FOTO Veterani Mladosti i Gorice nastavljaju utrku udvoje

16.04.2019. Obrezina – Liga veterana Nogometnog saveza Velike Gorice, 16. kolo: VNK Mladost – VNK Vatrogasac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Proljetni dio prvenstva 2018./2019. Lige veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velike Gorice u prva tri kola obilježen je s nekoliko iznenađenja, većih i manjih. Najveće dosad je poraz Gorice protiv Bune (2:4), tu se može ubrojiti i katastrofa Mlake u Kurilovcu (1:8), Klas u jesenskoj polusezoni nije zabilježio niti jednu pobjedu, ali je pobijedio u prva dva proljetna kola.

Mladost je jedina bez poraza i s tri pobjede u prva tri proljetna kola, ali u dvije domaće utakmice (Gradići 2:1, Vatrogasac 2:0) nije bila osobito uvjerljiva. Na jučerašnjoj utakmici Obrezinci kontra momčadi iz Kobilića igrali su tek toliko da pobijede. Krajem prvog poluvremena Celčić je prošao desnom stranom i ubacio na peterac do Hlevnjaka koji pogađa po sredini vrata za 1:0.

U drugom poluvremenu Vatrogasac je bio posve ravnopravan, Kićo Kirinić je bio najzapaženiji na terenu, za nešto konkretnije nije imao dovoljnu potporu ostalih suigrača. Mladost je povisila prednost iz kaznenog udarca načinjenog na Hlevnjaku. Skubi Trupčević bio je siguran realizator, lopta poluvisoko uz samu vratnicu, vratar se nije ni pomaknuo. Nedugo iza toga Kobilinci su iz slobodnjaka s 25m pogodili gredu.

Derbi prvenstva između Gorice i Mladosti igrat će se u 17. kolu na Gradskom stadionu na terenu s umjetnom travom (utorak, 23.04.2019., 20 sati).

Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velike Gorice 2018./2019.

Rezultati 16. kola (13./15.04.2019.): Mladost (Obrezina) – Vatrogasac (Kobilić) 2:0, Gorica – Lekenik 7:0, Mlaka (Velika Mlaka) – Mraclin 1:1, VG Boys – Dinamo (Novo Čiče) 2:1, Gradići – Hruševec (Donji Hruševec) 4:1, Klas (Mičevec) – Buna (Mala Buna) odgođeno do 10.lipnja, Kurilovec slobodan.

Rezultati 15. kola (05./06./08.04.2019.): Lekenik – Mladost-Obrezina 0:4, Buna – Gorica 4:2, Kurilovec – Mlaka 8:1, Hruševec – VG Boys 4:4, Mraclin – Klas 1:4, Vatrogasac – Gradići 7:1, Dinamo slobodan.

Redoslijed nakon 16. kola: 1. Mladost-Obrezina 41 (15 13 2 0 41:11), 2. Gorica 38 (15 12 2 1 52:17), 3. Mlaka 32 (15 10 2 3 55:36), 4. Buna 22 (14 7 1 6 34:34), 5. Lekenik 21 (15 6 3 6 41:35), 6. VG Boys 21 (15 6 3 6 31:27), 7. Kurilovec 19 (14 6 1 7 22:27), 8. Mraclin 15 (15 3 6 6 27:31), 9. Vatrogasac 14 (15 4 2 9 38:49), 10. Klas 12 (14 2 6 6 30:37), 11. Dinamo 12 (14 3 3 8 31:45), 12. Gradići 12 (15 4 0 11 21:51), 13. Hruševec 9 (14 2 3 9 25:48).

FOTO Treća pobjeda Meštrice bez primljenog pogotka

Autor

26.09.2021. Gornja Lomnica. 1.ŽŽNL skupina Istok – 05.kolo: NK Meštrica – NK Turopolje 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Meštrica je zabilježila 3:0 pobjedu protiv Turopolja u 5. kolu Prve županijske nogometne lige skupina Istok i tako zabilježila treću pobjedu bez primljenog pogotka (Posavec 3:0, Ban Jelačić 2:0). Pogotke su postigli Ivan Britvec, Marin Radaš i Karlo Pagadur.

Domaćin je bio premoćan od početka, Britvec i Galović nisu realizirali izgledne prilike, a onda je u 20. minuti Britvec s lijeve strane pogodio suprotni donji kut za 1:0. Uslijedio je najljepši trenutak na utakmici kada je Radaš iz slobodnog udarca s 22m efektno pogodio za 2:0.

Nakon odmora domaći su i dalje diktirali događanja na terenu, ali gosti su držali utakmicu zanimljivom, jer su koristili svaku prigodu za napad. Konačni rezultat postavio je Pagadur kada je iz blizine pogodio za 3:0 i prvi poraz Turopolja u prvenstvu. Prije toga Skorin je s dvadesetak metara pogodio vratnicu.

Prva županijska nogometna liga skupina Istok 2021./2022., 05. kolo

NK Meštrica – NK Turopolje (Turopolje) 3:0 (2:0)

Gornja Lomnica. Igralište: ŠRC Gornja Lomnica. Gledatelja 100. Nedjelja, 26.09.2021., 11 sati. Sudac: Ivan Marinčević (Mičevec). Pomoćnici: Matej Mrkoci (Mraclin) i Ivan Lučan (Velika Gorica). Delegat: Marko Pancirov (Velika Mlaka). Strijelci: 1:0 – Britvec (20), 2:0 – Radaš (26), 3:0 – Pagadur (79).

MEŠTRICA: I.Mihalinčić (cap.), Radaš, Orečić, G.Mihalinčić, Bartolović, Tuka, Pagadur, Britvec, Skorin, Galović, Ćevid. Trener: Matija Šimunović.

TUROPOLJE: Ogrič, Cavrić (od 83. Benke), Križanac, Ceković, Karlović, Šejić (cap.), Herceg (od 46. Vranešić), Jambrešić (od 73. Jelušić), Kos, Lučić, Roginić (od 46. Zdunić). Trener: Vlado Horvat.

Ema Tot i Andrija Fabijančić u polufinalu Svjetskog kupa!

Pred Veginim natjecateljima brojna su natjecanja, ali problem za sudjelovanje mogle bi biti financije.

Ema Tot i Andrija Fabijančić, članovi SPK Vega, sudjelovali su ovog vikenda na Svjetskom Kupu u Bratislavi. Ovo je drugo svjetsko natjecanje uživo od početka Covid -19 pandemije naši velikogorički plesači akrobatskog rock ‘n’ rolla uspjeli su predstavljati naš grad i Hrvatsku.

Na ovom natjecanju okupilo se preko 150 plesača iz desetak zemalja, na kojem su opet dominirali Rusi i Ukrajinci kao vodeće svjetke sile ovog sporta. Usprkos toj mašineriji Ema Tot i Andrija Fabijančić su pokazali zavidnu kvalitetu i plasirali se u polufinale natjecanja. U samom polufinalu psihički pritisak je bio ogroman i zbog male pogreške koju laik ne bi ni primjetio završili su na 13. mjestu u kategoriji Juveniles (mlađi juniori).

-Obzirom na žestoku konkurenciju, ovo je odličan rezultat, ali i potvrda da su sportaši Vege na dobrom putu da uđu u deset najboljih na Svijetu. To je naša dugogodišnja tradicija i velika motivacija u radu– s ponosom nam je rekao Tomo, glavni trener i predsjednika kluba.

Svjetski Kup u Bratislavi je prvi u ovom dijelu godine i s ovim natjecanjem krenula je serija od 11 natjecanja koje će se održati do kraja godine.

-Čekaju nas Svjetski kupovi u Austriji, Poljskoj, Ukrajini i Rusiji, kupovi Hrvatske i Državno prvenstvo i biti će to ludi tempo, ali sretni smo što imamo natjecanja uživo. Najveći problem neće nam stvarati nabijeni tempo već financije koje su neophodne za odlazak na Svjetske kupove. Najveći poraz bi mogao biti nedostatak sredstava te da zbog toga moramo preskočiti bilo koje natjecanje- kažu iz kluba.

Furiozno prvo poluvrijeme momčadi Mraclina za tri nova boda

IV. NL – središte Zagreb, 7. kolo

MRACLIN – SUTLA LADUČ 5:2

Otvorena i golovima bogata utakmica u kojoj je domaćin Mraclin dominirao u prvom dijelu dok su u nastavku gosti konsolidirali redove što govori i rezultat.

Rano vodstvo nogometaša Mraclina, Klarić je podvalio loptu iza gostujuće obrane u desno za Koleša koji izlaskom na vratara niskim udarcem poentira. Pet minuta kasnije, točnije u 14. minuti rezultat je podebljan na 2:0. Akcija je krenula od kapetana Jurića koji na desnom boku pronalazi Hajduka, njegova asistencija u peterac prema Milatoviću koji ne griješi.
Mraclinski kapetan Jurić bio je začetnik akcije i kod trećeg gola domaćih, lijepo je uposlio Koleša na desnoj strani, ubačaj mladog mraclinskog igrača završava na glavi Milatovića na kojih 7-8 metara koji je zakucava u mrežu za 3:0.
U 28. minuti na jedan ubačaj Milatovića napadač Hajduk glavom loptu šalje u vrata gdje ona završava na prečki.
Desetak minuta kasnije vrsni strijelac Igor Hajduk ne griješi, Vidović je lijepom okomitom loptom prema golu gostiju uposlio Milatovića koji izlaskom na vratara nesebično asistira prema Hajduku koji pogađa za vrlo pristojan rezultat 4:0.
Gosti u završnici prve dionice koriste neopreznost domaće obrane na sredini terena, prema domaćem vrataru Mariću sjurio se Šoštarić, niskim udarcem pogađa u sami kut.

Trener Damir Milanović na ovoj utakmici pružio je priliku još jednoj mraclinskoj nadi, mladi Luka Kos nije razočarao, iako je to bila njegova prva čitava službena utakmica. Spomenuti igrač u 48. minuti proigrava okomicom Hajduka prema golu, realizacija mraclinskog golgetera bila je neupitna za 5:1.
Nije se dugo čekalo na odgovor gostiju, u 53. minuti odličnim udarcem sa kojih osamnaest metara Pinheiro pogađa visoko u desni kut Marića za konačnih 5:2
Mogao je Mraclin do pola tuceta u 59. minuti, u kaznenom prostoru oboren je Milatović, kazneni udarac izveo je Hajduk gdje pogađa desnu vratnicu golmana Galića.
Do kraja utakmice igralo se otvoreno, prilika je bilo na obje strane no mreže su ostale mirovati.

Mraclin. SRC Nova graba. Gledatelja 100. Sudac: Vuković (Zelina). Pomoćnici: Hendak (Vrbovec) i Jukić (Farkaševac).

Strijelci: 1:0 – Koleš (9), 2:0 – Milatović (14), 3:0 – Milatović (25), 4:0 – Hajduk (37), 4:1 – Šoštarić (42), 5:1 – Hajduk (48) , 5:2 – Pinheiro (53).

MRACLIN: Marić, Petravić, Debijađi, Skrbin, L. Kos, Vidović (od 59. Šikić, Klarić (od 83. Onić), Koleš (od 73. Dadović), Jurić (od 83. J. Cvetnić), Milatović (od 59. Roginić), Hajduk. Trener: Damir Milanović.

SUTLA LADUČ: Belinić (od 46. Galić), Marić (od 46. Matejaš), Jozić (od 78. Debogović), Šoštarić, Đeno, Skender, Štok (od 78. Geršak), Turk, Šintić (od 46. Pinheiro), Žižić (od 46. Fofana), Remenar (od 46. Anđelić). TRENER: Davor Debogović.