Povežite se s nama

HOTNEWS

Gorica doigravanje otvorila pobjedom

Objavljeno

na

Košarkaši Gorice su svoje premijerno sudjelovanje u playoffu za prvaka države otvorili pobjedom protiv Šibenika od kojeg su u osnovnom dijelu prvenstva nes(p)retno izgubili doma. Ovaj put nisu si dozvolili sličan ‘luksuz’, iako su sve do posljednje četvrtine bili u stalnom zaostatku.

 

Gorica - Šibenik (7)

 

Goričani slabosti u svojoj obrani nisu skupo platili do poluvremena (44:45), ali su kola krenula niz strminu početkom 3. četvrtine nakon trice Borne Kapuste i vodstva 50:47. Za Šibenčane trice su pogađali mladi Krešimir Radovčić i raspoloženi Domagoj Bašić koji su uz pomoć Ivana Blaće načinili prednost 61:70! Agresivni početak u posljednjoj četvrtini isplatio se domaćoj momčadi koja je tricama Ljube Prgometa i Davora Konjevića stigla do 69:72 te prisilila goste na minutu odmora. Šibeniku nije pomogao predah, Prgomet je novom tricom i pogotkom za dva poena izborio izjednačenje 74:74! Kao u transu Prgomet je i posljednje vodstvo Šibenika (74:76) anulirao tricom i dodatnim bacanjem 78:76! Perfektan niz odličnog igrača.

 

Gorica - Šibenik (14)

 

Gosti su učinili posljednji trzaj, izjednačili su (78:78) i onda se raspali. Koševima Ivana Papca, Marka Petrovića, Ante Mašića i tricom Konjevića Gorica ima prednost 87:80 i 91:82. Zaključnu tricu pogodio je Petrović, onako frajerski, s 8 metara, za galeriju (99:89).
Pred početak susreta povjerenik A-1 lige uručio je pojedinačna priznanja za odličan učinak u regularnom dijelu prvenstva (20 susreta): Ivan Papac je najbolji skakač, a Teo Petani najbolji asistent.

galerija fotografija:

 

 

A-1 liga, Doigravanje za prvaka – 01. kolo
KK Gorica – GKK Šibenik 99:91 (19:17, 25:28, 19:25, 36:21)

 

Velika Gorica, Gradska sportska dvorana. Gledatelja 200. Suci: Tomislav Hordov (Zadar), Zlatko Galiot (Zagreb), Živko Mirilović (Karlovac).

 

GORICA: Borna Kapusta 7, Kristijan Šutalo, Marko Petrović 21, Dorian Jelenek 6, Ante Mašić 12, Davor Konjević 6, Marin Zrnić 5, Ivan Papac 19, Lovro Demo, Ljubo Prgomet 23, Bruno Žganec, Roko Anzulović. Trener: Josip Sesar

 

ŠIBENIK: Krešimir Radovčić 19, Domagoj Šarić, Kristijan Andabaka, Roko Badžim 6, Domagoj Bašić 24, Ivan Blaće 22, Pavao Paić 2, Bruno Španja, David Blažev 2, Domagoj Vrkić 5, Teo Petani 11. Trener: Jeronimo Šarin

Prvo kolo (02./03.04.2016.): Gorica – Šibenik 99:91, Zagreb – Split 75:72, Cedevita – Kvarner 107:60, Cibona – Zadar (04.04.2016.).

 

 

CityLIGHTS

Uskrsno druženje u Velikoj Gorici: gradonačelnik Ačkar podijelio 1.200 porcija ribica i čestitao Uskrs

Okupljanje je proteklo u vedrom i opuštenom ozračju, uz zajedničko druženje i najavu skorog uskrsnog slavlja koje je dodatno unijelo radost među okupljene građane.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Morena Martinović/Cityportal.hr

Danas je na Veliki petak kod Tržnog centra održano tradicionalno uskrsno druženje koje je okupilo brojne građane u blagdanskom ozračju.

U jutarnjim satima, od 9:30, građani su imali priliku uživati u podjeli besplatnih porcija prženih ribica, što je i ove godine privuklo velik broj Velikogoričanki i Velikogoričana koji su se odazvali pozivu na zajedničko druženje.

Događaju je nazočio gradonačelnik Krešimir Ačkar sa suradnicima, koji je tom prigodom osobno čestitao sugrađanima nadolazeće uskrsne blagdane te poručio:

“Jako nam je drago da se tradicionalno održava druženje na Veliki petak, podjela ribica našim sugrađankama i sugrađanima. Veliki petak, blagdan muke gospodnje, kada je uistinu prilika da svi zajedno steknemo snagu. Zajedno je to prilika za svakoga od nas da pobudi u sebi više razumijevanja, tolerancije i ljubavi prema svakome čovjeku, prema svome bližnjemu i da ako s nekime i jesmo u zavadi, da se pruži ruka pomirenja i da se dočeka Uskrs čista srca onako kako to i priliči. Prošle godine smo imali 1.000 porcija, ove godine 1.200 porcija, ali prema svemu sudeći, kako danas vidimo, vjerojatno će biti iduće godine i  1.500.”

Okupljanje je proteklo u vedrom i opuštenom ozračju, uz zajedničko druženje i najavu skorog uskrsnog slavlja koje je dodatno unijelo radost među okupljene građane.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

Želiš mijenjati stvari u svom gradu? Velika Gorica traži nove članove Savjeta mladih

Rok za podnošenje kandidatura traje 15 dana od objave poziva.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Pixabay

Grad Velika Gorica otvorio je postupak izbora novog saziva Savjeta mladih, tijela koje ima važnu ulogu u povezivanju mladih s lokalnom vlasti i donošenju odluka koje ih se tiču.

Riječ je o savjetodavnom tijelu koje zastupa interese mladih, potiče njihovo aktivno uključivanje u društveni i javni život te služi kao platforma za iznošenje prijedloga i inicijativa. Kroz njegov rad mladi imaju priliku sudjelovati u oblikovanju politika i aktivnosti na lokalnoj razini.

Savjet mladih broji 11 članova, uključujući predsjednika i njegova zamjenika. Prijaviti se mogu osobe u dobi od 15 do 30 godina koje žive ili borave na području Velike Gorice. Važno je napomenuti kako članstvo u Savjetu nije spojivo s funkcijom vijećnika u Gradskom vijeću.

Kandidate mogu predlagati organizacije i skupine koje djeluju u području mladih – od udruga i obrazovnih institucija do političkih podmladaka, sindikata i neformalnih inicijativa mladih. U slučaju neformalnih skupina, potrebno je okupiti najmanje 20 mladih koji zajednički predlažu kandidata.

Prijave se podnose na službenim obrascima dostupnima na mrežnim stranicama Grada, uz sve tražene podatke i dokumentaciju, uključujući obrazloženje i životopis kandidata.

Rok za podnošenje kandidatura traje 15 dana od objave poziva. Rezultati izbora bit će objavljeni na službenim stranicama Grada, čime će i službeno započeti mandat novog saziva Savjeta mladih.

Više informacija pročitajte ovdje.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

SUTRA Ačkar poziva na uskrsno druženje: pržene ribice i čestitke kod Tržnog centra

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Cityportal.hr

Grad Velika Gorica i gradonačelnik Krešimir Ačkar sa suradnicima organiziraju tradicionalno uskrsno druženje koje će se održati sutra, 2. travnja, na Veliki petak. Okupljanje počinje u 9:30 sati na prostoru kod Tržnog centra.

U sklopu prigodnog programa građanima će biti podijeljene besplatne porcije prženih ribica, a gradonačelnik će tom prilikom osobno uputiti uskrsne čestitke svim sugrađanima.

Organizatori pozivaju sve Velikogoričanke i Velikogoričane da se pridruže događanju te provedu jutro u blagdanskom ozračju, uoči Uskrsa koji donosi zajedništvo i radost.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

Proljetni hit u gradu: stižu Muzej smijeha i ‘Gljive na Gorice’

Petek na Gorice nije samo događanje, već i platforma za jačanje identiteta Velike Gorice kao ugodne, autentične i održive destinacije, koja njeguje svoje nasljeđe i prirodne resurse.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Turistička zajednica Velika Gorica

S dolaskom toplijih dana u Velika Gorica vraća se jedno od najposjećenijih gradskih druženja – manifestacija Petek na Gorice koja će se održati u petak, 10. travnja kod Turističke zajednice grada.

Ovogodišnje izdanje donosi spoj tradicije, edukacije i zabave, a program je raspoređen u jutarnjem i popodnevnom terminu, namijenjen svim generacijama.

Jutro: domaći okusi i preventivno mjerenje

Od 10 do 13 sati održava se MLJAC i ART plac s lokalnim proizvođačima i kreativcima – od svježeg kruha, meda i štrukli do gljiva i rukotvorina. U sklopu jutarnjeg programa, u suradnji s Ljekarnama Zagrebačke županije, u Centru za posjetitelje organizirano je i preventivno mjerenje, dostupno svim posjetiteljima.

Popodne: gljive, drift i Muzej smijeha po prvi put

Od 16 do 18 sati program postaje dinamičniji. Novost je mali sajam „Gljive na Gorice”, gdje će OPG Antolić i OPG Landeka predstaviti svježe gljive i proizvode od gljiva. Veliku pažnju privlači i DONUT drift show, u sklopu kojeg stiže izložbeno profesionalno drift vozilo kao najava događaja DONUT 7 na poligonu Bugatti Rimac poligon Mičevec. Poseban gost je velikogorički prvak u driftaškom sportu Marko Brdek, koji će približiti ovu atraktivnu motorsport disciplinu svim generacijama.

Prvi put u Veliku Goricu stiže i HaHaHouse – Muzej smijeha, koji donosi interaktivni program, maskote, igre i tombolu. Kako su poručili: „HaHaHouse, Muzej smijeha s ponosom najavljuje svoj prvi dolazak na Petek na Gorice! 10.4. dolazimo s igrama, maskotama, tonom smijeha i dobre zabave za sve posjetitelje. Pripremili smo i super tombolu, jer HaHaHouse kada dolazi u goste, ne dolazi praznih ruku.“

Sport, rekreacija i nordijsko hodanje

U popodnevnom dijelu održava se i sportski kutak za djecu, Tai Chi na otvorenom te posebna radionica nordijskog hodanja u suradnji sa Sportsko-rekreativnim društvom Samobor. Program uključuje pokazno predavanje i praktični dio, a prijave su otvorene za sve generacije putem online obrasca.

Grad koji kroz manifestaciju gradi identitet

Organizatori iz Turističke zajednice grada Velike Gorice ističu kako Petek na Gorice povezuje lokalne proizvođače, edukaciju i zajedništvo te jača identitet grada. Kako je naglasila direktorica Maja Toth: „Petek na Gorice nije samo događanje, već i platforma za jačanje identiteta Velike Gorice kao ugodne, autentične i održive destinacije, koja njeguje svoje nasljeđe i prirodne resurse. Kroz pažljivo osmišljene programe i suradnju s lokalnim dionicima, nastavljamo graditi manifestaciju koja donosi vrijednost i našim sugrađanima i posjetiteljima“.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

VIDEO Uskršnji intervju s gradonačelnikom Krešimirom Ačkarom

Objavljeno

na

Foto: Cityportal.hr

Uoči Uskrsa razgovarali smo s gradonačelnikom Krešimirom Ačkarom o velikim investicijama koje mijenjaju lice Velike Gorice i planovima za nadolazeće razdoblje.

Velika Gorica iza sebe ima godinu velikih iskoraka – čak 100 milijuna eura ulaganja koji već mijenjaju vizuru grada. Dnevna bolnica više nije samo san već stvarnost, tri nove škole se grade, a režije su smanjene ugradnjom solarnih panela. Kako je ostvaren ovaj rezultat i što slijedi u narednom razdoblju ispričao nam je u intervjuu gradonačelnik Krešimir Ačkar.

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno