HOTNEWS

Gorica nesretno poražena – Ante Mitrović potpisao

Novi krug drugoligaške druge trećine donio je gostovanje Gorice u Sesvetama. Kiša koja je u dva dana natopila sve terene na kontinentu učinila je svoje, a uvjeti u Sesvetama bili su na rubu regularnosti, a teren pod vodom. Novost koju je Gorica obznanila tek dan pred ovu utakmicu je da je trener Milinović vratio Labudovića i Perića i dok je Tomislav za prvu utakmicu ostao na klupi Luka je krenuo od prve minute i odigrao vrlo dobro svih devedeset minuta. Trener Milinović nema što prigovoriti svojim igračima osim…. naravno već ustaljene i naivne dvije pogreške nakon kojih je Sesvete dva puta kaznilo Goricu. Prvi pogodak pao je u 24. minuti iz prekida gdje je Antunović ubačaj iz kornera glavom skrenuo u mrežu. Desetak minuta kasnije Lihić koji je do tada bio vrlo dobar na oko 40 metara od svojih vrata želeći prebaciti igru na polovicu gostiju gađa u leđa jednog igrača Sesveta, a lopta se odbija samom Prskalu na oko 25 metara koji je imao otvoren put prema vratima Gorice i sigurno povećao vodstvo.

Drugi dio donio nam je gotovo svih 45 minuta igru samo na gol Sesveta no domaća obrana čvrsto je odolijevala svim naletima Gorice. Gorica je u drugom dijelu dosta zamjerala glavnoj sutkinji na kriteriju i dok je u puno blažim situacijama u prvom dijelu sesvećanima dosuđivala slobodne u zoni šuta, u nastavku u nekoliko očiglednih prekršaja zviždaljka se nije čula. Jedna od navedenih spornih situacija dogodila se i u kaznenom prostoru, a Gorici samo ostaje žal na kraju da gostujući igrači nisu uspjeli napraviti više od minimalnog poraza. Smanjio je Hodžić u 88. minuti, a za nešto više na kraju ipak nije bilo ni vremena ni sreće.

Sesvete, stadion Sv. Josipa Radnika
početak utakmice u 15:30, glavna sutkinja: Vesna Budimir

strijelci: 1:0 Antunović I. (24); 2:0 Prskalo (35); 2:1 Hodžić (88)

Sesvete:
Šarlija, Rožman, Maloča, Topić (od 82. Conjar), Dučkić, Valentić, Antunović K., Prskalo (od 89. Filipović F.), Mamić, Filipović N., Antunović I.
Trener: Valentin Barišić

Gorica:
Šušković, Jančetić, Katanec (od 70. Hajduk), Milanović, Perić, Zenuni, Hodžić, Žutić, Štrok (od 78. Matošević), Lihić (od 46. Lemondzhava), Škvorc
trener: Damir Milinović

Gorica je nakon Perića i Labudovića koji su i danas bili u sastavu, odmah nakon utakmice potpisala profesionalni Ugovor sa Antom Mitrovićem (27) bivšim napadačem Zagreba koji je prošle godine prešao u slovenski Koper, a danas u Goricu stiže iz Zavrča.

HOTNEWS

‘Djeca imaju pravo sudjelovati u donošenju odluka koje ih se tiču’

Predsjednik Dječjeg vijeća Velike Gorice održao zanimljiv govor u kojem je prozvao odrasle

Predsjednik Dječjeg gradskog vijeća VG Matija Dražetić održao govor u Hrvatskom saboru na svečanoj sjednici povodom obilježavanja 30-te obljetnice Konvencije o pravima djeteta.

Matija je iznio svoje iskustvo sudjelovanja u Dječjem vijeću kao i iskustvo u donošenju EU deklaracije o dječjoj participaciji. Prozvao je odrasle, posebno one koji donose odluke da slušaju, ali i čuju što djeca govore i poručuju te da ih odrasli uključe u donošenje odluka koje se tiču djece. Matija je sjajno predstavio sebe, Dječje gradsko vijeće i svoj grad.

HOTNEWS

Polet bolji od Turopoljca

JEDINSTVENA ŽUPANIJSKA LIGA , 14. kolo

U turopoljskom derbiju Jedinstvene županijske lige domaći nogometaši Poleta uvjerljivom prezentacijom na Zvrniku riješili su pobjednika protiv Turopoljca iz Kuča. Kod vodećeg gola domaćih kapetanu Ivici Sučiću uveliko je pomogao Ivan Balenović od kojeg se lopta odbila u mrežu. Mladi domaći igrač Matej Robić podebljao je rezultat iz gužve u šesnaestercu krajem prve dionice dvoboja. Ipak kad je iskusni Sučić okomito proigrao Ivana Zagorca pred gol gostiju u 53. minuti, najbolji buševski strijelac loptu je majstorski poslao iza leđa vratara Turopoljca, kako se kasnije pokazalo za nedostižnih 3:0.

POLET (B) – TUROPOLJAC 3:0