Fuji do Skoplja! Marina i njezini klinci oduševili i gosta iz Makedonije

Igor Paskoski, trener iz skopskog kluba Mioki, najuspješnije judo kluba u Makedoniji, došao je u Veliku Goricu kako bi osmislio suradnju s našim Fujijem

Priča o Fujiju, judo klubu osoba s invaliditetom, osvaja srca po cijeloj Hrvatskoj, Europi i svijetu. Sve ono što rade Marina Drašković i njezina ekipa samo po sebi je sasvim dovoljno da ostaneš impresioniran, zadivljen, oduševljen, a pogotovo je to slučaj kad se s njihovim radom i trudom upoznaš iz prve ruke. Kao što je to slučaj s gostom iz Makedonije koji je u subotu došao na trening Fujija…

Igor Paskoski je magistar znanosti edukacije u sportu i trener u judo klubu Mioki iz Skoplja, najuspješnijem klubu u Makedoniji.

“Igor nas je posjetio sa željom da u budućnosti pokrenemo suradnju između naših klubova, a mi smo tu ideju s veseljem prihvatili. Fuji do Skopja!”, objavili su iz kluba na svojoj Facebook stranici.

Fuji definitivno nezaustavljivo raste, njegov je značaj i važnost sve više prepoznata, u tolikoj mjeri da je sad došlo i do velikog zaokreta. Ne tako davno u Fujiju su se borili za pozornost i pažnju, da netko vidi i shvati što se to tamo radi, a danas to svi znaju i prepoznaju. Pa je tako i HTV objavio jedan lijep prilog o Fujiju.

– Baš je super kad više nisi ti taj koji moli nekoga da napravi prilog, već tebe zovu jer su čuli za mrak priču. Ali Fujijeva obitelj to i  zaslužuje – kazala je zadovoljna Marina Drašković.

Važna i izuzetno uspješna godina je iza ovog posebnog kluba, a sve govori da će u budućnosti Fuji biti sve veći, sve jači, sve važniji… Kao što to, kako kaže Marina, i zaslužuje.

Dinamovci iz Novog Čiča zaustavili Kupu

Bio bi možda drugačiji rezultat da su igrači Kupe “igrali” kao njihovi navijači

Bez gledatelja nogomet je kao da plešete uz sestru. A upravo to nas izgleda čeka zbog najezde korone (opravdane mjere). Utakmica u Novom Čiču između Dinama Hidrel i Kupe iz Pokupskog pratilo je možda i više od 150 raspoloženih gledatelja od kojih je više od pola bilo gostiju. Pjevali su i zabavljali se kibica iz Vukomeričkih gorica i kad njihovim igračima nije išlo. Jer škvadra trenera Miroslava Lukinića žestoko se borila i kad su imali igrača manje i kad su gubili. Svaka čast.

Igralo se žestoko po neravnom terenu pa je obostrano bilo i onoga, “tko leži ne bježi”. Posla za suca “Zeku” (Tihomir Čunčića iz Kuča) bilo je u izobilju, a dok je nešto sudio za Kupu, s tribine se orilo “Zeko, mi te volimo” a u suprotnom i ono “zeko i potočić”.

U prvom poluvremenu gosti su igrali dominantnije kombinatorikom, ali bez pravih prigoda za pogodak. Najprije je u 15. minuti pucao za dinamovce Marko Rus, ali Kušević se nije dao iznenaditi. Vrijedi još spomenuti za Kupu opasan udarac Šandora malo iznad grede u 33. minuti te Vranešićev projektil iskosa zamalo pored suprotne vratnice izvana.

U drugo poluvremena Hidrel je napadao na “svoj” južni gol i bilo je to sasvim neka druga pjesma. U 56. minuti opet je najbolji na terenu Marko Rus potegnu s lijeve strane i pogodio suprotni spoj vratnice i grede. Uzdah s obje tribine i onih na terasi sportskog doma. Ubrzo zatim Rus je srušen na ulazu u kazneni prostor, a slobodnjak mu je sigurno ukrotio vrlo dobar vratar Dubravko Kušević.

U 60. minuti je zaiskrilo nakon drugog prekršaja gosta Petkovića koji je zbog dva žuta kartona dobio i crveni te put u svlačionicu. Ulaskom u igru Roberta Zorića u 62. minuti te prebacivanjem Rusa u vezu, napad Dinama postao je daleko opasniji.

U 67. minuti Rus je majstorski dugom polu desno u priliku gurnuo Zorića koji je usprintao pred vratara i pucao a lopta se od nečijih leđa odbila tamo gdje je bila i upućena, u mrežu za 1:0. U 75. minuti upisan je snažan udarac Rusa malo iznad grede, a u 84. dva pokušaja hitrog Blaževića, ali Kušević je opet bio pobjednik. Kupa je najbliže bila izjednačenju u 85. minuti.

Slobodnjak s lijeve strane bio je odličan, a visoki Josip Brajković bio je najviši i gađao glavom suprotne rašlje i zamalo ih nije pogodio. Ostalo je 1:0, ali gosti na igralištu i gledalištu nisu previše tugovali, dapače.

DINAMO HIDREL – KUPA 1:0

NOVO ČIČE Igralište Dinamo Hidrela. Gledatelja 150. Sudac: Tihomir Čunčić (Kuče). Pomoćnici: Davor Merkaš (Velika Gorica) i Tomislav Prpić (Zagreb). Delegat: Zdenko Slopko (Velika Gorica).

STRIJELAC: 1:0-Zorić (67).

DINAMO HIDREL: M. Zagorac, Jurišić (od 73. Blažević), Panić, Hladni, Balenović, P. Sudar, Slivak (od 62. Čičak), Španiček (od 62. Zorić), Jakovljević, Žugaj (od 62. Bartolić), Rus (od 81. Šantek).
TRENER: Mario Kajinić

KUPA: Kušević, Petković, Vranešić, Sečenj, Kuzmić (od 46. Bašić), Šestak, Brajković, Poturica (od 64. Klasnić), Šandor, Vranešić (od 46. Belečić), Blažinčić (od 68. Turković).
TRENER: Miroslav Lukinić

CRVENI KARTON: Petković (60-drugi žuti)
IGRAČ UTAKMICE: Marko Rus

25.10.2020. Gornja Lomnica. Prva županijska nogometna liga skupina Istok – 10. kolo: NK Meštrica – NK Ostrna. Haithem Hanachi – strijelac tri pogotka. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Meštrica je visoko pobijedila Ostrnu i gosti mogu biti zadovoljni sa samo pet lopti u svojoj mreži, jer domaća momčad je tijekom cijelog susreta promašivala velike šanse za pogodak. Poluveteranska momčad gostiju nije se mogla nositi u prvom poluvremenu s brzancima Galovićem i Cundekovićem, koji su suparnike pretrčavali kao od šale.

25.10.2020. Gornja Lomnica. Prva županijska nogometna liga skupina Istok – 10. kolo: NK Meštrica – NK Ostrna. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nakon pogotka Hanachija za vodstvo, jedino je do odmora još samo Cundeković sigurno realizirao svoj sprint po desnoj strani odnosno situaciju ‘1 na 1’ i povisio prednost na dva pogotka razlike.

Gosti su u drugom poluvremenu pokušali zatvorenom igrom sačuvati svoja vrata i to im je uspjelo do posljednjih 15 minuta zahvaljujući neefikasnosti domaćih, a ponešto je obranio i vratar. Iz opravdano dosuđenih kaznenih udaraca strijelci su bili Hanachi i Hanžek, a konačni rezultat postavio je na asistenciju Hanžeka svojim trećim pogotkom Hanachi.

Meštrica je s 15 bodova (10 4 3 3 25:13 15) na 7. mjestu prvenstvene tablice.

Prva županijska nogometna liga skupina Istok 2020./2021. – 10. kolo

NK Meštrica – NK Ostrna 5:0 (2:0)

Gornja Lomnica. Igralište ŠRC Gornja Lomnica. Gledatelja 50. Nedjelja, 25.10.2020., 11 sati. Sudac: Tomica Solenički (Jastrebarsko). Pomoćnici: Ivan Batušić (Cvetković) i Nikolina Bašić (Jastrebarsko). Delegat: Zlatko Petrac (Velika Gorica). Strijelci: 1:0 – Hanachi(19), 2:0 – Cundeković (36), 3:0 – Hanachi (74-11m), 4:0 – Hanžek (79-11m), 5:0 – Hanachi (88).

MEŠTRICA: I.Mihalinčić (cap.), Cundeković, Prigorac, G.Mihalinčić, Bartolović, Hanachi, Britvec (od 76. Košutić), Skorin (od 64. Habuš), Šečić, Galović (od 71. Hanžek), Jurleta. Trener: Matija Šimunović.

OSTRNA: Dominković, Bumbar, Lacković, Šego, Plevnik, Tokić, Habeić, Nestić, Mandić (od 59.Štefinovec), Kojundžija, Stublić. Trener: Drago Boščić

Lukavec nije iskoristio uspjeh Odre

Turopoljac zabio petardu Rakovcu, slavlje Mraclina

Je li odigrano posljednje ovogodišnje kolo amaterskog nogometa uz prisustvo gledatelja? Vjerojatno je tako. Korona je neumoljiva. Minulog vikenda 24. i 25. listopada Lukavec je doma prosuo dva boda i ostavio Ravnice na vodećoj poziciji. Odra je izvukla bod protiv lidera prvenstva 4. HNL središte, ali susjedi to nisu iskoristili. Kod petoligaša vrijedi istaknuti novu pobjedu Mraclina i proboj prema vrhu Jedinstvene županijske lige. Polet je doma odigrao remi kontra vodećeg Samobora, što nije loše. Turopoljac je na svojim Knejama opalio petardu Rakovcu, a junak je bio trostruki strijelac Vjeko Lučić.

Šestoligaši su odigrali 10. kolo. Dinamo je u Novom Čiču teško ali zasluženo zaustavio Kupu, Meštrica je zabila pet komada Ostrni, Buna je minimalno slavila u Zvekovcu, a Vatrogasac je sredio Posavec u 90. minuti.