FOTO Uvjerljiv poraz produžio neizvjesnost oko ostanka

Odbojkašice Velike Gorice su  uvjerljivo izgubile protiv favorizirane ekipe Dinama i tako je, tri kola prije završetka prvenstva, produžena neizvjesnost oko ostanka u ovom rangu natjecanja. Igračice domaće ekipe pružile su u prvom setu pristojan otpor gostujućoj ekipi, ali su ga u završnici vezanim pogreškama ipak izgubile. Druga dionica je do polovice bila obilježena dominacijom Goričanki (3:0, 8:1, 13:7), onda su uslijedila domaća neozbiljna ‘kemijanja’ na mreži, Zagrepčanke su se serijom 8:0 vratile (13:15) i mirno (15:22) privele set kraju. U trećem setu igračice Vinka Ivelja su posve potonule (4:11, 6:14, 10:21) i glatko izgubile utakmicu. U ranoj fazi susreta ozbiljno se ozlijedila Katarina Brajković (lom prsta) i završila u bolnici.

1.B nacionalna liga odbojkašica – skupina Centar, 19. kolo

OK Velika Gorica – OK Dinamo 0:3 (22:25, 17:25, 13:25)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 30. Nedjelja, 08.04.2018., 17 sati. Suci: Tomislav Adamek i Mario Babić (oba Zagreb). Delegat: Krunomil Vedriš (Zagreb).

VELIKA GORICA: Ana Domić, Martina Karlović, Nika Kovačević, Marija Vuglenović, Ružica Bajić (L), Antonia Mlinac (L), Magdalena Fabijanec, Matea Fabijanec, Valentina Pavišić, Marija Milanović, Marija Uzelac (cap.). Trener: Vinko Ivelj. Pomoćni trener: Dražen Uzelac.

DINAMO: Ivana Sučić, Jana Gregurić, Marta Drakula (L), Doris Pišmaht, Mateja Tomić, Anamarija Kezerić (cap.), Tena Lovrić (L), Ana Babić, Anamaria Đunđek, Anamarija Marić, Jana Pekvarić, Marta Pekvarić, Katarina Brajković. Trener: Nino Matjačić.

Rezultati 19. kola (07./08.04.2018.): Velika Gorica – Dinamo (Zagreb) 0:3, Kitro Varaždin – Mladost II (Zagreb) 3:2, Sisak – Karlovac 0:3, Olimpik II (Zagreb) – Novi Zagreb 0:3, Vrbovec – Plavi zmaj (Duga Resa) 3:2, Don Bosco (Zagreb) – Nebo (Zaprešić) (11. travnja).

Redoslijed: 1. Kitro Varaždin 50 (19 17 2 54:14), 2. Dinamo 48 (19 17 2 53:16), 3. Mladost II 39 (19 14 5 48:30), 4. Karlovac 34 (19 11 8 42:28), 5. Novi Zagreb 31 (19 10 9 40:33), 6. Don Bosco 30 (18 9 9 36:29), 7. Plavi zmaj 28 (18 9 9 36:34), 8. Nebo 22 (18 7 11 26:39), 9. Vrbovec 19 (19 7 12 27:45), 10. Olimpik II 18 (18 6 12 26:42), 11. Velika Gorica 9 (19 3 16 13:50), 12. Sisak 8 (19 2 17 13:54).

Turopoljac slavio u Mraclinu

Turopoljac je slavio na gostovanju kod Mraclina na krilima trostrukog strijelca Petra Milatovića. Prije vodećeg gola u prvom dijelu dvoboja obje momčadi imale su izgledne prilike, Turopoljac preko Filipa Mateka, a za Mraclin nije uspio Juraj Cvetnić. U 31. minuti gosti su poveli iz akcije kada se Milatović sjurio po lijevoj strani i sa ruba šesnaesterca pogodio u dalji kut domaćeg golmana Dražića. Do kraja poluvremena treba spomenuti nezgodan udarac za goste Vjekoslava Lučića koji je Sony Dražić uspješno neutralizirao dok za Mraclin iz jednog odličnog udarca Ivana Đurašina golman Turopoljca Petar Šoić iskazao se paradom. Malo kasnije napadač domaćih Cvetnić nije najbolje reagirao u petercu, a kad je Anđelko Domitrović iz blizine pogodio vratnicu može se reći da su Kučani imali sreće. Poslije samo desetak minuta igre u drugom dijelu Ivan Kos probio je lijevi bok gostiju, odlično asistirao na par metara od gola Marku Rusu koji je neprecizan. Zaprijetili su i gosti, opet preko Milatovića čiji je udarac završio malo iznad prečke. Do zasluženog izjednačenja Mraclin je došao golom Ivana Kosa koji je lijepo reagirao iz akcije gdje je prebačena obrana Turopoljca, njegov odmjeren udarac završio je iza leđa Šoića. No kad Marko Rus na asistenciju Roberta Petravića ne pogađa po drugi puta zicer za svoju momčad sreća je otišla na drugu stranu. Pred kraj utakmice iz dva kontranapada, sa dva uzastopna pogotka u kratkom roku Petar Milatović potopio je sve nade nogometaša Mraclina.

MRACLIN – TUROPOLJAC 1:3

MRACLIN. SRC Nova graba. Gledatelja 100.
Sudac: Aščić. Pomoćnici: Marinčević i Merkaš.

STRIJELCI: 0:1 – Milatović (31), 1:1 – I. Kos (65), 1:2 – Milatović (81), 1:3 – Milatović (89).

MRACLIN: Dražić, Petravić, J. Dolibašić, M. Kos, Čičak, Đurašin, Onić (od 46. M. Rus), Jakovljević (od 46. I. Kos), J. Cvetnić (od 61. Ćevid), Jurić, A. Domitrović (od 85. A. Dolibašić). TRENER: Marko Pancirov.

TUROPOLJAC: Šoić (od 89. Zagorac), Balenović, Kapović, Šestok, Bušić, Hrženjak (od 89. Markulin), Matek (od 87. Čaić), Đuksi, Lučić, Vukadin, Milatović. TRENER: Ivica Burić.

FOTO HNK Gorica pogotkom Atiemwena pobijedila u Koprivnici!

HNK Gorice je u 11. kolu HT Prve lige pobijedila Slaven Belupo u Koprivnici i čvrsto drži 4. mjesto na prvenstvenoj ljestvici. Trener Jakirović iznenadio je skoro sve koji poznaju stanje u HNK Gorici imenujući u startnu jedanaestoricu Čabraju i debitanta Moru! Taj potez se u konačnici pokazao pobjedonosnim, jer je u 50. minuti, nakon efektno izborene lopte, Zwolinski gurnuo u for Čabraju, koji u svom stilu s lijeve strane žestoko ubacuje, a odbijenu loptu Atiemwen mirno plasira prizemno u lijevi donji kut vratara za vodstvo Gorice. Slaven je imao do kraja dvije izgledne prilike koje nije iskoristio zbog nepreciznosti svojih napadača. Gorica je relativno mirno sačuvala minimalno vodstvo i s četvrtom uzastopnom pobjedom u gostima bez primljenog pogotka pokazuje i dokazuje da je dovoljno moćna da bude u vrhu prvoligaškog društva.

HT Prva nogometna liga – 11. kolo

NK Slaven Belupo – HNK Gorica 0:1 (0:0)

Koprivnica. Gradski stadion. Sudac: Zdenko Lovrić. Pomoćnici: Goran Patakl i Kruno Šarić. Strijelac: 0:1 – Atiemwen (50).

SLAVEN BELUPO: Marković – Šarlija, Međimorec, Nowak (od 59. Lima) – Delić, Bačelić Grgić, Vidović (od 67. Aparicio), Bogojević – Gordana, Bongongui – Jelić (od 72. Mendi). Trener: Tomislav Ivković.

GORICA: Kahlina – Špičić, Moro, Jovičić, Mohammed – Maloča, Suk – Atiemwen (od 90.+2 Mchedlishvili), Miya (od 78. Matošević), Čabraja – Zwolinski (od 90.+1 Lovrić). Trener: Sergej Jakirović.

Rezultati 11. kola (19./20.10.2018.): Slaven Belupo – HNK Gorica 0:1, Istra 1961 – Dinamo 1:4, Rudeš – Osijek 1:4, Inter Zaprešić – Rijeka 1:2, Lokomotiva – Hajduk 2:0.

Redoslijed: 1. Dinamo 27 (11 8 3 0 23:8), 2. Osijek 23 (11 7 2 2 24:10), 3. Lokomotiva 22 (11 7 1 3 22:9), 4. Gorica 19 (11 6 1 4 15:13), 5. Rijeka 17 (11 4 5 2 17:12), 6. Slaven Belupo 12 (11 2 6 3 15:17), 7. Hajduk 11 (11 2 5 4 13:18), 8. Inter-Zaprešić 10 (11 3 1 7 16:27), 9. Istra 1961 8 (11 2 2 7 14:26), 10. Rudeš 2 (11 0 2 9 7:26).