), Marku Šoljiću (44 kg), Mati Margitu (30 kg) i Mateju Turkoviću (100 kg).

Brončane medalje oko vrata su stavili Šimun Hranilović (30 kg), Jurica Dvorneković (49 kg), Tin Počuća (65 kg), Matej Ivelj (59 kg), Vanja Grgić (49 kg), Alexandar Hrženjak (60 kg) i Josip Kirinčić (54 kg).

Osim osvajača medalja, klub ističe i nastupe Marka Ivelja, Jana Petkovića, Tonija Vidaka, Josipa Orlovca, Marka Šumanovića, Vite Rucića i Marka Grgića, koji su u Petrinji odradili zapažene borbe i prikupili važno natjecateljsko iskustvo.

Nastavite čitati

Sport

AK Maraton VG osvojio broncu na državnom prvenstvu u hodanju

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: AK Maraton VG/FB

Na stadionu u Zagrebu u petak, u subotu 28. ožujka, održano je Pojedinačno prvenstvo Hrvatske u hodanju na 10.000 metara, na kojem su nastupili i članovi Atletskog kluba Maraton Velika Gorica.

Najbolji rezultat ostvario je Berislav Devčić, koji je u seniorskoj konkurenciji osvojio treće mjesto i brončanu medalju s vremenom 1:08:49,8.

Vrlo blizu medalje bila je i Jasminka Zvonar, koja je utrku završila na četvrtoj poziciji s rezultatom 1:07:45,7. Do postolja joj je nedostajalo malo, no njezin nastup pokazao je da se ravnopravno nosi s najboljim hrvatskim hodačicama.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Stjepan Trputec novi predsjednik Nogometnog kluba Turopoljac

Objavljeno

na

Objavio/la

Izvanredna izborna sjednica Skupštine Nogometnog kluba Turopoljac održana je jučer (subota, 28.03.2026.) u Društvenom domu u Kučama. Odlično pripremljenu sjednicu vodio je predsjednik Daniel Zagorac. Dnevni red sjednice od sedam točaka glatko je apsolviran.

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Izvješća o aktivnostima kluba u 2025. godini i financijsko izvješće jednoglasno su usvojeni. Jednako tako jednoglasno su usvojeni plan rada i financijski plan za 2026. godinu.

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Jednoglasno je izabran novi Upravni odbor kluba od 11 članova: Stjepan Trputec – predsjednik, Dragomir Banić – potpresjednik, Danijel Antolčić – potpredsjednik i članovi: Franjo Berković, Stjepan Fabijančić, Matija Fabijančić, Darko Petković, Dominik Marić, Vjekoslav Lučić, Mario Zagorac i Igor Tačković. Tajnik kluba: Daniel Zagorac.

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Izbornu sjednicu otvorilo je Pjevačko društvo Kučani izvedbom nacionalne himne, a nakon službenog dijela sjednice izveli su još nekoliko glazbenih točaka.

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sjednicu su pratili i brojni predstavnici nogometnih klubova, predstavnici Nogometnog saveza Zagrebačke županije i Nogometnog saveza Velika Gorica, članovi kluba i gosti. Poslužen je prigodni domjenak.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Reporter 457 - 26.02.2026.

Facebook

Izdvojeno