ktc
Povežite se s nama

Sport

Gorica nije sama ni u Puli! Na put za Istru otišao i navijački autobus

U odnosu na gostovanje kod Hajduka na Poljudu, tri puta više navijača Gorice zaputilo se u Pulu. U Split ih je išlo devet, a protiv Istre će momčadi pomagati njih 27 najvjernijih. I još dvojica, kažu dečki, čekaju dolje. Sasvim dovoljno da ih se dobro čuje na Drosini

Objavljeno

na

Dan nakon što je na utakmici između Rudeša i Intera oboren negativni rekord po posjećenosti, budući da je utakmicu u Kranjčevićevoj pratio samo 91 gledatelj, navijači Gorice pokazali su koliko su vjerni svome klubu, koliko žele mijenjati trendove i biti pomoć svojim miljenicima na terenu. Autobus kojeg su u suradnji organizirali navijači i klub ispunilo je 30-ak navijača – dakle, trećina ukupnog broja koji je zabilježen u Kranjčevićevoj – spremnih da cijelu subotu potroše na put od više od tri sata u jednom smjeru, plus onih 90 minuta nogometa na stadionu Aldo Drosina.

– Evo nas na putu, baš smo prošli Ravnu Goru. Ovaj put smo u malo iskusnijem izdanju, mi mlađi pokušavamo držati atmosferu – sa smiješkom je rekao 44-godišnji Dugi, prva violina “frakcije” koja se naziva Šljakerima.

S njima je, naravno, i ekipa iz Good Boysa, druge “frakcije”, to je ovo društvo koje igra na iskustvo, a baš po tome su navijači HNK Gorice i posebni. Između ostaloga.

– Mi kao navijači postojimo od 1992., iz vremena Radnika u prvoj ligi, a opet smo se aktivirali 2010. godine. Mi smo svih ovih godina bili na istočnoj tribini, a ekipa koja je bila na zapadu prozvala se Good Boys. Različito se zovemo, ali svi smo mi zajedno, pogotovo od ove sezone, kad više ne možemo na istok – objasnio nam je Dugi u razgovoru nakon posljednjega goričkoga gostovanja, u na splitskom Poljudu.

Tad ih je, po onoj ludoj buri, po velikoj hladnoći, bilo devet. Najhrabrijih, najodvažnijih, najvjernijih. Ovoga puta, eto, brojka je porasla za tri puta. U autobusu je popunjeno 27 mjesta.

– I još nas dvojica čekaju dolje! – nije propustio dodati odlično raspoloženi Dugi.

Brojka navijača, dakle, polako raste. Međutim, i tu ćemo ponoviti još jedan dio priče koju nam je Dugi pričao nakon Poljuda.

– Fali nam mladih, voljeli bismo da nam se i klinci pridruže. Svi su danas zakačeni za mobitele i kompjutore, jako ih je teško aktivirati. Čekamo ih, voljeli bismo da nam se pridruže, ali to se baš i ne događa… A nama preostaje samo boriti se.

Borit će se zajedno sa svojim igračima i u Puli od 17.30 minuta, potrošiti grla i dlanove, a onda kući. Na još jednu vožnju od tri sata. E, to je ljubav prema klubu…

 

Sport

VIDEO Lokomotiva stiže u grad: U lov na pobjedu bez četvorice

Nogometaši Gorice u petak u 15.30 sati na svom stadionu otvaraju 30. kolo HNL-a sudarom s Lokomotivom. Problema u kadru itekako ima, ali ima i dovoljno spremnih za lov na sva tri boda…

Objavljeno

na

Najvećim dijelom u petak, a u cijelosti u subotu, odigrat će se 30. runda HNL-a, koju će otvoriti – Gorica! Nogometni krešendo odradit će Goričani protiv Lokomotive, protivnika s kojim ima i neke neraščišćene račune iz posljednjeg ogleda, kad su “lokosi” ni krivi ni dužni pobijedili 3-0…

Bit će to treća utakmica u osam dana za Goricu, u idući tjedan smjestit će se još jedno kolo, a sve to objašnjava probleme koje trener Mario Carević ima uoči dolaska Lokomotive.

– Ograničeni smo u pripremi utakmica. Fokusirani smo na osvježenje momčadi jer smo igrali svaka tri ili četiri dana i ključ je da budemo svježi u budućim utakmicama – rekao je Carević.

Suparnici su ovo koji se jako dobro poznaju, nema tu nikakvih tajni, i za očekivati je da će odlučivati nijanse, trenuci inspiracije.

– Čeka nas fizički jako zahtjevna utakmica s obzirom na to da su oni jako dobri u pritisku pri otvaranju igre. Imaju dosta visokih igrača i tu ćemo trebati pripaziti – upozorio je Carević, koji ni ovoga puta neće moći računati na nekoliko iznimno važnih igrača.

– Neće biti Pavičića, on ima kartone, a Erceg, Pozo i Vrzić su ozlijeđeni. Da, imamo malo problema u kadru, ali svi ostali su spremni, željni i svjesni važnosti utakmice – istaknuo je trener Gorice i poručio:

– Vjerujem u svoju momčad, jer smo puno puta ove sezoni ponudili dobre izvedbe – zaključio je Carević.

MOGUĆIH PRVIH 11
Matijaš – Perić, Filipović, Čabraja – Trontelj, Kavelj, Bakić, Bogojević – Pršir, Epailly – Sule

Nastavite čitati

Sport

Pojačanje u travnju: Kamerunac Issa pojačao goričku obranu

Moustapha Hadji Issa, 22-godišnji kamerunski stoper, novi je igrač našeg prvoligaša. U Europu je stigao sa 19, igrao za armenski Ararat i belgijskog drugoligaša Beveren, a u Goricu je stigao kao slobodan igrač

Objavljeno

na

Objavio/la

HNK Gorica nastavlja s jačanjem momčadi. Novi član Turopoljaca postao je stoper Moustapha Hadji Issa, koji u klub dolazi s ciljem dodatnog učvršćivanja obrambene linije, objavili su iz HNK Gorice dolazak pojačanja u neobičnom terminu.

Kamerunski branič stigao je polovicom travnja, sedam kola prije kraja aktualne sezone, što samo po sebi znači da se njegov puni doprinos očekuje u sljedećoj sezoni. Kako je istaknuto u objavi, riječ je o “snažnom i fizički dominantnom braniču koji pokriva poziciju centralnog stopera, a krasi ga dobra igra u zraku, čvrst duel i sigurnost u iznošenju lopte.”

– Doveli smo igrača koji se profilom savršeno uklapa u naše potrebe. Vjerujemo da će Moustapha brzo uhvatiti ritam i biti važan dio naše obrane – poručili su iz sportskog sektora HNK Gorice.

Hadji Issa se već priključio treninzima prve momčadi, njegov debi očekuje se u nadolazećim utakmicama, nakon čega ćemo moći dobiti i nešto konkretniji dojam o njegovim kvalitetama.

Zasad znamo da se radi o igraču rođenom 2003. godine u gradu Garoua, na sjeveru Kameruna, a svoju nogometnu priču započeo je u lokalnom klubu Gazelle Garoua. U veljači 2023. godine, kao 19-godišnjak, otišao je prema Europi, odnosno Armeniji. Do ljeta 2024. bio je član Ararata iz Jerevana, iz kojeg je otišao na posudbu u belgijski Beveren. Potom se vratio u Ararat, s kojim je prvog dana ove godine raskinuo ugovor, pa je u Goricu stigao kao slobodan igrač.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Buna iznenadila u Vukovini i plasirala se u polufinale Kupa Grada

Objavljeno

na

Objavio/la

Buna je ugodno iznenadila svoje navijače minimalnom 1:0 pobjedom protiv Bana Jelačića u Vukovini. Strijelac jedinog pogotka za plasman u polufinale Kupa Grada Velike Gorice bio je Fran Stipaničić u 78. minuti.

Vukovina, 15.04.2026. Kup Grada Velika Gorica 2026.: NK Ban Jelačić – NK Buna 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 15.04.2026. Kup Grada Velika Gorica 2026.: NK Ban Jelačić – NK Buna 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Susret je od početka obilježila otvorena igra, gosti su se bez suvišnog respekta nadigravali s domaćom momčadi. Nekoliko izglednih šansi i na jednoj i na drugoj strani nije realizirano zbog nepreciznosti odnosno brzopletosti.

Vukovina, 15.04.2026. Kup Grada Velika Gorica 2026.: NK Ban Jelačić – NK Buna 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

 

Vukovina, 15.04.2026. Kup Grada Velika Gorica 2026.: NK Ban Jelačić – NK Buna 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 15.04.2026. Kup Grada Velika Gorica 2026.: NK Ban Jelačić – NK Buna 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Drugo poluvrijeme Buna je otvorila s četiri izmjene, ali to nije narušilo njenu igru otvorenog garda. Gosti su ipak ”naplatili” svoju igru pogotkom Stipaničića u 78. minuti. Svi pokušaji domaćih u završnici susreta nisu bili dovoljni za izjednačenje.

Galerija fotografija

Kup Grada Velike Gorice 2026., 1/4 finale

NK Ban Jelačić – NK Buna 0:1 (0:0)

Vukovina. Stadion: ŠRC Vukovina. Gledatelja: 50. Srijeda, 15.04.2026., 18 sati. Sudac: Luka Kelihar. Pomoćni suci: Mateo Mikulčić i Tihomir Čunčić (svi iz Velike Gorice). Delegat: Igor Kunić (Obrezina). Strijelac: 0:1 – Stipaničić (78).

BAN JELAČIĆ: Klepac, Rovišan, Landeka, Drezga, Markov, Smok (od 46. Prizmić), Hrženjak (od 72. Softić), Pušić, Nikić (cap.), Grižić (od od 72. Pavlić), Harambašić (od 57. Miletić). Trener: Tomislav Škrinjarić.

BUNA: Vidović, Yetna, Mrkonjić (cap.), Šandor (od 46. Vukašinec), Jukić, Zlodi (od 74. Zagorac), Gorenc (od 81. Lučan), Forjan (od 46. Stipaničić), Čumpek (od 46. Ngangue), Kalisar (od 46. Đurašin), Đurašić (od 65. Jerleković). Trener: Mario Đuretić.

Nastavite čitati

Sport

Mraclin slavio protiv Turopoljca i izborio polufinale Kupa NSVG

Objavljeno

na

Objavio/la

U dvoboju domaćeg Turopoljca i Mraclina, čija se momčad u natjecanje uključila u četvrtfinalu, gosti su slavili s 3:1 i izborili plasman u polufinale. Prvo poluvrijeme završilo je bez pobjednika. Mraclin je poveo u 20. minuti pogotkom Ivana Kosa, no samo osam minuta kasnije Filip Saraf poravnava rezultat. U nastavku susreta gosti su potvrdili kvalitetu i riješili pitanje pobjednika golovima Ivana Rajića u 53. te Igora Hajduka u 83. minuti.
Mraclin će u polufinalu 6. svibnja igrati protiv susjednog Poleta iz Buševca, koji je s 2:0 bio bolji od Lukavca. U drugom polufinalu sastaju se Kurilovec, koji se zbog ranga natjecanja tek sada uključuje u Kup, i Buna, koja je u Vukovini minimalno s 1:0 svladala Jelačić.

KUP NS VELIKA GORICA – četvrtfinale

TUROPOLJAC – MRACLIN 1:3

KUČE. Igralište Kneje. Gledatelja 80.
Sudac: Sučić. Pomoćnici: Prpić i Mirenić.

STRIJELCI: 0:1 – I. Kos (20), 1:1 – F. Saraf (28), 1:2 – Rajić (53), 1:3 – Hajduk (83).

TUROPOLJAC: Buđak, Domić, Gogić, Blažičko (od 61. J. Saraf), Bogović, F. Saraf, Jandriš, Matasić, Krasnić, Preradović (od 40. Horvat), Blažev. Trener: Romano Župetić.

MRACLIN: Zagorac, Smolković, J. Domitrović (od 58. Marjanović), Rajić, Matić (od 79. Tokić), Đurašić, Krilić (od 72. Jančić), Brdek, I. Kos (od 79. Godinić), Borovac, Hajduk. Trener: Marko Pancirov.

Nastavite čitati

Sport

Kiša nije spriječila sedamdeset trkača – održano drugo kolo Turopoljske lige cestovnog trčanja

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: AK Turopolje/FB

Unatoč laganoj kiši, na jučerašnjem drugom kolu Turopoljske lige cestovnog trčanja u organizaciji AK Turopolje startalo je više od sedamdeset natjecatelja.

Na kratkoj dionici od četiri kilometra najbrži muškarac bio je Slavko Parlov s vremenom 14:31, ispred Sanela Fazlića (16:03) i Zvonimira Brkića (16:21). Kod žena na istoj stazi slavila je Pia Teskera s vremenom 16:18, a pratile su je Kristina Terzić i Željka Kaurić, obje s vremenom 20:00 odnosno 20:29.

Na zahtjevnijoj, osmokliometarskoj dionici, pobjedu kod muškaraca odnio je Martin Marčec s odličnih 29:37, dok je kod žena najbrža bila Jasna Mikulić s 39:34.

U hodanju na četiri kilometra prva je stigla Antonija Marton s 41:43, ispred Martine Marton Fazlić (59:59). Najmlađi sudionici istrčali su 500 metara, a među njima najbrža je bila Roza Biškup s 2:15, ispred Marisa Štrige (2:16) i Eve Biškup (2:19).

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno