Povežite se s nama

Sport

Gorica osvojila Tabor, Zwolinski jedini zabio u festivalu promašaja

Nogometaši Gorice pobijedili su slovenskog prvoligaša Tabor Sežanu 1-0 u utakmici u kojoj je samo strijelac Zwolinski zapucao još tri čiste šanse, a ukupno ih je Gorica imala šest, sedam… Sljedeći ispit je u srijedu, kad će Goričani odigrati čak dvije utakmice

Objavljeno

na

Peti put u ovim pripremama, prvi put na svom stadionu, nogometaši Gorice odigrali su utakmicu u kojoj rezultat nije presudan, ali svjedno dobro dođe svaka pobjeda. Pa tako i ova protiv Tabor Sežane, novog slovenskog prvoligaša, koji je prije desetak dana pobjedio pulsku Istru. Završilo je 1-0, gol za pobjedu zabio je Lukasz Zwolinski, njegov drugi u ovim pripremama, ali puno više od toga raduje što je očito da je Gorica sve spremnija.

Umor je, doduše, i dalje vidljivo pristupan, još uvijek nedostaje one nogometne mekoće u pas igri, ali Gorica je bez obzira na to stvorila cijeli niz šansi. I pritom prezentirala cijelu paletu načina kako promašiti, kako ne zabiti… No dobro, doći će i realizacija sa svježinom, s tempiranjem forme. I tu bi zapravo trebalo biti ključno to što je Gorica bila bolja nego u porazima od Radničkog i Maribora. Naravno, i protivnik je bio kudikamo slabiji, ali daleko od toga da je bio bezvezan.

Trener Sergej Jakirović skinuo je 18 igrača za ovu utakmicu, uz Suka, Marinu, Čabraju, Šrolera i Miyu, koji još nisu odigrali ni minutu na pripremama, ovoga puta nije bilo ni Deaconua, ni Mathieua… Budući da je Maks Slunjski završio svoje pripreme s Goricom i otišao na odmor prije povratka u Kurilovec, klupa je bila nešto kraća. Počeo je Jakirović s postavom Kahlina – Musa, Ćelić, Jovičić, Špičić – Maloča, Maslowski – Spudić, Dvorneković, Lovrić – Ndiaye, da bi u nastavku samo četiri igrača dobila priliku odigrati svih 90 minuta. U drugom su poluvremenu igrali Čović – Periša, Moro, Ljubisavljević, Krizmanić – Babec, Maslowski – Spudić, Ndiaye, Lovrić – Zwolinski. Na desnom boku u solidnom se izdanju predstavio Partik Periša, igrač drugoligaša BSK-a iz Bijelog Brda, traži se i dalje nasljednik Gigija Mchedlishvilija, koji je potpisao za latvijski Ventspils, a ušao je naknadno i mladi Antonio Bakula…

Nije to u prvom poluvremenu izgledalo tečno, daleko je Gorica bila od svog maksimuma, ali svejedno je nekoliko puta jako opasno zaprijetila. Situaciju ‘jedan na jedan’ imao je Cherif Ndiaye, pretrčao je 30-ak metara s loptom i čovjekom na leđima, pa pogodio – stativu! Golom je lako moglo završiti i kad je Špičić dao povratnu loptu u srce šesnaesterca, a prijetili su i Lovrić, Maloča, opet Cherif… U nastavku, brojnim izmjenama unatoč, Gorica je bila još opasnija. Jedna lopta, nasreću završila je u mreži.

U 53. minuti je mladi Hrvoje Babec, 19-godišnji zadnji vezni na probi u Gorici, odnio jedan duel na sredini terena, pa iz teške pozicije uspio gurnuti sjajnu loptu u prostor za Zwolinskog. Poljak je izašao oči u oči s golmanom i snažno, po podu, poslao loptu u mrežu. Samo dvije minute poslije Poljak je i promašio nemoguće, na ubacivanje s lijeva nije uspio zakucati loptu s nekoliko metara, ali bio je to samo jedan od goričkih promašaja ovog poslijepodneva. Lopta više nije željela u gol, i u završnici je Zwole zapucao čisti zicer, no nisu ni Slovenci bili u stanju nešto napraviti prema golu Gorice, pa je završilo minimalnom pobjedom Jakirova sastava.

Sljedeći ispit na redu je u srijedu, i to u duplom izdanju. Prvo će na pomoćnom terenu, s početkom u 16 sati, jedna postava igrati protiv Tuzla Cityja, a u 18.30 sati na glavni teren će druga postava, kojoj će protivnik biti mađarski Kaposvar. U subotu Gorica doma dočekuje srpskog prvoligaša Inđiju, u generalnoj probi, a u prvenstvo kreće 20. srpnja u 21 sat protiv zaprešićkog Intera. Na svom stadionu, pred vjerujemo lijepo ispunjenim tribinama.

Sport

Srebro iz Sarajeva! Goričke judašice donijele europsku medalju kući

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Judo klub osoba s invaliditetom "Fuji"/FB

Velikogorički Judo klub osoba s invaliditetom “Fuji” vratio se iz Sarajeva s velikim rezultatom, dvije natjecateljice, Petra i Sanja, osvojile su srebrnu medalju na Europskom kata prvenstvu održanom ovog vikenda u glavnom gradu Bosne i Hercegovine.

Goričke predstavnice nastupile su u kategoriji Adapted Nage no Kata 1B Ne shisei, u kojoj su odličnim nastupom izborile drugo mjesto i tako Hrvatskoj donijele još jedno europsku medalju.

Foto: Judo klub osoba s invaliditetom “Fuji”/FB

Nastavite čitati

Moja županija

Kloštar preokretom i hat-trickom Kristiana Uzelca slomio Bunu

Objavljeno

na

Objavio/la

Lider Kloštar napravio je veliki korak prema naslovu prvaka Premier lige NSZŽ uvjerljivom 1:4 pobjedom na gostovanju kod Bune u 29. kolu prvenstva. Domaćin je odlično otvorio utakmicu i poveo već u 8. minuti kada je Matija Čumpek glavom pogodio nakon kornera za 1:0. Ipak, vodstvo Bune trajalo je kratko. U 16. minuti Kristian Uzelac, također nakon ubačaja iz kuta, glavom poravnava rezultat na 1:1.

Ključni trenuci dogodili su se početkom drugog poluvremena. Uzelac je u 48. minuti preciznim udarcem s lijeve strane pogodio dalji kut domaćeg vratara Vidovića za preokret i vodstvo Kloštra 1:2. Samo tri minute kasnije isti igrač ponovno se upisao među strijelce i kompletirao hat-trick za 1:3 gostiju. Konačnih 1:4 postavio je Sandi Zulić u 75. minuti nakon asistencije s lijeve strane.

Kloštar je do kraja kontrolirao susret i zasluženo stigao do nove pobjede. Pet kola prije kraja prvenstva Kloštar se tako učvrstio na vrhu ljestvice s četiri boda prednosti ispred drugoplasirane Sutle-Laduč.

PREMIER LIGA NSZŽ, 29. kolo

BUNA – KLOŠTAR 1:4

Igralište u Maloj Buni. Gledatelja 100.
Sudac: Mihael Krvarić (Vrbovec). Pomoćnici: Juraj Mikšec i Vito Baša.

STRIJELCI: 1:0 – M. Čumpek (8), 1:1 – Uzelac (16), 1:2 – Uzelac (48), 1:3 – Uzelac (51), 1:4 – Zulić (75).

BUNA: Vidović, Jukić (od 80. J. Čumpek), Žlebečić, Stipančić (od 74. Zlodi), Đurašin, Gorenc (od 64. Kalisar), Huđber, Đuretić, M. Čumpek (od 60. Justin), Đurašić (od 60. Mrkonjić), Vukašinec (od 74. Škojc). Trener: Mario Đuretić.

KLOŠTAR: Tokić, Bukvašević, Mosković, Jagodin (od 72. R. Agatić), Dodić, Brkić (od 77. Jelavić), Zulić (od 77. Pagadur), Uzelac (od 61. Prelec), Pavlović (od 77. Zelić), Čačić, I. Agatić. Trener: Emanuel Benković.

Nastavite čitati

Sport

Gorički mat u dva poteza, oproštaj od kapetana i pozdrav novom klincu

Nogometaši Gorice pobijedili su Osijek 2-0 u posljednjoj domaćoj utakmici ove sezone, ujedno i posljednjoj utakmici kapetana Jurice Pršira u dresu njegova kluba. Debitirao je 16-godišnji Mihael Kelava…

Objavljeno

na

Objavio/la

Vremenske prilike bile su puno više jesenske nego proljetne, kiša je pljuštala cijeli dan, pa je ispalo da posljednja domaća utakmica nogometaša Gorice u ovoj sezoni nije imala prikladan dekor. Ono malo gledatelja okupljenih ispod krova zapadne tribine imalo je tako priliku u miru vidjeti koliko se novi travnjak dobro nosi s velikom količinom padalina, ali i koliko dobro Gorica može igrati samo tjedan dana nakon možda i najlošije partije u sezoni.

Pobjeda protiv Osijeka može se promatrati na taj način, kao potvrda logičnog, da Goričani mogu puno bolje nego u prošlom kolu u Koprivnici, kao pokazatelj vrijednosti ovoga kadra, ali i kao nova potvrda da Osijek definitivno nije što je nekad bio. Možda i nikad lakše razigrani i motivirani Goričani došli su do pobjede u sudaru s klubom sa Opus Arene, pri čemu je sve bilo gotovo – brzopotezno.

Trener Carević najavio je uoči utakmice kako na raspolaganju neće imati Leša, Filipovića i Perića, kako mu iz uže obrane preostaje jedino Čabraja, a na kraju je ispalo da je ispred Matijaša postavio upravo Perića, dok je Čabija ostavio na klupi. U zadnji red gurnuo je tako debitanta Issu Moustaphu, kamerunskog debitanta, ali i veznog igrača Antu Kavelja, koji je dobio prednost ispred mladog stopera Zvonimira Josića. Trontelj i Bogojević držali su bokove, Bakić i Pozo sredinu igrališta zajedno s Prširom i Pavičićem, dok je Ante Erceg zauzeo svoje mjesto u vrhu napada.

I bila je to – dobitna kombinacija. Već u petoj minuti Trontelj je ubacio iz kornera, a Bruno Bogojević lijepo je reagirao na vrhu peterca. Lopta se odbila od Vrbančića, prevarila Malenicu i Gorica je ekspresno povela 1-0.

Već u 12. minuti bilo je i 2-0, i to nakon još jedne sjajne partiture dobrog starog Ante Ercega. Ostalo je puno prostora za njega u jednoj polukontri, a Erca je to mirno i rutinirano pretvorio u povećanje prednosti na, pokazalo se, konačnih 2-0.

Moglo je u nastavku utakmice biti i promjena na semaforu, najbliže smo joj došli u završnici prvog poluvremena, kad je Jelenić pogodio za smanjenje goričke prednosti, no taj je gol poništen nakon intervencije iz VAR sobe. Realno gledajući, ni dan poslije nije potpuno jasno zbog čega je taj gol točno poništen, ali za Goricu je ispalo jako dobro…

U nastavku je Gorica čuvala svoju prednost s velikom razinom sigurnosti i mirnoće, pa je prostora bilo i za neka nova lica, za nekolicinu mladih igrača, počevši od Luke Vrzića, koji je ušao u 64. minuti. U posljednjih desetak minuta priliku je konačno dobio i Josić, koji je u igru ušao zajedno sa svojim najboljim prijateljem Stjepanom Kučišem, i to zamijenivši – Juricu Pršira! Bio je to poseban trenutak, jer sve govori da je to bio posljednji put kad smo kapetana Juru, sad već klupsku legendu, vidjeli u dresu Gorice. Dobio je, naime, četvrti žuti karton, pa će gostovanje na Rujevici u zadnjem kolu propustiti, a zatim će Goricu napustiti… Ugovor istječe, Jura ide dalje.

Jedna priča tako je završila, a druga je malo potom počela. U 89. minuti, naime, uz Francuza Epaillyja ušao je i Mihael Kelava. Klinac kojem je tek 16 godina, dečko koji je nekoliko dana ranije doživio veliko razočaranje nakon što nije pozvan u U-17 reprezentaciju za Euro u Estoniji, ali i talent o kojem će se još pričati. Njegov vršnjak Juraj Frigan debitirao je godinu dana ranije, sad je došao red i na Kelavu.

– Što se tiče mentaliteta i karaktera izgledali smo puno bolje nego u Koprivnici. Teško je, pogotovo u završnoj fazi prvenstva, motivirati ekipu kad se praktički ne boriš za nešto više. Jako dobro prvo poluvrijeme, zabili smo dva pogotka, ali imali smo situacija za povećati vodstvo – rekao je Carević.

Ostalo je, dakle, još 90 minuta ove sezone, još treba odraditi gostovanje kod Rijeke, pa će doći vrijeme za odmor.

Standings provided by Sofascore

Nastavite čitati

Sport

FOTO Klas izgubio od drugoplasirane Sutle-Laduč

Objavljeno

na

Objavio/la

Klas je u 29. kolu Premier lige izgubio od Sutle-Laduč rezultatom 1:2 u vrlo dobroj utakmici u kojoj je gostujuća momčad rezultatsku prednost zabilježila u prvom poluvremenu. Za vodstvo je strijelac bio Martin Jakovina u 16. minuti. Domaći su u otvorenoj igri propustili dvije velike šanse za izjednačenje, a onda su gosti udvostručili prednost.

Mičevec, 16.05.2026. Premier liga-29.kolo: NK Klas – NK Sutla-Laduč 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mičevec, 16.05.2026. Premier liga-29.kolo: NK Klas – NK Sutla-Laduč 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Bruno Držić je iskosa s lijeve strane u 35. minuti s preko dvadeset metara silovito pogodio suprotne rašlje za 0:2 – europogodak! Do odlaska na odmor domaći su izveli nekoliko udaraca iz kuta, ali nisu uspjeli smanjiti prednost gostujuće momčadi, koja je imala glasnu potporu svoje navijačke skupine.

Mičevec, 16.05.2026. Premier liga-29.kolo: NK Klas – NK Sutla-Laduč 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mičevec, 16.05.2026. Premier liga-29.kolo: NK Klas – NK Sutla-Laduč 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nakon odmora Klas je napadima po bočnim pozicijama pokušao doći do pogotka i uspio je u 59. minuti nakon ubačaja iz kuta s lijeve strane. Toni Maričević je u gužvi najbrže reagirao i loptu glavom poslao pod gredu za 1:2. Gosti su pojačali obranu i kontranapadima tražili povećanje svoje prednosti, ali rezultat se do kraja nije promijenio.

Mičevec, 16.05.2026. Premier liga-29.kolo: NK Klas – NK Sutla-Laduč 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mičevec, 16.05.2026. Premier liga-29.kolo: NK Klas – NK Sutla-Laduč 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mičevec, 16.05.2026. Premier liga-29.kolo: NK Klas – NK Sutla-Laduč 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Klas (29 9 6 14 455:56 33) je s 33 boda na 15. mjestu prvenstvene ljestvice, a Sutla-Laduč (29 20 2 7 77:50 61) je sa 61 bodom na 2. mjestu.

Galerija fotografija

Premier liga NSZŽ-e 2025./2026., 29. kolo

NK Klas – NK Sutla-Laduč 1:2 (0:1)

Mičevec. Stadion: ŠRC MIčevec. Gledatelja: 60. Subota, 16.05.2026., 18 sati. Sudac: Mario Stanić (Dugo Selo). Pomoćni suci: Dorian Škof (Sveti Ivan Zelina) i Dario Pranjić (Dugo Selo). Delegat: Danijel Slavić (Jastrebarsko). Strijelci: 0:1 – Jakovina (16), 0:2 – Držić (35), 1:2 – Maričević (59).

KLAS: Petrović, Perša, Petir (cap.), Mikić, Jambrešak (od 87. Kipa), Gajski (od 87. Kulušić), Hajdaš, M.Tadić (od 75. Marković), Gredelj (od 87. Matić), Maričević, Janić (od 75. Orlović). Trener: Josip Tadić.

SUTLA-LADUČ: Lukić, Regović, Pavlečić, Radovanović (od 63. Bubalo), Štok (od 80. Kostanjski), Turk (cap.), Crnolatac, Bajs, Jakovina, Hanžek, Držić. Trener: Milan Marinić.

Nastavite čitati

Sport

Šahisti Poleta završili proljeće na prvom mjestu nakon ključne pobjede nad Varaždinom

Buševec je nakon pet kola na čelu ljestvice.

Objavljeno

na

Objavio/la

Šahisti ŠK Polet Buševec završili su proljetni dio 2. Šahovske lige Centar 2026 na prvom mjestu ljestvice nakon pet odigranih kola, a ključni trenutak sezone bila je uvjerljiva pobjeda nad izravnim konkurentom u borbi za vrh, ekipom ŠD Varaždin, rezultatom 5:1 u posljednjem kolu odigranom 10. svibnja.

Polet je u prvih pet kola upisao niz uvjerljivih pobjeda, protiv Ban Jelačića iz Zaprešića (4½:1½), Samobora (4½:1½), Garešnice (4½:1½) i Braslava Rabara iz Hercegovca (4½:1½), čime je potvrdio stabilnu formu kroz cijeli proljetni dio prvenstva. Natjecanje se nastavlja u rujnu, kada će se odlučivati o prvaku koji izborom prvog mjesta stječe pravo nastupa u kvalifikacijama za 1.B ligu.

U sastavu Poleta tijekom proljeća nastupili su Filip Radenić, Matej Blažeka, Željko Jukić, Petra Kejžar, Goran Radić, Mladen Dejanović, Marijan Rožić, Bruno Kos, Fran Rautner i Tereza Dejanović. Iz kluba ističu kako su rezultati došli kroz čvrste partije protiv jakih protivnika, bez lakih remija.

Posebno se istaknuo Filip Radenić koji je na prvoj ploči ostvario 4,5 boda iz 5 partija te ispunio normu za titulu FIDE majstora.

Nastavite čitati

Reporter 459 - 30.04.2026.

Facebook

Izdvojeno