Gorica neporažena iz Dugopolja preuzela četvrtu poziciju II HNL

Gorica je u Dugopolje otputovala bez Jančetića, Perića i Hodžića, a na klupi su ostali Španja, Tatar, Šušković, Škvorc…Milinović je danas priliku dao Žugaju na vratima, Krizmaniću i Vinkoviću u zadnjoj liniji, Žutića je gurnuo skroz prema naprijed, a priliku u napadu u paru sa Hajdukom je dobio i Vasilj. Dok su se gosti snašli Dugopolje je već vodilo 2:0 u 13. minuti, a oba pogotka pala su nakon centaršuteva. Gorica se trgnula i u slijedećih dvadeset minuta je sijevalo pred vratima domaćih. Velike prilike propuštali su Težak, pa Postonjski koji je pogodio vratnicu, da bi prvo Težak u 23. minuti smanjio na 2:1, a u 32. minuti Žutić nakon proigravanja Hajduka izjednačio.

DUGOPOLJE-GORICA (3)

Dugopolje je u posljednjih petnaest minuta prvog dijela bilo na konopcima, a smušena domaća igra u obrani umalo je donijela i vodstvo Gorici. U nastavku utakmice Gorica nije previše srljala, već su gostujući igrači čekali priliku iz kontre, a domaći su preskakanjem igre i visokim loptama u šesnaesterac pokušali postići pobjedonosni pogodak, no obrana Gorice nije dopustila bilo kakvo iznenađenje, pa je na kraju podjela bodova najrealnija.

DUGOPOLJE-GORICA (1)

Gorica je nakon ove utakmice zauzela četvrtu poziciju II HNL, a postoje velike šanse da to mjesto i zadrži na tablici. Već u ponedjeljak Velikogoričani gostuju u Gornjim Bogićevcima gdje će u prijateljskoj utakmici uveličati dan općine, u srijedu je na rasporedu polufinale kupa NSVG sa Gradićima, a nakon subotnje utakmice posljednjeg kola sa Sesvetama, u utorak 24.05. Gorica će u finalu kupa NS Zagrebačke županije igrati protiv Samobora u Savskom Marofu. Ovom utakmicom i službeno će završiti sezona za seniore Gorice.

II HNL – 32. kolo

DUGOPOLJE – GORICA 2:2 (2:2)

strijelci: 1:0 Bosančić (3), 2:0 Ndaye (13), 2:1 Težak (23), 2:2 Žutić (32)

DUGOPOLJE: Radić, Bosančić, Bagarić, Batinić, Režić (od 74. Balić), Balić, Ofori Acheampong, Tomašević (od 56. Jurić), Babić, Krstulović-Opara, Ndiaye

Trener: Ivica Roguljić

GORICA: Žugaj, Vinković, Vasilj, Milanović, Matošević, Krizmanić, Žutić, Hajduk (od 66. Tatar), Postonjski (od 87. Škvorc), Težak (od 74. Španja), Marina

Trener: Damir Milinović

FOTO Kurilovec i Kustošija neodlučeno u vrlo dobroj utakmici

02.08.2020. Velika Gorica, SRC Udarnik. NK Kurilovec – NK Kustošija, pripremna utakmica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Pripremnu utakmicu trećeligaš NK Kurilovec i drugoligaš NK Kustošija odigrali su danas prijepodne s početkom u 09:30 sati na SRC Udarnik. Treneri su imali, glede sastava, različite pristupe utakmici, jer je trener Vidak (kao i jučer protiv HAŠK-a) odlučio igrati samo s jednim sastavom, a trener Landeka je u prvom poluvremenu igrao s nominalno drugom postavom, nakon odmora igrala je startna postava.

Takav pristup učinio je utakmicu zanimljivom tako što su suparnici imali po jedno poluvrijeme dominacije te po jedno poluvrijeme ‘prisilne’ defanzive. Muhar je nakon akcije Matoša u 13. minuti iz daljine pogodio gredu. Kurilovec je svoju dominaciju realizirao tek u završnici prvog dijela pogocima Hodaka i Sedlačeka. Muhar i Sedlaček su u 37. minuti izveli na desnoj strani efektnu akciju, a ubačaj na drugoj vratnici Hodak je pospremio u bliži kut. Tri minute kasnije Sedlaček je Grdenićev ubačaj u skoku glavom sproveo preko ruku vratara u mrežu.

Kustošija je nakon odmora igrala mnogo bolje, redali su se napadi i već u 54. minuti Ljubanović je nakon ubačaja iz kuta i nastale gužve smanjio na 2:1. Gosti su izjednačili u 68.minuti kada je ubačaj iz kuta Šlogar na prvoj vratnici u skoku glavom zabio pod gredu. Domaći su samo sporadično napadali, imali su dvije velike šanse za treći pogodak, realizacija je ipak izostala.

Pripremna utakmica

NK Kurilovec – NK Kustošija 2:2 (2:0)

SRC Udarnik. Gledatelja 100. Nedjelja, 02.08.2020., 09:30 sati. Sudac: Zvonimir Landeka. Pomoćnici: Danijel Rožić i ??. Strijelci: 1:0 – Hodak (37), 2:0 – Sedlaček (40), 2:1 – Ljubanović (54), 2:2 – Šlogar (68).

KURILOVEC: Debijađi, Grdenić, Rajić, Kovačić, Čurek, Matoš, Marinić, Muhar, Hodak, Sedlaček, Tramontana (od 62. Roginić). Trener: Perica Vidak.

KUSTOŠIJA: Klemenčić, Lagundžić, Šušković, Brumen, Resler, Matteoni, Mamić, Tolj, Havojić, Nasri, Nakić (1.poluvrijeme); Šušković, Vukelić, Šimunić, Barada, Vištica, Donald, Šlogar, Ljubanović, Kelava, Jurčec, Perković (2.poluvrijeme). Trener: Ivica Landeka.

Kultura

FOTO Trenerica mažoretkinja Marina Kralj odlazi na Cipar

01.08.2020. Veliko Polje. Trenerica Plesnog kluba Barbara Marina Kralj odlazi na Cipar. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Trenerica Plesnog kluba Barbara (Veliko Polje/Velika Mlaka) Marina Kralj odlazi na Cipar! Marina je bila trenerica u klubu od njegovog osnutka i neke njene učenice su već krenule njenim stopama i položile su sve ispite za trenerice u mažoret sportu. Rastanak je došao neočekivano, ali predsjednik PK Barbara Vlado Palac uspio je jučer sve pripremiti odnosno dati aranžirati prigodne darove.

Marinu će na klub podsjećati velika uokvirena fotografija mažoretkinja snimljena u studiju Hrvatske televizije kad su mažoretkinje gostovale u emisiji ”Dobro jutro, Hrvatska”, diploma za višegodišnje djelovanje u klubu i fotobook s mnogih natjecanja, od regionalnih do europskih odnosno svjetskih. Oproštaj u kući obitelji Palac bio je emotivan, bilo je i suza, trenerici su poželjeli ugodan boravak na Cipru, a njenom Janu uspješno igranje u novom klubu.

Odlazak na otok u Sredozemnom moru nije bio planiran, došao je iznenada. Naime, Marinin zaručnik nogometaš Jan Doležal dobio je angažman u ciparskom prvoligašu Ethnikos Achnas FC. Ugovor je potpisan na dvije godine. Taj klub je prava mala hrvatska kolonija, jer glavni trener je Dean Klafurić, pomoćni trener Damir Milanović i kondicijski trener Marko Škrablin.

FOTO Lukavec osvojio (skoro) sve u Gornjoj Lomnici

01.08.2020. Gornja Lomnica. Turnir seniorskih momčadi. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Pobjednik jednodnevnog turnira seniora odigranog u Gornjoj Lomnici je zasluženo četveroligaš iz Lukavca. Sudjelovale su momčadi: NK Odra, NK Lukavec, NK Lomnica i NK Mraclin. Utakmice su igrane 2×30 minuta. Sudili su Admir Hasanović, Nikola Šimunović i mladi Patrik Deverić.

Lukavec je dobio obje utakmice bez primljenog pogotka, a Lomnica je izgubila obje utakmice bez postignutog gola. Finalni susret odlučen je pogotkom Humeljaka. Vrućina i sparina bile su vrlo otežavajuće okolnosti za nešto jači tempo od prikazanog.

01.08.2020. Gornja Lomnica. Turnir seniorskih momčadi. NK Meštrica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Prijateljska utakmica između Meštrice i Posavca završena je neodlučenim rezultatom, a momčad iz Orla predstavila je nekoliko pojačanja.

Rezultati NK Odra – NK Mraclin 1:4, NK Lukavec – NK Lomnica 4:0.

Za 3. mjesto: NK Odra – NK Lomnica 2:0. Finale: Lukavec – Mraclin 1:0 (Humeljak).

Najbolji igrač: Josip Grdenić (Lukavec). Najbolji vratar: Martin Luter Nino (Lukavec). Najbolji strijelac: Bruno Augustić (Mraclin).

Prijateljska utakmica: NK Meštrica – NK Posavec (Orle) 2:2.