Poveži se s nama

Sport

Gorica nije sama ni u Puli! Na put za Istru otišao i navijački autobus

U odnosu na gostovanje kod Hajduka na Poljudu, tri puta više navijača Gorice zaputilo se u Pulu. U Split ih je išlo devet, a protiv Istre će momčadi pomagati njih 27 najvjernijih. I još dvojica, kažu dečki, čekaju dolje. Sasvim dovoljno da ih se dobro čuje na Drosini

Objavljeno

Dan nakon što je na utakmici između Rudeša i Intera oboren negativni rekord po posjećenosti, budući da je utakmicu u Kranjčevićevoj pratio samo 91 gledatelj, navijači Gorice pokazali su koliko su vjerni svome klubu, koliko žele mijenjati trendove i biti pomoć svojim miljenicima na terenu. Autobus kojeg su u suradnji organizirali navijači i klub ispunilo je 30-ak navijača – dakle, trećina ukupnog broja koji je zabilježen u Kranjčevićevoj – spremnih da cijelu subotu potroše na put od više od tri sata u jednom smjeru, plus onih 90 minuta nogometa na stadionu Aldo Drosina.

– Evo nas na putu, baš smo prošli Ravnu Goru. Ovaj put smo u malo iskusnijem izdanju, mi mlađi pokušavamo držati atmosferu – sa smiješkom je rekao 44-godišnji Dugi, prva violina “frakcije” koja se naziva Šljakerima.

S njima je, naravno, i ekipa iz Good Boysa, druge “frakcije”, to je ovo društvo koje igra na iskustvo, a baš po tome su navijači HNK Gorice i posebni. Između ostaloga.

– Mi kao navijači postojimo od 1992., iz vremena Radnika u prvoj ligi, a opet smo se aktivirali 2010. godine. Mi smo svih ovih godina bili na istočnoj tribini, a ekipa koja je bila na zapadu prozvala se Good Boys. Različito se zovemo, ali svi smo mi zajedno, pogotovo od ove sezone, kad više ne možemo na istok – objasnio nam je Dugi u razgovoru nakon posljednjega goričkoga gostovanja, u na splitskom Poljudu.

Tad ih je, po onoj ludoj buri, po velikoj hladnoći, bilo devet. Najhrabrijih, najodvažnijih, najvjernijih. Ovoga puta, eto, brojka je porasla za tri puta. U autobusu je popunjeno 27 mjesta.

– I još nas dvojica čekaju dolje! – nije propustio dodati odlično raspoloženi Dugi.

Brojka navijača, dakle, polako raste. Međutim, i tu ćemo ponoviti još jedan dio priče koju nam je Dugi pričao nakon Poljuda.

– Fali nam mladih, voljeli bismo da nam se i klinci pridruže. Svi su danas zakačeni za mobitele i kompjutore, jako ih je teško aktivirati. Čekamo ih, voljeli bismo da nam se pridruže, ali to se baš i ne događa… A nama preostaje samo boriti se.

Borit će se zajedno sa svojim igračima i u Puli od 17.30 minuta, potrošiti grla i dlanove, a onda kući. Na još jednu vožnju od tri sata. E, to je ljubav prema klubu…

 

Sport

FOTO Prva prvenstvena pobjeda rukometašica Gorice

Objavljeno

on

18.10.2019. Velika Gorica. 3. hrvatska rukometna liga – Središte (žene), 02. kolo: ŽRK Gorica – ŽRK Petrinia (Petrinja). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Rukometašice Gorice su u drugoj domaćoj utakmici zabilježile prvu pobjedu, nakon što su u prvom kolu odigrale neodlučeno (22:22) protiv Sloge iz Svete Nedelje. Igračice Petrinie nisu bile dorasle suparnice Goričankama koje su već u početnoj fazi ostvarile visoku prednost (5:0) i do odlaska na odmor je dodatno povećale.

18.10.2019. Velika Gorica. 3. hrvatska rukometna liga – Središte (žene), 02. kolo: ŽRK Gorica – ŽRK Petrinia (Petrinja). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Drugo poluvrijeme bilo je preslik prvog, ekipa domaćih sustavno je dizala prednost, s napomenom da su se sve njene igračice, osim vratarki Lukrecije Čurek i Lorene Češković, upisale u listu strijelaca. Istina, tri pogotka postigla je izučena vratarka Mihaela Lukinić, ali je ona u ovom susretu igrala na krilnoj poziciji.

Galerija fotografija

Treća hrvatska rukometna liga – Središte (žene), 02. kolo

ŽRK Gorica – ŽRK Petrinia (Petrinja) 39:22 (19:11)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 60. Nedjelja, 13.10.2019., 17:30 sati. Suci: Mihael Janeš (Garešnica) i Bruno Špoljarić (Novska). Nadzornik: Davor Češi (Zagreb).

GORICA: Čurek, Češković, E. Čančar 2(1), Nedić 1, Tolić 6, Treščec 3, Mihaljević 8, Vajdić 2, M. Čančar, Troha 3, Črnjević 2, M. Lukinić 3(1), Bušić 5, Penava 4. Trener: Zoran Pašić.

PETRINIA: Petričević, Vuić 4, Žugaj 3, Jarčević 6(2), Kajić 1, Periša, Gulam 5, Filković, Pavleković 3, Ružić. Trenerica: Mirela Hrvačević.

Sedmerci: Gorica 3(2), Petrinia 4(2). Isključenja: Gorica -, Petrinia 6 min.

Nastavi čitati

Sport

FOTO Pripreme U-17 reprezentacije u Velikoj Gorici za kvalifikacije u Škotskoj

Objavljeno

on

18.10.2019. Velika Gorica. Hrvatska U-17 reprezentacija na pripremama u Velikoj Gorici. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Hrvatska U-17 reprezentacija priprema se u Velikoj Gorici za kvalifikacijski turnir u Škotskoj za Europsko prvenstvo iduće godine. Naša reprezentacija će igrati protiv Islanda (Edinburgh, 22. listopada), Armenije (Edinburgh, 25. listopada) i domaćina Škotske (Stirling, 28. listopada 2019.). Igrači i stručni stožer smješteni su u stalnoj reprezentativnoj bazi, u Garden Hill hotelu.

18.10.2019. Velika Gorica. Hrvatska U-17 reprezentacija na pripremama u Velikoj Gorici. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Izbornik Tomislav Rukavina i treneri Elvis Brajković, Nenad Pralija i Đoni Tafra vode treninge na Gradskom stadionu, u Mičevcu i Kurilovcu. U Škotsku će putovati najvjerojatnije ovih 20 igrača: Franko Kolić, Antonio Frigan (vratari), Robert Pelivan, Tin Zećo, Dominik Braun, Filip Pobi, Elvis Letaj, Maro Katinić (svi braniči), Marko Novak-Stanko, Ivan Šaranić, Tomislav Duvnjak, Ivan Ćubelić, Luka Romac, Marko Brkljača, Ivan Krolo (svi vezni), Roko Šimić, Viktor Kanižaj, Noel Bilić, Bartol Barišić, Leonardo Petrović (svi napadači).

Galerija fotografija

 

Nastavi čitati

Sport

Dinamo u Gorici kao uvertira nogometnog vikenda

Kurilovec u Krapini, Poletu stiže također Dinamo, onaj iz Jakovlja

Objavljeno

on

Velikoj Gorici i Turopolju danas stiže najdraži gost, Dinamo iz Zagreba. O tome više na susjednim stranicama City portala a suvišno je naglašavati da je to onda praznik na ovim prostorima. Turopoljski trećeligaš Kurilovec u minulom kolu prvenstva propustio je kolosalnu priliku pobijediti doma Vrapče i preskočiti u poretku drugi Maksimir a vodećem Vinogradaru se približiti na dva boda. To je međutim prošlost i mora se pokušati u Krapini dobiti Zagorca te ispraviti spomenuti kiks. Od naših četvrtoligaša na teška gostovanja idu Dinamo Obrež, Gradići i Lukavec dok Odra i trener Zoran Tomčić čekaju Moslavinu iz Kutine. U petom rangu derbi začelja je u Mičevcu između Klasa i Turopoljca, Lomnica ide u Rakovec a lideru Poletu u Buševec također dolazi Dinamo, onaj iz Jakovlja.

13.10.2019. Kuče. Jedinstvena županijska nogometna liga – 09. kolo: NK Turopoljac – Sloga (Križ). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kod županijskih prvoligaša vodeći dvojac Jelačić Vukovina i Mraclin “papirnato” imaju laku zadaću kontra Posavca i Meštrice ali polako, nogomet je to. U 2. županijskoj ligi istok, vodeća Kupa iz Pokupskog gostuje kod posljednje bez boda Mladosti iz Brezina i sve osim pobijede “brežanov” bila bi prvorazredna senzacija. Mato Paviša

RASPORED UTAKMICA

1. HNL, 12. kolo
Petak, 18. listopada:
HNK Gorica – Dinamo (Velika Gorica, 18.00)

3. HNL središte, 9. kolo
Subota, 19. listopada:
Zagorec – Kurilovec (Krapina, 15.00)

4. HNL središte, 10. kolo
Subota, 19. listopada:
Segesta – Dinamo (OO) (Sisak, 15.00)
Zelina – Gradići (Sveti Ivan Zelina, 15.00)
Nedjelja, 20. listopada:
Odra – Moslavina (Odra, 15.00)
Sava – Lukavec (Strmec Samoborski, 15.00)

JŽNL, 10. kolo
Nedjelja, 20. listopada:
Klas – Turopoljac (Mičevec, 15.30)
Lomnica – Rakovec (Donja Lomnica, 15.30)
Polet – Dinamo Jakovlje (Buševec, 15.30)

1. ŽNL ISTOK, 10. kolo
Nedjelja, 20. listopada:
Buna – Dinamo Hidrel (Mala Buna, 15.30)
Vatrogasac – Mladost Obrezina (Kobilić, 15.30)
Mraclin – Meštrica (Mraclin, 15.30)
Posavec – Jelačić Vukovina (15.30)

2. ŽNL ISTOK, 7. kolo
Nedjelja, 20. listopada:
Mladost – Kupa (Brezine, 15.30)
Sloboda – Turopolje (Gradec, 15.30)

Nastavi čitati

Reporter 386 - 16.09.2019.

Facebook

Izdvojeno