Gorica do Seoula: I u Južnoj Koreji se traže pojačanja za budućnost

U sklopu suradnje s korejskom tvrtkom Fitogether – GPS tracking system predstavnici HNK Gorice otputovali su u ovu azijsku državu i iskoristili priliku da organiziraju kamp za mlade korejske nogometaše. Najzanimljiviji će doći u Veliku Goricu…

Prije dva mjeseca HNK Gorica je potpisala sponzorski ugovor vrijedan 60.000 eura s južnokorejskom tvrtkom Fitogether – GPS tracking system, koja će našem prvoligašu omogućiti da kroz sljedeće tri godine na raspolaganju ima analitički sustav koji će omogućiti da se detaljno prate svi pokazatelji tijekom treninga i utakmica. Team manager Igor Krlić i prvi čovjek klupske skautske službe Filip Šelendić zato su otputovali u Južnu Koreju, gdje su se upoznali sa svim detaljima tog visokokvalitetnog sustava, koji bi u budućnosti mogao donijeti puno toga dobroga klubu.

Između ostaloga, u suradnji sa svojim domaćinima gorički dvojac je organizirao i kamp za mlade južnokorejske igrače, među kojima ima i onih koji bi mogli biti zanimljivi HNK Gorici.

“U suradnji s našim tehničkim sponzorom organizirali smo kamp za mlade igrače u Koreji. U kampu je sudjelovalo 40-ak igrača, od kojih su mnogi pokazali zavidnu kvalitetu, a najbolji pojedinci, koji odgovaraju potrebama kluba, bit će pozvani na dodatnu provjeru u Veliku Goricu”, objavili su iz kluba.

A dok se čeka poneka južnokorejska senzacija, u Gorici rade na kompletiranju momčadi uoči starta prvenstva (subota, 21 sat, Inter Zaprešić na našem stadionu). Ugovor će, prema svemu sudeći, potpisati Patrik Periša, 23-godišnji desni branič koji je prošle sezone igrao za drugoligaša BSK iz Bijelog Brda. Još od kraja prošle sezone, koji je donio rastanak s Gruzijcem Gigijem Mchedlishvilijem, tražilo se rješenje na desnom boku, uz napomenu da je cilj bio da to bude domaći, hrvatski igrač. Potpisom ugovora s Perišom, najboljim od svih desnih braniča koji su odradili probne periode na ovim pripremama, pokazatelj je da su u tome u klubu i uspjeli. Musa Muhamed je tako dobio konkurenciju na desnom boku…

HOTNEWS

Polet bolji od Turopoljca

JEDINSTVENA ŽUPANIJSKA LIGA , 14. kolo

U turopoljskom derbiju Jedinstvene županijske lige domaći nogometaši Poleta uvjerljivom prezentacijom na Zvrniku riješili su pobjednika protiv Turopoljca iz Kuča. Kod vodećeg gola domaćih kapetanu Ivici Sučiću uveliko je pomogao Ivan Balenović od kojeg se lopta odbila u mrežu. Mladi domaći igrač Matej Robić podebljao je rezultat iz gužve u šesnaestercu krajem prve dionice dvoboja. Ipak kad je iskusni Sučić okomito proigrao Ivana Zagorca pred gol gostiju u 53. minuti, najbolji buševski strijelac loptu je majstorski poslao iza leđa vratara Turopoljca, kako se kasnije pokazalo za nedostižnih 3:0.

POLET (B) – TUROPOLJAC 3:0

BUŠEVEC. SRC Zvrnik. Gledatelja 100.
Sudac: Hrgović (Zagreb). Pomoćnici: Vuković i Geller.

STRIJELCI: 1:0 – Sučić (24), 2:0 – Robić (43), 3:0 – Zagorec (53).

POLET (B): Bradić, Brajković, Tičarić, Sovina, Skrbin (od 68. Kovačević), Stuparić, Šestak (od 56. Milanović), Pejak, Zagorec (od 70. Mikulić), Sučić, Robić. TRENER: Mario Paviša.

TUROPOLJAC: I. Zagorac, Cavrić (od 46. Đuksi), Bušić, Balenović, Radilović, Matasić, Šestok, Milatović, Čaić (od 67. Filep), Lučić, Sesar (od 73. Žugaj). TRENER: Vlado Horvat.

Kurilovec preko Sljemena s tri boda, trica Poleta

Mraclin drži priključak Jelačiću iz Vukovine

Minulog vikenda bilo je zbog natopljenih terena odgođenih utakmica a one odigrane uglavnom po blatu i gnjecavim travnjacima bile su itekako zanimljive. Naš Turopoljski trećeligaš Kurilovec vratio se u Donjoj Bistri na utabane staze pobjeda. Bistra je pala rezultatom 1-2 a za goste zabili su Maks Slunjski (25. minuta) i Luka Povoljnjak u 90. za veliko slavlje družine trenera Perice Vidaka. Vodeći Vinogradar je izgubio u Jarunu (2-1 za mlađeg od braće Biškup, Damir je trener Jaruna a Dražen Vinogradara) pa Kurilovec kao treći u poretku opet zaostaje samo tri boda, Mladost iz Petrinje je druga s bodom više.

U gostima u Hrastju slavilo je i Gradiće 2-4 i nastavilo sjajan niz uspjeha. Dva je već po običaju sprašio golgeter Igor Hajduk a po jedan Župetić i Abazi. U lokalnom derbiju u Odri pred solidnim auditorijem od oko 200 kibica Odra je pobijedila Dinamo, onaj iz Obreža, rezultatom 2-1. Lokalni okršaj bio je i u Buševcu gdje je Polet s 3-0 dobio Turopoljac i zadržao priključak vodećim Sutli-Laduču i Rugvici-Savi. U šestom rangu Mraclin je očekivano doma svladao Dinamo Hidrel pa kad u 15. kolu dobije (tako svi predviđaju) i nejaki Kloštar, momčad trenera Pancirova zimovat će kao druga iza Jelačića iz Vukovine samo s bodom zaostatka. Mato Paviša

REZULTATI UTAKMICA:

3. HNL središte, 13. kolo
Nedjelja, 17. studenog:
Bistra – Kurilovec 1-2 (za Kurilovec Slunjski 25. i Povoljnjak 90. minuta)

4. HNL središte, 14. kolo
Subota, 16. studenog:
Lukavec – Moslavina (odgođeno)
Croatia – Gradići 2-4 (za Gradiće Župetić 48., Igor Hajduk 54. i 67. te Abazi 87. minuta)
Odra – Dinamo (OO) 2-1 (Luter 61., Kolak 75./Galović 72.)

JŽNL, 14. kolo
Samobor – Lomnica (odgođeno)
Nedjelja, 17.studenog:
Polet – Turopoljac 3-0 (Sučić 24., Robić 43. i Zagorec 53.)
Strmec – Klas 5-0

1. ŽNL ISTOK, 14. kolo
Jelačić – Meštrica 4-2 (Sabljak 21., Rus 32., 41. i 71./Hanžek 11., Stojčević 27.)
Ostrna – Vatrogasac Kobilić (odgođeno)
Lonja – Buna 9-0 (prekid u 78. minuti, Buna započela s 10 igrača)
Mraclin – Dinamo Hidrel 4-0 (I. Kos 22., Augustić 56., 62. 90. minuta)
Posavec – Mladost Obrezina 3-1 (Vranek 44. i 47., J. Breščaković 83./Periša 20.)

FOTO Posavec u žestokom duelu pobijedio favoriziranu Mladost

17.11.2019. Lekneno. 1. županijska nogometna liga skupina Istok – 14. kolo: NK Posavec – NK Mladost (Obrezina). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Posavec je pomalo neočekivano izašao kao pobjednik u susretu protiv Mladosti, koja je do ovog kola zauzimala 5. mjesto na tablici. Momčad domaćina vodio je službeni predstavnik Darko Kučan umjesto trenera Maria Črljenca kojem je usvojena ostavka (informacija iz NK Posavec).

Momčad iz Obrezine imala je u prvom poluvremenu prevlast na terenu i nekoliko vrlo zrelih prigoda, ali uspjeli su samo jednom pogoditi mrežu preko Franje Periše u 21. minuti. Pokušaj Adisa Smajića u 24. minuti zamalo je promašio vrata, a Franko Perić je nakon ubačaja iz kornera u 42. minuti pogodio gredu. Domaći su izjednačili u 45. minuti kada je Ivan Vranek s dva lažnjaka nadmudrio kompletnu suparničku obranu i prizemnim udarcem pogodio donji kut ispruženog Dominika Treščeca.

Početkom drugog poluvremena Posavec dolazi u vodstvo kada dalekometna parabola kapetana Alana Breščakovića iz prekida sa 30-tak metara završava u rašljama za 2:1. Nakon toga gosti pojačavaju napade, domaći su pojačali obranu i prijetili iz kontranapada. Bijeg Danijela Antolovića po lijevoj strani u 71. minuti i ulazak u kazneni prostor bio je vrlo obećavajući, ali vratar Mario Kučan je odlično reagirao izbacujući loptu u korner.

Odluka o pobjedniku pala je u 81. minuti kada je Josip Breščaković nakon ubačaja iz prekida i nastale gužve pogodio mrežu za 3:1! Gosti su žestoko prosvjedovali kod pomoćnog suca Luke Kelihara smatrajući da je pogodak postignut iz zaleđa. Situacija se dodatno zaoštrila (igrači domaćina nisu u tome sudjelovali) kada je u tom kaosu isključen kapetan Mladosti Damir Kuhar. Intervenirali su i redari te dužnosnici klubova i izbjegnut je teži incident. Po završetku susreta sve je već bilo u normalnom stanju, igrači su se pozdravili i mirno napustili igralište, a sudačka trojka dopraćena je u službene prostorije.

Prva županijska nogometna liga skupina Istok – 14. kolo

NK Posavec – NK Mladost (Obrezina) 3:1 (1:1)

Lekneno. Gledatelja 100. Nedjelja, 17.11.2019., 13:30 sati. Sudac: Mateo Radić. Pomoćnici: Nikola Šimunović i Luka Kelihar (svi Velika Gorica). Delegat: Stjepan Petrac (Gornja Lomnica). Strijelci: 0:1 – Periša (21), 1:1 – Vranek (45), 2:1 – A. Breščaković (48), 3:1 – J. Breščaković (81).

POSAVEC: M. Kučan, Lacković, Benkovčić, Mirenić (od 46. Župetić), A. Breščaković (cap.), Smolko, M. Breščaković, J. Breščaković (od 84. Da.Kučan, od 89. Sabolić), Vranek, Ščrbak (od 57. De. Kučan), Radman (od 46. Lucin). Trener: -.

MLADOST: Treščec, Martinić, Jelić, Perić, Sejfović (od 64. S. Tadić), Crepulja, Periša Zrnčić, Muslija (od 70. Antolović), Smajić, Kuhar (cap.). Trener: Josip Tadić.