Godina počela pobjednički, nastavak slijedi u Draženovu domu

Košarkaši Gorice u utorak su pobijedili Šibenku 99-80 na svom parketu, a već u subotu na redu je gostovanje kod Hermes Analitice, koja je u prvih 14 kola upisala jednu pobjedu i 13 poraza. Gorica je, s druge strane, na sjajnom omjeru 10-4…

Samo četiri dana nakon što su sa stilom sredili Šibenku na svom parketu (99-80), košarkaši Gorice nastavljaju svoj pohod na mjesto među četiri najbolje momčadi u državi. U subotu je na rasporedu gostovanje kod Hermes Analitice, posljednje momčadi na ljestvici, koja je u 14 utakmica doživjela 13 poraza, uz samo jednu pobjedu. Predstava kakvu su momčad Josipa Sesara pružila protiv Šibenke bila bi i više nego dovoljna za pobjedu protiv “fenjeraša”.

– Čestitke momcima na sjajnom otvaranju 2020. godine. Mislim da smo kontrolirali utakmicu protiv Šibenke od početka do kraja, iako smo se malo mučili u prve dvije četvrtine. Međutim, kako je utakmica odmicala, mi smo rasli i na kraju zasluženo pobijedili – vratio se na prvu pobjedu u novoj godini trener Sesar.

Impresivnu partiju odigrao je u toj utakmici Ivan Vučić, koji je u nepunih 17 minuta na parketu ubacio 23 koša, uz četiri asistencije i tri skoka. Još važnije, Gorica je i ovoga puta igrala kao momčad, s petoricom igrača koji su otišli na dvoznamenkasti broj koševa. Milija Miković ubacio je 11, Lovro Mazalin 12, dok su po 14 dodali Ivan Majcunić i Mislav Brzoja.

– Šibenka je dobra, s novim trenerom igraju puno brže i dobro su se držali u prvom poluvremenu, ali u nastavku je presudila naša širina. Kad smo zatvorili njihov vanjski šut, razlika je samo rasla – kazao je Brzoja u osvrtu na pobjedu protiv Šibenčana, desetu goričku ove sezone.

Neće trener Sesar dopustiti opuštanje ni ovoga puta, uoči sudara s Hermes Analiticom. Svaka utakmica je potencijalna “nagazna mina”, svaki protivnik može biti opasan ako mu se to dopusti, no dojam je kako su Goričani nakon ovih kratkih priprema u blagdanskoj pauzi napravili dodatni iskorak. Vučić više nema problema s ozljedom koja ga je mučila, zdravi i spremni su i Petrović i Papac, novi igrač Ante Gospić sve se bolje uklapa u sastav i sustav…

U ovom trenutku sve izgleda ružičasto, Gorica i dalje drži treću poziciju na tablici, a nova pobjeda samo bi dodatno podigla samopouzdanje. Protiv Hermesa se igra u subotu u 15 sati u KC Dražen Petrović.

18.10.2020. Velika Gorica. Prva B liga odbojkašica skupina Sjever 2020./2021. – 02. kolo: OK Velika Gorica – OK Ivanec. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Odbojkašice Velike Gorice ugodno su iznenadile pobjedom u prvom kolu protiv Mladosti III u Zagrebu, a u drugom kolu su poražene od igračica iz Ivanca, novaka u ovoj ligi. Prvi set nije signalizirao ovakav ishod, jer su ga domaće glatko osvojile (25:16). Drugu dionicu domaće su loše otvorile 0:4, ali su se brzo vratile (5:4, 10:5, 13:8) i nakon 16:10 – stale. Gošće su to iskoristile i poravnale (16:16) te su relativno lako izjednačile na 1:1 (21:25).

Ivanec je u 3. setu imao stalno vodstvo (0:2, 3:5, 6:8, 12:16) i u dramatičnoj završnici ga osvojio (25:27). Vrlo brzo se pokazalo da je dobitak ovog seta bio odlučujući za konačni ishod susreta, jer domaće igračice u zaključnom setu nisu imale objektivnu prigodu da utakmicu odvedu u peti set. Igračice Ivanca su četvrti set dobile praktički bez otpora.

Prva B liga odbojkašica skupina Sjever 2020./2021. – 02. kolo

OK Velika Gorica – OK Ivanec 1:3 (25:16, 21:25, 25:27, 15:25)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Nedjelja, 18.10.2020., 14 sati. Sutkinje: Petra Vizner i Josipa Jugo. Delegat: Predrag Dilberović (svi Zagreb).

VELIKA GORICA: Valentina Soldan (L), Eva Jazbec, Matea Tipura, Antonija Mlinac (L), Ines Barukčić, Ema Injić, Nika Kovačević, Marta Muhar, Paula Pavlović, Klara Stojčević, Magdalena Fabijanec, Stella Mlinac, Valentina Pavišić, Matea Fabijanec (cap.). Trener: Vinko Ivelj. Pomoćni trener: Dražen Uzelac.

IVANEC: Maja Brlenić (L), Sara Bratković, Marijeta Habek, Marija Dugi, Nika Džida, Barbara Habek (cap.), Ena Brlenić, Karla Grudenić, Tara Ribić, Stella Videc, Lara Gotal. Trener: -.

20.10.2020. Velika Gorica. Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica 2020./2021. – 10. kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmicama 10. kola nastavljeno je prvenstvo Lige veterana Nogometnog saveza Velika Gorica i opet je došlo do rotacije na vodećoj poziciji, Gorica je prva, a s bodom manje na drugom mjestu je Mraclin. Iza njihovih leđa na 3. mjestu sada je Mladost s 19 bodova, koja je nakon neugodnih poraza u 2. kolu (Kurilovec 2:5) i 4. kolu (Gorica 3:5) zabilježila 5 uzastopnih pobjeda, a ima još i utakmicu manje. Očito, višestruki prvak se nije pomirio s drugorazrednom ulogom.

Ipak, glavna priča u protekla tri kola je momčad Bune, jer je redom srušila Mlaku (4:0), Goricu (3:1) i Klas (5:1), gol razlika u sudaru s favoritima je nestvarnih 12:2!!

Sredina ljestvice je zgusnuta, razlika između Mlake na 4. mjestu sa 17 bodova i Klasa na 10. mjestu s 13 bodova (i dvije utakmice manje) iznosi samo 4 boda. Na posljednja tri mjesta su Lomnica, Gradići i Vatrogasac.

Liga veterana Nogometnog saveza Velika Gorica 2020./2021., 10. kolo

Rezultati 10. kola (16./19.10.2020.): Mlaka – Mraclin 2:2, Lukavec – Vatrogasac 3:2, Lomnica – Hruševec 1:1, Kurilovec – Lekenik 1:0, Mladost – Dinamo 2:0, Gorica – VG Boys 3:0, Klas – Buna 1:5, Ban Jelačić – Gradići 6:2. 5. kolo: Klas – Mladost 2:3.

Redoslijed nakon 10. kola: 1. Gorica 24 (10 8 0 2 39:15), 2. Mraclin 23 (10 7 2 1 33:14), 3. Mladost 19 (9 6 1 2 24:17), 4. Mlaka 18(-1) (9 5 3 1 26:12), 5. Buna 16 (9 5 1 3 24:15), 6. Ban Jelačić 16 (10 4 4 2 25:24), 7. Lekenik 14 (10 4 2 4 24:19), 8. Hruševec 14 (10 4 2 4 13:14), 9. Lukavec 14 (10 4 2 4 20:27), 10. Klas 13 (8 4 1 3 24:15), 11. Kurilovec 14 (-1) (9 4 2 3 16:13), 12. Dinamo 9 (10 2 3 5 8:17), 13. VG Boys 8 (9 2 2 5 7:12), 14. Lomnica 4 (9 1 1 7 10:30), 15. Gradići 4 (10 1 1 8 8:42), 16. Vatrogasac 3 (10 0 3 7 15:30).

Isprobajte ako još niste: Utrka sa psima ovog vikenda na Ključić Brdu

Canicross Croatia organizira dvije utrke, ali dobrodošli su i šetači

Klub za trčanje i planinarenje sa psima “Canicross Croatia” u subotu organizira dvije utrke na Ključić brdu. Sve ljubitelje pasa i trčanja u prirodi pozivaju na canicross utrku koja starta u 10 sati ili pak na kratku trail utrku za trkače s početkom u 10.30 sati.

– Sama utrka duga je nešto više od 7 kilometara te nema ni metra asfalta, a radimo na tome da i količina uspona bude najmanja moguća. Na otprilike pola staze biti će okrjepa s vodom za ljude i pse, a na još dva mjesta na stazi biti će vode samo za pse. Na utrku su dobrodošli šetači! Oni ne mogu konkurirati za pobjedničke nagrade, no očekuju ih vrijedne nagrade na tomboli. Svi trkači koji uspješno završe utrku će dobiti posebno dizajnirane finišerske medalje – kažu organizatori.